Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hányan veszik be ezt hogy van...

Hányan veszik be ezt hogy van isten vagy istenek?

Figyelt kérdés
Az emberiség hány százaléka hisz valamilyen Istenségben? Csak mert isten szellemi lény, ezt a biblia is írja, és mint tudjuk szellemek nem léteznek! stb stb stb...
2011. máj. 10. 17:12
 51/108 anonim ***** válasza:
100%

19:41


Constantine - A démonvadász

2011. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
75%
az-az! Nagyon jó film!
2011. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
22%

Én nem hiszek istenben. Azt is lesza.rom, ha kisbetűvel írom a nevét. Ennyi erővel amúgy a láthatatlan rózsaszín egyszarvúban is hihetnénk ( [link] ). Tökéletes valláskritika. Egy misztikus lény, akit még senki sem látott, de mindenki tudja róla, hogy rózsaszín. Ez így logikus. Pont mint istennél.

Műszaki egyetemistaként én egyik tanáromról se tudom, hogy vallásos-e. De az biztos, hogy sokat esnének a szememben, ha kiderülne róluk, hogy minden hétvégén templomba járnak.

2011. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
85%
elég szomorú, hogy a te szemedben esik valakinek a tekintélye, ha kiderül, hogy templomba jár... áh, ez picit sem előítélet...
2011. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
0%

14:31

De, ez előítélet. Reflexből hülyének titulálom a vallásos embereket. Volt egy kérdés a közoktatás-tanfolyamokban, hogy teológiára szeretett volna a srác menni, de nem tudta, hogy érdemes-e annak tanulni. Végül mentek oda nagyban a nagy teológusok és meséltek neki, hogy milyen szuper, meg hogy gondolkodott azon, hogy bevonul apácának. Na, tipikus esete annak, amikor egy gyerek szülei a túlbuzgó vallásosságuk miatt elbaszták a saját csemetéjük életét, vagyis vallásos lett.


Elmegy teológiára, gondoljunk csak bele és nézzük meg, hogy mit ad az emberiségnek ezzel:

Itt megakadtam. Semmi se jut eszembe... és ezt még tudománynak merik nevezni, egy ku.rva mesekönyv az egész biblia.

Én mérnök leszek remélhetőleg, mit is adok ezzel az emberiségnek?

Házakat, utakat, térképeket, fejlődést és a többi.


Be kéne szüntetni az összes ilyen áltudományos fa.szságot, mert csak degenerálja az emberiséget. A vallásos emberek szimplán ostobák és meggyőzhetetlenek, majdnem minden vitát úgy zárnak le, hogyha valaminek a nem létezését nem tudod bizonyítani, akkor létezhet. Ezt tudják a legvégső esetben hangoztatni. Na de most mesélje el nekem valaki, hogy miért ne létezhetne például a láthatatlan rózsaszín egyszarvú? Azt is magyarázza el nekem valaki, hogy miért ne lehetne ő az egyetlen, az igazi és mindenható isten? Pedig lényegében nem nagyobb abszurdság ez se mint az, hogy valaki a katolikus, protestáns, stb. istenben hisz. Csupa kisbetűvel.

2011. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, egyértelmű, hogy te nem látod a vallás lényegét.

Én abszolút nem vagyok vallásos, sosem voltam, de attól még tiszteletben tartom mások döntéseit, ellentétben veled.


Ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy hisz-e istenben, vagy jár-e templomba, akkor nem vele van a baj, hanem veled, méghozzá igen nagy baj.


Semmi közöd hozzá, hogy ki hogyan dönt az életéről, nem kell szeretned a döntését, vagy egyetérteni vele, de el kell fogadnod. Ennyi.


Az a mondatod, hogy te mennyi mindent adsz az emberiségnek nagyon álszent duma, már megbocsáss. Hagyjuk már, tudod ki hiszi el, hogy azért döntesz egy szakma mellett, mert az emberiségért akarsz tenni, hogyne, persze...


És mivel elméletileg intelligens ember vagy (bár manapság már az intelligencia és az értelem nem feltétel egy diplománál sajnos), akkor ilyen hangzatos frázisok pufogtatása helyett el kellene gondolkodnod azon, hogy ha valaki nem épít, akkor is adhat az emberiségnek.

Lásd: óvónő, szülésznő, orvos... és még sorolhatnám.


És attól, hogy lesz egy mérnöki diplomád, még nem biztos, hogy képes leszel hasznosítani is.

Inkább nőj fel, és vagy 10 év múlva gyere vissza beszélgetni.

2011. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
0%

Azért döntök egy szakma mellett, mert magamnak akarok jót és mert engem érdekel, viszont ezzel másokon is segítek a jövőben. Mindemellett megnézném azt is, hogy neked lenne-e elég eszed ahhoz, hogy egy műszaki szakot elvégezz.

A vallásos emberek ha tényleg annyira akarják a világot segíteni, akkor nem áldozzák fel az életüket a fa.szságra.

Az előbb pont mellélőttél, mert amiket felsoroltál, pont hogy tesznek valamit az emberiségért. A teológia a hasznavehetetlen kategória.

Ezen kívül nekem is jogom van előítéletekre. Vitázni egy jó dolog ilyesmiről (szerintem), sőt, bevallom van benne számomra némi élvezet. Ez van. Le.szarom, ha vallásos vagy, igazából azt is, ha a professzorom vallásos, de az biztos, hogy nem fogom tisztelni.


Ugye a vallásos emberek szeretnek idézni a bibliából. Hadd idézzek én is egyet wikipédiáról, és ha én szerinted gyerek vagyok és tudatlan, akkor mondd ezt arra is, akitől elhangzottak ezek a sorok:


Az a szó, hogy «isten», számomra semmi más, mint az emberi gyengeség kifejezése és terméke; a Biblia tiszteletreméltó, ám primitív és meglehetősen gyermeteg legendák gyűjteménye.”- Einstein sajátkezűleg, német nyelven írt levele 1954-ben Erich Gutkind filozófusnak.

