Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hányan veszik be ezt hogy van...

Hányan veszik be ezt hogy van isten vagy istenek?

Figyelt kérdés
Az emberiség hány százaléka hisz valamilyen Istenségben? Csak mert isten szellemi lény, ezt a biblia is írja, és mint tudjuk szellemek nem léteznek! stb stb stb...
2011. máj. 10. 17:12
 71/108 Tyler913 ***** válasza:
mab,irigykedem,pedig ez ritkan esik meg velem.Nagyon jol osszefoglaltad a dolgokat.
2011. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
33%

12:00

Én is ajánlok neked olvasnivalót:

[link]


és itt az összes:

[link]


Mindemellett olyan bölcsészesen beszélsz, hogy rossz nézni. 2 sor után az embernek már továbbolvasni sincsen kedve az okoskodó fa.szságaidat.

Nos az anarchiát nem tudom, hogy mire értetted, de a szabályok, amik a békés együttéléshez szükségesek nem követelnek meg vallást. Anélkül is beba.szhatnának a börtönbe, ha elkezdesz sorozatgyilkososat játszani.


Ismered Ady Endért? Ha már annyira az irodalom világába tereled a témát. Ismered tőle azokat a sorokat, hogy "Hiszek hitetlenül istenben"? Tudtad, hogy ő nem tudott hinni, nem hitt benne, csak akart?

Tudtad, hogy Einstein is totálisan hülyeségnek tartotta a bibliát? Tisztelte ő, szép mű meg minden (habár nekem bármelyik sci-fi jobban tetszik), de tudta, hogy nem igaz.


Szeretnék megint idézni:


"Az ember, aki alaposan meggyőződött az okság törvényének egyetemes működéséről, egy pillanatra sem tudja elfogadni egy létező gondolatát, aki beleavatkozik az események folyamába. Számára nincs értelme a félelem vallásának, és ugyanilyen kicsi a társadalmi és erkölcsi vallásnak. Egy Isten, aki jutalmaz és büntet, elképzelhetetlen számára annál az egyszerű oknál fogva, mivel az emberi cselekedeteket külső és belső szükségletek határozzák meg, így Isten szemében az ember nem tehető felelőssé jobban, mint amennyire egy élettelen tárgy felelős azokért a mozgásokért, amelyeket végez. (...) Egy ember erkölcsi magatartása rokonszenven, neveltetésen, szociális kapcsolatokon és szükségszerűségeken kell, hogy alapuljon; semmi vallásos alap nem szükséges."


Einsteintől származik.


Ezzel csak felhívtam a figyelmedet két, általad gyereknek titulált emberre. Én is gyerek vagyok a te gondolatmeneted szerint, de akkor inkább leszek gyerek, mint ostoba felnőtt.


Ha még egy bölcsésszöveget lenyomsz, biztosra veheted, hogy bele se kezdek az olvasásába. Írj normálisan, és ne másokat oktass ki, amikor találtam nálad vagy 10 vesszőhibát. Azt meg le fogom sza.rni, ha az én szövegembe belekötsz.

2011. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 Ozmium42 ***** válasza:
Feltehetőleg az utolsó hozzászóló erkölcsi magatartása rokonszenven, neveltetésen, szociális kapcsolatokon és szükségszerűségeken alapul. Így néz ki a gyakorlatban! Tessék megnézni!
2011. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 anonim ***** válasza:
0%

17:54

Szövegértelmezést fejleszthetnél. Ez van, így neveltek, ilyen vagyok, és kedveskedésként rád mondom, hogy a jó mocskos ku.rva anyádat. Ez van.

Na de a jó kérdés az az, hogy miért nem hoztál fel ellenérvet és miért rólam állítottál ki erkölcsi bizonyítványt?

Nem is akarom tovább ragozni és egyáltalán nem értem, hogy miért hozakodtál elő ezzel.

2011. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 Ozmium42 ***** válasza:
Mindenki számára elég érv az, hogy "gyümölcséről ismeritek meg a fát"... különben ki mondta, hogy én vitázok veled? Ki mondta, hogy nekem kötelességem megcáfolni téged? Idejössz provokálni, és aztán kérdőre vonod, aki provokál téged? Ugyan, már nőj fel, és húzd ki a biliből a kezed!
2011. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
0%

Jajj, hogy oda ne rohanjak.

Mintha más itt nem provokálna ("gyerek vagy"), és te lennél a szentlélek. Ne nevettess már. De ha akarod én is kinyitom a kincsesládámat, és szép szavakkal tiporlak le a sárga földig. De az is egy lehetőség, hogy csak bas.sza a csőrödet az, hogy nem tudsz mit felhozni ellenem, csak van, amit be kéne vallania az embernek, hogy tovább lehessen lépni.

2011. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 Ozmium42 ***** válasza:

"hogy nem tudsz mit felhozni ellenem"


Ki ellen? A Munka Szovjet Hőse, vagy a Hamlet Atyjának Szelleme ellen? Milyen szavakkal? Kimásolsz Wikipédiáról egy cikket ukránul? Egyáltalán, miért hiszed, hogy valaki vagy, akit meg kéne cáfolni, sőt birokra kelni vele? Sőt, mi az állítás, amit meg kellene cáfolni? Ha már káromkodsz, miért pontozod ki? Félsz, hogy kimoderálnak? A moderátorok is vallásos agymosottak, akik nem értenek a szép szóból? Vagy neked ezt is meg kellene érvelni?

2011. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 Tyler913 ***** válasza:
55%

ma 17:43

Oh,man...Megint jonnek az idezetek.Hidd el,en tisztelem Einstein bacsit,Ady meg talan a kedvenc koltom,de az,hogy ok mit mondtak a hitrol es a vallasrol,nem tobb az o szemelyes velemenyuknel,es nem er tobbet,mint a Te vagy az en privat meggyozodesen alapulo velemenyunk.


mab lehet,hogy bolcseszesen fogalmazott,de attol meg nagyon igazat irt.A rizsadbol meg kitunik,hogy igazabol Te fogytal ki az ervekbol,ilyenkor jon a "perdonto idezet XY nagy tudostol,aki szerint a Biblia hazugsag",illetve a vagdalkozas.En is annyit tudok mondani,inkabb olvassal,es ne csak az altalad linkelt,amugy valoban hasznos Fizika mesekonyvet,hanem antropologiat,vallastudomanyt,stb.Ugy talan teljesebb kepet kapsz majd.Ha pedig nemi szepirodalmat is hozzacsapnal,talan a stilusod is finomodna.

2011. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
15%

18:15

Van "trágárság szűrő", amit ki kell játszani, különben nem küldhetsz választ. De gondolom ezt te is tudtad.

Mindemellett ismét a szövegértelmezés. Azért hoztam fel példákat, hogy megmutassam a világ nagy kisgyerekeit. Tipikusan, elvakult módon puffogtatod itt a baromságaidat.

2011. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:
15%

18:19

Dehogy fogytam ki az érveimből. Most írhatnék itt 10 oldalakat a világ ok-okozati összefüggéseiről, de lenne értelme? Einstein bácsi úgyis tömörebben és stílusosabban fogalmazta meg.

2011. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!