Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi a problémája, és...

Kinek mi a problémája, és kifogása a Katolikus keresztényekkel szemben?

Figyelt kérdés
Miért támadja mindenki ezt a felekezetet? Én a Római Egyetemes Gyülekezetbe járok,vagyis a Római katolikus egyházba tartozom. Tudom nagy vitát robbantok ki itt a kérdésemmel,de szeretném tudni,miért vannak ellenünk sokan,miért nem gondolják úgy páran,hogy köztünk is akadnak szép számmal Jézus igaz követői? Katolikusok véleményét is kérem,illetve más felekezet tagjainak véleményére is kíváncsi vagyok. Maradjunk meg a kultúrált beszélgetés szintjén testvérek. köszönöm! ne feledjük: "legyetek egyek....."
2014. jan. 25. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:

Akkor most beigazolódott a megérzésem nekem is... :)

De jobb szeretek biztos lenni dolgokban.

4.

2014. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
Látod.... működik ez... szerintem ez nem véletlen.... :) velünk van .... :)
2014. jan. 25. 19:50
 13/76 anonim ***** válasza:

Nekem az a negatív tapasztalatom, hogy sokan, főleg az idősebb korosztályú katolikusok azt sem tudják, merre az arra. Egy betűt nem olvastak el a Bibliából, és csak a pap elmondásaira támaszkodnak. Sok ilyen embert ismerek "faluról", akik mindezek mellett próbálnak téríteni, a kedves: "elégsz a pokolban" ; "majd meglátod, ha meghalsz" szövegekkel. Mindenben a papra támaszkodnak.


Másik jellegzetes (szintén falun), hogy a többség azért akar a közösségbe tartozni, mert félnek a haláltól, félnek saját maguktól, félnek a büntetéstől. Nyilván ez nem egyetemes, de erősen jellemző. ("Ha az emberek azért jók, mert félnek a büntetéstől és várják a jutalmat, akkor igen szánalomra méltóak vagyunk...")


Szintén visszás dolog a "szentség", embereket szentté avatni. Miért imádkoznak Máriához? Ki volt ő, azon kívül, hogy megszülte Jézust? Gyerekkori "opcionálisan kötelező" hittanórámról egy dolog maradt meg: a tanár véletlenszerű kérdéseket tett fel, és köztük ez volt az egyik: Ki volt az a három ember, aki teljesen bűntelen volt? A válasz: Jézus, Mária és József. (Így visszagondolva, ledobta az agyam az ékszíjat).


Mint katolikusként nevelt, ex-gyülisként és jelenlegi ateistaként írom... Igyekszem elfogulatlanul.

2014. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
Most képzeld magad Jézus helyében egy picit. Te bemennél olyan emberek közé,akik nem tisztelik édesanyádat? Nos mi tiszteljük Jézus urunk édesannyát. Tiszteljük,de nem imádjuk. Van külömbség. Ha pl téged kérlek,hogy imádkozz értem,az is közbenjárás. Máriát ezért szoktuk kérni leginkább. Nem beszélve arról,hogy az embereknek szükségük van anyára. Az anya gyengéd és óv,az apa nevel. Talán innen is a Mária tisztelet. De ezt még sok dologgal megtudnám neked magyarázni,de sokat kéne írnom. nézd meg a depositum.hu oldalt. ott már a zöme le van írva. :)
2014. jan. 25. 20:05
 15/76 A kérdező kommentje:
Egyébként a falusi kisöregek,gyakran tényleg ilyenek. De hát sajnos tanulatlan emberek voltak zömében. nem volt net,és mindenkinek bibliája sem. akinek volt,annak a sok munka miatt ideje nem nagyon akadt,max vasárnap olvasni,de akkor meg volt mise,és a pihenést egymásra is fordították,már a pihenő időt,úgy értettem. :)
2014. jan. 25. 20:07
 16/76 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok és nem támadom a keresztény vallást, csak időnként megjegyzéseket fűzök egyes vitákhoz.

