Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/766 anonim ***** válasza:
34%

Na most beszéltem egy kedves 75 éves nénivel, azt mondta nekem, hogy az Isten nincs csak kitaláció. Hát mért állt már szembe veled az Isten?

Beszélgettetek egymással valamiről az Istennel?

Én meg mondtam, hogy nem.

És mondta nekem ez a kedves 75 éves néni, hogy na ugye, az Isten csak egy kitaláció.

Hogy higyjenek valamiben az emberek, ami nem létezik.

Ami állt már szembe valakivel?

Nem.

Beszélgetett valakivel itt az Isten itt a földön?

Hát nem.

A Jézus és Szűz Mária az csak egy kultusz.

Mi az evolúcióból jöttünk létre mi emberek.

Ezt mondta nekem ez a rendes 75 éves néni.

A mennyt és poklot csak kitalálták, azért hogy az emberek húzzák meg magukat.

De valójában nem lesz semmi a halál után, elporladunk és nem tudunk magunkról semmit végleg.

2023. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/766 A kérdező kommentje:

#131


Igen, ez pontosan így van. Okos a néni.


Sajnos itt sok embernek nincs ennyi esze.

2023. okt. 1. 12:18
 133/766 anonim ***** válasza:
75%

Itt szerintem itt ezen a világba teljes mindegy ki jó ember és ki rossz, mi döntjük el, hogy milyenek leszünk és boldogan él mindenki minden ember míg egyszerűen szimplán meg nem halunk.

És nem is lesz semmi a halál után a menny és pokol ez csak, hogy az embereket parában tartsák.

2023. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/766 anonim ***** válasza:
35%

Jézust és Szűz Máriát se látták még az emberek, nem találkozott velük se senki itt a földön.

És a halálból sem jött vissza senki, szóval még szellemek se léteznek, legalábbis én szerintem.

Csak mindent kitaláltak régen az Istent, meg a halál utáni szellem életet a mennyt és poklot, de egyik helyről sem jöttek vissza emberek.

Szerintem csak régen kitaláltak mindenféléket, hogy az emberektől elvárhassák, hogy húzzák meg magukat az emberek, vagyis állítsanak magukon az emberek.

De én szerintem nem Isten az alkotónk, hanem az evolúció. Mert normális, hogy az emberek még nem látták az alkotójukat a földön még soha sem?

Meg szerintem a halállal való félelembe tartást a mennyországot és a poklot is csak kitaláltak ilyen mitológiákat, hogy eltudják várni a népektől, hogy állítsanak magukon.

De szerintem halál után nincs semmi, elporladunk és nem tudunk magunkról semmit végleg.

Az Isten és a halottak csak az emberek fejében, képzeletében léteznek csak, nincsenek szellemek meg az Isten helyett evolúciónak köszönhetjük az életünket.

2023. okt. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/766 peti 56 ***** válasza:
0%
133/134 anonim "ezt irod mi döntjük el, hogy milyenek leszünk " az az törvényen kivüliek mindenki azt tesz amit akar függetlenül hogy az a másikat hgyan érinti ? Szép eredmény igaz valaki így fejlödött ki :-) 134/134 anonim / ezt irod "Az Isten és a halottak csak az emberek fejében, képzeletében léteznek csak, nincsenek szellemek meg az Isten helyett evolúciónak köszönhetjük az életünket." - nos tiszteletlenség ( életedó iránt )és tályékozatlanság több esetben megnyilvánul - de ez lehet véletlen müve :-) így jöttél létre - Ha nézed a Tv legalábis feltételezem nepokban sokat foglalkoznak - hogy ez kapott nóbel dijat az kapott nobel dijat MIÉRT ? - hiszen az istentagadók véleménye minden véletlen müve nem kell hozzá inteligencia - ( ja véletlen felfedezett valamit inteligencia nélkül ? ) - akkor miért a jutalom ? -saját magatokat hazudtoljátok meg - ugyan hivatkoztok az inteligenciára de nem kötitek semihez hanem véletlenmüve ( csak ugy kifejlöött ) EZT MÉG MAGATOK SEM HISZITEK EL - csak nem valjátok be. - Tehát mivel indokoljátok a NÓBEL dijat ? például.
2023. okt. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/766 anonim ***** válasza:
78%

135.


A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.


Ezenfelül jó szalmabábozást.

2023. okt. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/766 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is kitaláció az Isten az emberek félelemben tartása csak, mert hát ha az ember visszagondol egész gyermek kori élményeire akár jó vagy akár rossz emlékekre, akár amiket átélt osztálytársaival, tanárokkal, vagy bármilyen felnőtt emberekkel, szintúgy nem tapasztalták meg soha az emberek az alkotójukat egyszer sem történt semmi mutatvány, csodák, amiket egy Isten csinált volna, szerintem is csak kitaláció minden, csak hogy valamivel ellehessen érni, hogy az emberek húzzák meg magukat, vagyis hogy mindenki állítson magán és a modorain.

