Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem létezne az evolúció,...

Ha nem létezne az evolúció, ősrobbanás elmélet és a többi tudományos magyarázat mely puszta létünk, világunk létrejöttét akarja magyarázni, akkor a most ateisták hány %-a lenne ateista?

Figyelt kérdés

2022. jún. 15. 14:10
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
83%
Kb ugyanennyi. Szinte senki nem létezik, aki az alapján választaná hogy vallásos lesz-e vagy sem, hogy az mit mond a világ létrejöttéről.
2022. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanennyi. A tudományban nem azért hisznek az emberek, mert a világ keletkezését megmagyarázza. Hanem az élet számos területét bizonyítékok alapján magyarázza. Nem csak bizonyíthatatlan dolgokra hivatkozik. Pl egy párnak nem sikerül teherbe esni. A vallás elintézné annyival, hogy ez nem isten/Allah, stb akarata. A tudomány meg meg tudja nézni, hogy mi a gond (pl hormonális probléma), és a legtöbb esetben tudja is kezelni, és létre tud hozni egy terhességet. Ezek mind bizonyítékok, és nem csak egy feltételezett entitás személyes szeszélye.
2022. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem viszont nem igazán lennének. Az ateisták azért ateisták, mert a világ folyamatait Isten nélkül is megmagyarázhatónak tartják. Ezeket a magyarázatokat nem ők találták ki, hanem tanulták, és elfogadták. Ha viszont a világon MINDENKI 100 százalékos evidenciának tekintené Isten létét, és mindent vele magyaráznának, nem igazán jutna senkinek eszébe, hogy nincs. Az lehet, hogy nem nagyon foglalkozna vele, meg nem lenne hitbuzgó, de éppúgy nem tagadná a létét, ahogy ma nem igazán szokás tagadni a gravitációt.

Üdv: egy ateista

2022. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
12%

A történelmi ismereteink alapján jóval kevesebb.


Egyébként ez azért van, mert az ateizmus nem egy önálló szemlélet, nincs valódi ontológiai tartalma, miközben az ember nem igazán tud ontológiai alapvetések nélkül dfolgozni. Az ateizmus a kereszténység melléktermékeként jelent meg, mondjuk egy X. századi ember, vagy egy ókori görög számára nagyjából értelmezhetetlen volna.

2022. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%
Ha ezek az elméletek nem léteznének akkor valószínüleg a tudomány is olyan szinten lenne mint mikor ezek a kanyarban sem voltak. Tehát igen vallásos időkre visszamennénk. Szóval lehet kevesebb lenne az ateista.
2022. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ebben olyan sok faktor van, hogy nem lehet egyértelmű választ adni. Akkor nem lenne tudomány sem? Technológia? Vagy csak a világ eredetét nem ismernénk, a többi tudományos ismeret és vívmány megmaradna?
2022. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
72%

Én inkább agnosztikus vagyok, de közel áll hozzám az ateizmus.


Ha nem lenne tudomány akkor sem hinnék a kereszténységben, mert meggyőződtem róla, hogy nem igaz.


Azt mondanám, hogy nem tudom, hogyan alakult ki a Föld, az élet, de biztosan nem a bibliai isten teremtette.


A többi vallást nem ismerem annyira, hogy tudjak róla nyilatkozni, de feltehetően azok is tévedések.


Inkább azok a vallások állnak hozzám közel, amik filozofikusak, például Konfuciusz tantásait szeretem.

2022. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
88%
ez a kerdes nem ugy mukodik hogy vagy teremtes vagy evolucio. olyan is van hogy egyik se, olyan is van hogy mindketto, csak az egyik, vagy egy uj, harmadik valasz. tehat szerintem ez nem valtoztatna az ateistak szaman
2022. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
21%

A vallás megelégszik annyival, hogy ez volt Isten rendeltetése.

A tudomány addig keresi a választ, amíg elő nem áll egy elmélettel és gyakorlattal, ha pedig kudarcot vallott, akkor tovább kutat. Régi kérdésekre új válaszokat ad, új válaszokra még újabbat. Mindig éhes, sosem áll le.

Ez a legnagyobb hibája is, mert a kutatás gyakran azok pusztulásához vezet, akiket védeni hivatott. Ebből viszont nem tanul és ezért újra és újra feszegeti azokat a határokat, amiket talán már el kellene engedni.

A vallás a tudomány halála, a tudomány az emberiség halála.

2022. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
95%

"a kutatás gyakran azok pusztulásához vezet, akiket védeni hivatott"

???

2022. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!