Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/265 A kérdező kommentje:

"Sok Isten van!"


Egy igaz Isten van. Minden más emberek által kitalát hamis istenség.

2021. ápr. 15. 22:20
 92/265 anonim ***** válasza:
0%

Ne mérgelj fel sátánista féreg! Allah maga az iszlám gyilkos istene az egészvilágra nézve úgyhogy pusztulj a fanatikus beleddel innen!


.jézus,nem álliototta magáról miért kellett volna mikor Biblia érthetően kinyilatkoztatta


'Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.'


Nem allah nevére, nem atya nevére, mem jehova, hanem a Fiú a nevére Jesus nevére!


Kitródj innen te farizeus!

2021. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/265 A kérdező kommentje:

"Ne mérgelj fel sátánista féreg! Allah maga az iszlám gyilkos istene az egészvilágra nézve úgyhogy pusztulj a fanatikus beleddel innen!"


Gondolom benned egy igaz hívő nagykeresztényt tisztelhetünk :)



"jézus,nem álliototta magáról miért kellett volna mikor Biblia érthetően kinyilatkoztatta"


Ha Jézus nem állítota magáról hogy Isten, akkor azok az emberek akik az Újszövetséget írták, honnan vették hogy Jézus Isten? :)))



"Nem allah nevére, nem atya nevére, mem jehova, hanem a Fiú a nevére Jesus nevére!"


Az nem zavar hogy Jézus sosem mondott ilyet?



"Kitródj innen te farizeus!"


Jézus folyamatosan bírálta a farizeusokat de még ők is ezezszer jobb emberek voltak nálad.

2021. ápr. 15. 22:29
 94/265 anonim ***** válasza:
0%

Mert Jézus nem henceg vele hogy ő az Isten, mint az iszlám Istene vagy jehovatanui istene! Nekünk alázatos istenünk van! Nektek büszke, és dobálóznak a hatulmukkal hogy ők istenek, ugyan miokuk van hogy megnyerjenek titeket?! Csak nem a sátán akar ennyite benneteket? Sok isten van, az ördög felveszi isten egyházát a nevébe, de isten azért küldte a jezus nevet hogy ne lehessen összekeverni más nevekkel, akik lehet gonosz isten mint az ördög!, nem jön eléd h én vagyok az ördög iszlám vallásba bújva, így is mennyi károkat okozott a nemzetek között a te 'allahod'Szerinted a bibliát krisztus írta? Nem! Próféták írták, a SzentLélek sugallatából! Meg van írva írva mindenhol a Biliában!



Újvilág jehova biblia, az ördögé! Tagadja jézus istenségén, az iszlám szintén, az leakarja rombolni teljesen, azért hogy ne térj meg Jézusban, hanem maradj az ő útján, és kapóra jön neki vallások högy a függönymögé bújva, törvényeskedjen felettetek.


Nekünk irgalmas istenünk, nem terror istenünk! Nem törvényes, konok istenünk mint a jehovatanúi istene.



Felmérgeltél mer badarságokat állítasz én nem is tagadom. E mellet provokátorkodsz is! Inkább húzz a muzulmán vagy jehova topikba.

2021. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/265 anonim ***** válasza:
94%

"Jézus nem bálvány. Ti csináltok Jézusból bálványt azzal hogy Istenként imádjátok"


A Korán elismert és tiszteli Szűz Máriát, de nem gondolkodik tovább azon, hogy ki volt az apja Jézusnak. Természetes, hogy szűztől csakis Isten képes area, hogy szűztől szülessen Fia. Nem Istennek volt szüksége hogy lejöjjön Isten Fia, hanem az embereknek volt szükség ge arra, hogy Isten Fia jöjjön el és s magyarázta el az üdvösségét. A muszlimokak is megmutatta magát Szűz Mária, Kairóban Zeitounban nagy fényességben 1968ban. Akkor abbahagyták a muszlimok a keresztény írtást, kopt nők erőszakolását és más sötét gazemberséget, amiatt muszlimok a pokolra jutnak. De utána elfelejtették ezt a jelenést pedig több éven keresztül láthatta a muszlim többségű Kairó. Akkor ki a hitetlen? Aki még a szemének sem hisz? Az! Vagy aki azt mondja, igen láttam a fénylő Szűz Máriát kezében Jézussal lefotozva, látom a korabeli újságokat, a tehetetlen rendőrök beszámolóit, és elhiszem hogy több éven keresztül ott volt Szűz Mária hogy békét hirdessen muszlimok és keresztények között?

2021. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/265 A kérdező kommentje:

"Mert Jézus nem henceg vele hogy ő az Isten, mint az iszlám Istene vagy jehovatanui istene!"


Csak mellébeszélsz, de nem válaszoltál a kérdésre. Ha Jézus nem állítota magáról hogy Isten, akkor azok az emberek akik az Újszövetséget írták, honnan vették hogy Jézus Isten?



