Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/766 anonim ***** válasza:
0%

"Ami fura az életben, hogy Istenről és Jézusról meg Szűz Máriáról egész életükben kisgyermek korúktól kezdve egészen a felnövésükig végig csak hallottak a nevükről az emberek, meg a szájukon mondják csak ki a nevüket, hogy Úristen, Jaj Istenem, meg Jézusom, de akkor sem látta még őket senki itt a földön Istent, Jézust és Szűz Máriát."

"Mintha számomra ez egy valakik által kieszelt hatalom lenne csak az embereknek, pedig még senki nem látta még őket itt a földön még egyszer sem Istent, Jézust és Szűz Máriát, hanem csak a nevükről hallottak csak az emberek és csak magukba ismételgetik az ő nevüket, hogy Úristen, Jaj Istenem, Jézus Mária, Jézusom.

Olyan mintha számomra valakik ezt kieszelték volna még erős régen ezt a hatalmat az embereknek."

258 amit írtam én ezeket a 257.-én válaszomban, de állj meg az ük apámban benne nem kell hinnijük az embereknek, az emberek arra nincsenek rákényszerülve, hogy az én ük apámnak hódoljanak be és engedelmeskedjenek neki az emberek.

De amire meg én szerettem volna kitérni, hogy Isten a mi teremtőnk, az emberek és a világ teremtője és Jézus a mi bűneinket vállalta magára, föltámadt és legyőzte a halált, na de Jézus feltámadt és annak ellenére nem látta még senki se a földön még Jézust se és Szűz Máriát se és az Istent se soha még az emberek a földön, olyan ez mint ha ez egy kitaláció lenne vagyis az embereknek kitaláltak volna egy képzeletbeli hatalmat, ami nem létezik és engedelmeskedjenek, hódoljanak be a hatalomnak, aztán még lehet itt tökmindegy ki milyen ember jó vagy, rossz és kinek mennyi bűnei vannak nem kerül a halál után senki sehova menny és pokol helyett, hanem fekete függöny és alvás az örökkévalóságig.

És voltunk, s megszününk létezni.

2023. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/766 anonim ***** válasza:
0%

ISTEN, JÉZUS, SZŰZ MÁRIA

Lehet, hogy vannak, mármint van tudatuk, fent az égről látnak minket, de mi viszont földi emberek közül nem látta még senki az égi parancsnokokat, nem találkozott még velük senki személyesen szemtől szembe velük senki a földön.

A halálból se jött vissza senki soha szellem, angyal formába se semmilyen formában, akik már meghaltak.

Ha mindenki összeszedi a saját gondolatait és látja, hogy a többi emberek hogyan élnek a földön, bárkik akár gyermekek, felnőttek csak mennek az utcán, mindenki magát irányítja, mi döntjük el, mi határozzuk meg magunknak hogy mik a céljaink, mi dolgozunk meg a sikereinkért, mi kedveltetjük meg magunkat az emberekkel, mi szerzünk magunknak barátokat, ismeretséget itt a földön.

Az Isten, Jézus, Szűz Mária meg a halottak, olyanok csak mint egy láthatatlan főnökök, hogy ha anyád, apád nincs melletted, vagy nincs feletted főnök, tanár, vagy bárki haverok, majd a képzeletbeli láthatatlan, nem megszólaló főnököknek hódoljon be az ember, hogy majd szüleid, főnökeid helyett, ha azok nincsenek neked, majd a láthatatlan nem megszólaló főnököknek engedelmeskedjél.

2023. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/766 anonim ***** válasza:
6%

262


Hajtogasd csak attól ez csak egy gyermeki butuska gondolatmenet.

Jézust és családját sokan ismerték személyesen, akik a Bibliában szerepelnek. A Bibliát kétségbe vonhatod, viszont akkor nincs értelme vitázni a létezésükről!

2023. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Ha (és joggal) kétségbe vonhatom a Bibliát, akkor miért ne lehetne vitatni a benne leírtakat???


A hívők állítják, hogy igazak a benne leírtak (pl. valósak a személyek, események), de mindig adósak maradnak az ezzel kapcsolatban feltett kérdésekre a válaszokkal. (pl. belső ellentmondások)

2023. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/766 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy van Isten, de őszintén ki találkozott már vele szemtől szembe, mint szülő a gyermekével?

Hát éppen ez az.

2023. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/766 anonim ***** válasza:
50%

Én szerintem itt az emberek fordítva vannak a lóra ültetve..

