Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találtok a keresztény vallásba...

Találtok a keresztény vallásban, tanításban, vagy a Bibliában önellentmondásokat, abszurditásokat, vagy olyan dolgokat, amiknek nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés
Érdekelne még ezen kívül, hogy a lelkek hova kerülnek halál után, van-e Menny és Pokol, illetve hisztek-e Istenben, vagy nem. Ha igen, milyen lehet.

2020. jún. 2. 19:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/119 anonim ***** válasza:

Ha meg keresztény szemszögből nézed,akkor találkozni fogtok,csak később,mikor már te is meghaltál.

Bár ott meg az van,hogy aki nem hívő,az vagy eleve fel se támad,vagy a pokolban lesz...de személy szerint nekem nem áll össze a kép,hogy a Mennyben hogy lehetne örök boldogság és gondtalanság,ha a szeretteink egy kis vagy nagy része velünk sincs,vagy még tudjuk is,hogy él,de kínok közt jajveszékel valahol...

2020. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/119 Mansour ***** válasza:
Én tökéletesen értem, és meggyőződésem, hogy ha van Pokol és Mennyország, akkor az nem a büntetés vagy jutalmazás eszköze, és főleg nem arra megy ki a játék, hogy a földi életben mindenki jól viselkedjen. Erre a célra nem valami hatékony eszköz, akkor sem volt az, amikor az emberek nagy többsége még tényleg hitt benne. Isten pedig miért alkalmazna problémás hatékonyságú eszközöket? Szóval valami más van a dolog mögött, amit nem egészen értünk...
2020. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/119 A kérdező kommentje:
100-as, sajnos igen, túl szép, hogy igaz legyen. De a korábbi kommentemre, gondolj bele, ha valaki látna, hogy X dolgot elkövet, és a Túlvilágon látna, hogy ezért a Túlvilágon örök időkig máglyán égne, szerinted ki merné megkérdőjelezni Isten szavát és ellene tenni ? Én akarom látni, hogyha nem azt teszem, akkor mi lesz és igen, 1000-szer inkább leszek félelemből vallásos, mint ahogy most 50-50 hogy van Túlvilág vagy sem, ha van és vaj van a fülem mögött akkor meg pofára esek, mint muslica a szélvédő ablakon.
2020. jún. 3. 14:19
 104/119 anonim ***** válasza:

#103


Ez mondjuk valahol jogos. Vannak felekezetek,amik szerint ez a világ egy bizonyítási idő,mert az angyalok látták a bukást és ha azonnal büntetve lettek volna az elkövetők,akkor bennük félelem alakult volna ki. Tehát ezek szerint a felekezetek szerint az a helyzet,hogy a mi szenvedésünk által bizonyít Isten az angyaloknak,akik gyönyörűen rálátnak mindennek a következményére,ez valahogy egyedül csak nekünk embereknek nem ennyire világos. Pedig ezt megtehette volna nálunk is és akkor úgy,mint az angyalok,egy jó részünk megmarad Isten mellett.

2020. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/119 anonim ***** válasza:
Csak a gyenge kis ember lett magára hagyva,aki csak él és meghal,akinek generációról-generációra nagyobb az esélye,hogy megfeledkezik Isten létezéséről (már nincs olyan közvetlen tapasztalat,mint mondjuk Ádámékkal). A démonok bezzeg a Biblia szerint teljes mértékben képben vannak az igazsággal,a Sátán még be is ugorhat Istenhez alkalmanként,tehát hiába lettek kivetve,velük még mindig van közvetlen érintkezés,mikor nekik elvileg bocsánat sem jár. Mi,akiknek meg fontos lenne,mert lenne esély még visszafordulni,na mi oldjuk meg magunk,mert már rég megszűnt a közvetlen kapcsolat...ki érti ezt?
2020. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/119 A kérdező kommentje:

Igen, Jézus már nincs itt a Földön, mint amit a Biblia leírt. Csodákat sem tesz, akkor tett, úgy pedig sokkal könnyebb elhinni, ha az ember látja, most miért nem cselekszik ugyanúgy Jézus, miért nem jön le és miért nem tesz csodákat ? Mi nem ugyanazok vagyunk, mint akik őt keresztre feszítették.


A Földön nincs zsákbamacska, meg van szabva, ha X dolgot teszel mondjuk 5 év börtön jár. Visszatartó erő a "hús-vér" rendőr, a "börtön falai" és a rácsok. Máskülönben káosz lenne a Földön valószínű.


Isten miért nem cselekszik hasonlóképpen, miért nem mutatja meg képi formában, hogy ha ezt és ezt tesszük, mi lesz a következménye ?


Ha nem is beszélhetünk a szeretteinkkel, mert az sokmindent megkavarna, akkor miért nem nyerhetünk MI egy bepillantást a Túlvilágra és a szeretteinkre ?