És menny és pokol helyett nem is kerül senki sehova, hanem csak élünk, gyerekként tanulunk, felnőttként dolgozunk, aztán idős emberekké vállunk, a sikert és az elért céljainkat, miket elértünk hálásak leszünk magunknak, hogy bátran és okosan végig vittük életpályánkat és csak boldogan élünk, míg egyszer csak meg nem halunk és megszününk létezni, tudatunk nem lesz többé, ha meghalunk és ennyi volt, nincs tovább.

2023. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/766 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tudom, sokat írok, de annyit, amennyi adatik. Ha nem lesz ezért olvasva, az már annak a lelkére tartozik, aki nem olvassa el. Ne legyen ez a felelősség rám terhelve, hogy mert sokat írok számos kibontott dologgal, az a magam hibája.


Elnézést sokaktól, de valóba igaz, amit Krisztus mondott, hogy bocsásd meg neki, Atyám, mert nem tudják, mit cselekszenek. Magam is tagadó voltam korábban, így egyrészt senkit el nem ítélhetek, másrészt senkinél sem vagyok különb. De így már nagyon fáj a léleknek látni ezt megvetést, ezt a tagadást, amit az emberek zöme Isten felé közvetít. Mindenkinek legyen meg persze a hite szerint, de annyira örömködnek a lelkem, ha egyre többek tapasztalnák meg Isten és Krisztus kegyelmét, hogy igenis Él-Ők. Nem kitalációk, nem félelemből megkreált létezők, hanem Él-Ők öröktől-örökig!


Írja valaki fentebb, hogy a néni mit mondott. Azért, mert valaki legyen az 75 éves vagy akár 115 éves, a kor önmagában még nem indok arra, hogy valaki felemelje magát, és azt higgye, hogy az ő bölcsessége már számos. Aki nem lélekben jár és idősödik, öregszik, gyarapodnak az évei, az elsődlegesen testileg válik tapasztaltabbá, de a lelki bölcsesség, ami csakis Istentől való az más. Az nem a biológiai kor függvénye. Ilyen téren egy fiatal is lehet sokkal bölcsebb és tapasztaltabb rengeteg öregkorúnál. Amikor valaki megörekszik, akkor a szíve megkeményedik a világi sémák okán, és egyre inkább eltávolodik Istentől. A gyermek még zsenge, formálható, az öreg már kemény szívű az esetek többségében. Nem az a fő, hogy egy 75 éves néni mit mond, hanem az, amit az egyénnek Isten jelent ki Krisztuson keresztül személyesen!


Hiába is bizonyíthatnám, de akkor nekem mit mondanának sokan, hogy magam bizony láttam Őket, sőt: látom látásban a mai napig! Elhiszi ezt nekem valaki? Olyan megéléseim voltak és vannak is, hála és dicsőség legyen az Övék, amit sokan el sem tudnának képzelni, és amit nagyon sokan szerettek volna látni. Láttam Krisztust, és rajta keresztül Istent, és hangokat is hallottam. Kaptam és kapok is álmokat is. Akkor megaláznak és megbélyegeznek ezért sokan, hogy őrült vagyok? Megélte a lelkem, és erről mindig bizonyságot is teszek, történjék bármi. Nem embereknek akarok megfelelni, így nem foglalkoztat, ezt ki hiszi el, mert nem ez a fő. Miért tagadjátok ennyire Őket? Miért nem fordultok Hozzájuk a belső szobátokban? Ingyen van, és magatok tapasztalnátok meg ti is, amiket írok, akár még erőteljesebben is, ha valóban arra gyermekként vágytok. Miért az a fő, hogy a másik mit mond? Miért, hogy a tudományos álláspont mit takar? Amíg élhettek még, miért nem bizonyosodtok meg Róluk személyesen? Ha úgy szükséges lennie, válaszokat foktok kapni. Magam beszélgetek Velük, Isten Krisztuson keresztül vezet és tanít. Persze, hogy nem hiszi ezt el szinte senki, mert a világban egy senki vagyok sokak számára, nincsenek titulusaim, elismeréseim. De ha a hierarchiában egy fontos személy lennék, akkor biztosan fel lennék emelve és dicshimnusszal övezve. Viszont az is igaz, hogy nagyon sok ma a hazugság, és nem a vallásban van az Igazság, hanem az Istennél van. Nagyon sok ma ilyen téren a szkeptikus, és igazul éreznek. Nem a vallás által övezett Istenről és Krisztusról teszek bizonyságot magam sem, hanem azokról, akiket személyesen megismertem!


