Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
 231/265 anonim ***** válasza:
94%

"de Ti konkrétan attól a szobortól, képtől, helytől vártok például gyógyulást betegségeitekre"

Te itt konkrétan hazudsz, de már hallottam arról, hogy a muszlimok hazudhatnak ilyen esetben. Ugye emlékezzünk vissza, hogy Hitlerrel és az Egyházzal kapcsolatban is mekkorát hazudtál, a hazug rágalmad cáfolatára több írást, művet is linkeltem.

Egy katolikus se várja attól a képtől vagy szobortól a gyógyulást.

Érdemes lenne befejezned ezt az ócska hazudozást a keresztényekről és mocskolódást. Ilyet egyébként a reformátusok se állítanak. Ők nem értenek ugyan egyet több katolikus tanítással, de nem olyan hazug rágalmazók, mint te.


Mert bizony rólad is ír a Biblia:

"Csupán csalást eszelnek ki, akiknek hazugság az örömük. Hazugság van a szájukban, s kívánják az áldást, bár szívükben átkot hordoznak."


Talán neked is meg kéne fontolnod a Biblia szavait, legalább is az előbb idézett részt.


"Amióta rátaláltam az Iszlámra olyan vagyok mint a kisgyermek"

Igen, ez jól látszik, visszafejlődtél. Mi keresztények már hitben is felnőttek vagyunk.


"Allah mindennek tudója és bölcs. Természetesen minden tudást átadott Mohamed prófétának (béke legyen vele), Jézussal kapcsolatban."

Ezt te hiszed, de ez semmit se ér. Ennyi erővel azt is hiheted, hogy Jézus UFO volt, pont annyi valóságalapja van. A valóság pedig az, hogy a Jézusról szóló legkorábbi források szöges ellentétben állnak Mohamed hallucinációival. De még a legkorábbi római és zsidó történetírók is teljesen mást mondanak, mint a hamis prófétád.

2021. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/265 anonim ***** válasza:
6%

#231: Én Isten hiteles kinyilatkoztatásának a Koránnak hiszek.


Mi másnak hinnék mint Isten szavainak ?


Tudod az a gáz Rátok nézve, hogy mivel keresztény kultúrkörben nőttem fel, nehéz lenne elhitetnetek velem a hazugságaitokat. (Ha már engem hazugnak neveztek, én sem feltételezek többé jóhiszeműséget.)

Persze egy Iszlám többségű országban nevelkedett ember, talán elhinné azt az esti mesét, amit előadsz nekem, de én nem fogom.

Túl jól ismerem Európa történelmét, és a kereszténységet is ismerem annyira hogy tudjam hazudsz nekem.

Saját szemeimmel láttam, hogy egy Mária szobor előtt mennyi ajándékot hordtak össze a keresztény hívek, hálájuk jeléül amiért meggyógyultak.

100%-ig tudom, hogy hazudsz.


A Korán azonban nem hazudik ez biztos ! Én sem hazudok, mert látom a lelkiismeretemet (és Allah is látja). Elképzelhető, hogy tévedek egy-egy dologban, de az nem hazugság, mert jóhiszeműen tévednék. Esetleg vannak amiről elmondom a véleményem, és az ugye lehet szubjektív.


Aki itt hazudik az maximum Te lehetsz.


Abdullah

2021. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/265 anonim ***** válasza:
93%

Hogy lehet jóhiszeműség, amikor azt mondtad, hogy a keresztény egyházak, sőt személyesen a pápa Hitlerre kollaborált? Ha ez jóhiszeműség, akkor mi lenne, a rosszhiszeműség?


Normális vagy?


Egyébként egy sima szektás jellem vagy, látszik, hogy nem rég tértél be nagyra nőtt szektádba, pont azokat a jellemvonásokat mutatod, mint egy jehovás, harcos hitgyülis, vagy éppen Widraworld hozzászóló. Lényegében a fanatikus elvakultságotokkal minden normális vita elől elveszitek a lehetőséget.


"Saját szemeimmel láttam, hogy egy Mária szobor előtt mennyi ajándékot hordtak össze a keresztény hívek, hálájuk jeléül amiért meggyógyultak."

Hát persze, előtted vitték mázsa számra :D Újabb hazugságok látod. Gondolom azt is mondták, hogy a szobor gyógyította meg őket, hiszen ezt hazudtad korábban:

"de Ti konkrétan attól a szobortól, képtől, helytől vártok például gyógyulást betegségeitekre"

2021. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/265 anonim ***** válasza:
4%

Egy szoborhoz fordulnak segítségért, aztán ha úgy érzik, hogy már jobban vannak, egyfajta ajándékokat visznek a szobornak, hogy megköszönjék.

Mint egy pogány istennek.


Még nagyobb bálványimádók, mint eddig hittem ! És ez most esett le igazán!

Szóval ezért kifejezetten köszönöm a beszélgetést.


A muszlimok viszont valóban kizárólag Istenhez fordulnak segítségért.


Magasztaltassék Allah a Kegyelmes és az Irgalmas !


Abdullah

2021. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/265 anonim ***** válasza:
4%

Az ajándékaikon rajta voltak azoknak a testrészeiknek a szimbóluma amik betegek voltak. Innen tudom, és ott hevertek a szobor előtt.


