Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/265 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy megbocsájt, mert ölt isten teremténye. de csak hazugság hogy mártírhalált haljon, e miat öljön, ha öl, nagyobb a katarzis ez kedvesebb allahnak, világos. Nem lessz semmi féle menyország, mert az ölésben nincs semmiféle szeretet. Találkozni találkoznak allah istenével miután Jézus ítéletet hoz felettük! De akkor ismerik meg igazág ki is az iszlám is istene! Majd az őrdög jól képébe röhög,és elragadja a kínzó helyekre.
2021. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/265 anonim ***** válasza:
4%

"Érdekes, én mégis egyértelműnek találtam azt az utalást, hogy 'csapd le a hitetlen ujját! Nem tudom ezt mire lehet értelmezni de úgy látom megérett a patrancs!"


Na jó... ilyen mondat természetesen nincs a Koránban !


Egyébként még értelme sem lenne.


"Milyen példát mutat allah? Ebből is látszik a írásból hogy nem egy értelmezhetetlen utalás az, hogy erőszakold meg a hitetlen, csapd le az úját, a végtagját stb!"


El sem tudom képzelni, hogy ezeket honnan szedted. Egyre inkább azt gondolom, hogy Te sohasem olvastad a Kegyes Koránt.


Egyébként a harcra utaló versek, Mohamed és a hívők küzdelméről szólnak főként a mekkai bálványimádók ellen, illetve ellenséges támadás esetére védekező jellegű harcról szólnak.

Illetve azokról a szabályokról szólnak amit be kell tartani, ha háborúra kényszerülnek. Például, hogy a nőket meg kell kímélni háború idején stb.


Nagyvonalakban ezek a versek erről szólnak, de mint mondtam érteni kéne őket, ez pedig anélkül semmiképpen sem megy, hogy nem ismerjük az akkori eseményeket, amiről szó van. Illetve, hogy esetleg el sem olvassuk a Szent Koránt, csak bekamuzzuk...


Szóval maradjunk annyiban, hogy igenis szükség van arra, hogy első körben Korán magyarázatot használjunk.


És ne csinálj úgy mintha a Biblia annyira szuper egyértelmű lenne. Egyébként a "ne ölj" parancsod, valójában "ne gyilkolj"-t jelent. Szóval ez a parancs nem zárja ki a háborúskodást egyáltalán. Még csak nem is szabályozza védekező háborúra mint a Kegyes Korán.



"Nem vagyok ideges, azért mert mert felkiáltó jelet teszek, ha ideges vagyok azt észre is fogod venni."


Hát ez nagyszerű. Abból gondoltam, hogy gyakran összefolynak a karaktereid, és nem mindig van kohézió a szavaid között.


Nem hiszem, hogy sok értelme van ennek az "eszmecserének". Teljesen fanatikus vagy.


Abdullah

2021. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/265 A kérdező kommentje:

"Az koránt ne keverd össze a bibliával főleg isten beszédével!"


Az eredeti Tóra és Evangélium valóban Isten szava de a jelenlegi Biblia nagyrészt emberi írás. Maguk a keresztények is elismerik ezt. Pontosabb azt mondjk Isten ihlette, ami csak ködösítés. Ne próbálj hazudozni.



"Érdekes, én mégis egyértelműnek találtam azt az utalást, hogy 'csapd le a hitetlen ujját! Nem tudom ezt mire lehet értelmezni de úgy látom megérett a patrancs! De ha rosszul is értelmezem, nem gondolt bele a szerző, hogy ezt a muszlim nép is értelmezheti rosszul? "


Mondjuk nem ártana ha elolvasnád a szövegkörnyezetet és a kapcsolódó verseket. Akkor teljesen világos lenne számodra hogy azok a versek a Koránban önvédelemre vonatkoznak háború esetére.



"Nincs! Az ó szóvetség példázatokból áll, képletekből, pont azért hogy a lényeget ne változtassák meg, az évszázadokon keresztül, hanem maradjon fent a mai nemzedéknek!"