Ez a pokol, ez a fajta felfogás, hogy az evolúció rendszere okán alakult ki az élet, meg hogy mi döntünk magunk a sorsunk felől. Sokan nem tudják, mit is állítanak, csak azért nem hisznek, mert maguk nem tapasztalták meg a Szent Lélek kegyelmét. De ez nem jelenti azt, hogy nem léteznek. És ez a vallási fanatizmus, new age mozgalmak és szektásodás teljesen tönkre tették az Istenhitet. Így aki ma azt mondja, hogy Ő szereti Istent, hívő az Igazságban, azt megbélyegzik, hogy fanatikus. Nagyon sok ma a hazugság, ez igaz, de ezt csak az fogja meglátni, aki Hozzájuk fordul. Más az el fog veszni ezekben, és amit igaznak vél, az okozza majd a vesztét.


Azért nem hisz a legtöbb ember Istenben, mert fél. Mert ha hinne Benne, akkor egyúttal igazzá válna az is, hogy az életnek van egy tökéletes rendszere, és a tetteknek felelőssége. Jobb az embernek abban hinni, hogy azt csinálja, amit akar, mert így nincsen következmény a tettek, a halál után. Hogy lehet abban hinni, hogy amikor valaki leteszi a földi porhüvelyét, akkor lesz a semmi? Mi az a semmi? Nem létezik olyan, hogy semmi. Mindig van valami, és az Isten! Ez a technokrata, materiális felfogás kiölte egyszerűen az emberekből Istent. De ez még nem indok arra, hogy te, aki ezt olvasod talán, te is így dönts. Ott van a lehetőség a személyes bizonyságra minden pillanatban. Emberbaráti szeretettel kérdem: miért rettegtek ennyire Istentől? Szerető édesapa, aki alig várja, hogy Hozzá kiáltsatok. Nem félni szükséges tőle, hanem benne gyermekként játszani. Sokak számára kemény lesz az igazság, de Ők Él-Ők, és bizony lesznek következmények, erről senkinek kétsége se legyen. Krisztus mondja, hogy akik most nevetnek, sírni fognak. Lehet nevetni, cinikusnak lenni, legyinteni, lepontozni, de ha eljön az adott egyén ideje, akkor olyan meglepődések lesznek, hogy arra szó sincs. Nem a babonában szükséges hinni, hanem Bennük. Óvatos legyen mindenki, mert a lélek a tét.


Legyen meg mindenkinek a hite szerint.


Isten és Krisztus Lelke segítsen meg ebben minél többeket!


Üdv.

2023. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/766 anonim ***** válasza:
100%

138


Ez mind csak kitaláció, semmi alapja a monológodnak!

2023. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/766 anonim ***** válasza:
0%

Ez a probléma, hogy a lelki dolgokat kitalációnak tartja az emberek zöme, mert csak annak képes hinni, amit az érzékszerveivel felfog. Ezért nem láthatja, hallhatja Őket az emberek legnagyobb része.


Amit most írtál, az egyik legnagyobb, de talán kijelenthetem legnagyobb megalázás és legfájóbb sértés, amit egy olyan embernek lehet mondani, akinek személyes köteléke van Velük. Azt mondja Krisztus, hogy jaj annak az embernek, aki által a botránkozások lesznek, és azt is, hogy minden hitvány beszédünkéről számot teszünk majd. Ha az emberek ismernék az Igazságot, akkor felismernék azt is, aki azt igaz módon szólja. Ugyan ezt tették Krisztus korában is; ma is olyan az ember, sőt! Magam azért imádkozom érte, hogy eljöjjön a te számodra is a lélekfordító találkozás és átértékelj a Lélek által. Mert amíg az ember nem születik újjá, mondhatni lelkiismeret-furdalás nélkül mond és tesz olyanokat, amelyek a másik fél lelkén borzasztó sebeket képesek ejteni teljes magabiztossággal és testi akarattal. Viszont Isten kegyelme, hogy ez a találkozás még azelőtt megtörténjen, mielőtt túlságosan is konokká, megkövültté válna a szív, mert akkor érkezik el a komoly tragédia, legyen az figyelmeztető rosszullét, lelki békétlenség, betegség vagy akár a testi elmúlás. Mindenki kapja a figyelmeztetéseket, hogy felébredjen, de a legtöbben annyira vakok már, hogy ténylegesen csak egy komoly trauma az, ami talán segíthet rajtuk. Köszönöm a kenyér megtörését Nekik.


Az Ő Lelkük kegyelmezzen nekünk!


Üdv.

2023. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!