Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meggyőznél arról, hogy a...

Meggyőznél arról, hogy a buddhizmus nem azok vallása, akik hárítják a felelősséget?

Figyelt kérdés

Ismertem buddhista hitű embereket. Kivétel nélkül az jellemezte őket, hogy arra hivatkoztak:

csak a változás állandó,

az ember szabad akarattal rendelkezik,

előbb-utóbb, valamelyik életben tökéletesedünk, megvilágosodunk.


De ezeknek az embereknek az életmódja arra mutatott, hogy hárítanak mindenféle elköteleződést, felelősséget. Egyikük teherbe ejtett egy ismerős lányt, és egyből le is lépett, a szabad akaratra hivatkozva.

Másikuk a húgom udvarlója volt. Mikor a húgom megmondta neki, hogy szűz, lelépett, mert az "élet folyamatos tanulás", és a testvérem "nem akar tanulni"...

A harmadik a szeretetről értekezik, de úgy tudja fikázni azokat, akiknek jobb munkája, több pénze van, hogy csak úgy röpködnek a káromkodások.

A negyedik az én párom volt, és "az érzelmek állandóan változnak" alapon hagyott ott minden előzetes jelzés nélkül.


Nem csak kibúvó ez a hit? Ismertek olyat, akinek a buddhizmusa nem zárja ki a felelősségteljes párkapcsolatot?


2012. okt. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Én is azért léptem le tőlük! De ne keverd össze az eredeti buddhista tanításokat a gagyi,világi buddhista közösségekkel! Őket inkább biznisz buddhistáknak nevezném lásd Ole Nydahl gyémántút buddhista közösség. Habár egyszer-egyszer érdemes őket is meghallgatni,mert vannak használható dolgok is.de tovább nem,mert sok az elfuserált ember ott!
2012. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
45%
Tudod,amit láttál az a hamis buddhizmus(én nem vagyok buddhista),mert a valódi elfogadja a kihívásokat és szembenéz velük,nem pedig elmenekül előlük.Ok-okozat törvénye ez az alap kiindulása a buddhista eszmének,ez annyit takar,hogy felelőséget válalsz a tetteidért,mert belátod,hogy oka van annak,hogy ez történt(történik),ha ezt belátod akkor nem menekülsz tovább és mindent elfogadsz olyannak amilyen és szembenézel vele,legyen az nehézség,öröm,bánat,stb.:Ez az eredeti Buddhizmus.Szerintem.
2012. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
76%

Az összes vallás hárít, valaki kisebb, valaki nagyobb felelősségeket.

Háború, népirtás: nem az én bűnöm, az istenem akarata volt. Stb. Egyik kutya másik eb. Ennyi.

2012. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
35%

nem a buddhizmus hárít, hanem az emberek.

a kés lehet egy életmentő eszköz, hasznos használati tárgy és gyilkos tárgy is. a vallást sokan csak eszköznek használják.

remélem érthető.


én azt figyeltem meg, hogy a legtöbb ember gyenge, nem csak a vallásosak. csoportosítani értelmetlen.

2012. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:

Engem az zavart a legjobban, hogy akiket említettem, kioktató hangnemben beszéltek. Ha érvet hoztam, vagy esetleg megemlítettem, hogy az életük mennyire ellentétben áll az elveikkel, én voltam, aki "még nem érzi az igazságot", "erőlködik", "nem elfogadó".


Mintha azokkal a tanításokkal, amiket magukénak vallanak, másokat kéne megvilágosítani, rámutatni a hibáikra. Ha az ember az ő hibáikra mutat rá, annyi a válasz: "van időm, minden változik, majd alakulok én is".


Más vallásúaknál ilyet nem tapasztaltam.

2012. okt. 13. 17:57
 6/69 A kérdező kommentje:

16:35,


"belátod,hogy oka van annak,hogy ez történt(történik),ha ezt belátod akkor nem menekülsz tovább és mindent elfogadsz olyannak amilyen és szembenézel vele,legyen az nehézség,öröm,bánat,stb."


Igen, ezt is hallottam, és ezt is csak olyan mértékben vonatkoztatják magukra, ahogy jólesik. A saját problémáiról hosszas okfejtés, de a másik ember érzéseire nincs tekintettel: azt oldja meg ő, és az ő baja, ha még nem világosodott meg.

Ha valóban ez az alapelv, akkor ez a vallás nekem túl individualista, és szerintem nélkülöz minden erkölcsi tartalmat.

2012. okt. 13. 18:03
 7/69 anonim ***** válasza:
45%
Jól írták, nem a buddhizmus hárít, hanem az emberek, akik a vallásra hivatkoznak, mikor nem akarnak szembenézni a problémákkal. A buddhizmus tanja az újjászületés, és hogy ha ebben az életben nem vállalod fel a dolgokat, majd rád találnak a következőben vagy azután, mert a kihívásokkal igenis szembe kell nézni, nem menekülhetsz előle. Ez lenne a hárítás?:)
2012. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
57%

Nem védve a buddhizmust ,de talán egy kicsit még is!Az a baj,hogy a gyakorlóival van a baj és nem szellemiségével.


A szellemisége pedig a tapasztalatra építkezik,tehát ne fogadjad el amit mondanak,ha nem tapasztald azt.Itt jönnek a hibák és a félre vezetések a buddhisták útján,azt hiszik megtapasztalták amit,meg kellett és ettől gőgössé válnak,de az a helyzet,hogy a gőg a legnagyobb zsák utca.A gőg eredményezi náluk a kioktató viselkedést és azt,hogy különbnek és okosabnak hiszik magukat másnál.

Az erkölcsi tanításaik:

-Kerüld az ártó beszédet(káromkodás,másról rosszat mondani)

-Ne terjesz valótlant

-Legyél együtérző

-Ne ölj

-cselekedj szeretettel

-stb.: még van egy pár csak hát én se vagyok Buddhista,nem jut minden eszembe.

2012. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

18.20, igen, ebben látok hárítást. "Majd", "következő életemben" "most még nem vagyok rá kész"..az erőfeszítés, a kiállás a másik emberért pedig a nullán van.


Tapasztalatom szerint a magukat zárkózottnak valló emberek vallják magukat buddhizmushoz közel állónak. Akik nem adnak magukból, de elfogadják, amit más ad, esetleg erején felül, mondván: ő döntött így, én meg így. Az ő baja, ha ő úgy éli meg, hogy én kihasználtam.


Nekem ez tűnik kibúvónak. Más kérdés, hogy minden vallásban lehet kifogást keresni. Én egyik vallást sem érzem közelinek magamhoz. Véleményem szerint vannak ugyanis alapértékek, az adott szó, a hűség, a valamilyen szintű empátia.

2012. okt. 13. 18:55
 10/69 anonim ***** válasza:
65%

ismerek más vallású hárítókat is, sőt, mivel a kereszténység a legelterjedtebb, abból ismerek a legtöbb álnok embert. ha ez nyugtat...

de lehetne ott is hivatkozni az esendőségre, vagy mondhatnánk hogy a zsidó is csak csirke pörgetéssel meg torokvágással tudja le a bűneit, vagy a muszlim úgy hiszi bármit lehet hazudni egy hitetlennek.

2012. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!