Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai keresztények megütik a...

A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?

Figyelt kérdés

Biblia szerint Jézus élesen bírálta a farizeusokat, így ez a szó a mai köznyelvben negatív tartalmú és a képmutatás szinonimája lett, mert gyakran ezt vetette fel nekik. Elgondolkodtam hogy vajon a mai keresztények jobbak mint a farizeusok? Megnéztem mit ír a Biblia a farizeusokkal és öszehaoníltottam a mai átlag kerseztényekkel. Néhány pontban összgyűjtötetm mire jutottam:


A farizeusok egyik jellemzője hogy szigorúan ragaszkodtak az ószövetségi törvnyekhez. A mai keresztények egyáltalán nem ragaszkodnak a bibliai törvényekhez. Kedvük szeint válogatnak a Biblia törvényei között és általában véve világi törvények szerint élnek.


A farizeusok kizárólag egy Istenben hittek. Mai kereszények többsége a szentháromságban hisz ami három külön istenséget jelent és egyenlő a politeizmussal.


A farizeusok kerülték a pogány szertartásokat és bálványimádást. Mai keresztények Jézust Istenként imádják ami bálványimádás, és sok keresztény szentnek nevezett emberekhez imádkozik, vagy például ott az oltársentség ami szintén pogány elem vagy a karácsonyfa állítás stb.


A farizeusok hosszasan imádkoztak a Biblia szerint. Mai keresztények többsége nem imádkozik vagy elintézi egy rövid imával.


Biblia szerint a farizeusok szigorú böjtöt tartottak. Mai keresztények többsége egyáltalán nem böjtöl vagy elintézi annyival hogy egy két napig nem eszik húst.


A farizeusok fizették a tizedet. Mai keresztények többsége nem fizeti vagy nem annyit.



Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem. Részemről ez nem itélkezés, egyszerűen csak összeshasonlítottam a Jézus által sokat bírált farizeusokat a mai keresztényekkel.



2021. ápr. 11. 00:39
 251/265 A kérdező kommentje:

"A katolikusok se értik Isten igéjét, a 'templomot' szószerint értelmezték erre felhúztak szerte a világon épületeket, ami bálvány imádás, Isten helye nem a templomban, hanem a szívben van!"


A kérdésre válaszolj. Ha szerinted bűn egy fizikai épületet Isten házának tekinteni, akkor Jézus mit csinált a Jeruzsálemi tempolmban?



"Dehogy nincs bizonyítékom, először is a Szent biblia habarabb íródott mint a korán! A korán pár századdal később, a Szentbiblia ellen íródott mert nem értették az igét!"


Ez a bizonyítékod? :)) Hogy a Biblia előbb íródot? Akkor ilyen alapon ha én állítok valamit, te pedig másképpen látod akkor ha én előbb mondom biztosannekem van igazam. Ez aztán a logika :) Sőt, a hinduk szent könyve a Biblia előtt íródott. Akkor a Biblia hamis a te logikád alapján.



"Az illető te leszel aki ott fog állni Krisztus előtt leborulva, hogy ne engedjen elvitetni a pokolba. Allahról pedig kiderül hogy az ördög! És nem tud semmi tenni érted Jézus mert őt választottad! Sajnos mikor átléptek az életből a halálba,meg fogsz lepődni. De nem kicsit. De én ez nem kívánom nektek, se a muzulmánoknak."


Az igen :) Előre megmondod mi fog történni és hogy ki fog a pokloba kerülni? Hogy is volt az hogy ne ítélkezz? :) Vagy az rád nem vonatkozik? Ahogy mondtam, nagon veszélyes amit csinálsz, mert nulla tudással hozol döntéseket, Istent és a prófétáit séretegeted, bálnyokat imádsz és még sorolhatnám. Még egy kérdés. Szerinted mi jár annak a túlvilágon aki Isetn szavát elégetné, a prófétáit hazugnak és csalónak nevezi, Istent pedig a Sátánnak nevezi. Szóval egy ilyen ember mire számíthat a túlvilágon szerinted?

2021. ápr. 19. 22:53
 252/265 anonim ***** válasza:
0%

'

A kérdésre válaszolj. Ha szerinted bűn egy fizikai épületet Isten házának tekinteni, akkor Jézus mit csinált a Jeruzsálemi tempolmban?'


Lebontatta a templomokat, helyette Meny templomát hírdette az evangélium templomát, ami a kereszrhalála! Mebásolnám neked de elég hosszú példázat és nem hiszem hogy elolvasnád!



