Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hányan veszik be ezt hogy van...

Hányan veszik be ezt hogy van isten vagy istenek?

Figyelt kérdés
Az emberiség hány százaléka hisz valamilyen Istenségben? Csak mert isten szellemi lény, ezt a biblia is írja, és mint tudjuk szellemek nem léteznek! stb stb stb...
2011. máj. 10. 17:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 anonim ***** válasza:
10%

22:25

Most érezzem magam vérig sértve? Ahj, sírni fogok a párnám alatt mert nem szeretnél ellenem vitatkozni. De most pont azt csináltad, amit úgy elleneztél ("már nem tudsz észérveket felsorakoztatni"). A vita igazi vesztese bizony te lettél, sajnálom. Látszik azon, hogy felidegesedtél, sokkal ingerültebb hangnemben válaszoltál mint az előbb, amikor a pocskondiázásaimat kritizáltad.


Amúgy a tisztelet nem egyenlő a vallással. Elhiszem, hogy léteztek, alkottak, de tisztelni csak olyan embert tudok, akire feltudok nézni, aki példakép a szememben. Az elképzelt példaképem nem rendelkezik vallásos tulajdonságokkal, sajnálom.

2011. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/108 anonim ***** válasza:
10%
De kukacoskodhatok a munkásság szóval is, mivel ezt én egyáltalán nem említettem. Nikola Tesla is "kattant" ember volt, mégis egy észlény.
2011. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen észérvre sem tudsz válaszolni, viszont tökéletesen hozod az elcsépelt frázisokat.


Nem idegesedtem fel, azért ne gondold, hogy ilyen fantasztikusan nagy hatást gyakorolsz másokra:)


Kukacoskodj. Legalább beismered:) Az eddigi észrevételeid is kukacosak voltak. Hát szomorú, de többet vártam tőled, aki állításod szerint annyira szereted az intelligens vitát.

Javaslom, tanulj még ehhez kicsit, itt kevésnek bizonyultál. Egyre inkább meggyőzöl erről.


De kíváncsian várom, vajon mit puffogtatsz még, vitának álcázott kukacoskodás képében.

2011. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és minek kellene továbbra is észérveket felhoznom? Több oldalon keresztül sikerült bebizonyítanod, hogy abszolút nem tudod az észérveket értelmezni. Ezért is írtam, hogy ez elég fárasztó.


Számomra az igazán jó vita abból áll, hogy a vitapartnerek megvédik az álláspontjukat. Én megpróbáltam, te meg nem. Vagyis meddő a vita. Akkor minek fárasszam magam?

2011. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 anonim ***** válasza:
15%

Ki mondta, hogy szeretem az intelligens vitát? Konkrétan a hosszú hozzászólásom végén leírtam, hogy én azt is élvezem, ha csak vagdalózunk.


Amúgy komolyan, annyit írtam, amelyeket még nem válaszoltál meg. Ha máshogy gondolod, akkor szedd össze magad, és írj egy ellenérvet mindenre.


Amúgy a vallást körülövező vita csupa ismételgetésből, sok frázisból áll. De azt hiszem hogy le is írtam neked, hogy lényegében ennek semmi értelme. Igazából még véleményt se akartam írni amikor elkezdtem a szöveget, csak kinőtte magát. De mostanra már kíváncsivá tettél. Mindenre kérnék egy ellenérvet, írd le, hogy miért hülyeség az, amiket írtam. Természetesen különös figyelemmel a részletekre, arra nem vagyok kíváncsi, hogy össze-vissza beszélek, mert ezt már leírtad.

Remélem mire lefürödtem lesz itt valami, de nem muszáj sietni.

2011. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
50%
Aki hívő, az milyen érveket akar a nem hívőktől? Nem látni, nem hallani, nem lehet érinteni, nem lehet érezni, nem lehet vele kapcsolatba lépni. Ilyenkor mondják azt valamire hogy nem létezik. Hihetnék én a pókemberben, de tudom hogy nincs. Be kellene bizonyítanom hogy nincs, mert addig lehet hogy létezik? Nekem több érvem van, mint nektek. Ti egy dolgot nem tudtok felhozni a létezése mellett. A biblia? Amit emberek írtak? És mi volt előtte? Mert volt élet. Az hívják úgy hogy kr.e. Nagy káosz van a ti fejetekben.
2011. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
65%

"Isten nem kockajátékos."

"Isten ravasz, de sohasem rosszindulatú."

