Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
 271/766 anonim ***** válasza:

"Én szerintem itt az emberek fordítva vannak a lóra ültetve.."

"Mert nem hinném legalább is én, hogy az Isten bünteti az embereket, csak mert ha valami nem jön össze, hogy mert megverte az Isten. Nem, nem az Isten verte meg az embert, hanem sajnos az ember verte meg saját magát. Nagyon sok ember nem gondolja át, hogy miket csinál, vagy mit hogyan csinál és azért nem jönnek össze az embereknek a dolgok, mert az emberek nem gondolják át, hogy mit csinálnak."


Félig értek egyet, de részben van benne igazság valahol.

2023. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Peti!

Köszönöm a válaszodat, először arra reagálnék, majd rátérek a megelőző kommentedben feltett kérdésekre is.



"Milyen istenben hiszel?"


Egy igaz isten létezésében akinek neve is van -de ha valaki olvasta a Bibliát illik tudni mielött kritizálja.


Tehát a Biblia istenének létezésében hiszel, nevezzük a nevén: Isten, Él, Elohim, Jahve, Jehova, anonim ("Vagyok aki vagyok"), stb...

[link]


Az, hogy igaz vagy nem igaz, létezik vagy sem, meglehetősen nehezen dönthető el, megfelelő bizonyítékok hiányában. Ha mégis állítod, hogy létezik, akkor kérnék rá igazolást.



"Szerinted miképpen keletkezett a világegyetem?"


"Isten által készített rendszer azért müködik rendszer szerüen - véletlenség kizárt."

Rendszer szerű működés alatt mit értesz?

(Pl. szűkebb környezetünket nézve csak, miképpen értelmezed rendszer szerű működésnek, a földrengéseket, cunamikat, pusztító járványokat, kihaló élőlényeket, vagy kicsit távolabbra nézve, a szupernóvákat, azt, hogy egy idő után a Nap is fel fog robbanni...


Mi igazolja, hogy Isten (maradjunk ennél a formánál, ha már a Bibliára utalsz folyton) "készítette"??

Miért nem Allah, a tollas kígyó, vagy a Rózsaszín egyszarvú??


Mi zárja ki a véletlent?

Megfelelő számú ismétléssel a nagyon kis valószínűségek is bekövetkeznek szinte biztosan, illetve az sem kizárt, hogy akár az első kísérletre pont az következzen be (alapvető matematika).



"Miképpen lett az ember a mai formájában?"


"Mivel az ember a földön megtalálható anyagokbol van és azok megtalálhatók az emberi testben..."

Mivel az univerzum amiben létezünk ezekből az anyagokból épül fel, ebben nincs semmi meglepő...


"-igaz a Biblia Irása " formálta az isten az ember a föld porábol és lehelte bele az élet leheletét és így lett az ember élő lélekké"


Abból, hogy az univerzum objektumai az univerzum anyagából épülnek fel (így az ember is) nem következik semmi, ami Isten teremtésére utalna. Az egyes élőlények kialakulása, sokszínűsége az evolúcióval igen jól magyarázható és minden ismert ténnyel összhangban van.

Magának az életnek (első élőlény) kialakulása nem az evolúció, hanem az abiogenezis témakörébe tartozik, de ott is egyre kevesebb a fehér folt. (bár itt szokták említeni a kémiai evolúciót)


" mivel minden élőlény egy lélek..."

Nos erre (a lélek definíciójával, működésével, kapcsolatával az emberhez) várnék igazolást.



"Te milyen világnézetet vallasz?"


" Az emberiség egy teremtő által jött létre "


Az ember teremtését kicsit nehéz összeegyeztetni a természettudományos ismeretekkel. Neked hogyan sikerült?


" nem tagadom istent "


Ezzel a hívők már csak így vannak.

2023. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/766 peti 56 ***** válasza:
0%

272/272 Darkmoon80


"az első kísérletre pont az következzen be (alapvető matematika)."

Tehát valakik kisérletezett ez megint inteligemnciára utal mégha tagadod is . :-)


"Az ember teremtését kicsit nehéz összeegyeztetni a természettudományos ismeretekkel. Neked hogyan sikerült?"

Tehát tudományos ismereteket emlitesz az az megint az inteligencia - szerinted ? Ezzel megint a kezdetre utalsz azaz alkotóra ( Istenre és nem a véletlenre)


"Ezzel a hívők már csak így vannak."

Legnagyobb hivők az atesiták - elhiszik azt a baromságot hogy minden puszta véletlen folyamán jött létre - az az rendszerszintüen müködik .


