Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/265 anonim ***** válasza:
18%

"Jézus Istensége ellentétes a Bibliával, a logikával a józan ésszel, tehát semmi valóság alapja nincs és még az egyik legnagyobb bűnt is elköveti aki Istennek tartja."



Bizonyos szempontból nem sokat számít, hogy ki mit mond. Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat, mások is voltak, akik Istennek mondták magukat. Én is mondhatnám, hogy Isten vagyok, de a kérdés, amire mindannyiunknak válaszolnia kell, az az, hogy milyen bizonyítékokkal támasztjuk alá ezt az állításunkat? Az én esetemben öt percbe sem telne a cáfolat. valószínűleg a te esetedben sem.


De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű. Ő bizonyítani tudta ezt az állítását. Azt mondta „ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.”


Semmi szükség arra hogy Jézus kimondja vagy ismételgetse hogy Isten vagyok. A cselekedeteivel tett bizonyságot, csak egy egyszerü pl a sok közzül megbocsájtotta a bűnöket amit vsak Isten tehet.


Itt pontot is teszek a párbeszéd végére, értelmetlen a továbbiakban mert cáfolva van a gondolatmeneteddel együtt az hogy te szembesitgetsz itt embereket a hitükkel a Bibliábol.


Láttam már egy párszor itt a Gy K n be lett neked számolva rendesen és egyértelmüen cáfoltak de te a beképzeltséged miatt ugy gondolod hogy ez lehetetlen. Mint a tolvaj akiről már tudnak mindent, de anyira gőgös hogy nem veszi észre ezt😉

2021. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/265 anonim ***** válasza:
91%

Krisztus feltámasztotta a négy napja halott Lázár. Ki adja az életét vissza? A muszlimok szerint a próféta? Nem. Az Isten adja vissza. Ki mondatja azt egy fügefának hogy száradjon el mert nem hoz jó gyümölcsöt? És elszárad. Csak Isten. Ki csendesítette le a vihart, hogy megkérdezték ki ez hogy még a szeleknek is parancsol.


Mondhatnánk Isten segítségével. De mivel Krisztus igaz ember volt soha sem hazudott és emiatt is képes volt ezekre ezért azt is el kell fogadnunk amit magáról állít.ért hazug emberben nincs Isten áldása.


Isten Krisztusban, Krisztus Istenben.


Ha te azt mondod Isten segítségével akkor cáfolnád Krisztust. Akkor csak Krisztusban lenne Isten, de ő azt is állította, hogy Istenben is van Krisztus. Hát kedves barátom ezért, és ezekért Isten.

2021. ápr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/265 A kérdező kommentje:

"Én is mondhatnám, hogy Isten vagyok, de a kérdés, amire mindannyiunknak válaszolnia kell, az az, hogy milyen bizonyítékokkal támasztjuk alá ezt az állításunkat? Az én esetemben öt percbe sem telne a cáfolat. valószínűleg a te esetedben sem."


Így van. Bárki állíthatja magáról hogy Isten. Ezt bizonyítani kell. Jézus egyrészt nem állította magáról, másrészt a Bibliai alapján szintén öt percen belül bizonyítható hogy nem Isten.



"De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű. Ő bizonyítani tudta ezt az állítását. Azt mondta „ha nekem nem is hinnétek, higgyetek a cselekedeteknek, hogy felismerjétek és tudjátok: az Atya énbennem van, és én az Atyában.”


Ezt prófétaként is mondhatta. Ez nem bizonyíték.



"Semmi szükség arra hogy Jézus kimondja vagy ismételgetse hogy Isten vagyok. A cselekedeteivel tett bizonyságot, csak egy egyszerü pl a sok közzül megbocsájtotta a bűnöket amit vsak Isten tehet."


Hogyne lenne szükség. Tömegeket akart meggyőzni. Az az első hogy bemutatkozik. Semmi olyat nem tett amit egy próféta ne tehetett volna. És legfeljebb olyan bűnt bocsáthatott meg amit ellene követtek el, mást nem, ahogy minden ember, de ettől még Isten számonkéri és Isten dönti el hogy tényleg meg lesz-e bocsátva vagy nem.

