Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
 221/265 anonim ***** válasza:
8%

#219: A keresztényeket mikor fogod helyreutasítani, hogy ne tényként közöljék ami a Bibliàjukban van ??


Egyesek pedig odàig merészkednek hogy a sajàt gyermeteg elképzeléseiket közlik tényként.


Nem tűnik fel amúgy, hogy màr a fél Bibliàt idemàsoltàk ctrl C ctrl v-el ??


Én 4 sort màsolok ide a Kegyes Korànból, de egyesek még arra sem képesek, hogy ezt a néhàny sort megpróbàljàk értelmezni.


Abdullah

2021. ápr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/265 anonim ***** válasza:
80%
Egy muszlim nak hiába magyarázd hogy Isten Fia, mert abban a pillanatban hogy él fogadná magára haragitan más muszlimokak akik legszivesebben kivégeznék azt aki ki merte mondani igen Krisztus az élő Isten egyszülött Fia, aki megmutatta az egyetlen hozzávezető utat. Tehát az a muszlim az életével játszana.
2021. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/265 anonim ***** válasza:
64%

Valahol vicces amikor ennyire elvakult fanatikusok vitáznak. 😄 😂


Az az egy-két pipa jól mutatja szintjüket 😂😂

2021. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/265 anonim ***** válasza:
86%
Hiába mutatod neki az igehelyeket, hiába érvelsz, hiába van Krisztusnak igaza amikor az iszlám úgy van összerakva hogy kivégzik vagy börtönbe zárják aki elfogadja Istenhez vezető egyetlen utat, Krisztust. És ez szomorú, mert elzárják maguk elől az üdvösséget.
2021. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/265 A kérdező kommentje:

"Nézd már meg az iszlám többségű országokat, majd nézd meg Nyugatot. Ég és föld a különbség, de nem csak jólét tekintetében, hanem társadalmi felfogásban is."


Látom fogalmad nincs a világról. A Nyugat a keresztény világon belül pont a legkevésbé keresztény. Észak és Nyugat Európa sok országa már nem is tekinthető keresztény többségűnek. Viszont a világ legszegényebb országai között sok keresztény. Afrikai keresztény országokban konkrétan éheznek, Közép és Dél Amerika is szegénynek számít. Szóval eléggé szánalmas amit mondasz.


Egyébként a kereszténység megjelenése hatalmas visszaesést okozott Európában. Ezt nevezik sötét középkornak. Az iszlám megjelenése viszont hatalmas fejlődést hozott és az iszlám térség lett a világ legfejlettebb régiója akár társadalmi, gazdasági és kulturális tudományos téren is.

2021. ápr. 19. 13:51
 226/265 A kérdező kommentje:

"Egy muszlim nak hiába magyarázd hogy Isten Fia, mert abban a pillanatban hogy él fogadná magára haragitan más muszlimokak akik legszivesebben kivégeznék azt aki ki merte mondani igen Krisztus az élő Isten egyszülött Fia, aki megmutatta az egyetlen hozzávezető utat. Tehát az a muszlim az életével játszana."


Ez is mekkora hazugság már. Szerinted muszlimok azért nem fogadják el Jézus istenségét mert félnek hogy kivégzik őket ezért? :))) Ha te ezt komolyan gondolod, akkor sötét vagy mint az éjszaka. Ha meg tudod hogy nem igaz, akkor aljas hazudozó vagy. Egyébként meg muszlimok azért nem fogadják el Jézus istenségét mert muszlimok csak Allahot imádják aki az egyetlen igaz Isten és nem vesznek részt bálványimádásban.

2021. ápr. 19. 13:55
 227/265 anonim ***** válasza:
4%

"Mond: "Könyv Népe ! Gyertek egy olyan szóra, amely megegyezik közöttünk ! Hogy nem szolgálunk mást, csak Allahot, és nem állítunk Mellé társakat, és nem veszünk másokat urainknak Allahon kívül !" Aztán, ha elfordulnak, mondjátok: "Tanúsítsátok, hogy muszlimok vagyunk !"


Kegyes Korán 3. Szúra 64.


Kedves Keresztények.

A fenti sorokból világosan kiderül, hogy Isten mellé másokat társítani nem szabad. Ettől óvunk Titeket itt is folyamatosan.


