Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/766 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jó meglátások.
2023. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/766 anonim ***** válasza:
0%

120


Jézus történelmiségét, még a legelismertebb ateisták sem tagadják. Próbálkozz az olvasással!

2023. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/766 anonim ***** válasza:
19%

Jézus lehet, hogy élt a földön vagy csak kitalálták nem tudom, de azt, hogy ő a halálon felül tudott kerekedni, azt szerintem csak kitalálhatták. Azt tuti én szerintem, hogy azt kitalálhatták csak. És ezzel butíthatták be a világot és az egész emberiséget, mert esélytelen én szerintem az, hogy ha Jézus élt is egyáltalán itt a földön, hogy ő a halálon felül tudott kerekedni azt szerintem biztosan csak kitalálhatták és ezzel butíthatták be az embereket a világot, hogy valamivel félelembe tartsák az embereket és a hívő embereknek, akik mondják a templomban, hogy várjuk az elkövetkezendő örök életet Ámen!

Pont a nagy semmi lesz mindenkinek a halál után.

2023. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/766 A kérdező kommentje:

A Jézust halála után elrejtették és valahol elásták. És ezután hülyítették a népet.


A szűz Mária meg annyira szűz, mint a sarki zöldséges három gyermekes asszony, a nagy csöcsű Marika. Már csak a férjemnek nem volt meg. De lehet, hogy neki is megvolt.

2023. szept. 28. 17:29
 125/766 peti 56 ***** válasza:
17%

119/124 anonim Ezet irod válaszolok sorba

Petikém!


Nem kell hülyének tettetni magad.( az értelem nem a hülyék érdeme )


Vannak olyan dolgok, amelyeket mi hoztunk létre, ehhez kellett az értelmünk.( tehát igazolod hogy kell értelem - de az élet véletlen )


És vannak olyanok, amelyek egyértelműen maguktól jöttek létre.(nem irtál példát )


A kettőt legtöbbször egyszerű megkülönböztetni.(nem irtál példát )


A DNS elemi egységének felépítése rendkívül egyszerű.( tehát egy könyvtárnyi anyag elkészítése spontán egyszerü dolog )


Az, hogy milyen bonyolult dolgot tud felépíteni, nem igazán számít, mivel ezt ugye élőlény építette fel, hosszú idő alatt. (Megvan az isten létezése ) - akkor miért tagadjuk ?


120/124 anonim egy másik említés

"mert esélytelen én szerintem az, hogy ha Jézus élt is egyáltalán itt a földön, hogy ő a halálon felül tudott kerekedni azt szerintem kitalálhatták" - nos ha valaki értelmes volt hogy a világegytemet létrehozza ( legyen az véletlen - legyen az isten ) akkor ez miért nem lehetséges ?

2023. szept. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/766 anonim ***** válasza:
0%

Hát sokáig én is Isten hívő voltam, de már lassan én nem hiszem már azt, hogy Isten tényleg mindent lát és mindent tud, sokkal inkább egy befenyítésnek veszem csak inkább, mert én szerintem ha ez full komoly lenne, akkor mindenki félne a földön, mindenki félelemben élne a bűnei végett, hogy vajon nehogy az Isten rossz sorssal büntesse meg az embereket a vétkeikért.

Erre meg mi van?!

Mindenki minden helyesbítek majdnem minden ember olyan rosszindulatú, nagyképű, hogy nekem nem úgy látszik, hogy az emberiség tömege fél az Isteni büntetéstől.

2023. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/766 anonim ***** válasza:
72%

Én ahogy napról napra idősödöm egyre kevésbé kezdek már hinni Istenbe, meg én szerintem már, de hozzáteszem csak én szerintem itt tökmindegy ki milyen ember jó vagy rossz ember, ha meghal valaki, úgy hal meg, ahogy meghal mindenki és szerintem menny és pokol helyett nem is kerül senki se sehova.

Ha valaki rossz ember, nem fog oda kerülni a pokolba, hanem tök mindegy, "szerintem" hogy ki milyen ember mindenki itt ezen a földön úgy hal meg, ahogy.

Nem kerül senki sehova, se mennybe üdvözségbe, se pokolba, hanem itt mindenki magának a kovácsa, bármit megtehetsz, amiket elértél életed végéig temagadnak köszönheted, nem pedig az Istennek, hanem temagad dolgoztál meg a sikeredért, te tettél bele mindent.

2023. szept. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/766 anonim ***** válasza:
0%
"ahogy napról napra idősödöm egyre kevésbé kezdek már hinni Istenbe" - ez a szenilizmus jele, de azért a szív elferdülése és az ész elsatnyulása is jócskán belejátszik!
2023. szept. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/766 anonim ***** válasza:
83%

"Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?"

Nem tudom, hogy léteznek-e istenek. A keresztény istenről bizonyosan lehet tudni, hogy nem létezik, mert önellentmondásos. Nem ismerek olyan istent, amiről meg tudtak volna győzni, hogy létezhet.


#128: az átlagember azt gondolná, hogy amikor egy keresztény hívő embertársad a hitének megingásáról beszél, akkor hívő emberként igyekszel neki megmutatni a szépséget a hitetekben. Sokat elmond rólad és a vallásodról, hogy a hited inkább arra sarkall, hogy bántó módon gúnyolódj vele. Pedig szerintem értékelendő, hogy őszintén, részletesen válaszolt a kérdező kérdésére.

Annyit még hozzátennék, hogy amikor az ember érzi, hogy idősödik, az nem feltétlen csak az öregedést kell jelentse, hanem az élettapasztalatok felhalmozódását is. Amikor 25 év múlva visszatekintesz, te magad is sok dolgot másként fogsz látni. Lehet, hogy te is ugyanazt az utat fogod bejárni a hitedben, mint ő.

2023. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/766 anonim ***** válasza:
19%

"A Jézust halála után elrejtették és valahol elásták. És ezután hülyítették a népet."

Valószínű én szerintem is, hogy biztosan így lehetett.

Ahogy én írtam 123-as válaszolóként, hogy Jézus ha élt is a földön, vagy csak kitalálhatták, de azt, hogy ő a halálon felül tudott kerekedni az esélytelen, azt biztosan csak kitalálhatták.

Mert 1 a halálból már vissza is kellett volna jönni valakinek, de nem jött onnan vissza senki.

2. Amilyen sokan vagyunk itt a földön legalább 8 milliárd fő ennek a föld nevű bolygónak lakosa több már lassan a rossz, nagyképű, önző rosszindulatú ember, mint akik jók, rendesek és nagyon kevesen vannak, akik félnek a halál utáni hova kerülésektől menny vagy pedig pokol ugyan már kajak kitaláció és ahányan élünk itt a földön az Istent se látta még egy ember sem itt a földön, úgyhogy tuti kitaláció az egész, csupán csak az emberek félelemben tartása, hogy az emberiség nagytöbbsége és a kevés, akik nem félnek semmitől se sem az Istentől, sem a pokoltól nem irtóznak, csupán csak az emberiség félelemben tartása ez csak, hogy ne legyen a földön nagyobb katasztrófák.

Mert 1 bolond 100-at csinál.

2023. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!