"nem jön eléd h én vagyok az ördög iszlám vallásba bújva, így is mennyi károkat okozott a nemzetek között a te 'allahod'


És mi van ha azokat tévesztette meg az ördög akik azt hiszik Jézus maga Isten. Ezzel bálványimádók lettetek. Meg milyen károkról beszélsz? Azt sem tudod milyen vet írunk. Jobban jártál volna ha nem is írsz semmit.



"Nekünk irgalmas istenünk, nem terror istenünk!"


Akkor mutatok neked néhány verset a Bibliából. Látszik rajtad hogy sosem olvastad:


Ezékiel próféta könyve 9:5-6 A többieknek pedig ezt mondta a fülem hallatára: Menjetek utána végig a városon, és öldököljetek, ne szánakozzatok, és ne legyetek könyörületesek! Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat, hadd pusztuljanak!


Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellenük, míg csak nem végzel velük!”



Ezekre mi a magyarázatod?



"Felmérgeltél mer badarságokat állítasz én nem is tagadom. E mellet provokátorkodsz is! Inkább húzz a muzulmán vagy jehova topikba."


Te kb egy középkori keretszény paraszt ember éretlmi szintjén vagy. Az ilyenekkel nem szoktam vitázni. Nem tartom fernek.

2021. ápr. 15. 23:27
 97/265 A kérdező kommentje:

"A Korán elismert és tiszteli Szűz Máriát, de nem gondolkodik tovább azon, hogy ki volt az apja Jézusnak"


Miért kellene hogy apja legyen? Isten nem tudja szerinted megoldani hogy apa nélkül megfoganjon? A Korán azt írja Allah annyit mond legyél és az lesz. De ettől még nem lesz Isten Jézus apja, Jézus pedig nem lesz Isten.



"Nem Istennek volt szüksége hogy lejöjjön Isten Fia, hanem az embereknek volt szükség ge arra, hogy Isten Fia jöjjön el és s magyarázta el az üdvösségét."


Nem, ez tévedés. Ezel te azt állítod Istennek kellett eljönnie emberként a földre és megöletnie magát, mert csak így tudott megbocsátani. Ezzel egyébként Istent sértegeted és kétségbevonod mindenhatóságát és könyörületességét.



"A muszlimokak is megmutatta magát Szűz Mária, Kairóban Zeitounban nagy fényességben 1968ban."


És honnan tudod hogy nem a Sátán jelent meg akkor ott? Szűz Máriának nincs semmiféle ereje ahhoz hogy visszajöjjön a halálból és megjelenjen. És egyébként is miért tenné? Az ilyen történetek vagy emberi trükkök vagy a Sátán áll mögötte ti pedig bedőltök ezeknek.



"Akkor abbahagyták a muszlimok a keresztény írtást, kopt nők erőszakolását és más sötét gazemberséget, amiatt muszlimok a pokolra jutnak.


Látom megint megy a keresztény hazudozás és mártírkodás. Nem volt semmiféle keresztény írtás. A közel-keleten ma is vagy 15 millió őslakos keretszény él. Ellenben a keresztények szinte teljesen kiirtották a muszlomokat Európából. Az utolsó európai népirtást is kerestzények követték el muszlimok ellen (1995 Srebrnica).



"Akkor ki a hitetlen? Aki még a szemének sem hisz? Az! Vagy aki azt mondja, igen láttam a fénylő Szűz Máriát kezében Jézussal lefotozva, látom a korabeli újságokat, a tehetetlen rendőrök beszámolóit, és elhiszem hogy több éven keresztül ott volt Szűz Mária hogy békét hirdessen muszlimok és keresztények között?"


Nem mondod komolyan hogy ez neked bizonyíték? Simán lehetett a Sátán. Megjelent ilyen formában hogy ti keresztények Szűz Máriát imádjátok Isten helyett. Komoyan ennyire könnyű titeket megtéveszteni?

2021. ápr. 15. 23:40
 98/265 anonim ***** válasza:
23%
Ebben igazat adok a muszlim fórumozónak, hogy ha egy lény megjelenik Szűz Mária képében, az simán lehet a Sátán is. A protestáns kereszténység nem Istentől valónak, hanem hamisnak és ördöginek gondolja ezeket a "Szűz Mária" jelenéseket, sőt hivatalosan a Vatikán sem ismeri el őket (persze nem is határolódnak el tőle, próbálják felhasználni népszerűség növelésre). A laikus római katolikus nép ezeket a jelenéseket nagyon hiszékenyen és bután elhiszi, mondván: ezek is minket, derék katolikusokat igazolnak!
2021. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/265 anonim ***** válasza:
87%

Badarság, és sötétségben él az összes protestáns és muszlim akik könnyelműen a világ világosságát is lehazudják az égről és sötét oldalnak nevezik. Hát ennyire nem értettétek meg Krisztus szavát:"gyümölcséről ismeritek meg a jót vagy rosszat,"?


