Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/766 anonim ***** válasza:
Én sok mindenen gondolkoztam és arra jutottam, hogy ahogy látni az embereket a földön és tapasztalni itt mi emberek döntjük el, hogy milyenek vagyunk, hogyan viselkedünk és szerintem a halál után senki nem kerül sehova, vagyis én szerintem nem is lesz semmi a halál után.
2023. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/766 anonim ***** válasza:
Fekete függöny és alvás az örökkévalóságig.
2023. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/766 peti 56 ***** válasza:
22%

251/252 anonim "mi emberek döntjük el, hogy milyenek vagyunk, hogyan viselkedünk"

Ezért állunk ott ahol állunk és a földet a lakhelyünket és egymást pusztitjuk - mert önzők vagyunk csak én központuak, ezért is betegszünk meg sok esetben " az irigység és düh rothadás a csontokban" - Binlia figyelmeztet és a tudomány alátámasztja


"és szerintem a halál után senki nem kerül sehova, vagyis én szerintem nem is lesz semmi a halál után."


valóban igazad van " viszatérsz a földbe ahonan vétettetél " - mert mit ir a Biblia megint visszatérve " formálta az isten az embert a Földnek porábol és lehelte bele az élet leheletét és így lett az ember élő lélekké azaz látható élő lényé" - az élet olyan rövid és ezt sem használjuk ki hogy békében éljünk (sajnos )- ezért nem értem a harácsoló emberekert semit nem tud magával vinni a sirba felesleges erőlködés - de mégis sokan csinálják - MIÉRT ? - Mert nem tudnak értékelni semmit amit isten adott, az életet. Nekik ez az élet kihasználni másokat - meglopni - megőlni -és ez nekik természetes - a föl erőforásait legvéksőkig kihasználják ( amit ingyen kaptunk )- most hagyjuk a véletlent. - Sajnos sok eembernél nincs meg az isteni önkontrol ami alapvető egy boldogsághoz.Lehet kinevettek de egy esetet masélek el ami megelégedést adott pedig jelentéktelen: Harkányba utaztunk autóval és megáltunk Kecskemét után egy MOL kuton kávéra és a kis négylábu tacsink elvégezze a dolgát.Egy motoros érkezett és vásárolt valamit. Aztán elindult amikor megáttam hogy ahol állt kirántott a zsebéből 1000 ft ot kiabáltam neki de nem halotta a motor hangjától. bementen a kutra és megkérdezten szokott e erre jönji rendszeresen a két hölgy monta igen í(egyik munkatársuk barátja ). Akkor legyetek szivesek ezt az ezrest neki odaadni mert kirántotta a zsbebéből. Igaz a két hülgy összenézet és azt mondták rendben, nem feltételezve hogy nem jutatják vissza neki.DE megelégedést adott az hogy segytettem másnak " jobb adni mint kapni" - Nem dicsekedés képpen irtam le -de miért nem becsüljük egymást - miért nem becsüljük az életet - nem vagyok valásos - de az élet és a viselkedésünk viszatükrőz egy inteligens teremtőt aki azt akarta hogy az emberek békében használják a fökldet amit ő alkotott.ÉS EZT NEM BECSÜLJÜK. MERT ÖNZŐK TUDÁLÉKOSAK VAGYUNK HOGY MAJD MI MINDENT MEGMAGYARÁSUNK HOGY NEKÜNK LEGYEN IGAZUNK - ezt teszi a gyilkos ,a rabló a családot kihasználó apa vagy éppen anya,vagy gyerek - nincs belső önkontról, nincs mérlegelési hajlam , ami alapvető a békés egymásmelett éléshez. " amit szeretnétek hogy az emberrek veletek megtegyenek ti is ugy cselekedjetek" - MIÉRT OLYAN NEHÉZ EZ ? Mert ahogy a közmondás mondja " nem ismer se istent sem ember" - az az korlátok nélküli gondolodás ( nincs önkontról)

2023. okt. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/766 Darkmoon80 ***** válasza:

Peti!


Írod: " nem vagyok vallásos..."


akkor miért a Bibliára hivatkozol???

("Biblia figyelmeztet és a tudomány alátámasztja ... a Biblia megint visszatérve ")

2023. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/766 anonim ***** válasza:
Könnyebb Istenben és a túlvilágban hinni, mint abban, hogy minden teljesen random és csak a szerencsén múlim. Szerintem.
2023. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/766 anonim ***** válasza:
67%

255


Szerintem nem könnyebb! Túl sok a szabály a hitrendszerben. Random létrejött sokkal egyszerűbb, amolyan hülyebiztos válasz.

2023. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/766 anonim ***** válasza:
0%

Ami fura az életben, hogy Istenről és Jézusról meg Szűz Máriáról egész életükben kisgyermek korúktól kezdve egészen a felnövésükig végig csak hallottak a nevükről az emberek, meg a szájukon mondják csak ki a nevüket, hogy Úristen, Jaj Istenem, meg Jézusom, de akkor sem látta még őket senki itt a földön Istent, Jézust és Szűz Máriát.

Mintha számomra ez egy valakik által kieszelt hatalom lenne csak az embereknek, pedig még senki nem látta még őket itt a földön még egyszer sem Istent, Jézust és Szűz Máriát, hanem csak a nevükről hallottak csak az emberek és csak magukba ismételgetik az ő nevüket, hogy Úristen, Jaj Istenem, Jézus Mária, Jézusom.

Olyan mintha számomra valakik ezt kieszelték volna még erős régen ezt a hatalmat az embereknek.

2023. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/766 anonim ***** válasza:
0%

257


Látták őket! Voltak barátaik, embertársaik, olvasd el a Bibliát!

Én sem láttam még az ükapádat, de ha azt mondod volt, elhiszem. Bár téged sem láttalak még, létezel?

2023. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/766 anonim ***** válasza:
100%

257

Ez a keresztény kultúrkörből fakad. Ezt tanulják el az emberek egymástól. De más kultúrkörben felnőttektől nem fogsz ilyeneket hallani.

2023. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/766 anonim ***** válasza:
100%

255, 256


Ez nem így működik. Rengeteg féle ember van. Az egyik könnyebben lefutja az 10km-es távot mint verset ír. A másik embernek pedig fordítva könnyebb.


Valakinek hívőként könnyebb az élete míg másoknak ateistaként.

Van olyan hívő aki könnyebben éli a mindennapjait annak tudatában például hogy ott van Isten és végül minden jó lesz és a szeretteit majd újra láthatja. Van olyan hívő is aki belebetegszik abba, hogy megpróbál megfelelni a vallása és környezete elvárásainak.

Arra a kérdésre, hogy melyik a könnyebb mindig az adott egyéntől függ.


Arról nem is beszélve, hogy az sem mindegy ki mennyire követi a vallását, miket gondol bűnnek, stb.

2023. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!