Na fejezdbe szépen a hazudozást. Az Ószövetség tele van népirtásra felszólító versekkel, amiket Isten ad parancsba. Persze ezek a versek bele lettek hamisítva a Bibliába. Istn nem parancsolna ilyet. Ne akard hogy bemásoljam ide ezeket a véres verseket. És az Újszövetségben is vannak érdekes versek.



"Nem siítta - szunita ellebtétre hanem arra, ha egy nőre ráfogják hogy csókolózott, megölik, vagy megkövezik, mer ezt parancsolta allah, vagy ha valaki hitetlen, lefejezik! Erőszakilják a nőket, több nejűség, ebből fakadóan, paráznaság, fálás, amit akasztást szül, vagy lefejezést! "


Ez megint csak keresztény hazugság. Nincsenek ilyen parancsok a Koránban, kivéve a többnejűség de arra is szigorú szabályok vonatkoznak. Parázna nők megkövezése a te Bibliád parancsa. A paráznaság már hétköznapi dolog a keresztény világban. A nemi erőszak szintén hhétköznapi a keresztény világban. A hiteltelen megölése nem a Koránban szrepel hanem szintén a Bibliád parancsa. Szóval ne hazudoz. Bármlyik hazugságodat simán megcáfolom Bibliai és Korán versekkel.



"Ebből is látszik a írásból hogy nem egy értelmezhetetlen utalás az, hogy erőszakold meg a hitetlen, csapd le az úját, a végtagját stb!"


Látom te is gátlástalanul hazudozó keresztény vagy. Na akkor mutasd meg ezeket a verseket a Koránból.



"Nem háborúznak. Mert nem bírnak, ők nem a keresztényeket akarják csak irtani, hanem az egész világot, a hitetleneket. Hasonló a faszista megmozduláshoz"


Az iszlám világban nincs ilyen cél. Egyedül az ISIS nevű errorszervezetnél talán amit egébként a keresztények hoztak létre.



"Te hülye vagy! A német állam hivatalosan keresztény állam volt ezzel ne takarózz, az ideólógiájuk pedig az ateista és faszista volt. Hitler követői nem hittek semmi feksőbbrendű istenben, az ideológiájuk a szelekció volt, hogy meg könnyítsék, a szelekciót, hogy irtság az alsóbbrendű fajokat! Nem hittek semmiben!"


A nácik is keresztények voltak vagy keresztény családból származtak. A náci felsöbbrendűség todod honnan származik? A Bibliából. Az Ószövetség a zsidók faji alapú kiválasztottságát és felsőbrendűségét hirdeti.



"Ez Isten útja. Nem az enyém."


Te magad válsaztottad hogy keresztény leszel. Ne akard Istnre hártani.



"Mint a katolikusok, ami nagyhatalom, és bálvány imádó romlott egyház, annak olyan az országa is, de mégis sokkal jobb a helyzet mint a közel keketen."


És mi van a közel-keleten? Keresztény országok támadták meg a muszlim országokat? Ez megvan?



"Igen, mert láthatod hogy a legerőszakosabb vallás az egész közül, a törvényesebb nép az egész közül a közelkelet. Arab államo. Én nem azt mondom hogy az északi nyugati országok szentek vagy béke van,mert itt is ölik halomra a gyilkosok. Sorozat gyilkosok a testvérüket mert működik ott is az ördök, csak máshogyan mint az keleti országokban."


Tisztában vagy azzal hogy a hazudozás a ssaját keresztény vallásod szerin is bűn? Szerintem nem mert végig hazudozol. Keresztény országok támadták meg a muszlim országokat a közel-keleten, amivel 2-3 millió muszlim halálát okozták, és neked van képed azt hazudni hogy a muszlimok és az arabok a legerőszakosabbak? Ti keresztények vagytok a legerőszakosabbak torony magasan az egész világon.

2021. ápr. 16. 22:44
 114/265 A kérdező kommentje:

"Ha jól értem ennek a hadisz résznek a lényegét, hogy az bűnt elkövető ha imádkozik rendesen az ima feloldja bármely muszlim bármely bűnét, bűneit?"


Attól függ milyen bűnről van szó. Ha például embertársad ellen követted el, akkor nem csak Allah megbocsátását kell kérned hanem az embertársadét is és meg kell bánnod.

