Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/265 anonim ***** válasza:
94%

"Iszlàm többségű független orszàgok nem vettek részt a hàborúban."

Nem kell részt venni a háborúban ahhoz, hogy segítséget nyújtsanak. Miért kéne? De nem nyújtott egyik sem segítséget. Marokkót kivéve, ahol egy olyan iszlám irányzat van (legalábbis a segítséget nyújtó uralkodói házban), akiket te muszlimnak se tartasz. Látod, ezekbe az általatok megvetett emberekbe több emberség és empátia szorult, mint az összes többi iszlám többségű országba együtt véve.

2021. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/265 anonim ***** válasza:
0%

Azt iszlám nem emberszerető vallás. Ha nem bálványszerető, olyan istennek engedelmeskednek akit nem ismernek. A biblia istene az ember szerető mert azt mondja szeresd fele barátod min önmagad, ha meg dobnak kővel dobd vissza kenyérrel. Ha meg ütik az arcodat, tedd oda a másik arcodat is!


Ellenben az korán istene, szemet szemért elven működik, aki nem hódol be fenségének annak nem bocsájd meg! Össze ugrassza a népeket. Nem a béke vallása az már biztos!

2021. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/265 anonim ***** válasza:
4%

"Marokkót kivéve, ahol egy olyan iszlám irányzat van (legalábbis a segítséget nyújtó uralkodói házban), akiket te muszlimnak se tartasz. Látod, ezekbe az általatok megvetett emberekbe több emberség és empátia szorult, mint az összes többi iszlám többségű országba együtt véve."


Nem vagyok a Maghreb országok szakértője, de én úgy tudom, hogy Marokkóban 3 fő vallás van, a szunnita iszlám, a katolikus keresztény és a zsidó vallás.


Az alavita uralkodóház szerintem, nevében nem azt jelenti, hogy ők az alavita siíta vallási irányzatot követnék. Elég abszurd lenne egy szunnita államban.


Nem tudom kik azok az "általatok", én egyáltalán nem vetem meg a siíta irányzatot követő muszlimokat.


Szóval én aztán azon se akadnék ki, ha a marokkói királyi dinasztia siíta irányzatot követne, de egyébként kizártnak tartom hogy így lenne.


Muszáj nekem minden ilyen beszólásra egyenként reagálnom és magyaráznom azt, amit nem is kéne ???


Abdullah

2021. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/265 anonim ***** válasza:
0%
Mármint magyaráznád a sátánista hited?
2021. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/265 A kérdező kommentje:

"Stb stb, folytathatnám. Ezek példázatok. És így már mindjár más, és még értelme is van. Mert isten írta nem ember"


És ha példázat akkor mit változtat? Te egy olyan istenségben hiszel és a többi kerestzény is, aki nők és gyerekek tömeges legyilkolására adott parancsot.

2021. ápr. 17. 22:14
 176/265 A kérdező kommentje:

"Na én pont ezt mondtam a kérdezőnek, amikor okoskodott Noé kapcsán. Iszlám teológusok szerint az özönvíz a teljes földet érintette (lásd iszlam.com oldal írását róla), míg a kérdező szerint csak egy kis területet. Nevetséges, hogy egyes önjelölt okoskodók jobban tudják, mint tanult teológusok."


Neked halvány lila gőzöd sincs mi az muszlim teológusok álláspontja. Te elolvastál egy írást az iszlám.com magyar oldalon amit ki tudja ki szerkersztett és ez alapján behazudod hogy az özönvíz a teljes földet érintette muszlim teológusok szerint :) Ahogy mondtam a Korán helyi árvízről ír.



"Egyébként a 10 parancs ne ölj része tényleg nem vonatkozik önvédelmi háborúra, bár a Koránban látottak, amiket Mohamed elkövetett, inkább bosszú hadjáratok voltak. Ami egyébként nagyon súlyos dolog."


Látom folytatod a hazudozást. Nincs még egy vallás a világon aminek a követői annyit hazudoznának mint a keresztények. Mohamed próféta önvédelmi háborúkban vett részt ahol a puszta túlélés volt a cél.

2021. ápr. 17. 22:19
 177/265 A kérdező kommentje:

Amúgy a marokkói király alavita dinasztia tagja, most akkor ők hirtelen az iszlám részévé váltak? Vagy akkor az iszlám része az alavita felekezet, amikor éppen valami pozitív érvként hozható fel, máskor pedig nem?


