Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/119 A kérdező kommentje:
20-as gratulálok !!!! Semmi észérv nincs, akkor megy a személyeskedés...
2020. jún. 2. 20:04
 22/119 anonim ***** válasza:
60%

Nem az a lényeg, hogy valóban megtörtént-e vagy sem, hanem az, hogy te képes vagy-e hinni benne, vagy sem.

Pont annyi értelme van hinni egy mindenki felett álló teremtőben, mint azt hinni hogy nincs feletted álló teremtő. Nincs bizonyíték a létezésére? Na és van kézzel fogható bizonyíték az "univerzum" kialakítására?


Itt láttam nagyon jól elbeszélgettél magadban :D

Rengeteg helyen írtál nagyon nagy zagyvaságot.


"Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ezt Jézus, mondja, akkor ő mégis milyen alapon ítél el bárkit?"

Először is, Jézus mégis ki felett ítélkezett? Nagyon el vagy tájolva!


"Egyébként meg ha tényleg Isten akkor nem halt volna meg soha, és a mai napig köztünk élne a Földön.."

Jézus nem volt Isten, szerintem ekkora marhaságot még életemben nem hallottam.


Nálad az alapoknál vannak problémák. Tipikus példája vagy annak, hogy súlyos véleményt alkotsz olyan dolgokról, amikról a legkevésbé sincs fogalmad. Ez téged minősít.

2020. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/119 A kérdező kommentje:
Egyik válaszoló írta, hogy majd halálunk után ítélkezik felettünk. De Jézus isteni személy volt.
2020. jún. 2. 20:07
 24/119 A kérdező kommentje:
Én most is csak annyit mondok, jöjjön akkor le közénk, mutassa meg magát, ha valóban létezik.
2020. jún. 2. 20:09
 25/119 A kérdező kommentje:
Oké, akkor nem Isten, hanem Jézus... De nem ezen kellene fennakadni. Nem látjuk őt, nem érzékeljük, akkor miért higyjünk benne ? Hinni a nyári havazásban is lehet, mégsem történik meg.
2020. jún. 2. 20:12
 26/119 anonim ***** válasza:
100%

#21

Van amikor olyan értelmetlen a vitapartner, hogy nem éri meg komolyabb érveket hozni, mert képtelen lenne azok olyan szintű megvitatására, amit a téma, vagy akár én elvárnék. S az összes hozzászólásoddal csak egyre inkább bizonyítod.

Például képtelen vagy egy hozzászólásban megfogalmazni mondandódat, s ezért hozzászólások tömkelegét írod egymás alá. Ez a fajta csapongás pedig nem vall olyan emberre, akire érdemes lenne kicsit több időt pocsékolni.

2020. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/119 anonim ***** válasza:
75%

Hihetsz a nyári havazásban is, szíved joga.

Önmagadban is hiszel, mégsem néz rád senki megvetően.

Fogadd el mások hitét és felfogását.


Én sem ítélkezem feletted, hogy a higgy szót higyjnek írtad :D


Isten létezése nem egy bizonyítandó dolog, Isten benned van ha hiszel, de nincs benned ha nem hiszel.

Ez pont ilyen egyszerű!


Egyébként a bibliát javaslom olvasd el. Legfőképp mert alapműveltség, s mert látszólag nagyon nem vagy képben a Bibliai jelenségekkel.

2020. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/119 A kérdező kommentje:
Hát mivel semmilyen észérvetek nincsen. Minden csak feltételezés a részetekről, de nem tudjátok bebizonyítani Isten létezését tapasztalati úton.
2020. jún. 2. 20:19
 29/119 A kérdező kommentje:
Igen a helyesírásomba aztán bele lehet kötni, ha másba már nem megy..
2020. jún. 2. 20:21
 30/119 anonim ***** válasza:
88%
Ahogyan te sem tudod bebizonyítani a nem létezését és nem tudsz válasszal szolgálni a létezésedre.
2020. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!