Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
 61/119 A kérdező kommentje:
Egy szülő sem egyetlenegy tette alapján ítéli meg szerintem gyerekét, hanem súlyozva nézi, összességében. Legalábbis szerintem ez lenne a helyes.
2020. jún. 3. 11:45
 62/119 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy Mansour irta, ez nem kivánság műsor. Isten lefektetett törvénybeli alapelveit nem változtatja meg.

HA igy lenne, akkor nem kérne senkit a változtatásra, csak tegyen néha jót, a rossz mellett.

(Kolosszé 3:9, 10) . . .Vetkőzzétek le a régi egyéniséget a cselekedeteivel együtt, 10 és öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette.


Akkor vagyunk Isten szemében tiszták, ha a megszokott dolgainkat kidobtuk a szennyesbe, és nem vesszük fel többet. Isten pedig nem kér lehetetlent, mivel a bibliában szereplő személyek közül számtalan bizonyiték van arra, hogy akik helytelenséget gyakoroltak abbahagyták, és nem folytatták, és ellensúlyozták, jótettekkel, annak arányában.

2020. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
Javitás: Abbahagyták a rossz dolgokat, és nem folytatták abban a felfogásban hogy majd valamilyen jótettekkel, helyettesitik....
2020. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 A kérdező kommentje:
HA van Isten és HA van Utolsó Ítélet, akkor Isten ne csak a bűnöket tartsa számon egy adott embernél, hanem a pozitív tulajdonságait is. Ezt súlyozza, vonjon belőle átlagot, és az alapján ítéljen, a bűnük mértékét, mennyiségét és a jótettek mértékét és mennyiségét számon tartva. Én ezt vallom. Azért egy tömeggyilkost és aki mondjuk egyszer mérgében megütötte gyerekét ne bírálja azonos mércével, ahogy mondjuk egy pedofil és egy bolti tolvajt se, egy erőszaktevőt egy homoszexuálissal se kezeljen egy lapon.
2020. jún. 3. 11:50
 65/119 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy lelke mélyén azért a többség ezzel egyetért, azt nem merem állítani, hogy mindenki.
2020. jún. 3. 11:55
 66/119 A kérdező kommentje:
Na jó nem tudom, hanem inkább hiszem, hogy ezzel a többség egyetért.
2020. jún. 3. 11:58
 67/119 anonim ***** válasza:
62%

"Egy szülő sem egyetlenegy tette alapján ítéli meg szerintem gyerekét, hanem súlyozva nézi, összességében. Legalábbis szerintem ez lenne a helyes."


Na igen. Ha a szülő a terített asztal kellős közepére letesz egy nagy tábla csokit és azt mondja a gyereknek,hogy ne egye meg,az mégis megeszi (mert hát előtte van,jó látható/elérhető helyen),akkor a szülő részéről normális elküldeni a háztól,miután befenyíti,hogy ő is és a későbbi leszármazottai is mit kapnak majd ezért? Normális lenne,ha a bíróság ezt ugyanolyan fajsúlyú bűnnek tekintené,mint a gyilkosságot? Mert evett valamit,amire azt mondták,hogy nem szabad? Csak,ha már szülő-gyerek példánál vagyunk...biztos így tenne egy jó szülő,én vagyok a hülye,hogy apróságokért nem borítom rá a kredencet a gyerekre.

2020. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 A kérdező kommentje:
Én még a legbrutálisabb gyilkosnak sem kívánom hogy örök tűzben szenvedjen mondjuk a Pokolban az Idők Végezetéig.
2020. jún. 3. 12:06
 69/119 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos ezzel visszakanyarodtunk oda, hogy Istennek TE szeretnéd megszabni a megbocsátás feltételeit, nem Pedig Ő.

Hidd el a biblia nem lenne ilyen "vastag", ha csak simán lehetne elintézni az általad felvázoltakat.

2020. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 A kérdező kommentje:
A 68-as csak egy példa, nem kell szó szerint venni.
2020. jún. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!