Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/265 anonim ***** válasza:
46%

"Így nyilván Jézus a JHVH -t is kimondta, de mikor általában Istenről beszélt, Allahnak szólította."

Na itt fejezzük be a káromlásokat, ha tudom, hogy milyen szellemi kurafiak vagytok, nem szólok bele.

A Bibliában Gábriel angyal mondja, hogy Jézust Isten Fiának nevezik - Luk 1:32,35 -, a Korán meg tagadja, hogy az ő istenüknek fia volna, úgy hogy az iszlámisták itt fejezzék be, mert kegyelem által léteznek, de ha visszaélnek az igaz Isten kegyelmével, kivágattatnak, akárhányan is vannak.

1Móz 21:17 Meghallá pedig Isten a gyermeknek szavát, és kiálta az Isten angyala az égből Hágárnak, és monda neki: Mi lelt téged Hágár? ne félj, mert az Isten meghallotta a gyermeknek szavát, ott ahol van.

1Móz 21:18 Kelj fel, vedd fel a gyermeket, és viseld gondját, mert nagy néppé teszem őt.

1Móz 21:19 És megnyitá Isten az ő szemeit, és láta egy vízforrást, oda méne azért, és megtölté a tömlőt vízzel, és inni ada a gyermeknek.


Kitől jön az élet vize?


Ján 4:13 Felele Jézus és monda neki: Mindaz, aki ebből a vízből iszik, ismét megszomjúhozik:

Ján 4:14 Valaki pedig abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, amelyet én adok neki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.


Az evangélium Krisztusig terjed és azontúl nem. Nincsen az igaz imádatban kábakő-hajlongás, a bálványimádók nem öröklik Isten országát!


Jel 22:14 Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

Jel 22:15 De kinn [maradnak] az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.

2021. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/265 anonim ***** válasza:
4%

#191: Muszlim vagyok, nem "iszlamista".


Figyelj, mi Istenben hiszünk, az Egyetlen Istenben (arabul: Allah), nem tàrsítunk mellé senkit és semmit. Istennek nem volt fia.

Allah teremtett mindent, és ha valamit teremteni akar, csak annyit mond: "Legyél"

Allah mindennek tudója és bölcs.


Hiàba idézel nekem a Bibliàdból, mert azt én nem fogadom el hiteles forràsnak.


Gondolj bele, a tiszta egyistenhittel hogyan férne össze, hogy Istennek fiat tulajdonítunk és Jézust Isten fiaként tiszteljük/bàlvànyozzuk ???


Csak logikailag gondold végig, szépen kérlek. Tedd félre egy kicsit a Bibliàd és gondold végig.


Abdullah

2021. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/265 anonim ***** válasza:
94%

#192

Jó, de rajtatok kívül pedig a Koránt nem fogadja el senki hiteles forrásnak :D


Ami egyébként se hiteles sok tekintetben. De majd pár száz év múlva, amikor behozzátok a 700 éves lemaradást (kereszténység ennyivel tart előrébb), ti is rájöttök.

2021. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/265 anonim ***** válasza:
0%

Figyel muszlim,logikailag te gondold át hogy egy Isten képes-fizikai állapotba változni, mert ha logikusan gondolkozol, egy Istennek minden lehetséges! A másik az, hogy Jézus nem csak Fiaként nevezi, hanem messiásnak, megváltónak, eljövendőnek, úrnak!


Az hogy fia, az szimbólikus, nem szószerint fia, hanem ő az aki ember volt egy ideig, Isten! Ha meg tagadod a fiút hogy ő nem isten, akkor meg tagadod azt hogy földön járt fizikai állapotban! Már pedig megtette, éppen azért hogy a túlviági ellenségei ne nevezhessék magukat, se allahnak, se Jehovának, se Budhának! Hanem Jézus=a teremtővel aki egy és ugyanaz!


