Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 A kérdező kommentje:
47-es, köszönöm a választ. Tehát akkor Isten megváltott a bűneimtől, és nem tekint bűnösnek, bármit is tettem. Én csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy nem minden fekete-fehér (SAJÁT VÉLEMÉNY). Tehát hogy valahogy a jótetteket és a bűnöket is súlyozni kellene. Például nem ugyanaz a jótett, hogy valaki mittudomén imádkozik Istenhez, vagy betegeket ápol. Ahogy, ha Isten elítél egy bűnöst, a bűnösöket vajon egyenlő mércével fogja mérni ? Mert Isten lehet, hogy nem tesz bűnök között különbséget, de azért mi emberek láthatjuk azt, hogy egyes bűnök között azért vannak színárnyalatnyi különbségek. Hozok is példát : ha mondjuk valaki gyilkol, tehát kiolt egy ártatlan életet, netalántán tömeggyilkosságot követ el, az szerintem nem egyenértékű azzal, hogy mondjuk Józsi Sára helyett a Bélát szereti. Ha mondjuk kirabol valaki egy bankot, vagy ha valaki milliárdos nagyságrendben lop, kisemmiz másokat, adót csal, az nem egyenértékű azzal, ha a sarki boltból ellop egy darab csokit. Ha valaki gyalázza Istent, vagy hangosan becsmérli őt, az nem egyértékű szerintem azzal, hogy egy vasárnapi misét kihagy, mert előbbi esetben tevőlegesen sérti, bántja őt, utóbbinál pedig inkább csak passzívan, de nem sértegeti, becsmérli őt. Ha mondjuk egy apa mond valami csúnyát a gyerekének mérgében, nem egyenértékű azzal, ha mondjuk szíjjal veri őt erőszakosan. Ha valaki mondjuk bűnös vággyal megnéz valakit, az nem egyenlő azzal, hogy mondjuk félrelép és szexuális aktust folytat vele. Értitek, mire próbálok kilyukadni ? Isten szerint minden bűn ugyanakkora, de azért mi legbelül érezzük, hogy van különbség, és aki mondjuk lop a boltból, azt nem egyenlő mértékben akarnánk megbüntetni azzal, aki mondjuk pedofil, vagy erőszakot követett el valakivel szembe. Igen, mindenki bűnös, de nincs jóvátétel, vagy ilyesmi ? Nem tudom az adósságot visszafizetni. Ha marad is egy bűnöm, ha cselekszem ellenében mondjuk 10 jó cselekedetet, akkor nem fog a mérleg a jó felé billenni ? Isten e tekintetben nem tud megértő lenni ? Nem súlyos bűnre gondolok, nem nem folyamodhatok ellentételezéshez ? Isten ha már talál bennem egy szikrányi jót is, akkor ugye már nem ítél meg engem ? Én nagyon félek ettől...
2020. jún. 3. 11:09
 52/119 A kérdező kommentje:
51-es kommentemből kiindulva: ti ugyanolyan itéletet mérnétek mondjuk egy zsebtolvajra és egy pedofilra ? Ugye, hogy nem ! Egyenlő mércével büntetnétek azt, hogy valaki homoszexuális azzal, aki mondjuk embereket mészárolt le, terrorista ? Ugye, hogy nem ! Ha 2 bűnöm mellett 8 jót követek el, akkor nem-e a 8 alapján kellene megítélnie-e Istennek a 2 rossz ellenében ? Főleg, ha a 2 rossz nem súlyos ?
2020. jún. 3. 11:18
 53/119 Mansour ***** válasza:
0%

Senki nem mondott olyat, hogy Isten szerint minden bűn ugyanakkora! Csak azt, hogy minden ember alapból a bűn állapotában van, és nem elég jó ahhoz, hogy Isten országának része legyen, még akkor sem, ha semmi konkrét bűnt nem követett el. Ehhez kell a Jézus Krisztus, és az általa véghez vitt váltságáldozat.

A bűnök pedig nyilván nem egyenlő súlyúak, Isten előtt sem. A katolikus teológiában létezik a tisztítótűz fogalma, ami megtisztít a bűneidtől akkor is, ha nem volt akkora hited Jézus Krisztusban, hogy a bűnöktől való megtisztulásod már az életedben megvalósuljon. Nyilván a tisztítótűzben való szenvedés és tisztulás mértéke függ a bűnök súlyától.

