Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/265 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos a négy pápás a megátalkodott, aki azt gondolja, hogy csak a római katolicizmus az egyedül üdvözítő keresztény irányzat. A II. vatikáni zsinat kimondta, hogy protestáns keresztények is üdvösséget nyerhetnek Jézus Krisztustól.


A Biblia írja, hogy Jézus Krisztus az Istentől rendelt közbenjáró Isten és az emberek között, nem pedig az anyja. Pláne nem az ördög, aki Jézus anyja képében jelenik meg!


Mert ezt is írja a Biblia, hogy minden ilyen jelenést meg kell vizsgálni.

2021. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/265 anonim ***** válasza:
5%

#99: "Kedves muszlim gondolkodó. Gyümölcséről ismered meg mi a jó és rossz. Ha itt most valaki a te kereszténységet kisebbitő mondataidra azt mondaná,,, hú... Mennyire igaza van a muszlimnak, holnap kereszténységről áttérek muzulmánnak. Akkor belóled a Szentlélek szólt. De ameddig itt mérgelődést olvasok szavaira válaszra, akkor sajnos azt kell mondanom rossz úton jársz, mert az eredményéről a gyümölcséről ismered fel a jót, ezt Krisztus üzeni mindenkinek, neked is nekem is, azoknak is."


Erre válaszolva jegyezném meg, hogy amióta rátaláltam az Iszlámra, azóta olyan vagyok, mint a kisgyermek, aki az Édesanyjára talált rá.


Kerestem Neked egy hadíszt, (források nélkül közölném) amiből szerintem, nagyon jól érződik a színtiszta egyistenhit lényege és fontossága.


"A Fenséges Allah azt mondta:

Ó, Ádám fia (gyermeke)! Bizony, amíg Hozzám fohászkodsz és Tőlem remélsz, eltekintve attól, amit elkövettél, megbocsátom neked azt, s nem törődöm vele.

Ó, Ádám fia! Ha a bűneid az ég felhőiig érnek is, majd Tőlem kéred a megbocsátást, megbocsátok Én neked!

Ó, Ádám fia! Bizony, ha annyi bűnnel jönnél Hozzám, amennyi majdnem betöltené a Földet, ezután úgy találkoznál Velem (a halál után, a Feltámadás Napján), hogy nem társítasz Velem semmit, Én bizony ugyanennyi megbocsátást hoznék neked!”


Abdullah

2021. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/265 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Iszlamista! Azt se ismered kit imádsz


'Erre válaszolva jegyezném meg, hogy amióta rátaláltam az Iszlámra, azóta olyan vagyok, mint a kisgyermek, aki az Édesanyjára talált rá.'


Nem az istened imádod, hanem a hitvallásoddat!


Figyelj csaj mit mit a Biblia Istene



' 5Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek. 6Háborúkról fogtok majd hallani, s háborús hírek fognak keringeni. Vigyázzatok, ne kerítsen hatalmába benneteket a félelem, ezeknek be kell következniük, de ez még nem a vég. 7Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad'logikus hogy Istennek mindja magát?

Kik is háborúznak Abdullah? Ráismersz a vallásodra? Válasszként ne negyere a Katolikus vallással mert annak jézushoz semmi közük se istenhez! Isten vallásnélküli! Megjövendöld benneteket a próféta! A te istened csak azt szajkózza hogy fohászkodj meg és oda ad mindent! Jézust is megkisértette a puszában, ami a földi létét szimbolizálja!



' megkisértessék az ördögtől. [u'Zsid. 4,15.']


2 És mikor * negyven nap és negyven éjjel bőjtölt vala, végre megéhezék. [u'2 M\xf3z. 34,28. 1 Kir. 19,8.']


3 És hozzámenvén a kisértő, monda néki: Ha Isten fia vagy, mondd, hogy e kövek változzanak * kenyerekké. [u'1 M\xf3z. 3,17.']


4 Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: * Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik. [u'5 M\xf3z. 8,3.']


5 Ekkor vivé őt az ördög a * szent városba, és odahelyezé a templom tetejére. [u'r\xe9sz 27,53.']


6 És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: * Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe. [u'Zsolt. 91,11.12.']


Ha már kisgyermekekrők beszélsz, afrikába a muzulmán kisgyerekek, háborúznak, hamarabb ölnek embert allah nevében, min mesétnéznének.