Elősször is honnan veszed hogy a marokkói király alavita dinasztia tagja? Másodszor a siíta ág is az iszlám világ része.



"Egyébként hol a többi iszlám ország, akkori iszlám vezető, akik mentették volna a zsidókat? A pápát nagyon tudtad mocskolni, aki ténylegesen sok tízezer zsidó életét mentette meg, de hol vagytok ti?"


Figyel már ide. Te mint keresztény hogy jössz ahhoz hogy muszlimokon kérd ezt számon? Miközben a legtöbb keresztény ország üldözte és írtotta a zsidókat. A nagy keresztény Magyarország 600 ezer zsidót deportált akiknek nagyrésze nem élte túl a koncentrációs táborokat. Marokkón kívül például Törökország is sok zsidó életét mentette meg. Az európai konzulátusokon utleveleket állítottak ki zsidóknak és Törökországba menekítették őket. De mondhatnám például Albániát is.



"Pont mint a bosszú hadjáratokat indító Mohamed, vagy a Közel-keletet elfoglaló egyéb iszlám uralkodók. Ne feledjük, azok szín tiszta keresztény vidékek voltak."


Nem volt semmiféle bosszú hadjárat. A háborút a kerestzények kezdték és ma is élnek ugyanott kerestzények. És megint te kérded számon ezt? A keresztény kiirtoták Nyugat-Európából a muszlim őslakosságot, Kelet-Európában pedig csak töredéke maradt. Még az 1990-es években is azon voltak a keresztények hogy kiirtsák a muszlimokat Európábal, lásd Srebrenica.

2021. ápr. 17. 22:38
 178/265 A kérdező kommentje:

"Én vagyok a fanatikus rémálmod!

te, Abdullah, ne a vallási keresztélyekkel és egyházakkal érvelj, mert senki nem mondta hogy ők nemhazugok! De hazugok, és bűnös gyilkosok a keresztények is, mint az iszlám nincs kivétel! Az igazi keresztény az aki felgezi a a SzentLelket és begodja Jézust, mimt személyes megváltóját! Nem kell ehhez semmi vallás! Egy ami vallás ebben, az hogy megvallod azt, hogy Jézus az úr, az atya Isten! Akkor vagy igazi keresztény, nem is keresztény, bocsánat, hanem Isten a fiáváfogad."


Te vagy az igazi keresztény? :) Nem vagy más csak egy fanatikus bálványimádó keresztény. Jézus sosem mondta hogy ő Isten és nem kérte hogy imádd. Neked közöd nincs Jézushoz.



"Az iszlám és katolikus, egyház ugyanolyan romlott, és hamis istent imád! Hiába a jószándék,ha egyszerüen amit vallasz az nem istentől jön hanem az ördögtől!"


Mondja ezt egy bálványimádó. Te semmi lényeges kérdésben nem különbözül a katolikusoktól ha Jézust istenként imádod.

2021. ápr. 17. 22:43
 179/265 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező !


Szerintem innen vette, van ilyen hogy "alavita uralkodóház" Marokkóban, de én nem hiszem, hogy ez a vallási nézeteikre is vonatkozna.


És amúgy sem értem miért lenne ez fontos.


[link]


Abdullah

2021. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/265 A kérdező kommentje:

"Nem kell részt venni a háborúban ahhoz, hogy segítséget nyújtsanak. Miért kéne? De nem nyújtott egyik sem segítséget. Marokkót kivéve, ahol egy olyan iszlám irányzat van (legalábbis a segítséget nyújtó uralkodói házban), akiket te muszlimnak se tartasz. Látod, ezekbe az általatok megvetett emberekbe több emberség és empátia szorult, mint az összes többi iszlám többségű országba együtt véve."


Lehet hogy a te keresztény nagyapád konkrétan még részt is vett zsidók deportálásában és te kéred számon muszlimokon hogy nem segítettek? És ez is hazugság, mert a muszlim országok nem adták ki a náciknak az országaikban élő zsidókat, sőt még be is fogadták a menekülőket. És ki nem tartja muszlimnak a marokkói uralkodó családot? Na ezért mondom hogy a keresztények gátlástalanul hazudoznak.

2021. ápr. 17. 22:50
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!