Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/766 anonim ***** válasza:
69%

210


Ez így lenne, ha emberről lenne szó.

Sorold fel Isten összes tulajdonságát, valamit azt, hogy mire képes és mire nem!

Persze bizonyítékokkal!

2023. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/766 anonim ***** válasza:
18%
Tehát nem tudod megindokol, hogy hogyan lenne lehetséges. Akkor szépen levezettük, hogy Isten alap elképzelése is már logikai hibákat tartalmaz.
2023. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/766 anonim ***** válasza:
40%

212


Tehát nem tudod felsorolni Isten összes tulajdonságát és képességeit, de mégis azt gondolod, hogy emberi logika alapján cselekszik?

Nem vagy normális!

2023. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/766 anonim ***** válasza:
29%

"Tehát nem tudod felsorolni Isten összes tulajdonságát és képességeit, de mégis azt gondolod, hogy emberi logika alapján cselekszik?"


Olvastam a Bibliát párszor de fejből nem tudom megmondani, hogy melyik rész hol volt. Ezért az, hogy a tulajdonságaihoz még alátámasztást is hozzak az több melóval járna mint amennyire időm van (és amennyit a lustaságom megenged) különösen az értelmetlenségét tekintve.


Ha birtokában vagy annak az információnak, hogy hogyan akarhatja valaki azt, hogy valami megtörténjen úgy, hogy közben nem akarja, hogy megtörténjen. Bár már itt is magában foglalja, hogy egy része legalább akarja annak a valaminek a megtörténtét ennél fogva nem lenne hiba.

Szóval ha birtokában vagy ennek az információnak akkor ne játszadozz itt értelmetlen követelésekkel hanem írd le azt az infót.


"Nem vagy normális!"

Értem. Rendkívül frusztrált vagy. Lehetőleg ha a diskurzusunk kezd ahhoz közeledni, hogy elsírd miatta magadat vagy dührohamban törjél ki akkor még előtte szóljál. Nem akarok neked ártani pusztán egy hibára hívtam fel a figyelmed.

2023. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/766 anonim ***** válasza:
40%

214


Mondtad már, hogy olvastad a Bibliát, bár az látszik, hogy nem sokat értettél belőle.

Gondolom azért rájöttél, hogy a könyvet maga Isten sugalmazta, s a benne levő, saját magáról elárult tulajdonságok és képességek csak töredéke lehet a valóságnak (Isten kifürkészhetetlen). Tehát balgaság azt gondolni, még a Biblia rendkívűl jó ismeretével is, hogy Isten az emberi logika alapján tenne bármit!

2023. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/766 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem össze keversz valakivel. Most írtam meg neked először, hogy olvastam.


Részletezhetnéd, hogy szerinted mit nem értettem meg belőle.


Rájöttem, hogy a könyvet nem Isten sugalmazta. Ha volt hozzá köze egy istenségnek az nem rendelkezik az Istennek tulajdonított képességekkel. De valószínűbb, hogy olyan emberek írták akik a maihoz képest elhanyagolható tudással rendelkeztek.

2023. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/766 anonim ***** válasza:
40%

216


Elhiszem, hoqy ezt gondolod, s pont ebből tudom, hogy nem tudtad értelmezni a szöveget!

Tiszteletben tartom veleménywd, nem is akarlak meggyőzni.

2023. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/766 anonim ***** válasza:
18%
Én is elhiszem, hogy ezt gondolod. De attól még tény nem lesz.
2023. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/766 anonim ***** válasza:
79%

218


Mi nem lesz tény?

2023. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/766 anonim ***** válasza:
31%

219


"pont ebből tudom, hogy nem tudtad értelmezni a szöveget!"


Az, hogy te jól értelmezted és az sem, hogy én rosszul értelmeztem volna.


A " pont ebből tudom, hogy nem tudtad értelmezni" pusztán a szubjektív véleményed, alapja nincs.

2023. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!