'Ez a bizonyítékod? :)) Hogy a Biblia előbb íródot? Akkor ilyen alapon ha én állítok valamit, te pedig másképpen látod akkor ha én előbb mondom biztosannekem van igazam. Ez aztán a logika :) Sőt, a hinduk szent könyve a Biblia előtt íródott. Akkor a Biblia hamis a te logikád alapján.'



Akkor ezzel az erővel a korán se hiteles, az főleg nem, mert később íródott. A szent tekercsekbe megjöventölte,a tanukat, a muszlimokat minden hamis vallást jellemez benne. Úgyhogy ami későbbírott mint a szent biblia azt hamis próféták írták. És pont.


'Az igen :) Előre megmondod mi fog történni és hogy ki fog a pokloba kerülni? Hogy is volt az hogy ne ítélkezz? :) Vagy az rád nem vonatkozik? Ahogy mondtam, nagon veszélyes amit csinálsz, mert nulla tudással hozol döntéseket, Istent és a prófétáit séretegeted, bálnyokat imádsz és még sorolhatnám. Még egy kérdés. Szerinted mi jár annak a túlvilágon aki Isetn szavát elégetné, a prófétáit hazugnak és csalónak nevezi, Istent pedig a Sátánnak nevezi. Szóval egy ilyen ember mire számíthat a túlvilágon szerinted?'


Nem én mondom! A Biblia írja!


Örülök, hogy feltudom ismerni az ördög munkáját vallásokban:) tudod én átlátok az ravaszságán. És azt is tudom hogy összes muszlim a pokolba jut. Sőt azok is akik nem fogadták el Jézus kereszthalálát minden ember, és nem fogadták be a Lelket a szívükbe.


Ez így lessz barátom! De sajnos ez már nem fizikai létbe fog megvalósulni.


Úgyhogy felőlem hogyjetek amit akartok. Felőlem felis robbanthatjátok magatokat. Nem érdekel. Én észreveszem a turpisságot, bármely prófétai könyben.

2021. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/265 A kérdező kommentje:

"Lebontatta a templomokat, helyette Meny templomát hírdette az evangélium templomát, ami a kereszrhalála! Mebásolnám neked de elég hosszú példázat és nem hiszem hogy elolvasnád!"


Tehát azt mondod Jézus bontotta le a Jeruzsálemi templomot? :) Érdekes mert a Biblia azt írja sokat volt Jézus a tempolomban, ott tanított. Még a Bibliát is letagadod ha érdeked úgy kívánja.



"Akkor ezzel az erővel a korán se hiteles, az főleg nem, mert később íródott. A szent tekercsekbe megjöventölte,a tanukat, a muszlimokat minden hamis vallást jellemez benne. Úgyhogy ami későbbírott mint a szent biblia azt hamis próféták írták. És pont."


Most megismételted amit eddig írtál és pontott tettél a végére, mert nem tudtad logukisan megmagyarázni. Látod a kis álomvilágod pillanatok alatt összeomlik ha kicsit belekérdezek és nem tudsz mást tenni csak ismételgeted a semmit.



"Nem én mondom! A Biblia írja!"


A Biblia nem ír ilyet. Azt viszont írja hogy Isetn fog számon kérni és azt is írja hogy ne ítélkezz.



"Örülök, hogy feltudom ismerni az ördög munkáját vallásokban:) tudod én átlátok az ravaszságán. És azt is tudom hogy összes muszlim a pokolba jut. Sőt azok is akik nem fogadták el Jézus kereszthalálát minden ember, és nem fogadták be a Lelket a szívükbe."


Te döntöd el Isten helyett, ki fog poklora jutni? Nálad nagyon súlyos gondok vannak. Én azt javaslom térj észhez de gyorsan.



"Úgyhogy felőlem hogyjetek amit akartok. Felőlem felis robbanthatjátok magatokat. Nem érdekel. Én észreveszem a turpisságot, bármely prófétai könyben."


Tényleg nem bántani akarlak, csak segíteni akarok mert kb nulla tudással rendelkezel és így akarsz döntéseket hozni. Legalább nézz utána az iszlámnak, tanulmányozd és utána hozzd meg a döntést.

2021. ápr. 20. 00:00
 254/265 anonim ***** válasza:
0%

'Tehát azt mondod Jézus bontotta le a Jeruzsálemi templomot? :) Érdekes mert a Biblia azt írja sokat volt Jézus a tempolomban, ott tanított. Még a Bibliát is letagadod ha érdeked úgy kívánja '


Attól még miért ne mehetett volna be? Igen azoknak tanította akik fizikai templomokban keresték Istent, de az példázat, hogy ne ott keressük.