2020. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/119 A kérdező kommentje:
Én azon a véleményen vagyok, ha valakiben már egy cseppnyi jó is van, akkor Isten ne ítéljen meg se engem, se másokat. Ha egy szikrányi jó is van bennünk, ne kerüljünk Ítélet alá.
2020. jún. 3. 11:24
 55/119 anonim ***** válasza:

"bűnök elhagyása nem feltétele, hanem jele a megváltás elfogadásának"


Pedig a vers erre utal határozottan. HA nem hagyja el, akkor gyakorolja, tehát, a vers alapján készakarva tovább folytatja. Ha megbántam valamit, akkor nem teszem többé. HA folytatom, akkor nem is igazán bánom, vagy szégyellem. Ez Isten megcsúfolása lenne:(Galácia 6:7) . . .Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is.


Károli forditás: Gal 6:7 Isten nem csúfoltatik meg; mert amit vet az ember, azt aratándja is.

2020. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/119 Mansour ***** válasza:
37%

Figyelj, ez nem kívánságműsor! :D

A legcsekélyebb jelentősége sincs a te véleményednek ebben a kérdésben. Ezeket a dolgokat legfeljebb vágyként fogalmazhatod meg, és imádkozhatsz, hogy így legyen!

2020. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kívánságműsor. Én csak szeretném, hogy Isten kegyelmes legyen velem és MÁSOKKAL IS. Még egy hidegvérű gyilkosnak sem kívánok lehet örökkévaló szenvedést.
2020. jún. 3. 11:33
 58/119 A kérdező kommentje:

– Méltó-e hozzád, uram, hogy a bűnösökkel együtt az ártatlanokat is elveszejtsd? Hátha van ötven igaz ember abban a városban?

– Ha találok ötven igaz embert – felelte Isten –, értük megkegyelmezek a városnak.

– Bocsáss meg, uram, hogy szolgád ilyet bátorkodik kérni – folytatta Ábrahám, és könyörgő tekintetet vetett Istenre –, de ha az ötvennek öt híja lesz…

– Negyvenöt kedvéért is megkímélem a várost – felelte Isten.

Ábrahám merészen tovább alkudozott, és végül Isten beleegyezett, hogy ha csak tíz igaz embert is találni Szodomában, nem pusztítja el.

2020. jún. 3. 11:34
 59/119 anonim ***** válasza:

Nézd kedves Kérdező.

Én levezettem neked, hogy Isten felsorolást tart az erkölcsi elvekről, és nem tesz különbséget ezek között. Nem Én, vagy Mi hoztuk ezt az elrendezést, vagy itéletet a helytelenségek mértékéről.

Isten szava nem üti egymást, ezért ha azt mondja az egyik helyen, az nem értendő másként, másik helyen. Ezzel saját magát csúfolná meg, és a felállitott törvényeknek vagy elveknek, nincs hatása, és ereje.


Egy Erkölcsi elv megsértését, nem lehet kiváltani, más "jónak" vélt tettekkel. Ezzel nem abbahagyod a rosszat, hanem folytatod. Jézus az aki kiválthat ebből, és Nem TE válthatod ki, egy másik általad mondott jó tettel. Ebben az esetben, minek Jézus halála, ha az ember jó tettekkel kiválthatja a rossz dolgait? A Megváltó halálának értéktelenségét jelezné, hogy Jézus halála mellett szükséges, hogy folytatva a rosszat teszel némi jót, ha dupla mennyiségben is.

Ilyen magyarázatot, csak hogy elkerüld a büntetést, mert tovább gyakorolnád, még nem hallottam....


Persze, amit irtam, nem kötelező elfogadni amint irtam. TE döntöd el, és ezt tedd Isten szava alapján, hogyan gondolsz ezekre, és mit Teszel.

További szép napokat kivánok neked, és Remélem átgondolod, és Bölcsen döntessz.

2020. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 A kérdező kommentje:
Isten pozitív Ítéletet hozzon negatív Ítélet helyett, azt kívánom. Tehát ne a tonnányi bűnt nézze embereknél, hanem a cseppnyi jót az emberbe és az alapján ítéljen.
2020. jún. 3. 11:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!