Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/265 anonim ***** válasza:
46%
Ne az iszlám istenének*
2021. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/265 anonim ***** válasza:
4%

#widra:


Badarságokat hordasz össze. Nekem pedig már nincs több időm erre, nagyon sajnálom.


Pénzre, olajra, hatalomra éhes rabló keresztény seregek felgyújtottak már számos muszlim országot, valamikor közvetlen támadással, máskor cselszövéssel. Ennyi történik.


Nagyon szuper lehet, egy mexikói gettóban, vagy bolíviában, vagy kolumbiában, vagy valami orosz lepukkant vidéki városkában élni... ezek is keresztény vidékek. Ilyeneket én is felhozhatnék. Butaságokat beszélsz folyamatosan.


Számomra csak Egyetlen Isten van Allah. Szóval ha Istent írok, mindig Allah-ról beszélek.


Abdullah

2021. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/265 anonim ***** válasza:
46%

'Pénzre, olajra, hatalomra éhes rabló keresztény seregek felgyújtottak már számos muszlim országot, valamikor közvetlen támadással, máskor cselszövéssel. Ennyi történik.'


Mert nem alkalmaszkodtak, nem zárkoztak fel a fejlődő országokhoz, nem parterként kezelik a nyugati országokat, hanem hitetlen nemzeteknek! Éppen ezért ki provokálták a háborút. De beszéljünk a fanatukus muzulmánokkal akik leromboltak minden épületet a környező iszlám országokba, minden történelmi épületet leromboltak mert hogy az bálvány!



'Nagyon szuper lehet, egy mexikói gettóban, vagy bolíviában, vagy kolumbiában, vagy valami orosz lepukkant vidéki városkában élni... ezek is keresztény vidékek. Ilyeneket én is felhozhatnék. Butaságokat beszélsz folyamatosan.'


Ezek nem vallási bűnőzések hanem itt a drogról van szó, ororszorazágba diktatórikus rezsim van! Hiába kerrsztény országok az csak a neve!



'Számomra csak Egyetlen Isten van Allah. Szóval ha Istent írok, mindig Allah-ról beszélek.'



Tudom atyáról beszélsz. De hiába beszélsz atyáról ha az ördög felvette a nevét a világban vallások és ideológiák szerint. Hiába mondod hogy allah az egy istenn, ettől még nem leszek közelebb hozzá sőt távolodsz egy másik isten szolgájaként.

2021. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/265 anonim ***** válasza:
2%

"Ó Allah az egyedülvaló,

Allah az örökkévaló!

Nem nemzett és nem nemzetett,

És senki nem fogható hozzá"


Korán, idézet a 112. Szúrából


Abdullah

2021. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/265 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel most mit akarsz írni? Az inkák szerint pedig a Tollaskígyó isten, a hinduk szerint meg Síva és a sok másik istenük.
2021. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/265 anonim ***** válasza:
0%

János 17


'7Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt. (Luk 23,14-23; Ján 18,38) 8Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk! 9Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? (Ján 12,45) 10Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat. (Ján 10,38;17,21;Ján 12,49) 11Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem. (2Móz 23,16;34,22.5Móz;16,10) 12Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek. (Zsolt 2,7; Róm 1,4; Zsid 1,5) 13És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. (Ján 15,7.16;16,23.24; Mát 7,7; Márk 11,24'



Itt leírja, 'atya a fiúban' mikor eáberi testbe volt jelen. Filepnek is meg mondta hogy vele ő az atya!

2021. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/265 anonim ***** válasza:
0%

Higy vele beszél*


'vissza az atyához' az jelenti hogy megfeszítése után vissza kerül isteni állapotába!

2021. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/265 anonim ***** válasza:
4%

#205: Widraworld érti mire gondoltam, màr vàlaszolt is rà, mint làthatod. Egyébként is neki írtam.


Próbàld meg értelmezni... Isten nem nemzett fiút. Például ez is következik belőle.


Abdullah

2021. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/265 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem mondta hogy Isten Fiútnemzett! Kiválasztodd egy csecsemőt és belehelyezte a lelkét! A test az halandó embertől volt de a lelke aki benne volt az ő maga Isten lelke volt, a fizikai test megfoaztotta őt isteni hatalmátol.


Megalázta magát, szolgai formát fel fel és nem élt vissza azzal hogy ő Isten. Épp azért tette, hogy ne keverjék össze más vallások isteneivel, például allahhal, jehovával, sok szellemi lény mondhatja magáról hogy isten vgyok.


Le esik már kedves muszlim barátom, hogy miért hozta létre isten a Fiút? Pont azért hogy megigazítson, de dőlj be más isteneknek. Mert ezek mind istennel mondják áagukat de mind tagadja hogy Jézus lenne isten! Ezért amelyik vallás nem isteníti Jézust az azt az ördög vezeti. Persze ti ezt nem tudjátok sőt.

2021. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/265 anonim ***** válasza:
0%

Pál leve



'5Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: 6mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, 7hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; 8megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.'



'Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel'


Itt mondja hogy ő volt itt fizikai test formájában. Éppen azért mert sok isten jön majd nevében, és sok vallás, a háterükben a démonokkal, hogy azt a hitet táplálják, hogy isten 3 lényű, kicsavarják az emberek fejét. A szentháromság nem szemékyek, hanem egy személy 3 állapota, az egyik az istensége, a másik az emberi mivolta, a harmadik a lelke, mint látod kedves muszlim barátom nem 3 istenről van itt szó.


Te például, kettősség vagy! Mert testből állsz és Lélekből, akkor te se egy személy vagy hanem kettő?


Isten pedig azért háromból, mert Isten lélekből áll, mindenhatóságból (atya) és A Fiúból , ami igazolja őt a többi istenek és vallásoktól. Ezért ne botránkoztassom meg tége az Atya a Fiú, és Szentlélek!

2021. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!