Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/766 anonim ***** válasza:
41%

23


Isten bosszúálló, féltékeny haragos, hadak ura...s még temérdek tulajdonsággal bír a Biblia sugalmazója szerint ráadásul nem is említi az összeset.

Hogy neki mi fér bele és mi nem a tökéletességbe, azt ő dönti el Isteni gondolkodással. A te ratyi emberi gondolkodásod semmit se számít, nem vagy Isten! Bár látom ezt nehezen nyeled le!

2023. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/766 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem a gondolkodásról szól. A szavak jelentéssel bírnak. Ha mindenre rá aggatunk mindenféle szót függetlenül attól, hogy az adott szónak mi a jelentése akkor elvesztik a jelentésüket.


Vegyük például a következő egyszerű mondatott "Az alma egy gáz". Ez természetesen nem lesz igaz a gáz és az alma szavak jelentései alapján. Ellentétben azzal, hogy ha a gáz szót lecserélem gyümölcsre. Azonban ha elkezdenénk a gáz szót használni a gyümölcsökre, zöldségekre, színekre, stb. akkor elveszti a jelentését.

Vagy lehetséges mint a gáz szó esetében is hogy lesz egy plusz jelentése. Azonban ez a lehetőség ebben az esetben működik.

2023. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/766 anonim ***** válasza:
40%

232


Hát ez gáz!

Mivel nem vagy Isten, nem te sugalmaztad a könyvet, ráadásul ertel.ezni sem tudod. Megis almákat gázosítasz.

Jezus legalább vízből bort készített!

2023. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/766 peti 56 ***** válasza:
0%

evolúció során egy csomó "selejt" is keletkezett. Milyen kedves tőle eleve, hogy ilyen sok selejttel járó módszert választott az egyenes út helyet.



Milyen tökéletesre is tervezte ez a tervező az embert akiben elég sok a hiba (genetikai betegségek, géneket helyre állító folyamatok nem a legjobbak, a légcső- nyelőcső felépítése elégé sok hiba lehetőséget foglal magába, elég könnyedén elveszti az ember a termékenységét így egyfajta "alap funkcióját", szürkületi vakság, ....) ha kicsit elkezdjük vizsgálni.



"Isten létezését a szervezetség az élet sokrétüsége annak tökéletes müködése igazolja "

205/233 anonim Sajnos ez az írásod tul meg minden inteligencián

"Ha elfogadnánk a hibás és alaptalan érvelésedet akkor sem mutatna arra semmi, hogy Isten lenne az a teremtő és ne lehetne sok más isten vagy istenek. Sőt még azt sem zárhatnánk ki, hogy volt egy nagyon intelligens faj akik létrehozták a mi világmindenségünket de ők maguk egyáltalán nem istenek pusztán felhasználták a világuk tudományát de ugyan úgy esendők és halandók csak sokkal fejlettebek már.

Vagyük a selejtet/ nem irod mire gondolsz / Igyekszed kiforgatni a bizonyítékokat hogy elönyt adj a véletlenszerü (baromságnak) - lenne sok isten irod ( ez nem brigád ahogy az emberek megszokták)- aztán " Sőt még azt sem zárhatnánk ki, hogy volt egy nagyon intelligens faj " - de kizárod Istent akkor most kell inteligencia a dolgok megteremtéséhez vagy nem ? Én ugy veszem hogy egy szélhámos és nem gondolkodó hozászolóval állunk szemben mert az ésszerü érv és bizonyíték sem győz meg - akkor maradj annál hogy a majomtol származol azért ilyen a gondolkodásod - Nem isten készített selejtet hanem maga a tudálékos és okoskodó ember tette magát selejté - áthágva az isteni rányadó mértékeket - ha te veszel valamit és azt nem rendeltetés szerüen használod -nem mondhatod hogy szer selejt -mert te tetted azzá. Ezt azért így irtam mert tulőtél a célon az isten gyalázásával - és nem tudsz eljutnu odáig hogy rájöj maguk az emberek kiattlett ilyen az élat amiléyen - ha te tagadod istent ő még attol létezik mert a körülötted levő dolgok bizonyítják de te mint sok ateista ezt vaksága miatt nem látja - Isten adott időt a barom embereknek hogy nézzék meg mire mennek nélküle- ITT A BIZIMYÍTÉK - de még mindig okoskodunk mint porszemek - aki azt álitja hogy beleszál a szemedbe és váltig álitja hogy ő általla lász -

2023. okt. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/766 anonim ***** válasza:
22%

Azt az alátámasztatlan feltételezéssel vádolsz megint, hogy nem értettem meg a Bibliát mikor annyit nem tudtál megérteni, hogy ez miért alaptalan rágalmazás.


Arról nem is beszélve, hogy azt sem értetted meg a Bibliából, hogy ilyet miért nem kéne csinálni.


Az egyébként ebben a témában teljesen lényegtelen az, hogy én Isten vagyok-e és hogy kisugalmazta. Sugalmazva vagy nélküle arra készült, hogy az emberek értelmezzék ezért teljesen értelmetlen lenne az, hogy a szavakat nem a hozzá tartozó jelentéssel használják. A szavak jelentését pedig az emberek határozták meg.

