Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/265 A kérdező kommentje:

"A fekete kába kő imádása Mekkában nem bálványimádás? Isteni erőt tulajdonítanak neki mert lebeg? Ha pedig Isten hagyta ott akkor Isten helyettesítő?"


Ezt a kersztzények találták ki. Nem létezik olyan hogy kába kő. Az a kő valójában néhány kavics és annyi a jelentősége hogy a korábbi Kába épületéből mard meg. Tehát enne a kőnek nincs vallási jelentősége csak történelmi. Nem lebeg és semmiféle isteni erőt nem tulajdonítanak neki a muszlimok és nem a kő miatt történik a zarándoklat.

2021. ápr. 11. 21:41
 42/265 anonim ***** válasza:
91%

"A tizednél miből gondlod hogy rád nem vonatkozik?"

Mivel nem írja elő a Biblia, hogy aki keresztény, annak tizedet kell fizetnie.


"Ha imádkozol azzal imádod is. "

A két szó nem szinonima.


"Kifejtetem mit jelent a betölt szó ebben az esetbe"

Kifejtetted, hogy te mit akarsz beleerőszakolni. De a betölt szónak nincs olyan jelentése, amiről beszéltél.


"Hogyne kellene mondania."

Sosem volt célja hogy önmaga isteni származását hirdesse. Miért kéne?

2021. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/265 A kérdező kommentje:

"Mivel nem írja elő a Biblia, hogy aki keresztény, annak tizedet kell fizetnie."


Nem, mivel Jézus nem tett ilyen különbséget. Akkor ilyen alapon semmit nem kellene betartanod Jézus tanításából mert egyiknél sem tette hozzá hogy ezt keresztényeknek kell. Jézusnál nem is létezett ilyen hogy keresztény. Jézus a zsidókhoz érkezett mint próféta és a zsidó néphez szólt.



"Kifejtetted, hogy te mit akarsz beleerőszakolni. De a betölt szónak nincs olyan jelentése, amiről beszéltél."


Hogyne lenne. Ráadásul a te értelmezéseddel a mondat eleje üti a mondat végét. Jézus azt mondja nem azért jött hogy megváltoztassa a törvényt te viszont a betöltést változtatásnak értelmezed ami egy ellentmondás.



"Sosem volt célja hogy önmaga isteni származását hirdesse. Miért kéne?"


Akkor egyrészt éretlmetlen az eljövetele. Az átlag emberenek honnan kellene tudnia hogy ő Isten? Ha viszont nem tudom hogy ő Isten, akkor értelmetlen a keresztény tanítás. Meg ugye miért kellene hinnem valakinek aki be sem mutatkozik. És persze miért kellene elhinnem hogy Jézus Isten mikor senki nem nézte Istennek pedig személyesen látták.

2021. ápr. 11. 22:41
 44/265 anonim ***** válasza:
91%

"Nem, mivel Jézus nem tett ilyen különbséget."

Ha te nem tudod értelmezni hogy Jézus egy parancsolatot mond vagy konkrét emberekhez szól, az nem a Biblia hibája.


"Hogyne lenne."

Hogy te nem tudsz értelmezni egy szót, az szintén nem a Biblia hibája! Mutass nekem egy értelmező szótárat ami alapján betölt = közvetít, vagy fejezd be a hazudozást!


"Akkor egyrészt éretlmetlen az eljövetele."

Csak akkor lenne értelmetlen, ha az lett volna a célja, hogy az istenségét bizonygassa. De sehol semmi nem utal olyasmire a Bibliában hogy valaha is ilyesmi lett volna Jézus szándéka.

Így pedig a te elvárásod az értelmetlen.

2021. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/265 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


A legnagyobb keresztény irányzatnak valóban problematikus a Bibliához való viszonya, mert:


1. AZ Újszövetségben Pál apostol hangsúlyozza, hogy a püspök EGY feleségű férfi legyen, aki a gyedrmekeit jól igazgatja, ehhez képest erőltetik a papi cölibátust, sok bu-zit a klérusba bevonzva és rengeteg erkölcsileg kettős életű, sokszor gyermekek felé nyúlkáló pedofil papokat kitermelve.


2. Péter apostol többször a sátán által szólt (Jézus válasza: távozz tőlem sátán volt), erre ők kitalálták a többnyire öreg és demens pápájuk tévedhetetlenségét.