2021. ápr. 16. 22:49
 115/265 anonim ***** válasza:
27%

'Na jó... ilyen mondat természetesen nincs a Koránban !'



Kegyes korán? Egy szóval nem mondtam h nincs benne olyan! de! Persze mert az ördögbe mindenbe tesz egy kis jót is!


Ha nem hiszed el nem átolvasni mégegyszer.



'Korán (2:191-193): „És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek ki őket, ahogy ők űztek ki titeket. A zaklatás rosszabb az Öldöklésnél. S ne harcoljatok a Sérthetetlen Szentélynél, amíg ott rátok nem törnek. S ha rátok törtek, hát öljétek le őket. Eképpen részesülnek a hitetlenek. S ha ők felhagynak (szándékukkal), hát lám' Allah Megbocsájtó, Könyörületes. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahé legyen. Ha felhagytak (szándékukkal), hát ne legyen ellenségeskedés, csak azokkal kik gonosztevők'


Magyarázd meg hogy te ezt hogy értelmezed? Mert nekem ez egyértelmű, éssok milló muzulmánnak is.


lyetmegengedhet magának egy kegyelmes isten? Őszintén kérdezlek? Ott van, szerezz egy koránt ne félj megtalálod benne, a végtak lecsapásokat is!

2021. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/265 A kérdező kommentje:

"El sem tudom képzelni, hogy ezeket honnan szedted. Egyre inkább azt gondolom, hogy Te sohasem olvastad a Kegyes Koránt."


Dehogy olvasta. Azt sem tudja miről beszél. Általában iszlámellenes gyülöletkeltő szenylapokat olvasnak és látnak egy két kiragadott Korán verset, aztán előadják hogy milyern nagy iszlám szakértők :)

2021. ápr. 16. 22:51
 117/265 anonim ***** válasza:
0%

Korán (9:14): „Vágjátok le őket! Megfenyíti őket Allah kezeitek által, s Ő megzavarja őket, s pártfogol titeket ellenükben s ő begyógyítja a hívők népének kebelét.


A hitetlenek bántalmazása és megalázása nemcsak Allah áldását élvezi, hanem elrendeli, hogy folytassák a büntetését és „gyógyítsák meg” a muszlimok szívét.

2021. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/265 anonim ***** válasza:
0%

Korán (9:20): „Azok, kik hisznek, menekülnek, s törekednek Allah útján vagyonukkal, s életükkel, hát a leghatalmasabb fokozat (az övék) Allahnál. Ezek ők, a győztesek.”


Az arab szónak, amit itt „törekedés”-nek értelmeznek ugyanaz a gyökere, mint a dzsihádnak. A kontextus nyilvánvalóan a szent háború.



2021. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/265 anonim ***** válasza:
0%

Korán (9:73): „Ó, Próféta! Küzdj a hitetlenek, s a képmutatók ellen! Légy dühös rájuk. Hajlékuk a Pokol, s ínség a végzetük.”


Ez a vers azok dehumanizálása, akik elutasítják az iszlámot, arra emlékeztetve a muszlimokat, hogy a hitetlenek csak tűzifák a pokolban, és ez egyszerűbbé teszi igazolni a mészárlást. Magyarázza azt is, hogy miért vannak a kortárs mélyen hívő muszlimok olyan kevés tekintettel a hiten kívüliekre

2021. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/265 anonim ***** válasza:
0%

Korán (9:123): „Ó, kik hisznek! Harcoljatok azokkal a hitetlenekkel, kik a közeletekben vannak, s hadd találjanak ők haragot bennetek...”


Ez a legdurvább!


Korán (17:16): „S ha Mi el akarjuk pusztítani a települést, hát elrendeljük azt (annak), kik könnyen éltek benne, s züllesztettek benne, majd érvényre jut a Mondás, s Mi azt a semmivel tesszük egyenlővé.”


Figyeljük meg, hogy a bűn erkölcsi vétek, és a büntetése a „semmivel egyenlővé” tevés. (Mielőtt kiadta volna a parancsot a 9/11-i támadásokra, Osama Bin Laden előbb felszólította az amerikaiakat az iszlámra való áttérésre).


Mennyikell még kedves muszlim válaszoló?

2021. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!