Abdullah

2021. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/265 anonim ***** válasza:
91%

"Egy szoborhoz fordulnak segítségért, aztán ha úgy érzik, hogy már jobban vannak, egyfajta ajándékokat visznek a szobornak, hogy megköszönjék."

Látod, hogy milyen egy aljas mocsadék hazug vagy? Erre már jó érzésű ember nem tud szebbet mondani. Nem egy szoborhoz fordultak segítségért és ezt te is jól tudod, hanem ahhoz, akit a szobor ábrázol. De te kedvedet leled a hazugságban, mert egy hamis prófétát követsz, aki egy hamis istenséget kezdett imádni.

2021. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/265 anonim ***** válasza:
6%

#236: Nem igaz, mert ők még csak nem is akármelyik Mária képhez, szoborhoz hanem konkrétan AHHOZ A SZOBORHOZ amelyik majd "meggyógyítja" őket.

És igen az ajándékaikon rajta van az a testrész amelyik meggyógyult.


Még ha ők mindezt másképpen is magyaráznák... akkor is ez egyértelmű. Akkora bálványimádók mint a ház.

Most esett le úgy igazán.


Abdullah

2021. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/265 anonim ***** válasza:
93%

"Most esett le úgy igazán."

Már előbb is ezt hazudtad, mikor fog leesni úgy igazán? Majd csillagozd már meg légyszi azt a néhány szót, mondatot, ami nem hazugság, könnyebb lesz csak azokat olvasni. Tudom, hogy szinte alig van ilyen, de sokat segítene.

2021. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/265 A kérdező kommentje:

"Te itt konkrétan hazudsz, de már hallottam arról, hogy a muszlimok hazudhatnak ilyen esetben. Ugye emlékezzünk vissza, hogy Hitlerrel és az Egyházzal kapcsolatban is mekkorát hazudtál, a hazug rágalmad cáfolatára több írást, művet is linkeltem."


Keresztények terjesztik hogy muszlimok hazudhatnak. Szóval ez is keresztény hazugság. A Korán egyértelműen előírja az igazmondást. Hitlerről meg az egyházról csak annyit hogy a pápának ki kellett volna állnia és nyiltan elhatárolódnia a náciktól. Ehelyett együttmüködött velük. A háttérben lehet hogy segített zsidóknak, nem tudom, de a nyilvásnosság előtt együttműködött velük. Aztán volt olyan koncentrációs tábor amit keresztény szerzetesrend müködtetett. Na ennyit erről.


"Egy katolikus se várja attól a képtől vagy szobortól a gyógyulást."


Attól a szenttől várja akit ábrázol a kép és a szobor ami bálványimádás.



"Érdemes lenne befejezned ezt az ócska hazudozást a keresztényekről és mocskolódást. Ilyet egyébként a reformátusok se állítanak. Ők nem értenek ugyan egyet több katolikus tanítással, de nem olyan hazug rágalmazók, mint te."


Ez valami vicc? Ti keresztények hazudoztok és mocskolódtok. Én és a muszlim válaszoló tényeket közlünk, logikusan érvelünk, a Bibliából és Koránból idézünk.



"Mert bizony rólad is ír a Biblia:

"Csupán csalást eszelnek ki, akiknek hazugság az örömük. Hazugság van a szájukban, s kívánják az áldást, bár szívükben átkot hordoznak."


Hát ez pont rátok igaz. Ti keresztények alapjáraton hazudtok mint a vízfolyás. Minden kérdésnél ez van. Néhány éve itt vagyok ezen az oldalon és folyamatosan ezt tapasztalom. A normálisabb keresztény rájön és változtat ezen de ez a ritkább. A legtöbb keresztény továbbra is hazudozik.



"Igen, ez jól látszik, visszafejlődtél. Mi keresztények már hitben is felnőttek vagyunk."


A keresztény vallás visszafejlődés az ókori pogány bálványimádó vallások szintjére.



"Ezt te hiszed, de ez semmit se ér. Ennyi erővel azt is hiheted, hogy Jézus UFO volt, pont annyi valóságalapja van. A valóság pedig az, hogy a Jézusról szóló legkorábbi források szöges ellentétben állnak Mohamed hallucinációival. De még a legkorábbi római és zsidó történetírók is teljesen mást mondanak, mint a hamis prófétád."


Mond te nem értesz magyarul? Nincs egyetlen vers a Bibliában amiben Jézus kijelentené hogy ő Isten és a százezer emberből aki személyesen látta őt, senki nem nézte Istennek. Ebből neked az következik hogy Jézus Isten? :) Van a Bibliában néhány homályos többféleképpen értelmezhető vers és az egyházad hazugsága Jézus istenségéről. Ennyit tudsz felmutatni.

2021. ápr. 19. 17:32
 240/265 anonim ***** válasza:
6%

#238: Te vagy az aki úgy hazudik itt mint a vízfolyás. Nem tudom miért.

Én továbbra is tisztelem a keresztényeket, hiszen rengeteg jó dolgot is tesznek itt a földön.


Nekünk azonban már nincs miről beszélnünk. Folyamatosan hazudsz és mocskolódsz, és mindezt azért, hogy védd a "mundér becsületét". Nagyon nem jött össze.


A kedves kérdezőnek nagyon is igaza van itt Veletek kapcsolatban. Nem minden keresztény olyan mint Ti, de Ti aljas és alattomos hazudozók vagytok.


Abdullah

2021. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!