Vett már észre hogy Istened az Ördög!

2021. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/265 anonim ***** válasza:
30%

#103:


"Kik is háborúznak Abdullah? Ráismersz a vallásodra? Válasszként ne negyere a Katolikus vallással mert annak jézushoz semmi közük se istenhez!"


A nagyhatalmak (USA, Oroszország, Kína), által generált konfliktusok miatt, emberek milliói haltak meg az elmúlt években.

Keresztény hadseregek elfoglalták Irakot, Líbiát szétlőtték stb.


Ezzel óriási baklövést követtél el. Éppenhogy fordítva van mint gondolod.


Viszont én nem gonndolom, hogy ezeknek vallási oka lett volna, a pénzről, hatalomról, olajról szólt az egész. Erről a világ keresztényei nem tehetnek.


"Ha már kisgyermekekrők beszélsz, afrikába a muzulmán kisgyerekek, háborúznak, hamarabb ölnek embert allah nevében, min mesétnéznének"


Tudtad, hogy számos muszlim segélyszervezet támogatja az afrikai gyermekeket ? Szóval ha valóban aggódunk értük akkor tegyünk is valamit.


Értsd meg vannak erőszakos emberek, de ez nem a vallásukból következik. Az Iszlám jócselekedetekre, adakozásra, méltányos viselkedésre hívja a muszlimokat.


Az én Istenem Allah a Kegyelmes és a Magasztos. A Sátán (Iblisz) az emberek nyílvánvaló ellensége, de aki Allahra hagyatkozik, azon nem fog majd a Sátán cselvetése.

2021. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/265 anonim ***** válasza:
0%

Valóban nem? Olvastad már a koránt?! Én igen! Tesz utalást buzdítást a erősszakosságra! Nem gondolt bele a te Istened abba hogy a követői ez máshogy értelmezheti! Egy Isten nem hibázik ha valóban istentől ihlet egy írás, és a te Istened direkt hibázott! Vajon miért? Tán nem csak azért mert valóban sátán az?



'A nagyhatalmak (USA, Oroszország, Kína), által generált konfliktusok miatt, emberek milliói haltak meg az elmúlt években.


Keresztény hadseregek elfoglalták Irakot, Líbiát szétlőtték stb.



Ezzel óriási baklövést követtél el. Éppenhogy fordítva van mint gondolod.'


Ezek az országok nem vallási alapon háborúznak hanem az olaj és hatalom, és az elnyomás a céljuk! De érdekes pont azokat bombázza ahol sok a muzulmán szép gyümölcs, mert az igaz hit a gyülmölcséről ismertetik! Vissza térve a világon vallási alapon a muszlimok háborúznak! Tök mind egy hogy van békés rétegei is, attól maga allah neve puaztulás!



"

Viszont én nem gonndolom, hogy ezeknek vallási oka lett volna, a pénzről, hatalomról, olajról szólt az egész. Erről a világ keresztényei nem tehetnek."


Így van, az ördög tehet erről! Ha ismernék az igaz isten béke lenne a földön! De mégis arra lyukadok akaratlanul is hogy csakik a mmuzulmánok háborúznak, lemészárolják a saját családtagjaikat, feleségüket,a népeiket, nem csak az amerikaiak, irak, irán, afganisztán, szíría, hiába más állammok de egy népből valóak! És ezekben az államokban munkálkodik a muszlim hit, és ölika saját nemzeteiket. Nem csak az amerikaiak! És most allah írása buzdításával ölik a hitetleneket! Őszintén, milyen isten ez? Aki a saját népét nem védi meg és hagyja szenvedni? Nézt meg a keresztény országokat nincs háború, ha van elenyésző, mert itt elhangzik Jézus neve, ami hatalmasabb allahnál, észre veszed a gyülmölcsöt? És fáj a muszlimoknak


'

Az én Istenem Allah a Kegyelmes és a 'Magasztos. A Sátán (Iblisz) az emberek nyílvánvaló ellensége, de aki Allahra hagyatkozik, azon nem fog majd a Sátán cselvetése.'


Becsap! Ő maga Iblisz!

