Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény egyház tagja és...

Keresztény egyház tagja és Jehova tanui szervezet tagja köthetnek házasságot?

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A polgári házasságkötésnek nincs akadálya tanú részről, gyülekezeti szertartás viszont nem lehet. Katolikus és református házasságot ugyan láttam, de az több mint 10 éve volt. Szóval nem tudom, hogy más vallásoknál mi a helyzet.
2020. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy Tanú, ha komolyan veszi Isten elrendezését, akkor nem köt házasságot más vallásban levővel.

DE ha még is ezt tenné, akkor a polgári esküvőn kivül, nem vehet részt más szertartáson.

2020. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az egyházjogot nézzük: egy katolikus és egy jehova tanúja házasságkötésének kánonjogi akadálya nincs. A katolikus fél ígéretet tesz, hogy a gyerekeket katolikus módon neveli, a jehova tanúja fél pedig aláír egy nyilatkozatot, hogy a házastársa ezen kötelezettségéről tudomása van.

Mondom: ez a jogi rész. Gyakorlatban hogy tényleg működik-e az már egy másik kérdés.

2020. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Az egyház jog, nem egyenlő Isten szavában leirt, "csak az Úrban" házasodj" kitétellel.

Mert mi Fontosabb? Egy vallási jogot létre hozni, vagy Isten szavában leirtakat érvényben tartani.

2020. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól van 4-es nem kell egyből támadni. Amióta megszilárdult államok vannak, azóta a jog próbálja szabályozni az emberek együttélését és ez normális.

Én csak leírtam, hogy a Katolikus Egyház kánonjoga alapján jogi akadálya ennek nincs annak, hogy egy katolikus és egy jehova tanúja házasságot kössön. Elég megengedő egyébként a kánonjog felekezet és valláskülönbözőség esetén is, talán azért is, mert a házasság Isten műve.

Ettől még nektek, jehova tanúinak nem muszáj katolikussal házasodnotok. Nyugodtan hozhattok erre vonatkozóan saját előírásokat.

2020. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!