2023. okt. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/766 anonim ***** válasza:
35%

peti 56


Légy szíves legközelebb vegyél egy mély levegőt és higgadj le az elött, hogy írnál mert így nehezen értelmezhető az amit írsz és ha tartalmaz hát nem sok érvelést. Ezenfelül ha elsőre nem sikerül értelmezni valamit akkor olvasd el még egyszer, ha hiányolsz valamilyen információt (mint például, hogy mit értek selejt alatt) akkor egyszerűen kérdezd meg.



"Vagyük a selejtet/ nem irod mire gondolsz /"

Nem írtam, hogy mire gondoltam mivel feltételeztem, hogy egyértelmű lesz azoknak akik legalább egy alapszintű információval rendelkeznek az evolúcióról.

De a kedvedért selejt alatt azokat értem akiknek a genetikája úgy módosult, hogy az rövid vagy hosszú távon nem maradt fenn, nem volt élet képes. Ebbe beletartoznak azok is akik olyan mutációval rendelkeztek ami teljesen életképtelené tette őket.


"Igyekszed kiforgatni a bizonyítékokat hogy elönyt adj a véletlenszerü (baromságnak)"

Milyen bizonyítékot forgattam ki?


"lenne sok isten irod ( ez nem brigád ahogy az emberek megszokták)- aztán " Sőt még azt sem zárhatnánk ki, hogy volt egy nagyon intelligens faj " - de kizárod Istent akkor most kell inteligencia a dolgok megteremtéséhez vagy nem ? Én ugy veszem hogy egy szélhámos és nem gondolkodó hozászolóval állunk szemben "

Egy egyszerű szövegrész értelmezése nem sikerült de azért engem nevezel nem gondolkodó, szélhámosnak.

Megint csak a kedvedért nézzük azt a rettentően összetett szövegrészletet amit még be is idéztél:


"Ha elfogadnánk a hibás és alaptalan érvelésedet akkor sem mutatna arra semmi, hogy Isten lenne az a teremtő "

Szóval ott van az elején az, hogy HA ELFOGADNÁNK. Tehát egy eszmefuttatáshoz azt vettem alapul, hogy a világunknak volt valamilyen intelligens tervezője. Tehát csak az eszmefuttatás idejére lett elfogadva, hogy rávilágítsak az érvelés egyéb hibáira ami szerint HA a világ tervezettség jeleit mutatNÁ akkor sem igazolná azt, hogy a tervező Isten lenne. Arra még közel sem mutattál semmit, hogy miért ne lehetett volna a tervező bármilyen másik istenség de azt sem, hogy több istenség lett volna sőt még arra sem mutattál semmit, hogy ha lett is volna tervező akkor annak istennek kellett lennie.


"Nem isten készített selejtet hanem maga a tudálékos és okoskodó ember tette magát selejté - áthágva az isteni rányadó mértékeket "

Miért próbálsz meg a selejttel példálózni amikor már az elején kiderült, hogy nem tudom mit értettem alatta?

Azt állítottad, hogy Isten tökéletesre teremtette az embert. Az előzőekben említett hibákhoz pedig semmi köze nem is lehet annak, hogy az ember eltért bármiféle isteni irányadó mértéktől.



Szóval zárásként megint elismétlem, hogy legközelebb vegyél egy mély levegőt, nyugodj meg és értelmezd amit olvastál (persze olvasd is el ha már belekötsz). Majd nyugodtan próbálj meg írni mert ez így egy alig olvasható káosz ahol érvek hiányában vagy engem próbálsz sértegetni vagy pedig azt taglalod, mutogatod, hogy mit nem értettél meg (esetleg nem olvastál el) abból amit írtam.

2023. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/766 anonim ***** válasza:
40%

235


Ha eddig bárkinek kétsége lett volna arról, hogy megértetted-e a Biblia szövegét, hát már nincs!

Amúgy nem lényegtelen, Istennek gondolod vagy sem magad. Ha nem gondolod amgad annak, akkor kár

emberi fejjel a felfoghatatlan Isteni elmét boncolgatni. Ha annak gondolod magad, akkor pedig mire keresel a választ??

2023. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/766 anonim ***** válasza:
35%

237

Tehát szerinted a Biblia támogatja az alaptalan rágalmazást. Biztos, hogy ugyan arról a Bibliáról beszélünk? Csak mert amelyikről én beszélek az a hazugságot és rágalmazást nagyon is elítélte és bűnnek tartotta. Egy listán benne volt a top 10-ben.


"Amúgy nem lényegtelen, Istennek gondolod vagy sem magad. "

Alapból nem. De abban az esetben amit írtam ott teljesen lényegtelen. Mivel mint írtam egy emberek által írt, embereknek szóló könyvről beszélünk ami az emberek szavait tartalmazza. Tehát nem kell Istennek lenni annak értelmezéséhez vagy annyi értelme lett volna mintha egy emberek számára érthetetlen megfejthetetlen nyelven íródott volna. Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetbe sem te, sem pedig a világon senki nem tudná helyesen értelmezni a Bibliát.

2023. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/766 anonim ***** válasza:
35%

238


Ebből a kommentből is látszik értetlenkedésed, semmi baj én megértelek.

2023. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/766 anonim ***** válasza:
0%
Ha megértenéd amit írok akkor nem ismételnéd ugyan azokat a hazugságokat és talán némi érvelésre is tellene.
2023. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!