De most te tedd félre a muszlim hited és a koránt és gondolj bele, ha igaz a szentbiblia, és az úristen tényleg eljött a földre azért hogy aki elhiszi áldozatot hozott az emberrkért, fiú képében, az ördög minden terve az hogy az embeteket letérítse errő! Gondold már vele hogy akik halottakat idéznek, és akik mágiával foglalkoznak, mind azt mondzák h meg találtlk istent természet fölötti erők kommunikálnak velük! Miért mondhatná az Iszlám hitűeknek hogy én allah az isten? A bilai isten csak annyit mond Hogy Jézus minden név fölött való, a menyeieké,a földieké, és a földalattvalóké! Miért? Mer ő maga járt a földön. Se muszkimok istene se jehova istene, semelyik ilyen nem állít ilyet, csak kinyilatkoztatják hogy egy isten van! Persze h egy isten van, a teremtő és jézus ugyanaz a személy, a különbség annyi hogy a földi neve jézus volt. Mert az ó szövetség eljövendőnek nevezi, messiássnak te hát akkor még az atya volt a földieknej, mikor leszületett a földre fizikai testben, már fiú volt, nevén jézus, és mikor meghalt Jézis krisztus az úr, akineve minden isten fölött való! Világos ? Egy és ugyanaz az isten.

2021. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/265 anonim ***** válasza:
4%

#193: Az Iszlám egy fényévekkel modernebb vallás, mint a kereszténység.


Például a Próféta javasolja a rendszeres a testmozgást, inkább többször együnk, és ne együnk sokat egyszerre stb.

Sokan még manapság sem jutottak el idáig. Igazából a Próféta -minden más bölcsesség mellett- olyan életvezetési tanácsokat is ad, amelyek mind a mai napig kiválónak és modernnek számítanak.


Rasudín kalifáink pedig szintén olyan életfelfogásra biztattak, amik még mai is modernnek számítanak, és a ma európában élő emberek többsége, még egyáltalán nem tart itt.


Na ilyen baromsággal ne gyertek, hogy az Iszlám el van maradva a kereszténységtől... persze mivel azt sem tudjátok miről beszéltek, így aztán könnyen mondotok bármit is.


#widra: "! Gondold már vele hogy akik halottakat idéznek, és akik mágiával foglalkoznak, mind azt mondzák h meg találtlk istent természet fölötti erők kommunikálnak velük! "


Belegondoltam... Te vagy az aki minden alkalommal teljesen megerősít engem abban, hogy a helyes úton járok.


Nem tudom, miféle kereszténységet követsz Te, (mágia, halott idézés) én -Veled ellentétben- még így is tudnék tisztelettel beszélni Veled. Most éppen Te is így tettél elismerem.


Abdullah

2021. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/265 anonim ***** válasza:
30%

# Widraworld: Értem én, amiket írsz. De ezt én nem fogadhatom el.


Az hogy szerinted Jézus = Isten, még rosszabb mintha "csak" a fiának tartanád. Egy emberi lényt tekintesz Istennek az én szemszögemből.


Lelked rajta szószerint, higgy ebben, de én Allahnál keresek menedéket, hogy ne téríts le engem arról az útról ahol azok járnak, akikhez Isten kegyesnek mutatkozik.


Ne győzködj engem, hidd el, nem fogsz célt érni.


Abdullah

2021. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/265 anonim ***** válasza:
91%

"#193: Az Iszlám egy fényévekkel modernebb vallás, mint a kereszténység."

Ha nem ismernélek már, azt hinném, hogy csak egy ócska poént akartál elsütni.

Nézd már meg az iszlám többségű országokat, majd nézd meg Nyugatot. Ég és föld a különbség, de nem csak jólét tekintetében, hanem társadalmi felfogásban is.

Amúgy miért nem Iránban vagy Irakban laksz, ha annyira modern és jó az iszlám? Miért itt nyugaton a "keresztény elnyomás" alatt? Költözz ki, hiszen ott kiteljesedhetsz. Ha pedig azt mondod mégse, akkor gondolkodj el, hogy miért irtózol oda költözni és miért maradsz itt a még keresztény többségű világban.

2021. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/265 anonim ***** válasza:
4%

#197:

Magyar állampolgár vagyok, és természetesen ugyanannyi jogom van itt lenni, mint bármelyik másik állampolgárnak. A vallásomtól függetlenül magyar vagyok, és ezer szállal kötődöm ehhez az országhoz és kultúrához.


Egyébként nagyon szeretnék egy arab országban élni, legalábbis egy ideig biztosan. Butaságokat beszélsz már megint. Tudod milyen fantasztikus életük van azoknak, akik valamelyik öböl menti arab országba születtek például ?