2011. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne eszem műszaki szakot elvégezni, mert ostoba vagyok, és nem érdekel a műszaki szak. Nekem sajnos csak egy közgazdasági és egy jogi diplomára futotta, ez van.


Az, hogy ki mire áldozza az életét megint nem a te dolgod. Semmi közöd hozzá.


Persze jogod van előítéletesnek lenni, de ettől még igazad nincsen. És bár úgy tűnik okos vagy, mégsem érted.


Egy embert nem a vallásosság miatt kell tisztelni, vagy nem tisztelni. Szíved joga úgy dönteni, hogy a vallásossága miatt lenézed, de ez akkor is felszínes ítélkezés, ha nem érdekel maga az ember, akkor mindig tudatlan maradsz egy kicsit. Ezért is érdemes a felszín alá nézni. Ha valaki annyira érdekel, hogy lenézd, akkor érdekelhet annyira is, hogy beleláss, így mindig többet tudsz a világról, és javul az emberismereted is. Majd ezt is megérted később.


A vita valóban jó dolog, bár van abban némi perverzitás, hogy csak azért mondasz dolgokat, mert szeretsz vitatkozni. Közben meg ki tudja mi van benned. Persze egy anonim oldalon könnyű:) Mindenki mást tart szórakoztatónak, ha te ezt, hát hajrá.


Nem mondtam, hogy gyerek vagy, csak azt, hogy nőj fel. Ettől még 30 éves is lehetsz. A gondolkodásmód nem korfüggő. Lehet valaki 20 évesen is érett gondolkodású, és lehet valaki 40 évesen is egysíkú.


Gratulálok az idézethez, ügyesen tudod használni az internetet. Műszaki ember lévén szerintem ez a minimum.


Nem győztél meg sajnálom. Újabb próbálkozás?

2011. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
0%

Ez az, hogy te se győztél meg. Az tényleg az ember joga, hogy eldöntheti, hogy mire áldozza az életét. De van ellentmondás a vallás és a követői között. Erre próbáltam utalni.


Az előítéleteimet nem én szabályzom, ettől függetlenül nem leszek szerintem rosszabb ember, mint te. Sőt, az ember egyik alapvető tulajdonsága az, hogy vannak előítéletei. Ez van.

Ettől függetlenül én nem fogok egy vallásos embert leköpni az utcán, nem fogom megrugdalni, nem fogok beszólni neki, csak megyek tovább. Erre értettem, hogy lesza.rom, hogy ki az és ki nem. Viszont nekem még lesznek vele szemben előítéleteim. De miért is veszekszünk erről? Ez a téma arról szól, hogy cáfoljuk vagy bizonyítsuk istent. Mindketten eltértünk a témától, lehet, hogy én már az elején az előítéleteimmel, de azért volt ott ellenérv is.

A műszaki egyetemistás részt csupán azért írtam, mert egy természettudományi karos válaszoló és ezzel jött. Rákontráztam a válaszára, nem véletlenül írtam.


Ezen kívül miben is kéne téged meggyőzni? A vallás értelmetlenségéről semmi értelme, te se hiszel benne. Erkölcsi értelemben megváltoztatni egy embert egy internetes anoním vita alkalmával elég esélytelen.


Oh igen, arról szól a téma, hogy miért gondolok ostobának egy vallásos embert. Nos azért, mert vallásos. Erre nincs más szó. Elvakult embernek tartom azt, aki hisz istenben, mert én személy szerint képtelen vagyok feldolgozni a létezésért és nekem nem elég egy fantasy könyv. Ugyanígy vagyok azokkal, akik az ezotériában hisznek. De gondoljunk csak bele: ha mindazt a pénzt, amelyet a vallásra áldoznak elutalnánk az éhező Afrikába, akkor vajon hány embert mentenénk meg az éhhaláltól? Sőt, Pécsen egy középiskolát az egyház lefoglal (el kell költözniük máshová, rosszabb helyre), elméletileg olyan indokok miatt, hogy legyen hol aludniuk a papoknak. Az egy dolog, hogy isten nem egyenlő az egyházzal, de az egyház "isten" miatt létezik, ez nekem már elegendő indok. Az embereket a vallás tudja a legjobban elbutítani, és degeneráló hatása van az emberiségre (mint már leírtam pár példában). Régen se volt ez máshogy, az inkvizíció, vagy az, hogy I. István lemészárolta azokat, akik nem tértek át a pogány hitről. A sok isten nevében vívott háború, a gyerekekből álló keresztes sereg, Geroge Bush háborúi "isten nevében", a mohamedánok, a zsidók háborúznak hogy kiderüljön, hogy kinek van a legjobb képzeletbeli barátja.


Nos bocsánat, ha emiatt nem igazán szeretem azokat az embereket, akik mesevilágban élnek.

2011. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:

Igen,Isten szellemi lény.DE ahogy a Biblia is írja,szellemek vannak.

Kedves kérdező,nem igazán tudsz találkozni perpill Istennel a Földön,de (tudod,ahogy a Biblia is írja) elküldte Szent Szellemét.Őt lehet érezni,van aki látta is.

Tegyük fel,nincs Isten...Én,mint hívő mit veszítek?Semmit.Viszont ha meghalsz és találkozol Jézussal,már késő lesz megbánni a bűneidet.

Jézust a Biblia hívja Főpapnak is,aki nő nem lehetett (még az elején írtad) , szerintem kulturális és vallási okai voltak,hogy fiú lett,de majd odafönt megkérdezem,hogy pontosan miért.

2011. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!