Hozott rosszat bármely elismert Szűz Mária jelenés? Nem hozott rosszat, hanem sok megtérést hozott mindazokon a kegyhelyeken amik keletkeztek a Jelenések helyén.


De ha te azt mondod az egyenes beszédre, hogy szimbolikus, azaz költői homályba boritod Krisztus szavait, ami a napnál villágosabban van leirva számodra, hogy: én Istenben vagyok Isten meg én bennem, úgy megértheted azt is evvel a világ villágosságátol, hogy Krisztus elválaszthatatlan egységben van Istennel. Krisztus teljesen birtokában van Isten Szentlelkével. Mert ha még csak beszélt volna, az csak beszéd maradna. De Isten Szentlelkének teljes birtokában, oszthatatlan és kissebbithetetlen lelkével halottakat támasztott fel,parancsolt a szélnek, kenyet szaporitott és megannyi olyan dolgot ami csak és kizárólag Istenhez tartozik. Kihez tartozik a teremtés joga? Istenhez. Mondhatjuk azt hogy egy próféta Isten segítségével kenyeret, halat, bort teremt? Nem, ez csak és kizárólag Isten teheti ezt nem lehet kölcsön venni tóle és visszaadni.


De mi van avval hogy te homályositasz, beteszed egy kétértelmű költői szimbolumba a magyarul egyértelműen kifejezett mondatot, hogy Isten bennem van és én Istenben vagyok. Evvel, azt akarnád persze bemagyarázni, hogy Krisztus nem birtokolta a Szentlelket minden egyes szavával és tettével, hanem úgy csak kölcsönkapta Isten segítette. Isten úgy segítette őt, hogy teljes értékben minden pillanatban birtokolta a Szentlelket, mert azt megkapta nem kölcsönbe, hanem örökre. A benne lévő Szentlélek támasztotta fel őt halála után három nappal, Mert Istent nem lehet elpusztitani. A farizeusok úgy gondolták el lehet pusztítani Krisztust, de nem lehet. Feltámadt, hús-vér módon megjelent tanítványainak és kiosztotta a Szentlelket, ahogy keresztelő szent János megmondta, "én csak vízzel keresztelték, de jön utánam akinek még a saruját sem vagyok méltó megoldani, aki majd Szentlélekkel kereszttel" . Nohát az apostolok kiérdemelték és megkapták a feltámadottol a Szentlelket Mert Krisztus szentlélekkel keresztel, mert birtokában van a Szentlélek, nem kölcsönkapta az Atyátol, Allahtol. Ha az apostolok nem kapták volna meg a Szentlelket, akkor nem tudtak volna téríteni és elterjeszteni egy vallást ami több ezer éve fennáll, és szétszéledtek volna.


Az viszont aki A Szentlélek birtokosát homályositja kétértelművé teszi az hasonlatos avval a szimbolikus kétértelmű állattal, amit a Biblia kigyónak nevez. Homályositja Isten beszédét "Azon a napon amikor eszel belóle meghalsz" "Nem fogsz meghalni, mert akkor miért teremtett volna" és bűnbe vitte évvel a kígyó az egész emberiséget.


Azonban hogy Krisztus teljes mértékben birtokolja a Szentlelket, ami neked is kívánatos lenne, abban felismerheted azt az egységet: én az atyában vagyok, az Atya én bennem van, hogy nem különálló istenként vesszük Krisztust, bálványként, hanem az Atyában tökéletes egységben lévő Krisztust látjuk. Nem tudod megbontani szétválasztani Istentől Krisztust. Nem parancsol az Időnek ugyan de az Atya igen. Ennyivel kisebb Krisztus. De attól még a maradék többiben birtokolja Isten tulajdonságait, ezért az Atya és a Fiú Egy. Ha volna eltérés szándékában akkor lenne kettő. De Krisztus pontosan azt akarja amit Isten akar. Nem fogott rajta a Sátán eltéritő szava.


Kedves muszlim gondolkodó. Gyümölcséről ismered meg mi a jó és rossz. Ha itt most valaki a te kereszténységet kisebbitő mondataidra azt mondaná,,, hú... Mennyire igaza van a muszlimnak, holnap kereszténységről áttérek muzulmánnak. Akkor belóled a Szentlélek szólt. De ameddig itt mérgelődést olvasok szavaira válaszra, akkor sajnos azt kell mondanom rossz úton jársz, mert az eredményéről a gyümölcséről ismered fel a jót, ezt Krisztus üzeni mindenkinek, neked is nekem is, azoknak is.

2021. ápr. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/265 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos másfél pipás és a kérdező is már a megátalkodottság állapotában van :(. Innen már nincs sok esélyük.
2021. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!