2021. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/265 anonim ***** válasza:
0%

Jah és ha allah kegyelmes Isten lenne megbicsájtaná a bűneid ingyen! Nem kérde semmit cserébe érte! Nézd meg a Szent Biblia istenét, ő kegyelmes, a nyugati fejlett országok, fürdenek. Bűnben, a paráznaságban, és az istenük fürdetik őket a jó létben őket hatalomman és mindennel! Miért igaz ő a kegyelmes. Allah porig pusztítja a saját a népét, azért hódolj be neki, törvényi isten aki kapok adok elven működik. Allah törvényes kegyetlen isten. A biblia istene igazán kegyelmes mert nem ő vesz rá arra hogy öljük a testvéreinket, hanem inkább ő halt meg a kereszten a bűneinkért! Mert kegyelmes


Alahh az ördög egyik cselszövése isten ellen és felhasználja a népeteket!

2021. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/265 anonim ***** válasza:
5%

#105:


"Valóban nem? Olvastad már a koránt?! "


Hát természetesen olvastam a Koránt ne viccelj. Én nem feltételezném Rólad, hogy nem olvastad a Bibliát...


"Én igen! Tesz utalást buzdítást a erősszakosságra! Nem gondolt bele a te Istened abba hogy a követői ez máshogy értelmezheti! Egy Isten nem hibázik ha valóban istentől ihlet egy írás, és a te Istened direkt hibázott! Vajon miért? Tán nem csak azért mert valóban sátán az?"


Rosszul értelmezed. Olvass mellé, Korán magyarázatot (tefszírt). Olyan utalások vannak a Koránban, amiket elsőre szinte lehetetlen egy 21. századi nem muszlim embernek megértenie.


Én úgy tudom, hogy a Biblia Ószövetségében is van, sok erőszakra felhívó passzus. Én mégsem fogom erre hivatkozva a "pusztítás vallásának" nevezni a kereszténységet, vagy a zsidó vallást.


Több a hasonlóság az eredeti mondjuk 300 évvel ezelőtti kereszténység és az Iszlám között mint hinnéd.


" csakik a mmuzulmánok háborúznak, lemészárolják a saját családtagjaikat, feleségüket,a népeiket, nem csak az amerikaiak, irak, irán, afganisztán, szíría, hiába más állammok de egy népből valóak! És ezekben az államokban munkálkodik a muszlim hit, és ölika saját nemzeteiket."


Ezt még Te sem gondolhatod komolyan. Bizonyára a siíta-szunnita ellentétre gondolsz napjainkban. Én nem értek ehhez, hiszen itt élek Magyarországon, de azt gondolom, hogy különböző politikai-hatalmi és nagyhatalmi erők hergelik egymásnak szerencsétlen embereket.


" Vissza térve a világon vallási alapon a muszlimok háborúznak! Tök mind egy hogy van békés rétegei is, attól maga allah neve puaztulás!"


Melyik keresztény országgal háborúznak ebben a pillanatban a muszlimok ???

Melyik muszlim többségű ország áll hadiállapotban keresztény többségű országgal ???


Segítek: egyik sem.


"Nézt meg a keresztény országokat nincs háború, ha van elenyésző, mert itt elhangzik Jézus neve, ami hatalmasabb allahnál, észre veszed a gyülmölcsöt? És fáj a muszlimoknak"


Na ez még viccnek is rossz. Szerinted a két világháborút milyen országok generálták ? A hidegháborút milyen országok okozták ? Olyan ideológiák mint a fasizmus milyen alapúak voltak ? Keresztény alapúak.


Egyébként pedig én teljesen elfogadom ha keresztény vagy. Ez a Te döntésed, Te utad.

Miért vagy ennyire ideges ?


Abdullah

2021. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/265 anonim ***** válasza:
4%

"Jah és ha allah kegyelmes Isten lenne megbicsájtaná a bűneid ingyen! Nem kérde semmit cserébe érte! Nézd meg a Szent Biblia istenét, ő kegyelmes, a nyugati fejlett országok, fürdenek. Bűnben, a paráznaságban, és az istenük fürdetik őket a jó létben őket hatalomman és mindennel! Miért igaz ő a kegyelmes. Allah porig pusztítja a saját a népét, azért hódolj be neki, törvényi isten aki kapok adok elven működik. Allah törvényes kegyetlen isten. A biblia istene igazán kegyelmes mert nem ő vesz rá arra hogy öljük a testvéreinket, hanem inkább ő halt meg a kereszten a bűneinkért! Mert kegyelmes



Alahh az ördög egyik cselszövése isten ellen és felhasználja a népeteket!"


