Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/265 anonim ***** válasza:
0%

'Na én pont ezt mondtam a kérdezőnek, amikor okoskodott Noé kapcsán. Iszlám teológusok szerint az özönvíz a teljes földet érintette (lásd iszlam.com oldal írását róla), míg a kérdező szerint csak egy kis területet. Nevetséges, hogy egyes önjelölt okoskodók jobban tudják, mint tanult teológusok.'


Az özönvíz a Szentlélek kiáradása a földre, ezt szimblizálja! Akik meg fuladtak, azokat elragadta a bűn, az állatok a lelket szimbolizálja, a testel együtt meg menti az 'állatot' a bűnüs lelket, a bárka ha hitet szimbolizálja.

2021. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/265 anonim ***** válasza:
4%

Folytatva az előző gondolatmenetet, ezek alapjàn a Biblia ugyanazon a véleményen van a hàborúzàst illetően -vagy még megengedőbb, mivel nem zàrja ki a tàmadó hadviselést- mint a Kegyes Koràn.

És ez a lényeg jelen esetben.


Abdullah

2021. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/265 anonim ***** válasza:
94%

"A keresztény egyházak a római pápával az élén mellé álltak. Ez tény."

Nem, ez egy nagyon egyszerű és aljas hazugság, Allah büntessen meg érte, amiért ilyen hazug vagy.


Történészek alaposan vizsgálták ezt a témát, egyetlen erre utaló forrás sincs.


[link]

Sőt ennek ellenkezőjére van bizonyíték.

2021. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/265 anonim ***** válasza:
0%

Abdullah értetted a példázatokat, elolvastad? Az ószövetség szellemi háborúról tesz kinyikatkoztatást, nem húsvér háborúról! Mint a ami a korán húsvér háborúról ír, sőt engedi!


A támadó hadviselés, a a Szentbibliába a SzentLélekkel való hit!


Szellemi harc!

2021. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/265 anonim ***** válasza:
0%

Efézusiakhoz 6:12-13


Hungarian Károli


12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.


13 Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok



Nem földi lényekről beszél, hanem a démonokról! Erről tesz kinyilatkoztatás az ó szövetségben is és az újszövetségbn is.

2021. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/265 anonim ***** válasza:
4%

#153: Ne beszélj így velem, mert én nem vagyok hazug, maximum rossz forràsokból ismerem a màsodik vilàghàborút.


Nem a keresztények bemocskolàsa a célom, hanem az Iszlàmot védem a magukat keresztényeknek valló/hazudó ràgalmazókkal szemben.

Akiknek egy része lehet hogy egyszerű troll...


Abdullah

2021. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/265 anonim ***** válasza:
94%

"Nem a keresztények bemocskolàsa a célom, hanem az Iszlàmot védem a magukat keresztényeknek valló/hazudó ràgalmazókkal szemben."

Gondolod, azzal véded az iszlámot, hogy a keresztényekről mocskolódsz és hazudsz össze vissza? Szép vallás az iszlám, hogy ilyen védelemre szorul.


"Ne beszélj így velem, mert én nem vagyok hazug, maximum rossz forràsokból ismerem a màsodik vilàghàborút."

Kérlek mond el, hogy melyik gimnáziumban tanultad a történelmet, mert utána kérdezek, hogy tényleg így tanították neked vagy te hazudsz egyszerűen.

2021. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/265 anonim ***** válasza:
4%

#157: Ki hazudik ? Ki mocskol ?


Légyszi ne jàtsszuk màr el, a keresztény egyhàzak àrtatlansàgàt a történelemben, mert még ők maguk is elismerik, mennyi bűnt követtek el.


Hol mocskolódtam én ?


Ahogy elnézem, a kereszténység nagyobb védelemre szorul, mint az Iszlàm.


Titeket jóindulattal képtelenség meggyőzni, olyan mint amikor az ember egy mérges kígyókkal teli kosàrból szeretne gyümölcsöt venni.

Pedig én is voltam keresztény és bizony én nem ilyennek ismerem ezt a vallàst.


Abdullah

2021. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/265 anonim ***** válasza:
94%

"Hol mocskolódtam én ?"


Egész konkrétan itt:

"A keresztény egyházak a római pápával az élén mellé álltak. Ez tény."


Mi ez, ha nem egy hazug mocskolódás?


"Légyszi ne jàtsszuk màr el, a keresztény egyhàzak àrtatlansàgàt a történelemben, mert még ők maguk is elismerik, mennyi bűnt követtek el."

Ezt úgy mondod, mintha az iszlám világ nem követett volna el *legalább* annyi rosszat. Sőt követ el ma is. Csak a keresztények legalább már elismerik, addig ti tagadjátok vagy konteós elméleteket gyártotok.


"Titeket jóindulattal képtelenség meggyőzni, olyan mint amikor az ember egy mérges kígyókkal teli kosàrból szeretne gyümölcsöt venni."

Pontosan miről akarsz meggyőzni, a hazugságaidról és rágalmaidról? Igen, arról képtelenség. Hitlerrel kapcsolatban is linkeltem egy cikket, egy neves történész által írt kutatásról, ami egyértelműen cáfol téged hazug rágalmadban.


Amúgy ha már Hitler, tudod hol használták először ezt a fajta megjelölést, amit Hitler is? Az iszlámban, a jeruzsálemi keresztények nyakába egy fa keresztet, a zsidók nyakába egy ökör fejet akasztottak a X. században, amit kötelező volt nekik hordani. Másodrendű, megölhető állampolgárok voltak.

2021. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/265 anonim ***** válasza:
4%

#159: Nem tudom feltűnik-e hogy ezeket nem azért tettem, hogy a kereszténységet mocskoljam, hanem a másik "kedves" hozzászóló (vagy troll), ocsmány hazugságaira reagálva írtam ezeket. Mégpedig pusztán azért, hogy megértessem vele, a kereszténység is sokszor legitimált háborúkat. Ennyi volt a szándékom.


Én nem hazudok, de igazán nincs annyi időm, hogy most forrásokat linkeljek ide. Annak idején tele voltak a filmhíradók azzal, hogy az egyházak megáldják a háborúba induló katonákat és fegyvereket.


Azt el sem tudom képzelni, hogy mikor fogjátok már, azokat a képtelen és aljas hazugságokat elismerni, amik itt össze lettek hordva...


"Milyen példát mutat allah? Ebből is látszik a írásból hogy nem egy értelmezhetetlen utalás az, hogy erőszakold meg a hitetlen, csapd le az úját, a végtagját stb!"


Mi ez a rengeteg orbitális baromság ?? Hol van ez a Kegyes Koránban ???


Allah látja a gondolataimat, nem hazudok,(esetleg tévedek, de azt sem hiszem) jószándék vezérel.


Abdullah

2021. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!