Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/265 anonim ***** válasza:
3%

"Így van. És ha én most imádkoznék a szomszédomhoz, lehet értelme nem sok lenne, de ettől még nem kezdeném imádni."


Csak tisztelni amit a második parancsolat tilt.... A ne imádd után jön... ne tiszteld.

2021. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/265 anonim ***** válasza:
96%
Hát az ilyen hitgyülisek meg a Jehova tanúi meg a Yahuah útja (már ilyen is van) nem jobbak a farizeusoknál.
2021. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/265 anonim ***** válasza:
91%

"Csak tisztelni amit a második parancsolat tilt.... A ne imádd után jön... ne tiszteld."

Már miért is? Mi alapján következik egyik a másikból?

2021. ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/265 anonim ***** válasza:
49%

"Már miért is? Mi alapján következik egyik a másikból?"


A 2 parancsolat alapján.

2021. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/265 anonim ***** válasza:
91%

"A 2 parancsolat alapján."

A 2. parancsolat alapján tiltott a bálványimádat. De hogy ha valaki imádkozik egy szenthez, akkor ezzel bálványt imád, ez semmiből nem következik, ezt csak te akarod beleerőotetni hogy legyen amibe beleköthess.

2021. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/265 anonim ***** válasza:
49%

"De hogy ha valaki imádkozik egy szenthez, akkor ezzel bálványt imád, ez semmiből nem következik, ezt csak te akarod beleerőotetni hogy legyen amibe beleköthess."


It aki eröltetni akar az te vagy. A bálvány az az amikor Istent helyettesiti valaki vagy valami


Jézus nem tanitott semmi olyasmire amit te itt képviselsz, nem imátkozott semilyen angyalokhoz sem Mózeshez sem Illéshez. Ő azt mutatta be amit kellene mi is tegyünk.


Jel 19:10 És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nekem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok neked és a te atyádfiainak, akiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd.


Az imádat vagy az imádkozás ugyan az a kategória. Egyedül Istené és egyedül csak Isten szabadithat meg, ez meg van írva!


Mivel a Bálvány azaz Isten helyettesitő ugyan ugy Jézusra is vonatkozik mivel Jézus is Isten nem csak egyedül az Atya. Itt jön képpbe a közbenjárósága mivel Jézus egyedül a közbenjáró ember és az Aty közt, ha ez valaki más helyettesiti az már bálvány kategoriába kerül, igy az imádkozás más valakihez mint Isten az a második parancs áthágásával egyenlő.

Nem ne imádd vagy ne tiszteld hanem ne imádd és ne tiszteld.

2021. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/265 anonim ***** válasza:
91%

"It aki eröltetni akar az te vagy. A bálvány az az amikor Istent helyettesiti valaki vagy valami"

Így van. És érdekes módon csak ês kizárólag azok képzelik azt hogy bármelyik szent is istenhelyettesítés lenne, akik pocskondiázni akarják a kereszténységet / adott keresztény felekezetet. Szóval szélmalomharcot vívsz, hisz eleve nem létezik, amibe belekötsz.

2021. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/265 anonim ***** válasza:
91%
A fekete kába kő imádása Mekkában nem bálványimádás? Isteni erőt tulajdonítanak neki mert lebeg? Ha pedig Isten hagyta ott akkor Isten helyettesítő?
2021. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/265 A kérdező kommentje:

"Nem, veled ellentétben én értelmezem Jézus szavait. Amiket kijelent parancsolatként, értelemszerűen az az ami mindenkire vonatkozik."


Éretlmezed, persze. A tizednél miből gondlod hogy rád nem vonatkozik?



"És ha én most imádkoznék a szomszédomhoz, lehet értelme nem sok lenne, de ettől még nem kezdeném imádni."


Ha imádkozol azzal imádod is. Meg ugye a szenteket olyan tulajdoságokkal ruházzátok fel, amikkel valójában csak Isten rendelkezik. Ezek a szentek halott emberek mint bármelyik másik ember. Nem tud téged megvédeni, meggyógyítani, segíteni stb.



"A betölt nem szinonimája a közvetítnek."


Kifejtetem mit jelent a betölt szó ebben az esetbe.



"Nem is írja elő semmi hogy mondania kéne. Hogy teremt, hogy ítél, hogy imádat jár neki, stb, ezekből elég egyértelmű."


Hogyne kellene mondania. Ha te közölni szeretnél valamit tömegekkel, akkor az a minimum hogy bemutatkozol. Elmondod ki vagy, honnan jöttél. És ahogy írtam, nem egyértelmű és senki nem is gondolta hogy Jézus Isten pedig személyesen látták.

2021. ápr. 11. 21:29
 40/265 A kérdező kommentje:

"Te nem mondhatsz mást, mert a Korán tiltja neked. A Korán nem tudta elképzelni azt hogy leküldi Isten a Fiát."


Persze hogy nem hiszen Istennek nincs biológiai fia. Isten nem szül, hanem teremt.



"Tehát nem az apáról van elnevezve Krisztus, de akkor ki az apja? Szűz Mária Istentől szülte Krisztust, tehát Krisztus Nemcsak Mária, hanem Isten Fia is."


Jézus apa nélkül született. Allah annyit mondott "legyél" és lett. Tehát Isten nem apa hanem teremtő. Jézud pedig ettől még ember.

2021. ápr. 11. 21:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!