12Jézus bement a templomba, és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek. A pénzváltók asztalait és a galambárusok padjait felforgatta. 13„Meg van írva – mondta –, hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni, ti pedig rablók barlangjává teszitek.”Csodák a templomban.14A templomban vakok és sánták mentek hozzá, s ő meggyógyította őket. 15Amikor a főpapok és írástudók látták, hogy csodákat tesz, s hogy a gyerekek a templomban így kiáltoznak: „Hozsanna Dávid fiának!”, méltatlankodtak, 16és szóltak neki: „Hallod, mit kiabálnak?” Jézus így válaszolt: „Hallom. Nem olvastátok sose: Gyerekek és csecsemők ajkával hirdetted dicsőségedet?” 17Ezzel otthagyta őket, s a várost elhagyva Betániába ment, és ott töltötte az éjszakát.


templomban vakok és sánták mentek hozzá, s ő meggyógyította őket. 15Amikor a főpapok és írástudók látták, hogy csodákat tesz, s hogy a gyerekek a templomban így kiáltoznak: „Hozsanna Dávid fiának!”, méltatlankodtak, 16és szóltak neki: „Hallod, mit kiabálnak?” Jézus így válaszolt: „Hallom. Nem olvastátok sose: Gyerekek és csecsemők ajkával hirdetted dicsőségedet?” 17Ezzel otthagyta őket, s a várost elhagyva Betániába ment, és ott töltötte az éjszak'


Mint láthatot Jézus kiűzte őket a templomokból! És ő is elhagyta. De de mégegyszer mondom a 'templom' egy képlet.


'Templom'-fizikai tes'


'Jézus bement a templomba, és kiűzte onnan, akik a templomban adtak-vettek.' Kiűzte a testből a démonokat!


'Vakok és sánták' erőtlenek és vakok a hitükben! Megyógyította őket és ott hagyták a templomot,ott hagyták a démonok a testet,


'Gyerekek a templomban'-kételkedők,tudatlanok a fizikai testben


'Meg van írva – mondta –, hogy az én házamat az imádság házának fogják nevezni, ti pedig rablók barlangjává teszitek.'Csodák a templomban'- céloz arra hogy imával léphetünk vele kapcsolatba.


'templomban vakok és sánták mentek hozzá, s ő meggyógyította őket'-a testben hitetlenekket meg térítette.


'főpapok és írástudók' érti ezt azokra akik akik ateisták,okoskodók, akik a világdolgaiban hisznek, a főpapok pedik a vallásoknak a vezetőjük.


Te ez az ige nem negtörtént eset, hanem útmutató, nekünk embereknek!



'Tényleg nem bántani akarlak, csak segíteni akarok mert kb nulla tudással rendelkezel és így akarsz döntéseket hozni. Legalább nézz utána az iszlámnak, tanulmányozd és utána hozzd meg a döntést.'


Nagyon is ismerem az iszlámot, az ördögnek minden ravasuságát ismerem. Én elhiszem hogy a korám nagyon korekt, vannak benne szép igéretek, sőt, tényeg is vannak benne, de,a lényeg hogy megfosszon, jogodtòl, hogy a mennybe kerülj

Jah és te meg azt fog fel, hogy a biblia az nem törnénelmi könyv! Hanem ige.

2021. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/265 anonim ***** válasza:
0%

'Tehát azt mondod Jézus bontotta le a Jeruzsálemi templomot? :) '


Igen lefogja rombolni azt a temlomot ami a szivükben van. De,csak akkor ha jön az ítélet, mert az istenségében.


És a arabok templomát is lefogja rombolni ahogy példázatokba meg van írva, mert ezek népek se fogadják el Istenségét, minden test (templom) le lessz rombolva. Le lessz rombolva, a az ateisták temploma (írástúdók) lelessz rombolva, a fallások vezetői, papok, vallások vezetői (főpapok) stb.

Ez az hosszú ige a jelenésekkel kapcsolodik ősze, az ítéletel. Oké én meg értem mások ezt nem így értelmezik nem így látják, de én értem az igét értem az isten momdanivalóját.

2021. ápr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/265 A kérdező kommentje:

"Attól még miért ne mehetett volna be? Igen azoknak tanította akik fizikai templomokban keresték Istent, de az példázat, hogy ne ott keressük."


Ha Jézus rossz dolognak tartotta volna a templomot akkor nem megy oda, de sok időt töltött ott, szóval tévedsz.



"Nagyon is ismerem az iszlámot, az ördögnek minden ravasuságát ismerem."


