Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
 71/119 A kérdező kommentje:
Azért jó lenne, ha lehetne alkudozni Istennel, vagy helyrehozni dolgokat.
2020. jún. 3. 12:14
 72/119 anonim ***** válasza:
62%

"Sajnos ezzel visszakanyarodtunk oda, hogy Istennek TE szeretnéd megszabni a megbocsátás feltételeit, nem Pedig Ő."


Bocsánat,hogy elvileg szabad akaratú emberként bele merek szólni,hogy VELEM mik a szándékai,tervei. Végülis nem rám tartozik,nekem csak kérdés nélkül el kell fogadnom mindent,elnézést,hogy Isten nem azért teremtett tudattal rendelkező embernek,hogy aztán gondolkodjak,kérdezzek,válaszokat keressek. Ilyenkor azért marha jó kérdés,hogy miért NEM robotokat teremtett,ha ennyire zavarja,hogy az embert érdekli a SAJÁT sorsa...

Tehát most ott tartunk,hogy nem válaszoltál meg semmit,csupán lesöpörtél mindent annyival,hogy "Isten aztat tudja,neked meg (bár rólad is van szó),semmi közöd hozzá". Oké.

2020. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/119 Mansour ***** válasza:

"Én csak szeretném, hogy Isten kegyelmes legyen velem és MÁSOKKAL IS."

Ez egy nemes gondolat, emberek milliárdjai imádkoztak, imádkoznak ezért. Ha te is ezt teszed, azzal segítheted a jó ügyet! :)

Ha van Isten, és ha van utolsó ítélet, akkor én a keresztény tanítás alapján úgy gondolom, Isten mindenkit egyedileg ítél meg, minden körülményt figyelembe véve (azt is, ami csak a szívedben, lelkedben van), nem pedig egy egységesített sablon alapján.


"aki mondjuk egyszer mérgében megütötte gyerekét" - mi van? Nem tudom a pontos igehelyet, de Biblia azt írja, hogy aki szereti a gyerekét, az ne sajnálja tőle a pálcát. Szóval az a bűnös inkább, aki nem fegyelmezi a gyerekét... :D

2020. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/119 A kérdező kommentje:
Nekem azzal is problémám van, hogy: TÉTELEZZÜK fel, hogy van Utolsó Ítélet, amikor Isten döntést hoz felőlünk, de életünkben viszont nem ad semmiféle visszacsatolás, vagy visszajelzést SZEMÉLYESEN, az élet utáni utolso ítéletre apellálunk mindössze
2020. jún. 3. 12:20
 75/119 anonim ***** válasza:
25%
Bocsáss meg Rachel, ha nem reagálok, mert nagyon elkeserit, elszomorit, ahogyan válaszolsz, és kezeled itt a dolgokat. Elfáradtam a válaszaidban, nagyon lehangolóak.
2020. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/119 anonim ***** válasza:
100%
Látod kérdező,a tanú szerint nem várhatjuk el Istentől,hogy tájékoztasson a szándékáról...ő csak büntet,te meg jobb,ha kussolsz,ha jót akarsz..
2020. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/119 A kérdező kommentje:
Isten miért nem küld vissza valakit a Túplvilágról (ha egyáltalán létezik) HA VAN Túlvilág, küldjön valakit nekünk vissza a Túlvilágról, aki tanúbizonyságot tesz nekünk, hogy mi van ott és személyesen mondja el MIRE KELL számítanunk. Ez nem lenne korrekt Isten részéről? Mert így picit a sötétben tapogatózunk.
2020. jún. 3. 12:23
 78/119 A kérdező kommentje:
Nem is kellene személyesen eljönnie, hanem csak, küldjön nekünk valakit vissza a "Túloldalról", HA VAN.
2020. jún. 3. 12:25
 79/119 anonim ***** válasza:
Édes Istenem, nem is mondtam ilyet. Mindenkit tájékoztat, mi a dolga. Azzal foglalatoskodjon. Hát nem vagy egy kedves, és szerény egyszerű ember.
2020. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/119 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem jó helyre írtam a válaszomat.
2020. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!