Mert nem hinném legalább is én, hogy az Isten bünteti az embereket, csak mert ha valami nem jön össze, hogy mert megverte az Isten. Nem, nem az Isten verte meg az embert, hanem sajnos az ember verte meg saját magát. Nagyon sok ember nem gondolja át, hogy miket csinál, vagy mit hogyan csinál és azért nem jönnek össze az embereknek a dolgok, mert az emberek nem gondolják át, hogy mit csinálnak.

Ergó nem az Isten bünteti az embereket, ahogy az ki lett találva, hanem pont az emberek büntetik meg saját magukat, mert meggondolatlanok az emberek.

Úgyhogy én szerintem annak érdekében, hogy ki lett találva az Isten meg kieszeltek mindenféle mitológiákat mennyország és pokol, hogy félelembe tartsák az embereket a földön, hogy viselkedjenek a világba ezzel a félelembe tartással fordítva ültették az embereket a lóra. Nincs Isten. Nem az Isten bünteti az embereket, ha valami nem jól sül el, hanem az emberek nem gondolják át sajnos, hogy mit, miket csinálnak, azért van a szerencsétlenség, nem pedig az Isten miatt, akit még senki nem látott a szeme előtt.

Az ember a saját kovácsa magának, ahogy mondják is, hogy segíts magadon és az Isten is megsegít.

Ha okos ésszel gondolkozik előre bárki, hogy mit hogyan kell majd csinálni, könnyen jól eléri a célját, még a gonosz emberek is jól jönnek ki a bajból, ha okos ésszel gondolkoznak.


Úgyhogy én szerintem az Isten kitalálásával fordítva lettek az emberek ültetve a lóra, miközben mindenki magának az Istene.

2023. okt. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Alapvetően egyet értek azzal, hogy az Isten/isten/istenek csak emberi kitaláció, ám azt állítani, hogy "Ha okos ésszel gondolkozik előre bárki, hogy mit hogyan kell majd csinálni, könnyen jól eléri a célját..." azért hibás, mert nem veszi figyelembe, hogy az emberek eleve eltérő helyzetből indulnak.

Egy nyomorékon született ember, vagy egy afrikai eldugott faluban született magatehetetlen, éhen haló gyermek, vagy egy szellemi fogyatékos szerinted tényleg elég, ha okos ésszel gondolkodik, és máris megoldja a problémáit és eléri a célját...?

2023. okt. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/766 peti 56 ***** válasza:
0%

Vegyük sorba a szebnél szebb válaszokat


265/266 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van Isten, de őszintén ki találkozott már vele szemtől szembe, mint szülő a gyermekével?


Hát éppen ez az.


Bár az olyan emberek találkoznának vele akik tagadják és válalnák a következményeket - az emberi tudatlanság - aki létrehozta a világegyetemet és a benne levő dolgokat szerintük egy látható kis valaminek kéne lenni - menyi energiára voltszükség ezek létrehozásához ? Ja az csak vélatlen volt irják a magukat értelmesnek tartott emberek.


264/266 Darkmoon80 ***** válasza:

100%

Ha (és joggal) kétségbe vonhatom a Bibliát, akkor miért ne lehetne vitatni a benne leírtakat???



A hívők állítják, hogy igazak a benne leírtak (pl. valósak a személyek, események), de mindig adósak maradnak az ezzel kapcsolatban feltett kérdésekre a válaszokkal. (pl. belső ellentmondások) - Vajon nem lehet kétségbe vonni egyes emberek IQ szintjét - mi porszemek dicsekszünk hogy feltaláltunk valamit és verjük a nyálunkat - holott az már megvolt csak felfedeztük - DE TEREMTENI NEM VAGYUNK KÉPESEK


"Kétségbe vonni a bibliát" - azt lehet ahogy az IQ szintet is - he nem Isten alkotott mindent az okosok szerint akik mint egy porszem hozzá képest vajon kik és hogyan irhaták azt le ? Légből kapott baromság ? Ezt egy normális ember nem hiszi el./ De tisztázzuk ki az isten ? / mert az egy meghatározás , mit a férfi, nö, gyerek.Mindennek van neve amivel azinositjuk.Ha valaki olvasta a bibliát akkor ezt tudni illik, nézük az okosokat - mert ez a kiinduló pont hogy lehet vitatkozni a biblián.


266/266 anonim "Én szerintem itt az emberek fordítva vannak a lóra ültetve.." - az istentagadok biztos - ők ugy gondolják hogy ha a ló hasára ülnek az a hátán is tud haladni,mert a fejlődés során már a ló azt is kiprobálta :-) -


"Az ember a saját kovácsa magának, ahogy mondják is, hogy segíts magadon és az Isten is megsegít." - vajon miért figyelemeztet a biblia állítólagos ellentmondásával " ember emberen uralkodik a maga kárárra" - EZT TAGADOD ?


