Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/119 A kérdező kommentje:
De mindenesetre ezt lezárom, mert úgyis egy parttalan vita. Úgyse győzzük meg egymást...
2020. jún. 2. 20:23
 32/119 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha megbántottam másokat.
2020. jún. 2. 20:25
 33/119 A kérdező kommentje:
És tiszteletben tartom azt is, aki másképp gondolkodik.
2020. jún. 2. 20:26
 34/119 A kérdező kommentje:
Törlöm is inkább a kérdést.
2020. jún. 2. 20:36
 35/119 anonim ***** válasza:
A Bibliának nem minden részét kell szó szerint értelmezni. Ehhez gondolkodni kell, ezért nehéz olvasmány a Szentírás. Pl. nem szó szerint értjük Ádám és Éva történetét, de szó szerint értjük Jézus egyes tanításait pl. a szeretet törvényét. Van amit elég egyértelműen mondott az Úr, és van amit példában (lásd Jézus példabeszédei). A Biblia nem biológia és földrajz könyv, és történelem könyv, nem ez a szerepe :)
2020. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/119 anonim ***** válasza:
Ha Ádám és Éva nem szó szerint létezett, és követett el hibát, akkor Jézusnak miért kellett emberként megszületnie, és meghalnia? Mert hogy ezzel tette le az óvadékot, hogy az ember visszakapja az örök élet lehetőségét.....
2020. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/119 anonim ***** válasza:

Jézus akkor valótlant mondott volna? Mert megtörtént tényként utal az első

Emberpárra.

2020. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/119 A kérdező kommentje:
Köszonöm a válaszokat :) Igaza volt előttem lévő hozzászólóknak, picit túlzásba estem, és igen, nem összefüggően írtam teljesen dolgokat, meg vagdalkoztam szavakkal, ezért ELNÉZÉST KÉREK !! És igen, nem vagyok művelt és jó lenne, ha ez változna, de LAIKUSKÉNT kérem, hogy aki jártasabb, okosobb és műveltebb Biblia és vallásértelmezés téren, jó lenne ha segítene értelmezni pár dolgot. Ilyen pl a Menny és Pokol léte. Van-e mondjuk egyes bűnök között különbség Isten szemében, vagy mondjuk egy gyilkosságot Isten súlyosabbnak ítél, mint mondjuk LOPÁST. Egy gyilkos is kerülhet a Mennybe ha mondjuk halála előtt megbánja vétkeit? Olyan létezik, hogy mondjuk egy bűnt kiváltani valamivel? Hogy elkövetsz valami bűnt , cserébe erről és erről lemondasz. A Bibliát ki hogyan értelmezi. Ezekről jó lenne ha írnátok, illetve ha találtok önellentmondásokat a vallásban, igen, nem vagyok, művelt és laikus vagyok, ezért kérem, hogy valaki VILÁGOSÍTSON FEL ENGEM akkor.
2020. jún. 3. 08:59
 39/119 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok a "műveltek" közé sorolható, mivel nem végeztem a világban fennálló vallásoktatással kapcsolatos iskolát. Ahogy az Apostolok, vagy Jézus sem, igy Ők is ezen a Téren műveletlennek számitottak, a "nagy emberek" előtt.


Ennek ellenére KOMOLYAN foglalkozom ezzel a témával, és több évtizede kutatom, tanulmányozom Isten szavát.

Nagyon fontosnak tartom, hogy Isten szava soha nem ütközhet ellentmondásba, mert ha valami igy tűnik, akkor az ember értelmezésével van a baj, és akkor alázattal addig kell tovább vizsgálódni, amig harmónikusan beleillő kép, válasz jön létre. Mi akarjuk a mozaikokat rosszul beilleszteni a helyére.

2020. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/119 A kérdező kommentje:
Köszönöm 39-es :) És fontos leszögeznem, a 38-AS VÁLASZOMAT tekintsétek mérvadónak, ne azokat, amiket előtte írtam.
2020. jún. 3. 09:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!