Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
 241/265 anonim ***** válasza:
4%

A kérdezővel lényegében mindenben egyetértek.


Személyszerint aljas hazudozóknak tartom az itt válaszolgatók nagyobb részét. Sajnálom, de ezt ti magatok bizonyítottátok be.


Abdullah

2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/265 anonim ***** válasza:
91%

"Attól a szenttől várja akit ábrázol a kép és a szobor ami bálványimádás."

Rendben, legalább elismered, hogy a pajtásod hazudott, mert ő azt hazudta, hogy magától a képtől/szobortól. Benned legalább van annyi, hogy ilyet nem mersz leírni.

2021. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/265 anonim ***** válasza:
0%

Jó lehet hogy keresztények között is vannak eltévelygők akik szoboron át istenhez meg máriához imádkoznak. Ez bűnnek tartja a normális keresztény is! Már az is bűn hogy az ember egy fizikai épületet isten házának tart. Vannak hamis keresztények ez tény.


Na de a muzulmánok egyenesen hamis isten imádnak, hamis prófétát imádnak. A gabriel arkangyaluk babonás volt, fizikailényű fekete kutyamiatt.. , egy anygal... na jólvan, ez szerintem minden keresztényből kicsapná a bisztosítékot. ebből is látni hogy aki kilalta sátáni próféta volt.

2021. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/265 anonim ***** válasza:
0%

Kedves muszlim. Ugye a biblia előbb iródott a mint a kegyes koránod. Lássuk csak mit az biblia más, prófétákriól


Így szólt hozzám az Úr igéje:


'2 Emberfia! Prófétálj Izráel prófétái ellen, akik prófétálgatnak; mondd meg azoknak, akik a maguk gondolatait prófétálják: Halljátok meg az Úr igéjét! Jer 14,14 ; 29,8-9


3 Így szól az én Uram, az Úr: Jaj a bolond prófétáknak, akik a maguk feje után mennek, mert semmit sem láttak!


4 Olyanok lettek a prófétáid, Izráel, mint a rókák a romok között!


5 Nem álltatok oda a résekhez, nem építettetek falat Izráel háza körül, hogy helyt tudjatok állni az Úr napján a harcban.


6 Hiábavalóságot láttak és hazug jóslatot, amikor azt mondogatták, hogy „így szól az Úr”, pedig az Úr nem is küldte őket; és még azt várják, hogy a szavukat beteljesítse! Jer 5,31 ; Ez 22,28


7 Hiszen hiábavaló látomást láttatok, és hazug jóslatokat mondtatok, amikor azt mondogattátok, hogy „így szól az Úr”, pedig én nem is beszéltem!


8 Ezért így szól az én Uram, az Úr: Mivel hiábavalóság a beszédetek, és hazugság a látomásotok, azért én ellenetek fordulok! – így szól az én Uram, az Úr.


9 Kezem ránehezedik azokra a prófétákra, akik hiábavalóságot látnak, és hazugságot jósolgatnak. Nem maradnak népem körében, nem írják be őket Izráel házának a könyvébe, és nem jutnak el Izráel földjére. Akkor megtudjátok, hogy én, az Úr vagyok az Úr! "


A hamis próféttákkal íródott könyv, pedig a körán. Beszél hamis a látomásotokról! például, gabriel anygyal beilyedt egy kutyától! Vagy jézus próféta. Mint mind hazugság? Az is lehet, az arabok bevoltak szívva mikor írták. A korán hamis prófétákkakl íródott kreálmány a tűzbe kéne vetni, minden egyes betűjét, a hehova tanúi újvilágfordísással az élen.

2021. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/265 A kérdező kommentje:

"Rendben, legalább elismered, hogy a pajtásod hazudott, mert ő azt hazudta, hogy magától a képtől/szobortól. Benned legalább van annyi, hogy ilyet nem mersz leírni."


Igazából egy kutya. Az hogy te szent akárkihez imádkozol és tőle vársz segítséget, gyógyulást stb, az egyenértékű azzal mint mikor például az ókoriak egy zeusz szoborhoz imádkoztak. Úgyanúgy bálványimádás.

2021. ápr. 19. 21:44
 246/265 A kérdező kommentje:

"Jó lehet hogy keresztények között is vannak eltévelygők akik szoboron át istenhez meg máriához imádkoznak. Ez bűnnek tartja a normális keresztény is! Már az is bűn hogy az ember egy fizikai épületet isten házának tart. Vannak hamis keresztények ez tény."


Megint milyen marhasáfot hordasz össze? Ha szerinted bűn egy fizikai épületet Isten házának tekinteni, akkor Jézus mirt töltött sok időt a Jeruzsálemi templomban? Továbbá a Jézushoz történő ima ugyanúgy bálványimádás mint a Máriához vagy szentekhez történő ima. Nincs külöbség. Te ugyanúgy el vagy tévedve mint a katolikusok.



"Na de a muzulmánok egyenesen hamis isten imádnak, hamis prófétát imádnak. "


Ezt már ezerszer leírtad, de semmi bizonyíték, semmi érvelés. A muszlim válaszoló és én is ha állítunk valamit azt érvekkel bibliai vagy Korán versekkel támasztjuk alá. Nálatok semmi ilyen.

