167
"Rendben van, de akkor mindig tedd hozzá: "ÉN így hiszem!"
Miért kellene hozzátennem?
Valladi témakörbe irogatsz, mit hittél?
Miért kellene azt tennem, amit te mondasz???
"A mi világunk kezdete, valóban. DE a tudomány nem azt mondja, hogy minden ezzel kezdődött!"
Így van, a mi világunkról beszélek. Isten korábbi teremtésiről csak keveset tudunk!
"Ezt te honnan tudod, hogy mekkora a valószínűsége? Hasraütéssel, gondolom.
És, ha 100%?"
Lehet, hogy 100%, de egyelőre semmi sem támasztja alá, csupán egy laposföld szintű találgatás, míg a nagy bumm valamivel jobban alátámasztott hipotézis.
"Szóval, arra kérlek, hogy ha erről a témáról beszélsz, ne zárd ki ezeket sem."
Ezt megígérhetem, sosem zárom ki a legkisebb valószínűségű lehetőségeket sem, csupán hátrébb sorolom őket, amíg bizonyítottságot nem nyernek!
#169 Peti
>> "nagy bumm aminél messzebb nem tudonk latni"
"tehát elusmerjuk hogy vakok vagyunk"
Igen. A tudomány nem hazudja azt, hogy mindent (is) tud. Ha van egy pont, amin túl nem látunk, akkor úgy őszinte és korrekt, hogy kijelentjük, van amit nem tudunk.
A vallás ezzel szemben bizonyítékok nélküli állításokból áll. Azt állítjátok, hogy tudjátok mi történt, de ezt semmivel nem tudjátok bizonyítani. Ha valamit nem tudtok, akkor azt Isten okozta. Villámok? Isten. Betegség? Isten. Hurrikán, földrengés? Isten. A tudomány volt, ami ezekre a jelenségekre magyarázatot talált. Soha nem a vallás. A gőgős, mindent (is) jobban tudó vallás.
"ocsaroljuk azt aki ezt létrehozta"
Nincs mit ócsárolni egy olyan lényen, amelynek létezésében nem hiszünk. Nem ócsárolom a Mikulást, Hófehérkét, a Loch Ness-i szörnyet sem. Mit nem értesz ezen?
"a fd egy galaxis része, és a mi galakszisunk egy másik galaxis halmazhoz tartozik"
Ezt sem az istened vagy a vallásod mondta el nekünk. A tudomány fedezte fel, onnan tudod.
"ezt felfogjuk de istent nem?"
Ezt fel lehet fogni, mert tudományos alapokon, bizonyítékokkal alátámasztva sikerült felfognunk.
Az isteneket minden kultúra másként képzeli el. Te is másként, a közelkelet és távolkelet földjén is másként. A több ezer istent imádó indiaiak földjén is.
Te pusztán azért hiszel a keresztény istenben, mert Magyarországon születtél. Ha Indiában látod meg a napvilágot, most Visnut magasztalnád. Ha egy arab országban, akkor Allahot emlegetnéd. Ha pár ezer évvel ezelőtt a Hellén birodalomba születsz, akkor Zeuszt hiszed a legfőbb istenségnek.
Mekkora tehát a valószínűsége, hogy éppen abba az országba születtél, amelynek vallása az igaz istent dicsőíti? Ki tudod számolni?
172
"A vallás ezzel szemben bizonyítékok nélküli állításokból áll."
A bizonyíték a Bibliában és az összes többi szent könyvben van.
Vallási témakörben ezek ismetete alap!
Csak ez nem bizonyíték.
Ebben különbözik a tudománytól.
175
A tudomány is hipotézisekre épít. Semmi sem bizonyított 100%-ra még a gravitációs elmélet is csak egy jól alatámasztott hipotézis, de elképzelhető, hogy hamarosan egy jobb válasz érkezik rá!
A Bibliában szereplő emberek megfigyelései támasztják alá, vallás hit-alapját! A megfigyelés a természettudományban is alapfeltétel!
Ja, csak a különbség az, hogy a gravitáció 99.99%-ban bizonyított, a Biblia pedig 5%-ban bizonyított, és ezek ráadásul városokat és híres embereket jelentenek benne.
Konkrétan az isten 0%-ban bizonyított, Jézus... hát... legyen 5%, a teremtéstörténet 0%, a végítélet 0%, a mennyország 0%, a pokol 0%, a sátán 0%, stb. stb.
Ezt az apróságot valahogy elfelejted.
A megfigyelést meg csak hagyjuk, mert a jetit is megfigyelték. Főleg a 2000 éves megfigyeléseket hagyjuk, amelyeket 400 évvel később írtak csak le.
177
A megfigyelés az megfigyelés. Emberek végezték ezt is, azt is. Ha nem fogadod el a Bibliát, akkor nincs értelme vallási alapon vitatkozni.
A gravitációt Newton után is 99% bizonyítottságon volt, aztán jött Einstein.
Van különbség természettudomány és hittudomány közt ez tagadhatatlan, de sokkal több a közös bennük, mint hinnéd!
"Ha nem fogadod el a Bibliát"
A Biblia ellentmondásainak CSAK a felsorolása több oldalt tesz ki!
Eleve nagyon sok ember írta, sok ezer éven keresztül. Van abban minden is. Még így is, hogy nagy részét már kivették, apokrif.
De azt mai esetekkel is bizonyították már, hogy amit az ember lát, vagy amire emlékszik, és főleg: amit mesél - az nem minden esetben fedi a valóságot.
#174
>> A vallás ezzel szemben bizonyítékok nélküli állításokból áll.
"A bizonyíték a Bibliában és az összes többi szent könyvben van."
Tévedsz. A Bibliában nincsenek bizonyítékok. Csak állítások vannak benne.
Például olvashatod a Bibliában, mik voltak Jézus halálát megelőző, utolsó szavai. Csakhogy nem mindegy melyik könyvet olvasod, mert a Biblia sem tudta eldönteni.
Másik példa: kik mentek Jézus sírjához? Ahány evangéliumot olvasol, annyi verzióval találkozhatsz.
Hányan látták Jézust feltámadt formájában? A Biblia állít valamit, de nem hogy bizonyítékot nem ad, de még csak a szemtanúk neveit sem tudjuk meg.
A Biblia annyira nélkülözi a hitelesség formáját, hogy a java részéről még azt sem tudjuk, ki írta. A legfontosabb evangéliumok: Máté, Márk, Lukács és János) névtelen íróktól származnak, egymást részben másolták. Ezeket a neveket a korai keresztény atyák adták nekik a második században. Ezeket nem a mondott nevű apostolok írták. És ezt minden, alapvető vallásismerettel rendelkező ember tudja.
A Bibliában állítások vannak. Ezeknek az állításoknak egy jó része ráadásul, a mai tudásunk birtokában, könnyedén cáfolható.
"Vallási témakörben ezek ismetete alap!"
Ebben egyetértünk. Én már elolvastam a Bibliát. Szerintem olvasd el te is, hátha utána meg fogod érteni, mi a probléma vele. És miért nagy szerencse, hogy a keresztény isten nem létezhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!