Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi a problémája, és...

Kinek mi a problémája, és kifogása a Katolikus keresztényekkel szemben?

Figyelt kérdés
Miért támadja mindenki ezt a felekezetet? Én a Római Egyetemes Gyülekezetbe járok,vagyis a Római katolikus egyházba tartozom. Tudom nagy vitát robbantok ki itt a kérdésemmel,de szeretném tudni,miért vannak ellenünk sokan,miért nem gondolják úgy páran,hogy köztünk is akadnak szép számmal Jézus igaz követői? Katolikusok véleményét is kérem,illetve más felekezet tagjainak véleményére is kíváncsi vagyok. Maradjunk meg a kultúrált beszélgetés szintjén testvérek. köszönöm! ne feledjük: "legyetek egyek....."
2014. jan. 25. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 A kérdező kommentje:
feltennék egy kérdést még. Tegyük fel,hogy akik ebbe a felekezetbe tartoznak,nem az igaz oldalán állnak.... hagyta volna Isten,hogy 2000 éven át,emberek milliói csabdába essenek,és így ennyien a pokolra jussanak? hagyta volna hogy az idők vége felé egy kis maroknyi ember üdvözüljön? hm. akkor Jézus áldozata szinte hiába való lett volna. hisz a sátán több embert nyert volna.... na ezért nem hiszem,hogy rossz lenne ez a felekezet többek közt. köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 26. 16:54
 32/76 Szeressük egymást ***** válasza:

Máté 13:26 Mikor pedig felnevekedék a vetés, és gyümölcsöt terme, akkor meglátszék a konkoly is.

Máté 13:27 A gazda szolgái pedig előállván, mondának neki: Uram, avagy nem tiszta magot vetettél-e a te földedbe? honnan van azért benne a konkoly?

Máté 13:28 Ő pedig monda nekik: Valamely ellenség cselekedte azt. A szolgák pedig mondának neki: Akarod-e tehát, hogy elmenvén, összeszedjük azokat?

Máté 13:29 Ő pedig monda: Nem. Mert amikor összeszeditek a konkolyt, azzal együtt netalán a búzát is kiszaggatjátok.

Máté 13:30 Hagyjátok, hogy együtt nőjön mind a kettő az aratásig, és az aratás idején azt mondom majd az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, és kössétek kévékbe, hogy megégessétek; a búzát pedig takarítsátok az én csűrömbe.

2014. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:

"Pál levelében van egy olyan rész is,ami ezt írja: "aki szereti azt aki szült,azt is szereti,aki tőle született."


19-es vagyok, leírnád légyszi, hogy ez hol van pontosan?

Amúgy meg díjazom, hogy indítottál egy ilyen topikot és ha nem húzod fel magad akkor, amikor butaságokat is írnak, az meg még plusz pont. A legfontosabb az egység. Mielőtt megtértem sok rossz tapasztalatom volt a katolikus egyházzal sajnos hívein keresztül, viszont megtérésem után tagja lettem egy felekezetközi diákszövetségnek, ahol mindig nagy hangsúly volt egymás hitének megismerésén,szeretetben, szóval én örülök ha van lehetőség megkérdezni másokat, hogy ők miért úgy gondolják. Persze sokszor jó érveléssel sem tudnak meggyőzni de azt meg megértjük és elfogadjuk:)

2014. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:
megkeresem ezt a részt. :) és leírom. a konkoly példázatát érthetjük szintén sok oldalúan is. 2000 éven át egy fő ágazata volt a kereszténységnek,és sok kisebb más ágazata, azok java részében eltüntek. manapság nem lehet megszámlálni mennyi értelmezése van.... itt eszembe jut egy rész: "sokan jönnek majd az én nevemben....." minden felkezetet tisztelek. igyekszem egységben lenni velük,és azzal törödni,mi összeköt minket. :)
2014. jan. 27. 12:48
 35/76 A kérdező kommentje:
még a konkoly példázatára azt is érteném,hogy a keresztények között,mindíg akadtak botrányt okozók.
2014. jan. 27. 12:51
 36/76 anonim válasza:
Nekem az az egyetlen bajom ezzel a vallással, hogy unalmas. Jobb belegondolni abba, hogy egy bögyös valkűr kísér a Valhallába, ahol mindig buli van, mint hogy a lekem örök boldogságban fog úszkáli Isten lába előtt, aki bölcsen hallgat az idők végezetéig. Lehetne a sztori kicsit epikusabb, hogy jólesőbb legyen hinni benne.
2014. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:
nem tudjuk mi vár ránk ott,de biztosan nem ilyen testi dolgok,viszont lehet ott olyan dolog,amit el sem tudunk képzelni olyan jo....
2014. jan. 27. 14:40
 38/76 A kérdező kommentje:
19 es. nem pál,hanem jános első levelének vége felé van.
2014. jan. 27. 15:27
 39/76 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azt gondolom, evvel a kérdéssel kezdtél átesni a ló tulsó oldalára. Abban teljes mértékben igazad van, hogy a katolikus embereket támadni nem szép dolog, mert ez nem tartozik a valláskritikához, amint egy korábbi válaszomban kifejtettem ebben a topikban.


De inkvizícióra, a keresztes hadjáratokra nincs mentség, ugyanígy arra sem, hogy a biblikus elemek a katolicizmusban keverednek a pogány elemekkel. Maradjunk annyiban, hogy a személyeskedés tényleg tényleg értelmetlen dolog, de amikor valláskritikáról beszélnünk, a katolikus egyház történetét/teológiáját lehet elég erős kritika alá vetni. Ebben pedig az elfogulatlan katolikus teológusok is egyetértenek.

2014. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:
Természetesen kritikát,meghallgatom,és mások véleményét elfogadom. amik a történelem folyamán történtek,jó példái akár a konkolynak is. minden hibás dologért felesleges megbélyegezni egy felekezetet. sajnos mégis sokan teszik.
2014. jan. 27. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!