Tényleg vannak olyan emberek, akik ezzel bizonyítják, hogy a világ véletlenül alakult ki?
Ha egy majom egy számítógépen nyomkodja a billentyűket folyamatosan, akkor lehetséges, hogy egyszer egy könyvet fog létrehozni, ami értelmes.
Na már most, ez azt jelentené, hogy a világok folyamatosan jönnek létre össze-vissza valami ismeretlenben. És ebben az esetben is kellene egy output.
Tehát nem kapnuk választ, hogy ki az a majom, honnan van, miért nyomkodja a billentyűket és azok micsodák, honnan vannak stb...
Nem tudom, hogy miért jutott most eszembe ez.
Nem biztos, hogy a világ kialakulását magyarázzák így, de akkor mit? (ha valaki tudja a választ, annak megköszönöm)
Persze erre lehet azt mondani, hogy semmi sem magyarázza, hogy értelmes teremtőre lenne szükség.
De aki ezt mondja, akkor nyílván ismeri az igazságot és le tudja vezetni pontosan.
Tudom az sincs bebizonyítva, hogy szükséges egy tervező (habár én inkább erre szavazok).
Gondoltam kiírom a kérdést egy kis vita kedvéért:)
Nemvagyok!
tehát azt a hívők által tapasztalt (illetve nem tapasztalt) jelenséget, hogy véletlenek sorozatával összeálljon egy óraszerkezet azzal próbáljátok ti "nem hívők" cáfolni, hogy de a majom is képes felfoghatatlanul sok világegyetemnyi idő alatt véletlenül begépelni egy verset.
hát... meggyőző.
"Ember fia, olvastad a kérdést? A kérdés pont a világ kialakulásáról kérdez. Eléggé röhejes érv ide, hogy 14 milliárd éve van a "majomnak gépelni". Ha van világ akkor a majom végzett a gépeléssel a példa szerint, nem?
"
olvastam, de a világ (változó világunk) előtt nem beszélhetünk eseményekről (ilyen értelemben véletlen eseményekről sem), mert jelen fizikai ismereteink szerint nem voltak olyanok. akkor mit is igazol a majmos példa?
miért érdekes, hogy szerintem hogy alakult ki?
ez nem a kérdéshez tartozik.
a fenti majmos példa sem a világ, sem az élet kialakulását nem bizonyítja.
Eltekintve a majomtól, mert hangulatilag befolyásol. vegyük a nyomdász példáját-
Egyszer már szándékosan kiszedte a könyvet, véletlenül is megteheti, matematikai esélye van.
De a folyamat nem azonos
a nyomdász - feltéve, ha véletlenszerűen szed - példája sem változtat a lényegen.
felírtam, hogy egy vers véletlenszerű előállásának mekkora a valószínűsége. ezt a matematika úgy hívja, soha be nem teljesülő esemény.
nem is tudom hogy képzelitek ezt. van egy világunkon kívüli világ, amelyben történnek bizonyos események (kilépve világunk törvényszerűségeiből) hasatokra ütve véletlenszerűen és ez a véletlenszerű feltételezett végtelen eseménysorozat egyszer csak egy tökéletesen rendezett világot produkál? és ezt ti el is hiszitek?
akkor már miért nem semmit produkál? vagy miért nem egy abszolút Istent? ha matematikai esély van tökéletesen rendezett világra, akkor akár Istennek is van matematikai esélye (persze ilyenformán nincs egyiknek sem, mert szükségszerűen ellentmondásba keveredünk mindkettő esetében).
Cs Jeromos, te túl misztifikálod ezt a kérdést, ez csak szimpla matematika. Nem bizonyít a példa semmit, miért bizonyítana? Én személy szerint annyit bizonyítottam, hogy a vers, vagy regény, vagy bánom is én, begépelésének valószínűsége a végtelenben tart a 100% felé, de sosem éri el azt. Tehát a végtelenben sem 100% a valószínűsége, hogy bekövetkezik a várt esemény. De tényleg nem várom, hogy olyanok is megértsék, akik azon rugóznak, hogy lehetséges-e. Nyilván nem. De ennyiből nyugodtan kidobhatjátok a kukába a 8.-os matek könyvet, mert az is tele van olyan kombinatorika feladatokkal, amik nem kivitelezhetőek. Sőt, lottózni is felesleges, mert a nyerés valószínűsége 1/90 alatt az 5 (1/90*89*87*86*85=1/26 ezer milliárd), ami elég csekély...
Amúgy az külön tetszik, mikor itt nagy mellénnyel kijelentik néhányan, hogy a matematika meg a fizika nem értelmezi a végtelen fogalmát, és hasonlók. :D
"Cs. Jeromos, még annyit, hogy nem gyanús, hogy folyamat 0%-t kapsz a válaszaidra, a racionális, matematikus válaszok meg 100%-t? Elgondolkodtató..."
aha... annak van igaza, akivel többen értenek egyet. értem. ez aztán valóban racionális, ez valóban az érvek érve.
ezen felül sehol nem állítottam, hogy a matematika nem kezeli a végtelent, mert az pont tud mit kezdeni vele, ám fizikai mennyiséghez nem lehet végtelent hozzárendelni, mert értelmetlen. a valóságban a végtelen és a véges közt nincs átjárás. ha valami végtelen, abból nem tud véges lenni, ha valami véges, bárhogy növeljük, az csak véges marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!