Jézus szavai is ezt igazolják: " Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek"


Tehát nem Jézus bocsát meg, hanem Isten.



"Itt pontot is teszek a párbeszéd végére, értelmetlen a továbbiakban mert cáfolva van a gondolatmeneteddel együtt az hogy te szembesitgetsz itt embereket a hitükkel a Bibliábol."


Cáfolva, persze :)



"Láttam már egy párszor itt a Gy K n be lett neked számolva rendesen és egyértelmüen cáfoltak de te a beképzeltséged miatt ugy gondolod hogy ez lehetetlen. Mint a tolvaj akiről már tudnak mindent, de anyira gőgös hogy nem veszi észre ezt"


Én beismerem ha tévedek, de csak akkor ha egyértelmű bizonyítékokat mutattok. Ilyet eddig nem mutattatok.

2021. ápr. 13. 15:00
 74/265 A kérdező kommentje:

"Krisztus feltámasztotta a négy napja halott Lázár. Ki adja az életét vissza? A muszlimok szerint a próféta? Nem. Az Isten adja vissza. Ki mondatja azt egy fügefának hogy száradjon el mert nem hoz jó gyümölcsöt? És elszárad. Csak Isten. Ki csendesítette le a vihart, hogy megkérdezték ki ez hogy még a szeleknek is parancsol."


Ezeket a csodákat Jézus nem önerőből tette, ahogy a többi próféta sem. Isten segítségével tudták csak megtenni.



"Mondhatnánk Isten segítségével. De mivel Krisztus igaz ember volt soha sem hazudott és emiatt is képes volt ezekre ezért azt is el kell fogadnunk amit magáról állít.ért hazug emberben nincs Isten áldása."


Csak éppen Jézus sosem állította magáról hogy Isten. Nincs ilyen vers a Bibliában.



"Ha te azt mondod Isten segítségével akkor cáfolnád Krisztust. Akkor csak Krisztusban lenne Isten, de ő azt is állította, hogy Istenben is van Krisztus. Hát kedves barátom ezért, és ezekért Isten."


De ez szimbolikus. Nem azt jelenti hogy ő Isten. Jézus Isten üzenetét közvetítette. Azt mondta és azt tette amit Isten parancsolt.Lehet hogy Isten és a próféták közötti különleges kapcsolatra utal. Mindenesetre ez sehogy nem bizonyítja hogy Jézus Isten lenne és csak ez alapján kijelenteni hogy márpedig Isten, teljesen alaptalan és még felelőtlen is tekintve hogy ez bálványimádás.

2021. ápr. 13. 15:09
 75/265 anonim ***** válasza:
12%

Én úgy látom, hogy az európai államokban a kereszténység, finoman szólva is elképesztő válságban van. A keresztény vallás legnagyobb ellensége márpedig a pénz bálványozása, az anyagi javak imádata.


Az Iszlám nem ellenfele a kereszténységnek, sőt én azt gondolom, hogy egy 300 évvel ezelőtt élt keresztény sok szempontból, közelebb állna az Iszlám szokásokhoz, mint egy ma élő hitehagyott vagy csak formaságokban "keresztény" személy.


Bizonyára vannak olyan emberek, akik őszintén igyekeznek a Biblia szerint élni, vagy az egyházaik törvényei alapján. Hát nagyon kevesen vannak ők.

A többség az élvezeteket habzsolja, erkölcstelen cselekedeteket visznek nap mint nap.


Személyes tapasztalatom, hogy megkeresztelkedett emberek, akik talán még egyházi adót is fizetnek, még azt sem tudják, hogy a túlvilágon Isten megítéli majd őket a földi cselekedeteikért... Megdöbbentő :O Így élik az életüket, habzsolva a pénz által nyújtott ideiglenes élvezeteket.


És nem értem, miért lát az Iszlámban bármiféle ellenfelet bárki is a kereszténységre nézve. Szerintem a Buddhizmus jelenleg az ami nagyon bomlasztja a kereszténységet. A pénzt istenítő, bálványozó embereknek tetszik az a vallás, ami szerint bármit is meg lehet tenni... újjászületünk stb stb (hazugságnak tartom az egészet természetesen).


