Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/119 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

A kérdésedben benne volt, hogy vannak-e önellentmondások a Bibliában?

Nincsenek, de az Emberek csinálnak ilyet Isten szavával. Ez jól látható a fentebb irt válaszomban. Isten senkit nem tesz próbára. Ezért az Embert nem "fentről" küldték le, hogy megfelel-e embernek lenni, vagy sem.

Ahogy az angyalok sincsenek próbára téve, hogy melyik életformában tud megfelelően élni. Isten senkit nem próbál ki, milyen életet akar valaki magának. Abban a rendeltetésben kell megfelelnie, amiben létrehozták, vagy amiben született. Ez nem kivánság műsor.

Ez olyan lenne, mint ha a Kiskutya kiejentené, hogy Ő madár szeretne lenni, és Isten madarat csinál belőle, hát ha abban jobb lesz mint Kutyusnak.....

HA pedig nem érzi jól magát madárnak sem, akkor majd csinál belőle Delfint....

A világegyetemben rend uralkodik, nem káosz, mert akkor megnézhetnénk magunkat, ha Isten felrugná a felállitott elveket, törvényeket. Mi emberek teszünk róla, ha Isten nem. aztán ha baj van, akkor Istent hibáztatjuk miért engedte meg? HA meg nem engedné, és megbüntet, akkor meg kikiálltjuk szadista, igazságtalan Istennek.

Isten mindent elmondott, hogy kinek mi a felelőssége, a dolga a világegyetemben. Mindenki maradjon a kaptafánál, mert láthatjuk mit okozott, hogy egy valakinek nem tetszett az élete, és magával rántott másokat is.

Erről szól a Biblia. ennél fogva sem nem bonyolult, sem nem kifürkészhetetlen. Isten egyszerűen és érthetően elmondta a tényeket.

Némely embernek ez nem tetszik, és arra gondolnak, hogy Isten változtasson már ezen egy picit....

Hát nem változtat, amit eltervezett végrehajtja, nem fog kudarcot vallani.

2020. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/119 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jún. 3. 17:18
 113/119 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :) Szerintem egyébként érdekes témák ezek, jó, ilyenekről beszélni, filozofálgatni.


Akiben benne maradt még valami, meglátás stb, az írjon.

2020. jún. 3. 18:13
 114/119 anonim ***** válasza:
Valóban, úgy látom Én is, hogy egy "balhé" nélküli csevej volt, köszönöm Én is mindenkinek.
2020. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/119 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem balhénak szántam, inkább eszmecsere, párbeszéd, kommunikáció céljából. Miért ne lehetne kérdéseket feltenni ? Az egész Világmindenség ha úgy vesszük egy rejtély, egy titok.
2020. jún. 3. 18:33
 116/119 A kérdező kommentje:
Ja most látom, hogy te is azt írtad, bocsánat :D
2020. jún. 3. 18:34
 117/119 A kérdező kommentje:
sorry
2020. jún. 3. 18:35
 118/119 anonim ***** válasza:
kérdező, nem kell hogy elhúzd a függöny, hogy sötét legyen. elég ha bent vagy a szobában.
2020. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/119 A kérdező kommentje:
118-as : Rendben, el lehet menni, nem vagyok kíváncsi a hülyeségedre
2020. jún. 4. 22:01
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!