Rendszerszintü mondon nem tudod mi az? Mert ugye ezt irod.Ugyanis a katasztrofákat rendszerszintünek képzeledel, tehát te tönkrehajtod az autódat például ráfogod a rendszerszintü problémára - pedig te vagy az okozója - mint ahogy az emberiség. A katasztrófa nem rendszerszintü ha gond van az értelmezéssel segítek

"rendszer (főnév)

Machinery.jpg

Egy célt megvalósító rendezett egység, amely egymással észszerűen együttműködő részekből áll.Az emberekből álló szervezet olyan rendszer, amely képes elérni a céljait.( Itt említem maga az ember i

és az élőlények is rendszerszintüen müködik) még ha ezt le is akarjuk tagadni.- De nem véletlenszerüen - Az ember képes egy rendszert létrehozni -de te beveszed az a dumát hogy az élet létrehozásához - megint csak nem kell inteligencia, a világegyetem müködtetéséhez megint nem kell inteligencia :-) - siralmas.


Abból, hogy az univerzum objektumai az univerzum anyagából épülnek fel (így az ember is) nem következik semmi, ami Isten teremtésére utalna. Az egyes élőlények kialakulása, sokszínűsége az evolúcióval igen jól magyarázható és minden ismert ténnyel összhangban van.


"Magának az életnek (első élőlény) kialakulása nem az evolúció, hanem az abiogenezis témakörébe tartozik, de ott is egyre kevesebb a fehér folt. (bár itt szokták említeni a kémiai evolúciót)"

Tehát vegyük sorba a baromságokat - ( első őlőlény ) - Tehát hogy az első élőlény létrehozza saját magát véletlen. Robanásnak kelett történi valahol a világegytemben - aztán véletlen kialakult a föld - de úgy hogy legyen rajta viz levegő szárazföld, mert ez alapvető az élet létrejötének - ( itt nem beszéltünk inteligenciárol ahogy az IQ nélküliek ezt elképzelik. Aztán jött az egysejtű mondjuk egy elrohadt növényből - de a nővény még nem jelent meg véletlen :-) - és inteligencia nélkül mert ugy ezt feltételezitek - véletlenek sorozata által fejlődött emberré - de minek hiszen az egyszerü jobban müködik - ( itt már inteligencia van ) -kizárt mert ez tagadjátok - akkor hogy fejlődött tovább ha nem volt inteligens - ha kiteszem a trabantomat az időjárás viszontagságainak és egy millió év mulva nem lesz belőle sport autó mert az gyorsabb - még csak "porse lesz belőle" :-)


"Tehát a Biblia istenének létezésében hiszel, nevezzük a nevén: Isten, Él, Elohim, Jahve, Jehova, anonim ("Vagyok aki vagyok"),, nevezzük a nevén: Isten, Él, Elohim, Jahve, Jehova, anonim ("Vagyok aki vagyok")," Isten - nem név az egy gyüjtő fgalom - mint férfi és nő vagy épen gyerek.


Tovább folytatva "Tehát a Biblia istenének létezésében hiszel," - Te elhiszed hogy egy eszközhőz eszerint a gondolatmeneted szerint - alőbb a kezelési utmutatás jön véletlenszerüen létre - MERT EZT IROD.- aztán valahogy léterjön az aminek a kezelésije baszél ( na ez amikor valaki forditva ül a lovon ) - ahogy egy fenti hozászolásban szó volt róla.


Én a teremtő létezésében hiszek - ez baromság. - hinni a nemlétező folymatban szokás hiszem hogy müködni fog. Meggyöződéssel valom hogy a földön levő dolgokat egy inteligens felsőbrendü lény hozta létre az pedig isten akinek neve van- egy teremtő egy név - na melyik ha olvastad a bibliát - mert ugye az egy kezelési utmutató a tudálékos embernek - akik megkapnak egy ajándékot és az első dolga hogy a kezelésit a kukába - mert minek ő jobban tudja hogyan kell kezelni mint annak készítője (inteligencia hiánya itt jelenkezik ) - ja és ráfogja hogy ez a rendszer amit kapott ajándék ba rossz. / Na így vannak azok az emberek akik nem tisztelnek se istent se embert -


Tehát várom a választ : Ki az isten ? Az isten az isten ? Ahogy az IQ hiányosk felelnének - neked minek a név ? másnak minek a név - Mondhatnánk hogy ember vagyok -nő vagyok- állampolgár vagyok azt ennyí.