Allah kegyes volt azokhoz az országokhoz. De én is csak hálás lehetek Istennek, hiszen rengeteg jó dologban részesített már engem.


Abdullah

2021. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/265 anonim ***** válasza:
0%

'Belegondoltam... Te vagy az aki minden alkalommal teljesen megerősít engem abban, hogy a helyes úton járok.'


Kierősített meg ebben? Az iszlám istene? Tudod kiő pontosan? Fügőny mögül ekármi üzenhet, allahnak kiadva magát. Az hogy megerősítelek a hitedbe azt igazolja, hogy mennyire undirodsz hogy Jézust isten! Pont mint az ördög úgy undorodsz,


Nem tudom, miféle kereszténységet követsz Te, (mágia, halott idézés) én -Veled ellentétben- még így is tudnék tisztelettel beszélni Veled. Most éppen Te is így tettél elismerem.


Nem lepett meg az hogy nem tudsz értelmezni, mondatot felfogni. De ezt már megszoktam tőled.


"Az hogy szerinted Jézus = Isten, még rosszabb mintha "csak" a fiának tartanád. Egy emberi lényt tekintesz Istennek az én szemszögemből."


Te emberi lény leszel ha átlépsz az életből a halálba? Már nem leszel emberi hanem szellemi. Isten szelleme emberi testben járt itt! A lelket átkell formálni hogy a szellemi személyed méltó legyen Istenhez! jézus már nem ember! Hanem visszakerült oda ahova méltó, az isteni állapotába!


'Lelked rajta szószerint, higgy ebben, de én Allahnál keresek menedéket, hogy ne téríts le engem arról az útról ahol azok járnak, akikhez Isten kegyesnek mutatkozik.



Ne győzködj engem, hidd el, nem fogsz célt érni.'


Ahogx mondod te is! Csak mutatkozik, de nem az! Én nem akarlak letéríteni a vallásodról, ehhez Jézusnak van hatalma nem nekem!

2021. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/265 anonim ***** válasza:
0%

'Magyar állampolgár vagyok, és természetesen ugyanannyi jogom van itt lenni, mint bármelyik másik állampolgárnak. A vallásomtól függetlenül magyar vagyok, és ezer szállal kötődöm ehhez az országhoz és kultúrához.'


Ha ezt hallod, már megbuktál hitedben!


Vissza térve arra, hogy te mondod hogy európa, keresztény országok nemzeteket irtottak ki a muszlim népekkel ellentétben, erre te is mondod hogy magyar állampolgárvagy de nem keresztény, nem gondolod az, hogy akik gyilkoltak,itt nem voltak keresztények, hanem kereszrény államok polgárai mint aminek te is vallod magad? Ellentmondásokba ütközöl!


'Egyébként nagyon szeretnék egy arab országban élni, legalábbis egy ideig biztosan. Butaságokat beszélsz már megint. Tudod milyen fantasztikus életük van azoknak, akik valamelyik öböl menti arab országba születtek például ?'


És milyen fantasztikus a keletibb iszlám országoknak hmm? Csak rombolás hagynak maguk után, heznek, herin árusításból vesznem fegyvereket mint például afganiszzán.


Öböl parti arabországok nem allah kegyességéből vannak jóllétben, hanem az olaj kegyességéből.



'Allah kegyes volt azokhoz az országokhoz.'


És miért nem kegyes afganisztánhoz, szíriához, muzulmán afrikai országokhoz, ahol gyerek halnak mártírhalált, nöket fejeznek le allah akarata szerint? Nem fordítva kéne ennek lennie. Fantasztikus ország az,aki házassàgtörést követ el, és megkövezik. De itt is kiütközik hogy az iszlám istene milyen kegyelmes. nem kegyes !

"De én is csak hálás lehetek Istennek, hiszen rengeteg jó dologban részesített már engem.'


Igeb, hálás lehetsz istennek hogy oda születtél, hanem európába. Ha oda születtél volna már nem élmél elestél volna allahnak, harcolnod kéne iszlám vallási ágazataival, kurdokkal, kormányerőkkel, amerikaiakkal, isisel, bárbely oldalra álnál, a hivatásod az öldöklés lenne önvédelem ide oda. Nem hiába millóan özönlöttek át onnan eiroipába, mert milyen fantasztikus országok.


Te csak háláslegyél istennek, de az iszlám istenének!



Abdullah

2021. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!