2021. ápr. 19. 21:51
 247/265 A kérdező kommentje:

"A hamis próféttákkal íródott könyv, pedig a körán. Beszél hamis a látomásotokról! például, gabriel anygyal beilyedt egy kutyától!"


A Korán nem ír ilyet. Vagy ha igen akkor idézd. Ez neked a bizonyíték? :) Mondjuk nem is vártam mást.



"A korán hamis prófétákkakl íródott kreálmány a tűzbe kéne vetni, minden egyes betűjét, a hehova tanúi újvilágfordísással az élen."


Megnézném milyen arcot vágsz majd mikor Isten előtt kiderül hogy a Korán Isten szava, te pedig tűzbe dobnád. Ez azért elég nagy ökörség részedről. Egyértelmű hogy a Koránt nem olvastad, és csak hazugságok hordasz össze az iszlámról. Tehát nincs tudásod és így vonsz le következtetéseket. Ez nagyon buta dolog ám. Jézus istenségét pedig továbbra sem bizonyítottad. Végül is csak a túlvilági életed múlik rajta.

2021. ápr. 19. 21:58
 248/265 anonim ***** válasza:
93%
787-ben egy zsinaton választották külön a bálványimádást a szentek tiszteletétől. Első pontban megengedték Jézus, Szűz Mária, szentek és az angyalok ábrázolását. Kinyilvánították, hogy a festett képek nem bálványok. Az ábrázolt személy emlékeztető csak, és arra buzdít hogy kövessék az általa képviselt utat. Egyedül csak Istent illeti az imádat, így a képek előtt kifejezett tisztelet lényegesen különbözik attól. A tisztelet viszont nem a képnek szól, hanem annak a személynek akit ábrázol. A félreértést az okozza, hogy sok elgondolás szerint a képen ábrázolt személy és a kép azonos.
2021. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/265 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te se érted az igét, a biblia a templom szót, a szívre érti! Ez példázat!


'Így szólt hozzám az Úr igéje:'


Mind látod nem vers! Hanem ige, ami azt jelenti példázatokkal van tele

'Halljátok meg az Úr igéjét!'

Nem az írja hogy vers, vagy történelmi köny, hanem ige 'halljátok meg' értések meg!


'Megint milyen marhasáfot hordasz össze? Ha szerinted bűn egy fizikai épületet Isten házának tekinteni, akkor Jézus mirt töltött sok időt a Jeruzsálemi templomban? Továbbá a Jézushoz történő ima ugyanúgy bálványimádás mint a Máriához vagy szentekhez történő ima. Nincs külöbség. Te ugyanúgy el vagy tévedve mint a katolikusok.'


A katolikusok se értik Isten igéjét, a 'templomot' szószerint értelmezték erre felhúztak szerte a világon épületeket, ami bálvány imádás, Isten helye nem a templomban, hanem a szívben van!



'Ezt már ezerszer leírtad, de semmi bizonyíték, semmi érvelés. A muszlim válaszoló és én is ha állítunk valamit azt érvekkel bibliai vagy Korán versekkel támasztjuk alá. Nálatok semmi ilyen.'



Leírom százszor is.

Dehogy nincs bizonyítékom, először is a Szent biblia habarabb íródott mint a korán! A korán pár századdal később, a Szentbiblia ellen íródott mert nem értették az igét!


'Megnézném milyen arcot vágsz majd mikor Isten előtt kiderül hogy a Korán Isten szava, te pedig tűzbe dobnád. Ez azért elég nagy ökörség részedről. Egyértelmű hogy a Koránt nem olvastad, és csak hazugságok hordasz össze az iszlámról. Tehát nincs tudásod és így vonsz le következtetéseket. Ez nagyon buta dolog ám. Jézus istenségét pedig továbbra sem bizonyítottad. Végül is csak a túlvilági életed múlik rajta.'


Az illető te leszel aki ott fog állni Krisztus előtt leborulva, hogy ne engedjen elvitetni a pokolba. Allahról pedig kiderül hogy az ördög! És nem tud semmi tenni érted Jézus mert őt választottad! Sajnos mikor átléptek az életből a halálba,meg fogsz lepődni. De nem kicsit. De én ez nem kívánom nektek, se a muzulmánoknak.

2021. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/265 anonim ***** válasza:
0%

'787-ben egy zsinaton választották külön a bálványimádást a szentek tiszteletétől. Első pontban megengedték Jézus, Szűz Mária, szentek és az angyalok ábrázolását. Kinyilvánították, hogy a festett képek nem bálványok. Az ábrázolt személy emlékeztető csak, és arra buzdít hogy kövessék az általa képviselt utat. Egyedül csak Istent illeti az imádat, így a képek előtt kifejezett tisztelet lényegesen különbözik attól. A tisztelet viszont nem a képnek szól, hanem annak a személynek akit ábrázol. A félreértést az okozza, hogy sok elgondolás szerint a képen ábrázolt személy és a kép azonos.'


Ha ígyvan ahogy mond hanem, isten ezt megtiltotta! Ugyanúgy érti a fizikai kő templomra!


Mózes.5:7

'Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. 8Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. (3Móz 26,1) 9Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok,'



Nem kérdőjelezheted meg Isten beszédét!

2021. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!