Ti magatok támasztjátok alá hogy kell lenni inteligenciának a világegyetem felett de ti azt tagadjátok mint értelmesnek tartott emberek - tudálékosak vagytok -vajon miért nem akadályozátok meg a természeti katasztrófát hamár olyan k..va okosnak tartjátok magatokat - miért beszélnek emberek a szeretetről mikor egymást gyilkolják - azért mert a teremtő kezelési utasitását a sok b.rom vallás a maga önző javára forgatja ki.Példa TALMUD a gyilkoságról - " ha kikötözöd a testvéredet és az éhen hal , nem vagy felelős az ő életéért" - MIVAN ? Na ez a tudálékos ember aki le...ja azt amit a teremtőjétől kapott az életett, sőt a teremtőjét is.

2023. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/766 anonim ***** válasza:
44%

Én már annyi minden élettapasztalat és rendes emberi tulajdonságok, viselkedés és már nem tartom már kizártnak, hogy régen kitalálták Istent az emberek, és úgy találták ki róla, hogy ő a mi teremtőnk és még lehet tán nem is tőle vagyunk, nem is ő a Teremtő és még Jézus történeteit és kitalálhatták oda-vissza még régen, és így eszelték ki a mennyt és poklot, hogy az embereket félelembe tartsák, mert nagyon vadak és kegyetlenek az emberek és hogy kevesebb kegyetlenség és bátor rosszindulatok legyenek a földön, így legyen évezredek óta a civilizáció félelembe a vad és gonoszságra hajló emberek félelembe az Isten haragjától és a mennyország meg a pokollal való félelembe az akkori gonoszság a mostani bátor kegyetlen rosszindulatú emberek ellen.


Gonoszság a gonoszság ellen

2023. okt. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/766 peti 56 ***** válasza:
0%
274/274 anonim / Ha Istent kitalálták ahogy írod - az emberek félelemben tartására - a fenti hozászolásoknál irják sokan "NINCS ISTEN" - nem ez a kiiduló pont már bocsánat - Hasonlisuk az emberi és isteni törvényeket össze / az embereké erőszakra és sokan mégsem félnek, minek az ember törvény ha megszegjük valami indokkal (látják a redöröket a katonákat nap mint nap és mégse félnek miért pedig látják,hogyan félnének istentől,ha az emberek hatalmátol sem félnek akkor hogy félnének attól akik csak közvetett modon látnak ?) -vegyük például a GYILKOSSÁG - megölhetem mert az elenség - megölhetem mert az más faj - most akkor lehet gyilkolni vagy nem ( ez a kérdés )-nincs de hátha - az emberi tudálékosság és önzés.Míg az isteni törvény a lelkiismeretre mérlegelésre alapoz , " amit szeretnétek hogy az emberek tegyenek veletek ti is aképpen cselekedjetek" MI EBBEN A NEHÉZ ? Igen -leküzdeni önző ,mindenkinél jobvagyok ,lenézzem mert neki kevesebbet hozott az élet -lehet azért mert más önző B...om emberek kifosztották tönkretették.Miért vetjük meg a hajléktalant ? Mert roszet feltételezünk róla,lusta nem szeret dolgozni iszákos csoze STB STB.De nem ismerjük az elözményeket de okosnak tartjuk magunkat ( hol vezérel a lelkiismeret ? Ha van mert sokaknak nincs mégha becsületesnek tartják mások.) - Így állunk az isteni teremtéhez is mint a hajléktalanokhoz - " van azt kész , itélkezünk tagadunk,megvetjük )" - mert nem látjuk vagy nem látuk az előzményeket. A 83 zsoltár 19 verse kifejezi ki az igaz isten. Nos tegyétek fel a kérdést melyik valás vagy hit nem vett részt a háborukban ? Inkább válalták a kegyetlenséget mintsen megöljék embertársaikat. Kik voltak akik a kommunista rendszereben 3-4 évet ültek lelkiissmereti okokból mert nem vonultak be katonának 1.5 év miatt ? - Náluk miért nincs faji gyülölet? Naluk egy a roma, a fekete vagy akár indián is testvér egy törvényel. megjegyzés// "a véletlen müve által létrejött emerek ezt miért nem tudják megtenni ? " - Mert nem akarják elismertni az életadójukat, annak értékét amit kaptak,hogy ne keljen felelőséget válalni - ÉS ŐK TARTJÁK MAGUKAT INTELIGENS FAJNAK ?- a KIINDULÓ TÉMÁNÁL MARDVA - EGY BONYOLULT REDSZER LÉTREHOZÁSÁHOZ MINT A VILÁGEGYETEM AZ ÉLŐK SOKASÁGA KELL INTELIGENCIA VAGY SEM ? - HA KELL AKKOR ISTEN LÉTEZIK - HA NEM KELL AKKOR A PUSZTA VÉLETLEN MÜVEI VAGYUNK -persze egy észerü és tapasztal rendelkező ember nem hiszi el.Nem halgat a sok zagyvaságra - a teremtést az tudomány bizonyította mégha tagadjuk is.(mert inteligencia kelett annak létrehozásához)-és arendszer szintü működéséhez.Mert mi emberek is így tesszük ha megalkotunk valamit- de nem a semmiből teremtjük meg.
2023. okt. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/766 anonim ***** válasza:
77%