AKINEK NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA. Biztos vannak kivételek, dehát nagyon kevesen. A kereszténység önmagát vitte totális válságba, a 20.-dik és 21.-dik században elsősorban. A muszlimoknak ehhez semmi köze.


Az én Istenem Allah a könyörületes és az irgalmas, aki az Itélet Napját uralja.


Szubjektív véleményemet írtam, és sztem nem voltam sértő.


Abdullah

2021. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/265 anonim ***** válasza:
12%

Keresztények !


Hatalmas templomaitok, katedrálisaitok konganak az ürességtől ! Jellemző, hogy ezeket múzeumként használjátok.


Viszont a plázák dugig vannak emberrel, minden vasárnap. Ezek az emberek a pénzt imádják, és sokan egész életüket feláldozák a pénzért.


Abdullah

2021. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/265 A kérdező kommentje:

"És nem értem, miért lát az Iszlámban bármiféle ellenfelet bárki is a kereszténységre nézve."


Én két csoportra osztanám azokat akik az iszlámban ellenfelet vagy inkább ellenséget látnak.


1, Olyan politikai pártok akiknek valójában nincs problémájuk az iszlám vallással, de politikai haszonszerzés céljából iszlámellenes gyülöletkeltést folytatnak. Ilyen például Magyarországon a kományzó párt.


2, Ide pedig azokat sorolom akik tudják hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás és ezért támadják és ők állnak a globális iszlámellenes gyülöletkeltés mögött. Például több keresztény egyház, de legfőképpen azok a csoportok akik jelenleg a világ nagyobbik felét irányítják. Az iszlám olyan értékeket képvisel mint tiszta egyistenhit, család, társadalmi egyenlőség, tisztességes kereskedelem, erkölcsös, becsületes életfelfogás stb. Ezek helyett ők könnyen menipulálható, hedonista embereket akarnak, akik csak magukkal foglalkoznak, lehetőleg azt is minél alacsonyabb szinten. Ezért hallani mostanában annyit a nyugati világban és reklámozzák éjjel nappal a homoszexuális párkapcsolatokat. Mivel a keresztény egyházakat már rég ezek a csoportok irányítják, nem meglepő hogy például a pápa is felszolalt az azonos neműek párkapcsolata mellett. Ennek eredményeként az átlag keresztény ember ma már éltmódját, életfelfogását tekintve semmiben nem különbözik egy atistától. Ha megkérdezik, azt mondja hisz Istenben, és talán néhány évente egyszer betéved a templomba, és ennyiben ki is merül nála a vallás. Pont ezért nem az egyistenhitet, erkölcsös, becsületes életet hirdető muszlimok mellé állnak a keresztények, hanem az Istentagadást, abberációt és erkölcstelesnésget hirdető csoportok mellé.

2021. ápr. 13. 22:18
 78/265 anonim ***** válasza:
49%

#77: Nagyon szépen köszönöm, hogy mindezt leírtad nekem.

Àldott Ramadànt kívànok Neked !

2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/265 anonim ***** válasza:
0%

A keresztényeket Marx, Engels, Lenin, a Szojetunió és a kapzsi kapitalista amerikanizmus, a jólét, a kényelvem vágya tette, teszi tönkre. Ezek mindenki ellenségei voltak és azok mai is. Ezért érthetetlen hogy miért offenzivok a muszlimok a keresztényekkel, ahelyett hogy ezek ellen harcolnának tisztelve a másik vallását.


De a kérdező nem így jár el, nem ezt az utat járja. Egy lehetséges szövetségest nyírbál, kisebbít stb. Hogy végső céljában a keresztények muszlimok legyenek. Igen nem mi vagyunk egymás ellensé gei Abdullah, hanem az ateizmus.

2021. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/265 anonim ***** válasza:
71%
Hogyan vennéd el Istentől azt a lehetőséget, hogy bárminek a képében lejöjjön a földre? Ne szoritsd ki Istent a földről, pusztán azért mert kishitű tanítást kaptál. Te ne mond meg hogy Isten nem küldte le Isten Fiát, akit te most nem túl okosan lebálványoztál. Krisztus nem bálvány ezt te is nagyon jól tudod, ezért nem is imádhatjuk bálványként.
2021. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!