Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/265 anonim ***** válasza:
91%
Imádkozhatunk érted is, hogy áttérj a keresztény hitre például.
2021. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/265 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező nem a szőllőtő példázata gondolok az Isten Fia témában, hanem ezt magyarázd meg.


5Tamás erre így szólt hozzá: „Uram, nem tudjuk, hova mégy: honnan tudnánk akkor az utat?” 6Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. 7Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt.” 8Fülöp így szólt hozzá: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!” 9Jézus erre ezt mondta: „Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit. 11Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.

2021. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/265 A kérdező kommentje:

"Imádkozhatunk érted is, hogy áttérj a keresztény hitre például."


Imádkozni valakiért és imádkozni valakihez két különböző dolog és hatalmas különbség van a kettő között. Valakiért imádkozni lehet, viszont valakihez imádkozni bálványimádás, ha nem Istenhez imádkozol.

2021. ápr. 11. 18:23
 24/265 A kérdező kommentje:

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."


A prófétákat nevezhetjük tanárnak. Ők közvetítették Isten üzenetét és tanították meg az embereknek, így mondhatjuk hogy ők ezették az embereket Istenhez. Szimán értelmezhető így ez a vers.



"7Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt.” 8Fülöp így szólt hozzá: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!” 9Jézus erre ezt mondta: „Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát."


Isten lénye az emberek számára felfoghatatlan, megérthetetlen. Csak is tulajdonságai alapján ismerthetjük meg Istent valamennyire, Isten tulajdonságait pedig a próféták ismertették az emberekkel. Továbbá a prófétákat Isten vezette. Csak azt taníthatták, tehették amit Isten megengedett. Tehát a próféta mutatta be milyen Isten a szavain és tettein keresztül.

2021. ápr. 11. 18:29
 25/265 anonim ***** válasza:
45%

"Magyarul te válogatsz Jézus szavai között. Amihez nincs kedved arra azt mondod rád nem vonatkozik. Ilyen alapon akkor mindent valakiknek mond csak és nem mindenkire vonatkozik."


Ez álkeresztény jellem


"Egyébként a tizedet sokáig kérte a keresztény egyház."


A nem keresztény egyház mára már nem kéri.

2021. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/265 anonim ***** válasza:
45%

Van sok álkeresztény egyház ahol ez a jellem uralkodik....


Ez 22:26 Papjai erőszakot tettek törvényemen, s megfertőztették, ami nekem szenteltetett! különbséget nem tettek a között, ami szent és ami köz, s a tisztátalan és tiszta között különbséget nem tanítottak, s szombatjaimtól elrejtették szemeiket, úgyhogy megszentségtelenítettek engem.

2021. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/265 A kérdező kommentje:

"Van sok álkeresztény egyház ahol ez a jellem uralkodik...."


Melyik az a kersztény egyház ahol nem ez van?

2021. ápr. 11. 18:47
 28/265 anonim ***** válasza:
45%
Van.
2021. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/265 anonim ***** válasza:
91%

"Magyarul te válogatsz Jézus szavai között."

Nem, veled ellentétben én értelmezem Jézus szavait. Amiket kijelent parancsolatként, értelemszerűen az az ami mindenkire vonatkozik.


"Azt írja csak Istent imádd, és semmi mást. "

Így van. És ha én most imádkoznék a szomszédomhoz, lehet értelme nem sok lenne, de ettől még nem kezdeném imádni.


"Azt jelenti Jézus közvetíti a törvényeket Isten és ember között."

A betölt nem szinonimája a közvetítnek.


"De nem mondta Jézus hogy ő Isten"

Nem is írja elő semmi hogy mondania kéne. Hogy teremt, hogy ítél, hogy imádat jár neki, stb, ezekből elég egyértelmű.

2021. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/265 anonim ***** válasza:
94%
Te nem mondhatsz mást, mert a Korán tiltja neked. A Korán nem tudta elképzelni azt hogy leküldi Isten a Fiát. Mert az üdvösség a zsidóktól származik. Pedig Isten előtt nincs lehetetlen. A Korán viszont úgy fogalmaz (Krisztus) Mária fia. Tehát nem az apáról van elnevezve Krisztus, de akkor ki az apja? Szűz Mária Istentől szülte Krisztust, tehát Krisztus Nemcsak Mária, hanem Isten Fia is.
2021. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!