Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi a problémája, és...

Kinek mi a problémája, és kifogása a Katolikus keresztényekkel szemben?

Figyelt kérdés
Miért támadja mindenki ezt a felekezetet? Én a Római Egyetemes Gyülekezetbe járok,vagyis a Római katolikus egyházba tartozom. Tudom nagy vitát robbantok ki itt a kérdésemmel,de szeretném tudni,miért vannak ellenünk sokan,miért nem gondolják úgy páran,hogy köztünk is akadnak szép számmal Jézus igaz követői? Katolikusok véleményét is kérem,illetve más felekezet tagjainak véleményére is kíváncsi vagyok. Maradjunk meg a kultúrált beszélgetés szintjén testvérek. köszönöm! ne feledjük: "legyetek egyek....."
2014. jan. 25. 17:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 A kérdező kommentje:
mielőtt belevágnánk.... depositum.hu katolikus hitvédelem.
2014. jan. 25. 17:56
 2/76 anonim ***** válasza:
17%

Nekem a szobrok (szentek) előtti térdeplés és könyörgés, a másik Mária totál szűzzé tétele.

Indoklás:


A Biblia egyértelműen írja, hogy élő az élőért tud tenni, sehol sem írja, hogy egy halott, legyen bárhol, tudna segíteni. Csakis emberre írja, hogy szentek közbenjárása, mivel a megtért embereket hívja szenteknek (lásd Pál levele 1Kor 1,2: Szól ez a levél Isten Korinthus városában élő gyülekezetének. Nektek, akik Krisztus Jézus által szentek lettetek. )

Mivel nem biblikus, hanem emberi tanítás, így számomra tévtanítás.


2. Máté 1:25 de nem volt közöttük testi kapcsolat mindaddig, amíg Mária meg nem szülte a fiát, akit Jézusnak nevezett el.

Ez így tévtanítás, emberek találták ki.


Ha gondolod beszélgethetünk erről, bár én kizárólag bibliai érvelést fogadok el, emberek által írt csűrés-csavarást nem. Azzal tele a padlás, mert ilyen pl. az Ellen White féle fantáziálás, amit az adventisták abszolút elfogadnak, pedig a nő kihangsúlyozta, hogy nem tévedhetetlen, mégis annak tartják, meg itt van ugye az Őrtorony. Szóval maradjunk a Bibliánál.

2014. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:

Nekem az alapvető problémám a szentségeik ételmezése és rituálékba dogmatizálása. Illetve, hogy nagyon kötöttek és néhány helyen egyáltalán nem fordítanak időt a "tanításra" vagy nagyon keveset.

Egyébként meg nem támadom őket. A katolikusok is a keresztény testvéreim.

De azt soha nem fogom elfogadni, hogy az ostya vagy a kenyér és bor = Jézus. Illetve, hogy gyónáshoz pap kell. Az ereklyéktől kiráz a hideg, max műemléknek vagyok hajlandó elfogadni őket. Nekem a pápa sem parancsol.

Nem gondolom azt, hogy a szentelt víz bármit is érne.

A boldogságos nagyasszonytól szintén kiráz a hideg (aki nem Mária).

De egyébként semmi bajom nincs. Itt is ott is vannak jó lelkű emberek és képmutatók.

2014. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Én eredetileg egy vallását nem nagyon gyakorló családból származom. Középiskolás koromban kezdtem el érdeklődni komolyabban a vallások iránt.

Valami okból mindig protestáns felé vezetett az utam.

Aztán vettem egy nagy fordulatot és a keleti kultúra (India, Tibet), ill. ebből eredően a vallások (hinduizmus, buddhizmus)felé nyitottam.

Ez miatt ki is "rúgtak" az egyik neo-protestáns kisegyházból.

Így viszont volt alkalmam személyesen megismerni a protestáns irányzatot (több egyházat is), valamint a keleti vallásokba is nyertem betekintést (bizonyos időt volt alkalmam Indiában is eltölteni, és NEM a turistaparadicsomokban!).

Érdekes, hogy közben hiányzott az, hogy a katolikus irányzatot nem ismerem valójában (a protestánsok sikeresen távol tartottak attól, mondva, hogy azok bálványimádók - ezen már csak röhögök - eltértek a Bibliától - ez pár protestáns közösségre is elmondható - stb.). Ezért elszántam magam, és elkezdtem tanulmányozni a katekizmust, a hagyományokat, és igen, az általad is ajánlott oldalt.


Jelenleg a katolizálásra készülök.

Miért? Mert itt találtam meg a helyem.


Korábban miért elleneztem magam is?

Mert a környezetem - protestáns többséggel - folyton negatív képet festettek le róla, olyanról, amit maguk nem is tapasztaltak meg személyesen, én pedig buta voltam, és elhittem nekik.


Nem bántam meg a kerülőutakat, a bejárt ösvényeken töltött időt nem tekintem elpazaroltnak, mert így elmondhatom: van személyes tapasztalatom sok irányzatról, és nem mások véleménye alapján hoztam meg a döntésemet.

2014. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
68%
Bár 1000x inkább a katolikusokra szavzaok, mint valamelyik kizákmányoló, rágalmozó elmebeteg/szívtelen szektára, akik nem feltétlen hazudnak, csak bigottak és megbuktak szövegértelmezésből (s mérgezik szegény fiatalok lelkét a zöldségeikkel)...
2014. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Na. Ilyen válaszokat vártam. :) egyébként kíváncsiságból kérdeztem. megtudnám indokolni mi miért,hogyan,de véleményekre voltam kíváncsi. gyakorlatilag én katolikus vagyok,de sosem térdeplek szobrok képek előtt,egyedül az oltárban tartott egyszer már átváltoztatott kenyér felé,mert az Krisztus teste. egyébként nem. Mária szüzességét illetően is vannak olyan dolgok,amivel megtudom védeni,de azzal vgtelen véleményvitát robbantanék ki. nem ezt akarom. csupán véleményeket. viszont veletek ellentétben sokan drasztikusan támadnak,holott nem hiszem hogy rosszabb lennék,vagy jobb mint ők. viszont ilyenkor mikor támadnak örülök is,mert Jézusért türni kell. :)
2014. jan. 25. 18:40
 7/76 anonim ***** válasza:
17%

Én nem csak titket támadlak és akkor sem a hívőket:)

Egyébként is római katolikus nevelést kaptam. De ami nem tetszik, az ellen nem lehet mit tenni.

2014. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét a 4. válaszoló (kerülőutas :)) vagyok.


Ezt írod: " megtudnám indokolni mi miért,hogyan"


Privátban tudnál erről írni?

Azért kérlek erre, mert engem őszintén érdekelne egy gyakorló katolikus véleménye, mint katolizálás előtt állót.

Azért privátban kérem, hogy ne offoljuk szét a témát és ne legyen belőle parttalan vita.


Köszönöm szépen, ha írsz. :)

2014. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Kérdezhetsz. :) Ismersz. :) Á.... a neved.... :)
2014. jan. 25. 19:39
 10/76 A kérdező kommentje:
sok kérdést nyitottam már itt,a vallással kapcsolatosan,és sokszor próbáltak áttériteni ide-oda.... de olyan válaszokat írtam eddig,aminek ellene nem tudnak mondani rendesen. azért nem vitázni akarok,hanem mások véleményét meghallgatni. :) köszönöm a kedves testvéreknek a válaszokat! :)
2014. jan. 25. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!