"És megerősítem azt, ami előttem volt a Tórából, és hogy megengedetté tegyek számotokra néhány dolgot, ami korábban tiltott volt nektek. És jellel jöttem hozzátok Uratoktól. Féljétek hát Allahot, és engedelmeskedjetek nekem.


Bizony Allah az én Uram és a ti Uratok, szolgáljátok hát Őt ! Ez az egyenes út."


De amikor Jézus megérezte a hitetlenségüket, azt mondta: "Kik lesznek az én segítőim Allah ügyében ?" A tanítványok azt mondták: "Mi vagyunk Allah ügyének segítői ! Hiszünk Allahban, és tanúsítsd, hogy muszlimok vagyunk!"


Kegyes Korán 3:50 - 52


A fenti idézetek is egyértelművé teszik, hogy Jézus próféta Istent Urának tekinti, ahogyan a többi embernek is ugyanezt javasolja. És nem pedig az "apjának, atyjának".


Végigolvastam azokat az igéket, amiket idéztetek nekem a Bibliából. De nekem a Korán a szent könyvem, ami teljesen meggyőzött engem, az igazi Jézusról.


Viszont korábban keresztény voltam, és nem egyszer találkoztam még olyannal is aki egy az egyben Jézushoz imádkozott... Jézust kérlelte hogy segítsen pontosabban.


Nehéz ezeket kimagyaráznotok, és azt is, hogy sokan körberakják a szobájukat szentek képeivel... ugyan mi ez ha nem bálványimádás ?


Abdullah

2021. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/265 anonim ***** válasza:
94%

"Végigolvastam azokat az igéket, amiket idéztetek nekem a Bibliából. De nekem a Korán a szent könyvem, ami teljesen meggyőzött engem, az igazi Jézusról."

De a Korán honnan a manódból tudná, hogy milyen volt az igazi Jézus, amikor 7 évszázaddal később írta egy olyan ember, aki csak az ott élő zsidók és keresztények történeteiből ismerte rendkívül hiányosan?


Az Újszövetséget pedig Jézus tanítványai írták, akik személyesen ismerték Jézust. Például János apostol a legközelebbi tanítványa volt.


"Viszont korábban keresztény voltam, és nem egyszer találkoztam még olyannal is aki egy az egyben Jézushoz imádkozott... Jézust kérlelte hogy segítsen pontosabban."

Az, hogy meg voltál keresztelve, nem jelenti azt, hogy keresztény voltál. Egy igazi hívő keresztény előbb adná életét, minthogy csatlakozna a sátán vallásához. Lásd azt a sok szír és kopt keresztényt, akik manapság is vértanúsággal tanúskodnak Isten és a hitük mellett, akiket muszlimok ölnek meg kegyetlenül.

2021. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/265 anonim ***** válasza:
4%

És azt is észre kéne vennetek, hogy még egymást is bálványimádással vádoljátok. Például reformátusok bálványimádásnak tartják a római katolikusok Mária kultusztát.


Ne haragudjatok, faragott szobrokhoz, mindenféle szentképekhez zarándokoltok csoportosan... és ez még talán nem is lenne baj, de Ti konkrétan attól a szobortól, képtől, helytől vártok például gyógyulást betegségeitekre.


Igen, tudom nem minden keresztény vesz ebben részt... itt is nagyon sokféle színben vannak jelen.

Valaki például teljesen egyéni síkon értelmez mindent a kereszténységből, ugyanakkor viszont úgy beszél mintha közismert tényekről beszélne (Widraworld) :O :O


Abdullah

2021. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/265 anonim ***** válasza:
4%

#228: Keresztény voltam, és én is sokszor kértem Jézus segítségét... de Allahnak hála rájöttem, hogy az Iszlám az igaz vallás, az egyenes út.


Amióta rátaláltam az Iszlámra olyan vagyok mint a kisgyermek aki hosszú idő után végre rátalált az Édesanyjára. Tökéletes békében és harmóniában érzi magát. :)


Allah mindennek tudója és bölcs. Természetesen minden tudást átadott Mohamed prófétának (béke legyen vele), Jézussal kapcsolatban.


Ki ismerte volna jobban Jézust, mint Teremtője a Kegyelmes Allah ?


Abdullah

2021. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!