Peti, nem igazán értem a logikádat. Összehasonlítod az emberek által formált törvényeket az isteni morállal, a gyilkosság tekintetében, és abból azt hozod ki, hogy az isteni a tökéletes, az emberi tökéletlen.


Ezzel szemben:

1. Isten kiírtja az ÖSSZES embert, csecsemőket, gyerekeket, mindenkit az Özönví során.

2. Isten konkrét népirtást rendel el.

3. Isten lemészárolja az egyiptomiak elsőszülött gyermekeit.

4. Isten medvékkel tépeti szét a gyerekeket, csak mert egy kopasz embert csúfoltak.

5. Isten halálrakövezéssel rendeli büntetni a törvényei ellen vétkezőket (mert melegek, mert szófogadatlan gyerekek, mert szombaton faágakat szedtek össze, mert több anyagból szőtt ruhát hordtak)


Miközben az emberek által alkotott tövények megbüntetik a gyilkosokat, sőt különbséget tudnak tenni gondatlan és szándékos emberölés közt, háborúban indokolt gyilkosságok és háborús bűncselekmények közt.


A Bibliában leírtak alapján a te istened egy kegyetlen gonosztevő. A Biblia erkölcse elavult, bronzkori moralitást tükröz, az akkori kecskepásztorok szintjén.


Az eredeti kérdésre visszakanyarodva: akár létezhetnek általunk nem ismert istenek, de a keresztény isten SZERENCSÉRE lehetetlen hogy létezzen.

2023. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/766 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki halálra van ítélve. Ez a bűntetés része, és az örökkévalóság kezdete. Isten terve a bűntetés, melynek zsoldja a halál és az emberi bíráskodás is az ő tervének része. Nem kell összehasonlítani, ugyanaz!
2023. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Peti!


"az első kísérletre pont az következzen be (alapvető matematika)."

Tehát valakik kisérletezett ez megint inteligemnciára utal mégha tagadod is . :-)


A kísérlet csupán a valóság megismerésének eszköze. Azért alkalmazzuk a tudományos kutatásban, hogy zavaró körülményektől mentesen lehessen megfigyelni a jelenségeket, reprodukálni a természetben lejátszódó folyamatokat.

A FOLYAMATOK maguk a természet (az univerzum) részei, önmagukban nem utalnak semmilyen intelligenciára (ha szerinted igen, akkor várok rá konkrét példát tőled), csupán a MEGFIGYELÉSÜKRE létrehozott kísérleti elrendezés az emberi intelligencia terméke.


De ezt ugye te is éppoly jól tudod....


"Az ember teremtését kicsit nehéz összeegyeztetni a természettudományos ismeretekkel. Neked hogyan sikerült?"


" Tehát tudományos ismereteket emlitesz az az megint az inteligencia ..."


Igen, és remélem nálad is megvan a kellő intelligencia, mivel így nyilván nem téveszted össze a természet megismerése útján összegyűjtött megalapozott emberi TUDÁST és a megalapozatlan HITET.


"Ezzel megint a kezdetre utalsz azaz alkotóra ( Istenre és nem a véletlenre)"


Semmi ilyesmire nem utaltam. A kezdetek a természettudományos ismeretek által megalapozva kvázi az ősrobbanás pillanatától leírhatók napjainkig, bizonyítékokkal alátámasztva. Ebben a folyamatban SEHOL nincs benne Isten, mivel minden


Továbbra is kérdés, hogy ezzel az ismert és bizonyított folyamattal te hogyan egyezteted össze a teremtett világ elképzelését (most itt nem kitérve magára az alkotóra vonatkozó kételyeimre), hanem szigorúan a teremtésre mint egyszeri aktusra vonatkozóan.


"Legnagyobb hivők az atesiták - elhiszik azt a baromságot hogy minden puszta véletlen folyamán jött létre - az az rendszerszintüen müködik ."


