Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/265 anonim ***** válasza:
79%
Értelmetlen általánosítás. A keresztények nem egy homogén tömeg.
2021. ápr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/265 anonim ***** válasza:
48%

A mai emberek közzül te ütöd meg legjobban a farizeusok szintjét.


Te farieus! Isten nem kereszténységben méri a szintet hanem egyéniben, Isten ember viszonylatba.


Az értelmi szinted köszönő viszonyban sincs a Biblia tanitásával. Tőlled a militáns ateisták is jobban értik a farizeus kontra keresztény viszonylatot.

A bálvány allahod meg a kövekkel beszélő mohameded nagyon nagy szövődményt okozott a parókád alatt.

2021. ápr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/265 A kérdező kommentje:

"A bálvány allahod meg a kövekkel beszélő mohameded nagyon nagy szövődményt okozott a parókád alatt."


Én a Bibliát vettem alapul, te viszont továbbra is csak hazugságokat puffogtatsz. Ennyit tudsz ragálni a kérdésre?

2021. ápr. 11. 08:39
 4/265 anonim ***** válasza:
72%

"Én a Bibliát vettem alapul"

Hát, nem egészen. A Biblia sehol nem ír kötelező tizedről, hogy ne lehetne szentekhez imádkozni, hogy az Újszövetségben az Ószövetségi törvények élnének, a Szentháromság pedig soha nem három Istent jelentett.

Nagyon tudatlanul próbáltál itt okoskodni.

2021. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/265 A kérdező kommentje:

"A Biblia sehol nem ír kötelező tizedről"


Akkor talán olvasd el a Bibliát. Jézus szavai:


Máté 23:23 "Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és a köményből, de elhagytátok mindazt, ami a törvényben ezeknél fontosabb: az igazságos ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget; pedig ezeket kellene cselekedni, és azokat sem elhagyni.


Tehát maga Jézus mondja hogy a tizedet fizetni kell. Miért szólsz bele ha még azt sem tudod mit ír a Biblia?



"hogy ne lehetne szentekhez imádkozni,"


Sokat elmond a keresztényekről hogy nem látnak ebben problémt.


Mózes II. könyve 20/3 Ne legyenek neked idegen isteneid színem előtt. 4 Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. 5 Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened,


A szentek a földön vannak így nemimádkozhatsz hozzájuk mert az bálványimádás.



"hogy az Újszövetségben az Ószövetségi törvények élnének"


Jézus maga mondja hogy nem érvénytelenítette a törvényt.


Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.



"a Szentháromság pedig soha nem három Istent jelentett."


A Szentháromság a Biblia alapján három, különböző tulajdonságokkal rendelkező istenséget jelent ami politeizmus.

2021. ápr. 11. 15:12
 6/265 anonim ***** válasza:
91%

"Tehát maga Jézus mondja hogy a tizedet fizetni kell. "

Hol?


"A szentek a földön vannak így nemimádkozhatsz hozzájuk mert az bálványimádás."

A szentek eleve nem a földön vannak, és a bálványimádás nem valakihez imádkozást jelent.


"Jézus maga mondja hogy nem érvénytelenítette a törvényt."

A mondat második felében pedig elmondja hogy ő maga tölti be a korábbi törvények szerepét.


"A Szentháromság a Biblia alapján három, különböző tulajdonságokkal rendelkező istenséget"

A Biblia sehol nem ír ilyesmit, vagyis nem a Biblia alapján, hanem a te kitalációd alapján. A valóságban semmi ilyesmit nem jelent.

2021. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/265 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos vannak akik igen. Ezért van, hogy a keresztény akkor is vád alatt van, mert mások, és Ők vannak többen, úgy élnek mint a Farizeusok.
2021. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/265 A kérdező kommentje:

'Hol?'


Idéztem a verset. Nem tudod értelmezni?


Máté 23:23 "Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és a köményből, de elhagytátok mindazt, ami a törvényben ezeknél fontosabb: az igazságos ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget; pedig ezeket kellene cselekedni, és azokat sem elhagyni.


Azt mondja Jézus "azokat sem elhagyni". Tehát a tizedet fizetni kell Jézus szerint.



"A szentek eleve nem a földön vannak, és a bálványimádás nem valakihez imádkozást jelent."


De a földön voltak a csontjaik pedig továbbra is a földön vannak. Ha pdig valakihez imádkozol aki nem Isten, az bálványimádás.



"A mondat második felében pedig elmondja hogy ő maga tölti be a korábbi törvények szerepét."


A betölteni nem azt jelenti hogy megváloztatja a törvényt. Ha így lenne azzal ellentmondana a mondat első felének.



"A Biblia sehol nem ír ilyesmit, vagyis nem a Biblia alapján, hanem a te kitalációd alapján. A valóságban semmi ilyesmit nem jelent."


A Biblia például azt írja hogy Jézus szerint az Atya nagyobb nála. Ha Jézus Isten akkor ez azt jelentené hogy alá fölés rendelt istenségekről van szó más más tulajdonságokkal.

2021. ápr. 11. 15:49
 9/265 anonim ***** válasza:
19%

"Sokat elmond a keresztényekről hogy nem látnak ebben problémt"


Sokat elmond a tudástalanságodrol is az hogy sok keresztény nem imátkozik a szentekhez, amit bűnnek is tart.


Te viszint a mohamed szentedet tiszteled aki köszönő viszonyba sem ál az igazsággal.

2021. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/265 anonim ***** válasza:
94%

"Azt mondja Jézus "azokat sem elhagyni". Tehát a tizedet fizetni kell Jézus szerint."

Mert már addig is fizették, ez nekik szól. De hol ír bármi olyasmit hogy akárkinek akármikor ha keresztényz tizedet kell fizetnie?


"Ha pdig valakihez imádkozol aki nem Isten, az bálványimádás"

Bizonyíték?


"A betölteni nem azt jelenti hogy megváloztatja a törvényt"

Nem, ő tölti be azt a szerepet amit a törvény jelentett. Nem változott hogy ha bűnt követsz el, az alól meg kell váltanod magad, csak ezt a megváltást már Jézuson keresztül éred el, nem a törvények által.


"A Biblia például azt írja hogy Jézus szerint az Atya nagyobb nála"

Az ember Jézusnál, aki az Istenségét hagyta maga mögött, amíg emberként leszületett a földre, értelemszerűen nagyobb az Atya Isten. De a Szenthátomság Fiúja maga a teremtő Isten a Biblia alapján, és ő született le egy időre, mint Jézus.

Olvasd el János evangéliumának első fejezetét, pontosan ezt írja le!

2021. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!