A katolikusok abban emelkednek ki a többi felekezet közül, hogy a kereszténység történelme főképpen róluk szól és az elkövetett szörnyűségek mindenképpen terhelik őket. Az inkvizíció és a népirtások nem tehetők meg nem történtté, még akkor sem, ha manapság más szelek fújnak.

A kereszténység válságáért, azért, hogy ennyi felekezet létezik, szintén a katolikusokat lehet felelőssé tenni, hiszen talán nem véletlen, hogy az uralkodó helyzetüket megkérdőjelezték és engedték a gyeplőt kicsúszni a kezükből. Ha jól csinálták volna, nem ez lenne a helyzet.


Manapság egyébként nekem nincs különösebb bajom velük, úgy látom, azért a felhalmozott tapasztalat alapján az egyik legnormálisabb irányzat a kereszténységen belül és az a törekvés, hogy ne álljanak szembe a természettudományos eredményekkel, még külön pozitív, bár egyes politikai megnyilvánulásaik nem különösebben szimpatikusak, de mivel a politikával amúgy sem sokat foglalkozom, ez sem tesz a katolicizmus ellenségévé.

A támadásokat egyébként is a nagy egyházaknak kell elviselni, súlyuknak megfelelően, már ugye ami a nem keresztény körökből érkezik.

A kereszténység sorsáért továbbra is főképpen a katolikus egyház a felelős elsősorban, (bár tisztában vagyok azzal, hogy ez nem mindenkinek szimpatikus azok közül, akik ezt olvassák,) ezért a bírálatok fő súlyát is nekik kell viselni.

2014. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:

Üdv Kérdező!


Ex-katolikus vagyok, ma már egy másik felekezethez tartozok. Szerintem az már régen rossz, ha konrkétan a katolikus keresztényeket támadják. Sajnos sokszor elfelejtik, hogy a valláskritika nem az egyéneket, hanem egy tanítást/irányzatot von nagyító alá.


Én egészen biztos vagyok benne, hogy a Katolikus Egyházban is vannak valódi, Krisztust követő emberek. Azt tanácsolom neked, hogy azokkal az emberekkel, akik a Katolikus Egyház tagjait támadják, ne foglalkozz. Pál apostol is az tanácsolja, hogy az értelmetlen vitákat kerüljük (2Tim 2,23).

2014. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi bajom nincs velük. Nem minden tanításukkal értek egyet, de mivel nem vagyok katolikus, ez úgysem az én dolgom.
2014. jan. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
Semmi bajom a katolikus keresztényekkel, szeretem őket, tesók.Néhány tanítással nem értek egyet, ezt úgy tudom mondani, hogy évek óta olvasom és tanulmányozom a Bibliát, gyakorló keresztény vagyok. A legelső a cölibátus. Másik pedig, hogy Mária szűz maradt és a Máriához való imádkozás.Én is tisztelem Máriát, de úgy érzem némely katolikus közösségben ezen nagyobb a hangsúly. És olvastam róla, hogy mikor, hogyan került bele a Mária-tisztelet a katolikus hagyományba, tulajdonképpen pogány eredetű istenanya-tisztelet. És utóbbiról tudományos,történelmi folyóiratokban olvastam.
2014. jan. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
Nekem nem velük van bajom,hanem az egyházuk dogmáival.Az egyházi tanok olyan hatalomból indulnak ki,amelyek eltorzított változatai a Jézusi életvitelnek.Maguk a hívek félre vannak vezetve(bizonyos dolgokban)de erről nem ők tehetnek.Pl.a félelem-és bűntudatkeltés(elsősorban szexualitással kapcsolatban)követelődző,haragvó Isten kép(pl.kötelező misére járni,rendszeresen imádkozni,mert ha nem,akkor.....)szóval az ilyen dolgok,ezek egy igen emberi,és primitív elképzelésből indulnak ki,nem sok közük van ahhoz az Istenhez,amelyet úgy hívnak,szeretet.
2014. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!