Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/265 anonim ***** válasza:
94%

"Nem tudom feltűnik-e hogy ezeket nem azért tettem, hogy a kereszténységet mocskoljam, hanem a másik "kedves" hozzászóló (vagy troll), ocsmány hazugságaira reagálva írtam ezeket."

Tehát valaki hazudik, akkor te is elkezdesz mocskolódva hazudni a keresztényekről. Értem már, ez sok dolgot megmagyaráz.


A másikat pedig nem én írtam, ne nekem szegezd...

2021. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/265 anonim ***** válasza:
4%

#161: Az hogy én általam ily módon tanult és megismert eseményeket leírok az nem hazugság. Hazugság az lenne, ha valaki tudja az igazságot, de helyette mást mond.


Te beszálltál egy beszélgetésbe, ezért szegeztem Neked is. Illetve azért is, mert jó lenne ha észrevennéd más "keresztények" micsoda "színvonalon" hazudnak itt.

Én erre válaszul csupán az ismereteimet írtam le.


Egyébként nagyon sok keresztény ismerősöm, rokonom van,akik közül többen velem értenek egyet. Egyiknek fel is olvastam ennek a "kereszténynek" a mondatait, aki minket idióta módon "sátánistának" nevez.


Abdullah

2021. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/265 anonim ***** válasza:
4%

#161: Egyébként pedig légy olyan kedves idézd fel nekem, hogy milyen szavakkal állt ki XII. Pius pápa a zsidó üldözöttek mellett, a második világháború folyamán !


Mert én nem tudok ilyenről... de ha volt ilyen nyílvános beszéde, akkor légyszíves idézd nekem. Kíváncsi vagyok rá.


Legalább szavakkal melléjük állt volna... illetve kiállt volna az embertelenséggel szemben.


És mégegyszer nekem nincs bajom a keresztényekkel, de a képmutatást nem szeretem.


Abdullah

2021. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/265 anonim ***** válasza:
4%

És volt-e XII Pius pápának valami nyílvános megszólalása (és nem valami eldugott belső levele), amiben kiállt volna, hogy "emberek hiba volt megtámadni a Szovjetuniót, ők akik ott élnek embertársaitok, felebarátaitok... szeressétek egymást, kössetek békét minél előbb"


Szóval volt-e valami ilyesmi ? Mert én erről sem tudok. Pedig erkölcsi kötelessége lett volna, ha valóban elítélte a háborút. És nem saját magát és az egyháza érdekeit, vagyonát félteni.


És most sem hazudok, hanem kérdezek, és esetleg feltételezek.


Abdullah

2021. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/265 anonim ***** válasza:
94%

"Legalább szavakkal melléjük állt volna... illetve kiállt volna az embertelenséggel szemben."

Legalább szavakkal? Több tízezer menlevelet juttatott át nunciusokon keresztül Vatikán a zsidóknak. Sok száz katolikus pap halt meg azért, mert mentette a zsidókat. Ti mit tettetek?

Tudod nem mindig óbégatással lehet elérni a legtöbbet.


"Az hogy én általam ily módon tanult és megismert eseményeket leírok az nem hazugság. Hazugság az lenne, ha valaki tudja az igazságot, de helyette mást mond."

De nyilván hazudsz, ha nem hazudnál, akkor megmondtad volna, hogy mely gimnázium történelem óráján tanultad ezt, vagy mely történelemkönyvben szerepelt.


Amúgy ha Piusz szerepe tényleg érdekel, s nem csak az általad hangoztatott hazugságok, akkor van több tényleges forrásokon és nem csak a hazug elméden alapuló mű róla:

[link]


[link]


De úgy látszik, hogy a zsidók se nagyon osztják a te hazug és rágalmazó véleményedet:

[link]


Amúgy ahogy a cikkben is áll, enciklikában is elítélte a náciuzmust.


De továbbra is kérdem, ti mit tettetek a zsidók megmentésére?

2021. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/265 anonim ***** válasza:
4%

A marokkói király nem adta ki a zsidókat a náciknak. Azt válaszolva, hogy nálunk csak marokkóiak vannak.


Az Iszlám vallású emberek, ebben az időben gyarmati sorban éltek többségében. Közölük a világháborúban résztvevők nagyobb része, a szövetségesek oldalán harcolt a fasiszta hatalmak ellen.


Viszont a kérdéseimre még nem adtál választ.

2021. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/265 anonim ***** válasza:
4%

Egyébként pedig számomra nem olyan fontos, mi történt a világháborúban, mert én a keresztényeket többségében kedves embereknek ismerem, akik bár tévúton járnak, általában véve mégis segítőkészek és jóindulatúak.


Továbbra is csak annyi volt a célom, hogy szemléltessem a kereszténység képes legitimálni háborúkat. Ebben a "ne ölj" parancs nem gátló tényező.


Abdullah

2021. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/265 anonim ***** válasza:
94%

Miért járnának a keresztények tévúton? Nem ők követnek egy hamis prófétát.

Amúgy válaszoltam a kérdésedre, olvasd el talán a linkeket, ott lesz minden feketén fehéren, s mely tények a hazug rágalmaidat cáfolják. Ne feledjük, te írtál egy hazug rágalmat, amiből mindez kiindult.


Amúgy a marokkói király alavita dinasztia tagja, most akkor ők hirtelen az iszlám részévé váltak? Vagy akkor az iszlám része az alavita felekezet, amikor éppen valami pozitív érvként hozható fel, máskor pedig nem?


Egyébként hol a többi iszlám ország, akkori iszlám vezető, akik mentették volna a zsidókat? A pápát nagyon tudtad mocskolni, aki ténylegesen sok tízezer zsidó életét mentette meg, de hol vagytok ti?


"Továbbra is csak annyi volt a célom, hogy szemléltessem a kereszténység képes legitimálni háborúkat. Ebben a "ne ölj" parancs nem gátló tényező."

Pont mint a bosszú hadjáratokat indító Mohamed, vagy a Közel-keletet elfoglaló egyéb iszlám uralkodók. Ne feledjük, azok szín tiszta keresztény vidékek voltak.

2021. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/265 anonim ***** válasza:
4%

# Ez az egész onnan indult ki, hogy én vitàztam egy "keresztény" fanatikussal vagy trollal..


Ebből Te önkényesen kiragadtàl egyetlen mondatot, amibe beleàlltàl, figyelembe sem véve a szövegkörnyezetet.


Sorolj nekem Iszlàm orszàgokat a vilàghàború idejéből, amik nem voltak gyarmatok, és érintette őket a nàci zsidó üldözés.

Iszlàm többségű független orszàgok nem vettek részt a hàborúban.

Te melyik gimiben tanultàl ?? :D


Abdullah

2021. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/265 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a fanatikus rémálmod!

te, Abdullah, ne a vallási keresztélyekkel és egyházakkal érvelj, mert senki nem mondta hogy ők nemhazugok! De hazugok, és bűnös gyilkosok a keresztények is, mint az iszlám nincs kivétel! Az igazi keresztény az aki felgezi a a SzentLelket és begodja Jézust, mimt személyes megváltóját! Nem kell ehhez semmi vallás! Egy ami vallás ebben, az hogy megvallod azt, hogy Jézus az úr, az atya Isten! Akkor vagy igazi keresztény, nem is keresztény, bocsánat, hanem Isten a fiáváfogad.


Az iszlám és katolikus, egyház ugyanolyan romlott, és hamis istent imád! Hiába a jószándék,ha egyszerüen amit vallasz az nem istentől jön hanem az ördögtől!

2021. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!