Mindketten tudjuk hogy ez nem igaz. Csináljuk azt hogy utánaolvasol az iszlám vallásnak és utána beszélünnk. Így megfelel? Mert ennek semmi értelme.

2021. ápr. 20. 22:26
 257/265 A kérdező kommentje:

Még válaszolok néhány, az iszlámmal kapcsolatos tévedésedre, de utána befejezem a veled való vitát mert értelmetlen így.



"5 ima? Minek néz az iszlám hit titeket, robotoknak? A kereszrények istenéhez akkor imádkozol mikor akarsz, ő nem hánnyja a szemetre, mert szolgának tekint rád, mint allah. A keresztény istene könyörületes és nem kell imádkozni tudja dolgát mert átérer, mert tudja milyen kötelék a test, ő neki elég ha szívedbeb imádkozok akkor amikor akarsz, mert szabad vagy!"


Az iszlám nem azt írja elő hogy napi ötször imádkozz, hanem azt hogy lealább ötször, tehát ennél több lehet, kevesebb nem. Egy keresztény viszont ma már nem is imádkozik, és te is azt mondod nem is kell imádkozni.



"Gondolj bele, mit él át egy nő aki mellett van még 3! A nők egy férfihez vonzódnak csak, a többi paráznaság! Egy férfise szerethet 3 nőt! Ebből az következik, hogy parmználkodjanak, hogy nők lelkileg fegyítve és zsarolva vannak. Agymosottak"


Akkor magadból indulsz ki és azt képzeled hogy a több feleség a férfiak vágyainak a kielégítését szolgálja ami nem igaz. Arra az esetre van kitalálva ha a nő elveszíti a férjét és nehéz helyzetbe kerül vagy ha olyan helyzet alakul ki hogy jóval tönn nő él egy közösségben mint férfi. Szóval a nők megsegítését célozza.



"Félre érted a példázatot! Nem embereket köldött öldökölni ha nem az angyalokat, hogy üzzék az emberekből a démonokat. Ezt bizonyítani is tudom hogy biblia nem emberekrők beszél, hanem égi lényekről! Akik fogva tartották az embereknek a testüket, kicsiken és nagyokom! Főleg a nőkre értette, mert paráznák voltak, a démonok mentek öldökölni, az angyalok meg ölni ki a démonokat az emberekből! "


Ez már szánalmas. Semmiféle démonokról nincs szó ezekben a bibliai versekben. A zsidóknak lett megparancsolva hogy írtsanak ki népeket. Nem is folytatom.

2021. ápr. 20. 22:50
 258/265 anonim ***** válasza:
0%

'Még válaszolok néhány, az iszlámmal kapcsolatos tévedésedre, de utána befejezem a veled való vitát mert értelmetlen így.'


Semmi nem értelmetlen. Mindennek oka van! Végezetül had válaszoljak én is .


'Az iszlám nem azt írja elő hogy napi ötször imádkozz, hanem azt hogy lealább ötször, tehát ennél több lehet, kevesebb nem. Egy keresztény viszont ma már nem is imádkozik, és te is azt mondod nem is kell imádkozni.'


Ötnél kevesebb nem? És ha mondjuk kiagysz egyet ne tán kettőt? Megharagszik? Nem mész a paradicsomba? Keresztények Istenének, (azért mondom így, mert nem egy a kettő) nem a mennyiség számít hanem hogy szívból szólsz hozzá. Ő is elvárja az imát mert az nélkül nem tudunk megmaradni benne, és a ketesztények istene a belelát a szívbe, és ha nincs erő imádkozni, nem kényszerít hogy térjelj le napi ötször mert ha nen vagy jó 'szolga' megharagszik. A keresztények istene akkor is segít! Mert kegyelmes nem törvényes.


'Akkor magadból indulsz ki és azt képzeled hogy a több feleség a férfiak vágyainak a kielégítését szolgálja ami nem igaz. Arra az esetre van kitalálva ha a nő elveszíti a férjét és nehéz helyzetbe kerül vagy ha olyan helyzet alakul ki hogy jóval tönn nő él egy közösségben mint férfi. Szóval a nők megsegítését célozza.'