Isten miért a Könyv (Biblia) szava által, és miért nem tapasztalati, emberi úton (lejön közénk, most) akar minket megjavítani, megtéríteni ?


Mi a garancia arra, hogy ha meghalok találkozok a szeretteimmel, és ha én elkárhozom, anyám meg a Mennybe jut akkor is találkozunk ?

2020. jún. 3. 14:38
 107/119 A kérdező kommentje:

MANSOUR 87-ES VÁLASZ : "Akkor nem hinnének, hanem tudnák, hogy mi az ábra, és az egészen más dolog. Szóval valami oka van annak, hogy nem így van."


A Földön szerintem jobban ki van találva ez. Látjuk a visszatartó erőt, a rácsokat, börtön falait, rendőrt stb... De ez nem azt jelenti, hogy CSUPÁN EMIATT nem teszünk rosszat, hanem van bennünk azért egy kifejlett erkölcsi mérce. Úgy fogalmazhatnék, hogy igen, félelemből nem vagyunk mittudomén rablók, de ehhez az erkölcsi látást is hozzá kell tenni. Tehát félelem + erkölcsi belátás.


Ha Isten ugyanígy megmutatná vizuálisan, mire számítsunk, lesz- e büntetés, akkoris ugyanúgy félelemből + erkölcsi megfontolásból döntenénk.

2020. jún. 3. 15:05
 108/119 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, nekem valahogy hitelesebb lenne, ha Isten személyesen jönne le és tanítana. Mert így a papok, a közvetítők, de ezen van a hangsúly! Közvetítők! Isten miért nem tudna lejönni face to face és személyesen beavatni minket A-tól ZS-ig?
2020. jún. 3. 15:51
 109/119 anonim ***** válasza:
0%

Hát kérdező, Neked irhat az ember, bármit. Isten elmondta, TE továbbra sem figyelsz erre.

Nem ismétlem meg amit a beszélgetésünk kezdetén irtam, jól haladtunk azzal, hogy megvigasztalódj, és kezdj el változtatni, illetve Istennel jó kapcsolatot kialakitani.

Irtam, hogy tudjuk, mert leiratta. Mivel nincs odaát, nem is küld senkit sehonnan. LEirtam, hogy miért nincs "odaát".

LEirtam, hogy a halál a büntetés, további büntetés nincs. az ember pedig nem fenntről származik, hanem Földi rendeltetésű, tehát semmilyen módon nem jogosúlt az égi életre, bármilyen jó volt.

Isten pedig soha nem engedélyezte, hogy az angyalok bárminemű kapcsolatot tartsanak fent az emberekkel, kivéve, ha szolgálatot teljesitettek.

Voltak lázadó angyalok akik megtették, és ezért halálos iélet vár rájuk.

Nincs átmenet, nem lehet odavissza járkálni.

Az embernek a halála után a feltámadás lehet a jutalma, amit majd Jézus 1000 éves uralma alatt fog megvalósitani. Addig a halálban, vagy is a nem létezésben vannak.

2020. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/119 anonim ***** válasza:

"Vannak felekezetek,amik szerint ez a világ egy bizonyítási idő,"

Ez ellent mond Isten személyének:(Jakab 1:13) . senki ne mondja: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.

Vajon irt, vagy mondott-e valaha ilyet a Teremtő, vagy akár Jézus? HA nem, akkor Mi emberek miért is gondolunk ilyet?

VEgyük Jézus szavait, amit az emberi létéről mondott, és azt is elmondta, hogy a Többi ember léte, honnan való:

(János 8:23) . . .Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Egyedül Jézus mondhatja el, vagy mondhatta el Magáról, hogy azelőtt égi életet élt. Minden más ember, Ádámtól kezdve, ahogy Isten határozottan beszámol Róla, a Földből való, ebben a rendeltetésben lett létrehozva.

S az is, hogy oda tér vissza, és sem pokol kin tűzébe, sem az égbe nem megy. Meghal, ez a Büntetés.

Vajon miért nem hisztek Istennek? Mindent elmond nekünk, és azt irjátok, hogy "senki nem tudja".

DE mindenki tudhatja, feltéve ha elolvassa, és tudomást szerez ezekről. Az már más dolog, hogy nem fogadja el.


Összegezve: Isten mindenről tájékoztatja az emberi teremtményeit. Az élet keletkezéséről, arról, hogy milyen céllal hozta létre az embert. Miért kell meghalni,? Arról is, hogy a halál eltörlését az ember esetében, Jézus messiási halála törli el, az ember bűneivel együtt, akik élnek ezzel a lehetőséggel, és már most is igy élnek, ezzel összhangban.

Jézus 1000 éves uralma alatt pedig az emberek visszakapják a tökéletességüket, és a megalt szeretteiket akik most még várnak erre.

2020. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!