A keresztény országok is bármikor háborúba keveredhetnek sajnos, méghozzá egymással elsősorban. Az oroszok nagyon erőlködnek mostanság például.

A jólét amiben fürdenek, nem volt mindig, voltak világháborúk...

Most meg Covid járvány van éppen.


Ezzel tulajdonképpen azt mondod, hogy a "népek" jólétéből lehetne leszűrni mennyire jó az Isten. sajnos nagyon sok próbatétel van az emberek és a társadalom előtt is. Klímaváltozás például.


"felhasználja a népeteket!"


Egyébként én magyar vagyok. De értem a mondanivalód lényegét


Abdullah

2021. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/265 anonim ***** válasza:
0%

'Hát természetesen olvastam a Koránt ne viccelj. Én nem feltételezném Rólad, hogy nem olvastad a Bibliát...'


Az koránt ne keverd össze a bibliával főleg isten beszédével!


'Rosszul értelmezed. Olvass mellé, Korán magyarázatot (tefszírt). Olyan utalások vannak a Koránban, amiket elsőre szinte lehetetlen egy 21. századi nem muszlim embernek megértenie.'


Érdekes, én mégis egyértelműnek találtam azt az utalást, hogy 'csapd le a hitetlen ujját! Nem tudom ezt mire lehet értelmezni de úgy látom megérett a patrancs! De ha rosszul is értelmezem, nem gondolt bele a szerző, hogy ezt a muszlim nép is értelmezheti rosszul? Ilyet nem lehet hibázni! Persze direkt tett bele értelmezhetetlen szimbólikus dolgokat az ördög, hogy legyen mivel takarózni, istent írását únánozza!



'Én úgy tudom, hogy a Biblia Ószövetségében is van, sok erőszakra felhívó passzus. Én mégsem fogom erre hivatkozva a "pusztítás vallásának" nevezni a kereszténységet, vagy a zsidó vallást.'


Nincs! Az ó szóvetség példázatokból áll, képletekből, pont azért hogy a lényeget ne változtassák meg, az évszázadokon keresztül, hanem maradjon fent a mai nemzedéknek! Azért tűnik kesze kusza írásnak a laikusoknak. több példázat ugyanazt értelmezi az ó szövetségben, és összekapcsólódik az újszövetség példázataival. De vannak egyértelmű utalások is. Azért íratta így isten, mer tudta, hogy lesznek tökéletlen fordítók a nemzetekben. A példázatokat a képleteket pont azért alkotta meg így, hogy felismerhető legyen annak akik lélekből hiszik a beszédét. a légyege nemzetekről nemzetekre fent maradhasson. A zsidó vallás az ószövetséget fogadja el ha jól tudom. De ó szövetség nem létezhet új szövetség nélkül és fordítva! Tudom bonyolult, de egyszer, ha úgy akarja isten, meg fogod érteni.


'Több a hasonlóság az eredeti mondjuk 300 évvel ezelőtti kereszténység és az Iszlám között mint hinnéd."


Most is sok a hasonlóság!


Például allah, nagyon hasonló az ó szövetség istenéhez, azzal a különbséggel, hogy a biblia istene egyik törvénye hogy ne ölj, az iszlám vallás abban hasonló az a bubliai ó szövetséggel, mert az ószövetségi isten törvényes volt, (parancsolat) az iszlám azért hasonló rá, mert az iszlám is törvényes! A jehova tanúivallás is hasonló, merr csak ó szövetséget fogadják el, az újat nem, mert az új kinyilikatkoztatja Jézus istenségét, ugyanezért nem fogadják el a zsidók sem,és a iszlám sem! Hasonlók de mégsem ugyanazok! Sőt!



'Ezt még Te sem gondolhatod komolyan. Bizonyára a siíta-szunnita ellentétre gondolsz napjainkban. Én nem értek ehhez, hiszen itt élek Magyarországon, de azt gondolom, hogy különböző politikai-hatalmi és nagyhatalmi erők hergelik egymásnak szerencsétlen embereket."