3. Az Újszövetség tartalmazza, hogy az egyedüli közbenjáró Isten és ember között a Krisztus Jézus, erre ők Jézus anyjához imádkoznak, plusz különböző "szentekhez", illetve ha meghal valaki közülük, másnak már imádkoznak is hozzá a szerencsétlenek.


4. fa és kőszobrokat helyeznek el templomaikban, eléje térdeplőt raknak, hogy ott térdeljenek a szerencsétlen és naiv híveik.


5. Állandóan a nem létező jogfolytonosságukat hangoztatják, mint a farizeusok is tették, holott Isten válasza erre már a farizeusoknak is ez volt: Isten a kövekből is tud fiakat teremteni.


stb.


Tapossák Isten beszédét, vizet prédikálnak és bort isznak.

2021. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/265 anonim ***** válasza:
5%
45 ös. Azt kihagytad hogy az evoluciót is beszippantották.
2021. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/265 A kérdező kommentje:

"Ha te nem tudod értelmezni hogy Jézus egy parancsolatot mond vagy konkrét emberekhez szól, az nem a Biblia hibája."


Áruld már el kérlek hogy konrétan a tized esetében miből gondolod hogy csak konkrét emberekhez szólt Jézus. És milyen konrét embereknek kell akkor fizetniük a tizedet?



"Hogy te nem tudsz értelmezni egy szót, az szintén nem a Biblia hibája! Mutass nekem egy értelmező szótárat ami alapján betölt = közvetít, vagy fejezd be a hazudozást!"


Nem azt mondtam hogy a betölt a közvetít szinonimája. Olvasd vissza mert kifejtettem. A te értelmezésed pedig továbbra is ellentétessé teszi a mondat elejét a végével.



"Csak akkor lenne értelmetlen, ha az lett volna a célja, hogy az istenségét bizonygassa. De sehol semmi nem utal olyasmire a Bibliában hogy valaha is ilyesmi lett volna Jézus szándéka."


De ezt a célt csak úgy lehetne elérni ha az emberek tisztában vannak azzal hogy Jézus Isten.



"Így pedig a te elvárásod az értelmetlen."


Értelmetlen? A keresztény vallás alapja Jézus Istensége, mégsincs egyetlen olyan kijelentés Jézustól hogy ő Isten, sőt Jézus istensége ellentétes sok más Biblai versel. Senki nem ismerte fel hogy Jézus Isten így szerintem nagyon is jogos az elvárásom. Egyébként te mi alapján gondolod hogy Jézus Isten ha ő nem mondta, ez ellentétes sok Bibliai verssel és akik látták, nem nézték Istnnek. Tehát gyakorlatilag minden ellent mond Jézus istenségének. A keresztény egyház istenséget csinált a próféta Jézusbol. Ennyi történt.

2021. ápr. 11. 23:55
 48/265 anonim ***** válasza:
84%

"Áruld már el kérlek hogy konrétan a tized esetében miből gondolod hogy csak konkrét emberekhez szólt Jézus"

Mivel konkrét emberekhez szólt hogy az helyes ugyan hogy fizetik a tizedet, de eleve nem ez a fontos.


"Nem azt mondtam hogy a betölt a közvetít szinonimája"

Akkor viszont eleve értelmetlen az okfejtésed, hisz a két fogalomnak köze nincs egymáshoz.


"De ezt a célt csak úgy lehetne elérni ha az emberek tisztában vannak azzal hogy Jézus Isten"

Miért csak úgy lehetne eléni?


" A keresztény vallás alapja Jézus Istensége"

Nem igazán. Ezt csak te hangsúlyozod már komikus szinten túl, csak hogy alapot kreálj magadnak amibe beleköthetsz.


"Egyébként te mi alapján gondolod hogy Jézus Isten ha ő nem mondta"

Mivel a Biblia alapján a Fiú, aki eljött Jézusként ehhez istenségét hagyta maga mögött, mert a Fiú teremtő, mert az Atya szavai szerint jár neki az imádat, stb.

2021. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/265 anonim ***** válasza:
10%
Kreatti, valóban itt van az is, amit említettél, benyelték az evolúciót is a katolikus papok, szinte mindent ma már képletesen értelmeznek a Bibliából ezek, kivéve azt, hogy a kenyeretet istenné változtatják (és erre persze csak az ő klérusuk képes! :D), plusz azt gondolják, hogy a túlvilág kulcsai is náluk vannak (amit persze pénzért használnak csak) :D.
2021. ápr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/265 anonim ***** válasza:
A mai kor farizeusai a Jehovatanui 'egyház'
2021. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!