"Ha okos ésszel gondolkozik előre bárki, hogy mit hogyan kell majd csinálni, könnyen jól eléri a célját, még a gonosz emberek is jól jönnek ki a bajból, ha okos ésszel gondolkoznak." - ehez inteligencia kell vagy mégse ? - TEHÁT KELL HOZZÁ EGY ÉRTELMES LÉNY EZ ESETBEN AZ EMBER - Ne ezek az ellenmondások amit az IQ hiányosok soha nem tudnak megérteni vagy nem is akarják :-( - Ők gondolkodnak,sok esetben ezt kétségbe lehet vonni,lásd a Föld pusztítása szenyezése - tudják hogy nem jó amit csinálnak, és ez nem begfolyásolja öket IQ hiány miatt.


"miközben mindenki magának az Istene." - vajon mit termtett meg az ember ?


A Fogalomzavar az emberek fejében akik forditva ülnek alovon :-) Pl:/Isten fogalma a monoteista hívők szerint azon természetfeletti lényt jelenti, aki a világegyetemet teremtette, és/vagy annak működését, történéseit irányítja vagy ellenőrzi./ Aztán jön az emberi Tudálékosság / Az egyistenhit vagy monoteizmus az egy, élő, és személyes Istenbe vetett hit, illetve a róla szóló tanítás. Ellentéte a többistenhit. A Föld lakosságának mintegy fele tartozik a három nagy monoteista vallás (Ábrahámi vallások) valamely csoportjához, ezek a zsidó vallás, a kereszténység és az iszlám./ Ha egy van ki az ? Mert itt több valást említ .Tehát az értelmes emberek tömkelege - Véletlen müvei vagyunk - Aztán hiszünk istenben de nem tudjuk ki az ? Ez olyan mintha a közlekedésben nem lenne szabvány szabály - minde országban mást jelentene a tábla - és mi okos emberek erre a véletlen és zagyva magyarázattal tagadjuk meg az alkotónkat - "Ha okos ésszel gondolkozik" - ami eszerint nincs ? Eszerint igen.Ha nincs önkontrol miért beszélhatünk értelemről ? TÖBB KÉRDÉS FELMERÜLT NÉZÜK A VÁLSZOKAT - Az "okos ésszel gondolkozókét" természesen akik nem modanak ellent annak amit állítanak,és nem forditva ülnek a lovon természetesen. // Ajánlom olvasásra // ttps://www.antikvarium.hu/konyv/evolucio-vagy-teremtes-utjan-jott-letre-az-ember-926808-0

2023. okt. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Mielőtt válaszolnék tisztázzuk:


Te milyen világnézetet vallasz?

Milyen istenben hiszel?

Szerinted miképpen keletkezett a világegyetem?

Miképpen lett az ember a mai formájában?


(egyébként a világnézetefet már a 254-es kommentben kérdeztem, csak azóta nem válaszoltál rá...


Amennyiben ezeket a kérdéseket megválaszoltad, akkor tudok neked személyre szabott (a te hitedet is figyelembe vevő) választ adni... (nem szeretnék szalmabábozni, és olyan válaszokat adni, amik nem is a te általad elképzelt világra vonatkoznak, hanem valamely tőled idegen vallás elképzeléseire...

2023. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/766 peti 56 ***** válasza:
50%

269/269 Darkmoon80 ***** válasza:

100%

Mielőtt válaszolnék tisztázzuk:



"Te milyen világnézetet vallasz?"

Az emberiség egy teremtő által jött létre ( nem tagadom istent)


"Milyen istenben hiszel?"

Egy igaz isten létezésében akinek neve is van -de ha valaki olvasta a Bibliát illik tudni mielött kritizálja.


"Szerinted miképpen keletkezett a világegyetem?"

Isten által készített rendszer azért müködik rendszer szerüen - véletlenség kizárt.


Miképpen lett az ember a mai formájában?

Mivel az ember a földön megtalálható anyagokbol van és azok megtalálhatók az emberi testben -igaz a Binblia Irása " formálta az isten az ember a föld porábol és lehelte bele az élet leheletét és így lett az ember élő lélekké.( mivel minden élőlény egy lélek )



(egyébként a világnézetefet már a 254-es kommentben kérdeztem, csak azóta nem válaszoltál rá...

2023. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!