Ez baj, hogy nem tudod! Én világi hábórúról beszélek, hanem szellemi háborúról amik a muszlim órszmgokban zajlik. Nem siítta - szunita ellebtétre hanem arra, ha egy nőre ráfogják hogy csókolózott, megölik, vagy megkövezik, mer ezt parancsolta allah, vagy ha valaki hitetlen, lefejezik! Erőszakilják a nőket, több nejűség, ebből fakadóan, paráznaság, fálás, amit akasztást szül, vagy lefejezést! Erre a szellemi háborúról gondolok. Siíta, szunita, iszlám, ezek egy nemzedék! Törvégyes allah isteb ujjlenyomata. Ne mond hogy kegyelmes, mert a gyermekei az iszlám, nem ilyen példát venne allahtól. Milyen példát mutat allah? Ebből is látszik a írásból hogy nem egy értelmezhetetlen utalás az, hogy erőszakold meg a hitetlen, csapd le az úját, a végtagját stb!



'Melyik keresztény országgal háborúznak ebben a pillanatban a muszlimok ???'


Nem háborúznak. Mert nem bírnak, ők nem a keresztényeket akarják csak irtani, hanem az egész világot, a hitetleneket. Hasonló a faszista megmozduláshoz."



'Segítek: egyik sem.'

Ők a hitetlenekell állnak hadi lábon! Miattuk hal meg sok békés muszlim ember, mert valóban vannak ezzel is tisztában vagyok.



'Na ez még viccnek is rossz. Szerinted a két világháborút milyen országok generálták ? A hidegháborút milyen országok okozták ? Olyan ideológiák mint a fasizmus milyen alapúak voltak ? Keresztény alapúak.'


Te hülye vagy! A német állam hivatalosan keresztény állam volt ezzel ne takarózz, az ideólógiájuk pedig az ateista és faszista volt. Hitler követői nem hittek semmi feksőbbrendű istenben, az ideológiájuk a szelekció volt, hogy meg könnyítsék, a szelekciót, hogy irtság az alsóbbrendű fajokat! Nem hittek semmiben!



"Egyébként pedig én teljesen elfogadom ha keresztény vagy. Ez a Te döntésed, Te utad."


Ez Isten útja. Nem az enyém.


Miért vagy ennyire ideges ?

Nem vagyok ideges, azért mert mert felkiáltó jelet teszek, ha ideges vagyok azt észre is fogod venni.



'A keresztény országok is bármikor háborúba keveredhetnek sajnos, méghozzá egymással elsősorban. Az oroszok nagyon erőlködnek mostanság például."



Persze, egy nemzet se különb a másiktól,akibe a nincs Jézus hit, és a legtöbb keresztény országokba, se követik Jézust. Hiába neve keresztény. Mint a katolikusok, ami nagyhatalom, és bálvány imádó romlott egyház, annak olyan az országa is, de mégis sokkal jobb a helyzet mint a közel keketen.


A jólét amiben fürdenek, nem volt mindig, voltak világháborúk...


'Most meg Covid járvány van éppen.


jólét amiben fürdenek, nem volt mindig, voltak világháborúk...'


Voltak, az amit az ördög indított, fajgyűlölet és ideológia formájában. És most is azt teszi, vallási formában. Járványok is voltak mindig és lesznek.



'Ezzel tulajdonképpen azt mondod, hogy a "népek" jólétéből lehetne leszűrni mennyire jó az Isten. sajnos nagyon sok próbatétel van az emberek és a társadalom előtt is. Klímaváltozás például.'


Igen, mert láthatod hogy a legerőszakosabb vallás az egész közül, a törvényesebb nép az egész közül a közelkelet. Arab államo. Én nem azt mondom hogy az északi nyugati országok szentek vagy béke van,mert itt is ölik halomra a gyilkosok. Sorozat gyilkosok a testvérüket mert működik ott is az ördök, csak máshogyan mint az keleti országokban.

2021. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/265 anonim ***** válasza:
56%
Abdullah 99es vagyok köszönöm a hadiszt. Ha jól értem ennek a hadisz résznek a lényegét, hogy az bűnt elkövető ha imádkozik rendesen az ima feloldja bármely muszlim bármely bűnét, bűneit?
2021. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!