1, Az ateisták (mint te is tudod) olyan emberek, akik nem hiszik el azt az állítást, hogy LÉTEZIK Isten/isten/istenek. (PONT, itt a definíció vége, nincs több feltétel.)

Az, hogy az élet keletkezéséről miképpen vélekednek az ateizmustól TELJESEN független. Hihetik azt, hogy az élet spontán jött létre, hihetik, hogy az UFÓ-k hozták ide, hihetik azt, hogy .... BÁRMILYEN más módon (de nem isteni teremtéssel) jött létre.


2, A véletlenek és a természeti jelenségek (melyeket az emberiség törvényekkel ír le) kapcsolatával láthatóan nem vagy tisztában. Olvass utána.


3, A "rendszer szintűen működik" láthatóan kedvenc vesszőparipád, amivel azonban semmit sem magyarázol meg.


4, "de te beveszed az a dumát hogy az élet létrehozásához - megint csak nem kell inteligencia,"

Én ott látom a problémát, hogy annak a megértéséhez KELL intelligencia és háttértudás, hogy a természeti jelenségek miképpen tették lehetővé az élet létrejöttét mindenféle teremtő külső erő nélkül. Sajnos ez némelyeknél hiányzik, vagy a hit háttérbe szorítja...


----



"Tehát vegyük sorba a baromságokat"


"- ( első élőlény ) - Tehát hogy az első élőlény létrehozza saját magát véletlen."


Tényleg ENNYIRE nem értesz semmit???

Tájékozódj! Egyszerű! Beütöd a Google keresőbe: "abiogenezis" és már olvashatod az élet kialakulására vonatkozó jelenlegi tudományos kutatások eredményeit.

Ha csak a legegyszerűbben elérhető összefoglalót [link] átolvasod, máris elkerülheted, hogy ekkora "baromságot" leírj.

(A wikipédia abiogenezis cikkelye végén a hivatkozás jegyzék 195(!) forrásmunkát és ezen felül nagyon sok irodalmat jelöl meg.


"Meggyöződéssel valom hogy a földön levő dolgokat egy inteligens felsőbrendü lény hozta létre az pedig isten akinek neve van"


(A wikipédia abiogenezis cikkelye végén a hivatkozás jegyzék 195(!) forrásmunkát és ezen felül nagyon sok irodalmat jelöl meg.

Gondolom kellő tudás birtokában cáfolni tudod az ezekben leírtakat, ha azt állítod, Isten teremtette az életet, és az nem a fent említett módon jött létre...



" Robanásnak kelett történi valahol a világegytemben "


Látod, azt sem tudod mi az ősrobbanás... Miért nem olvasok utána? Komolyan, ha ennyire nem ismersz valamit, miért beszélsz róla???

[link]

Megint csak elég lett volna, ha a Biblia helyett a wikipédia ide vágó cikkelyét átolvasod. AKKOR világos lett volna az első mondat elolvasása után, hogy ez a robbanás NEM a világegyetemBEN(!) történt, hanem a maga a világegyetem a "robbanás" után keletkezett (amire ma már tudományos BIZONYÍTÉKOK vannak).


Nem folytatom az írásod további részének elemzését, mivel mindegyik állításod totális tudatlanságról tesz tanúbizonyságot, és nincs kedvem az általános iskola tudásanyagát számodra itt elismételni. Legyen elég annyi, hogy mielőtt egy témához hozzászólsz, a saját érdekedben (hogy ne égesd magad feleslegesen) nézz utána egy kicsit a mondandódnak és ellenőrizd, hogy az ismereteid helyesek-e!

2023. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/766 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

"EGY BONYOLULT REDSZER LÉTREHOZÁSÁHOZ MINT A VILÁGEGYETEM AZ ÉLŐK SOKASÁGA KELL INTELIGENCIA VAGY SEM ? - HA KELL AKKOR ISTEN LÉTEZIK - HA NEM KELL AKKOR A PUSZTA VÉLETLEN MÜVEI VAGYUNK"


Nem kell, Isten valószínűleg nem létezik (legalább is ez okból nem), és a véletlen+az univerzum működésének termékei vagyunk.

2023. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/766 anonim ***** válasza:
30%

A szűk látókörű embernek, aki x világegyetem tágasságát soha sem fogta fel, aki csak saját tárgyai között él, persze hogy nem ismeri Istent.

Egyetlen imát sem mondott el, egyetlen lelki kérést sem fogalmazott meg felé, soha sem kérte őt, hátha teljesül lelki kérése. A fizikai világ mindig is eltakarta Istent előle, csak a tárgyi világ létezik neki, mert azt látja az van orra előtt.

2023. okt. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!