"Én Spinoza Istenében hiszek, aki minden létező harmóniában megnyilvánul, és nem abban az Istenben, aki az emberek cselekedeteivel és végzetével törődik."

"Kíváncsi vagyok, hogy isten nevet-e azon, hogy tréfásan félrevezet."

Az összes idézet Einsteintől származik. Ezek után őt is lenézed?

Egyébként meg a Bibliának nem feltétlenül van köze a valláshoz.

Rengeteg más hit is létezik, nem szükséges éppen a kereszténység legnépszerűbb ágaiból kiindulni.

2011. máj. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 Tyler913 ***** válasza:
100%

En inkabb nem mennek bele a termeszettudomanyos fejtegetesbe,mivel nem az en asztalom,majd jon valaki aki nalam jobban ert hozza,es vele vitatkozhatsz ilyesmikrol.

Viszont valahogy ugy erzem,Te magad sem igazan vagod,mivel puffogtatsz,csak lokod a "meselhetnek neked az ok-okozati dolgokrol" (de ugyse ertened,mert hulye vagy,k.csog:)-tipusu hozzaszolasokkal,meg persze jonnek a magikus szavak,hogy pillangohatas,

lancreakcio,kvantum,f.szom,megfejelve meg egy Eintsein-idezettel,es ezek utan azt hiszed,nagyon ertelmes vagy.

Csak valahogy nem all ossze az egesz normalis ervelesse,amire erdemben reagalni lehetne.Inkabb dolgozz meg rajta.

2011. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként a tudományos eredmények nagy részébe vetett hit is csak hit.

Van annyi ismeretetek és tehetségetek, hogy képesek legyetek megérteni, hogy egy számítógép, egy részecskegyorsító vagy egy akár egy űrrakéta hogyan működik, egészen atomi szintre levezetve?

Levezettétek-e már (vagy egyáltalán le tudnátok?) azt a rengeteg egyenletet és elméletet, melyek bizonyítják, hogy működnek és úgy, ahogy esetleg sejtitek?

Vagy egyszerűen csak elhiszitek a tudományos folyóiratoknak, melyeket ugyanúgy csak emberek írtak, mint a Bibliát*?



Félreértések elkerülése végett: Nekem is erős kétségeim vannak a Biblia tartalmával és hasznosságával kapcsolatban, de mindezek mellett meg kellett említenem, hogy a másik álláspont is ugyanannyira támadható.

2011. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 Tyler913 ***** válasza:

tegnap 23:10

Ja igen,hogy Teged se hagyjunk ki: a vita nem Isten leterol folyik elsosorban,hiszen abban szerintem mindenki egyetert,hogy a hivoket nem lehet lebeszelni a hitrol,az ateistakat meg nem lehet megteriteni.Az egesz ugy kezdodott,hogy egy unatkozo tizenketeves hulyegyerek feltette a fent lathato kerdest,provokalt egy kicsit,paran leoltottak,majd eltunt.Utana jott a mernok srac (aka 57%),aki szinten provokalt,de o mar ertelmesebb egy par fokkal.O azzal inditotta a dolgokat,hogy kb. lepocskondiazta a vallast mint olyat,kvazi lehulyezve minden vallasos embert.Na erre tort ki a vita.

Itt tehat nem arrol van szo,hogy meggyozzuk egymast,Isten letezik-e vagy sem,hanem hogy a vallas hulyeseg-e vagy sem.


A Te hozzaszolasodbol idezve:


"Be kellene bizonyítanom hogy nincs, mert addig lehet hogy létezik? Nekem több érvem van, mint nektek. Ti egy dolgot nem tudtok felhozni a létezése mellett."


Nem jol latod a dolgot.Miert kene barkinek is bizonyitania az igazat?Miert kene nekem,mint hivonek,bebizonyitani neked,mint nem hivonek,hogy Isten letezik?Mi kotelez ra?Nekem edesmindegy,hogy Te hiszel-e vagy sem.Mar csak azert is hamvaba holt lenne minden ilyen probalkozas,mert az a kriteriumrendszer,amin belul Te bebizonyitottnak tekintesz valamit,emberalkotta es szubjektiv.Erted a problemat?Te alkotsz egy kriteriumrendszert,majd azt kered,en valahogy szuszakoljam bele Istent,hogy Te elhihesd,hogy O letezik.Marpedig ez igy nem fog menni,hiszen ket malomban orolunk,epp ezert nincs ertelme "tudomanyosan" vitatkozni Isten leterol.

2011. máj. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!