Ilyen vallásba nem is csoda hogy fogynak a férfiak! De nők is szép számmal. Figyu, az ember úgy van beállítva, hogy egy személyt fogadhat el egy életen át házastársábak, és ez nem csak a keresztényeknél van így, ilyen az ember, ezen még egy hamis szekta se tud változtani! Térjünk vissza arra, ha egy muzulmánnak háremjevan, és ezt a muzulmánt megöli egy másik, akkor utánna Az 3 feleség együtt paráználkodik? Vagy rögtön elveszi őket egy másik muszlim? És ha elveszi hol a szerelem? Kényszerházasság, pár darab tevéért vagy szamárét? Nem értem, és nagyon zavaros allah törvénye, ha 3 nő özvegy marad mind a 3 szétvál egymástól? Mert szerintem igen, és ha igen, nem beszélhetsz női közösségekről. Ha együtt maradnak az özvegyek, azért van mert a szigorú előírások és törvények rákényszerítik, pont a iszlám. Zavaros és ennek semmi értelme. És ez megint csak arra következtet, hogy egy muszlim férfinek van több élvezete, de magadnak ne hazudj jó!? Te is jól tudod hogy a nők másodrendűek! Ha harcban egy férfit megöl egy muszlim nő, akkor muszlim harcos a pokolba megy! Seggítség? Inkább megalmztatás! Ha felvinmék a hangjukat a muszlim rezsim megkövezné őket, milyen segítségről beszélsz. Elnyomásvan, és ki csinálja? A kegyes allah. Fujj Egyértelmű h allah több jogot ad a muszlim férfinek. Fejezd be ezt a hazugságot. De ha rosszul tudom. Világosíts fel mert ez nem értem!



'Ez már szánalmas. Semmiféle démonokról nincs szó ezekben a bibliai versekben. A zsidóknak lett megparancsolva hogy írtsanak ki népeket. Nem is folytatom.'


Érdekes, mégis a zsidók lettek írtva! A Akkor ez nem ellentmondás? Gondolkozzmár mert annyi hozzáértéses nincs mint egy marék lepkének! És nem igaz, nem a zsidókra érti, izraelf iaiakra, kik ők, az egész társadalom, ádám, és éván át, egész mózestő, és ámbraám lestmrmazottai az egész világ! Az egész világra érti a példázat! Isten nem tesz különbséget népés nép között! És igen is ha mesének tartod hanem, szellemi harcról beszél, csak példázatok,és a szimbólikus dolgok miatt te egyértelműen értelmezet!


Itt van egy ige, te is észrw veheted hogy nem fizikai harcról beszél, és nem fizikai fegyverről!


'Efézusiakhoz 6:12-13'


12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.


13 Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megálhassatok!


A hit harcára érti!


Kedves kérdező. Ne menekülj a tények alól,én állom a saram mert én meg vagyok győződve hogy muzulmán hite sánáni. Ennyi


Ha ez nem tetszik hagy abba a vitát, és fejezzük be!

2021. ápr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/265 anonim ***** válasza:
16%

Akarzam leírni érthezően, mert nagyon felidegesítettél. Te saját hiteddel nem vagy tisztába ember?


Izraek Fiai az egész bolygó! Mert ádámtól és évától származunk, mózes, és ábrahám, jakob pedig évától, mi meg mózes leszmrmazottai vagyunk! Tehát elvagy tévedve kedves barátom!


De mondom, hanem birod a tényeket, és érveket, a helyett imádkozz, legalább alkahod megörül hogy este is és letérdepelsz neki mint egy szolga.

2021. ápr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/265 anonim ***** válasza:
16%

'Arra az esetre van kitalálva ha a nő elveszíti a férjét és nehéz helyzetbe kerül vagy ha olyan helyzet alakul ki hogy jóval tönn nő él egy közösségben mint férfi. Szóval a nők megsegítését célozza.'



Hazug álszent állítás!


Ez arra van kitalálva, hogy ne csalják meg őket nők, mert hiányzik az életükből a szerelem, és unnak már egy férfin osztozkodni, már pedig össze kell figniuk, a nők egysban se bíznak így eltűrik a lelki erőszakot, elnyomást. mert ha felszólalnak, kardal, vágják le fejüket, jobb esetbe kitagadja a család, és meg kövezik, arra van kitalálva hogy ne menjenek a többi muszlim férfiak közé, különösen burka, és kendőnélkül, mert féltékenyek, és nem bíznak s nőkben ami nem csoda! mert könnyen válás lehet a vége. Sok házzasságtörés van, és muzulmánnő inkább az életével kockáztat, akkor is a szerelmet válasdsza de meg kövezik őket, vagy lefejezik a nyílt útcán. Ez az iszlám törvénye. Ahol ilyen jó isten vam ott nem szabadna ez megtörténnie. És de ez ismét a muszlim férfiak érdekük! Minden az ő érdekük.


Kivan ez találva!

2021. ápr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!