Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell hinni az evolúcióba...

Gusztos Zoli kérdése:

Miért kell hinni az evolúcióban ami egy nagy hazugság, és miért nem lehet hinni egy olyan könyvben, ami Jehova Isten iratot, és teljes igazságon alapszik?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 19:54
 171/219 szp72 ***** válasza:
100%

@ "a nem tudományos magyarázat az szokott lenni, hogy csoda történt és kész."


Minden, amin csodálkozunk az csoda. Ez a szó etimológiai jelentése. Sajátosabb értelemben persze a természetfeletti erőket értjük.


@ "Nos és ezek után, ha a tudományosan nincs rá magyarázat, akkor a tudomány nem mondja, oké csoda történt, hanem azt, hogy jelenleg nincs rá magyarázat."


Ha ez azt jelenti, hogy eleve kizárjuk a természetfeletti lehetőségét, akkor ez nem tudományos, mert milyen alapon zárja ki ezt a lehetőséget. Az nem tudomány, hogy előírjuk, hogy milyen lehet vagy nem lehet a világ. A tudomány elfogulatlanságot és nyitottságot igényel.


@ "Illetve azt is el kell fogadni, hogy a tudományos dolgokat nem tudja mindenki megérteni bizonyos szint felett."


Igen ez az alázat. Mikor tudatában vagyok, hogy nem értek mindent, s nem biztos, hogy nálam van a bölcsek köve.


@ "De, ha bemutatja, hogy itt van 100 minta, minden ezt tettük és ez lett az eredménye annak, amit tettek, akkor azért el kell fogadnom,"


Igen a tudásunk döntő többsége hiten alapul, elfogadjuk mások észlelését, kutatását, s nem járunk mindennek személyesen utána. Persze, nem hiszünk akárkinek, valamiképpen meg kell nyernie minket, el kell nyernie a bizalmunkat. Hogy kinek mennyire szavazunk bizalmat az persze nagyon összetett kérdés, de alapvetően azzal függ össze, hogy mekkora hatással van az életünkre, mennyi jót kapunk tőle.


Ha engem valaki egyszerű imával látóvá tenne, már ha vak lennén, s azt állítja, hogy ezt igazából Isten tette, megmondom őszintén erősen hajlanék arra, hogy igazat adjak neki. Ha valakit azonban egy orvos gyógyít meg, aki szerint nincs Isten, az bizony könnyen lehet, hogy szintén hatással lesz az illetőre.


@ "A számítógépben se kis manók cipelik az infót egyik pontból a másikba, vagy ez is kérdéses?"


Számomra az elektronikus magyarázat egyenlőre hihetőbb.

2019. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/219 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez azt jelenti, hogy eleve kizárjuk a természetfeletti lehetőségét, akkor ez nem tudományos, mert milyen alapon zárja ki ezt a lehetőséget. Az nem tudomány, hogy előírjuk, hogy milyen lehet vagy nem lehet a világ. A tudomány elfogulatlanságot és nyitottságot igényel.

"


Azt kéne megérteni, hogy a tudomány nem a természet felettit zárja ki önmagában, hanem egyszerűen nem fogadja el magyarázatnak azt, ami nem támasztható alá tudományos módszerekkel.

2019. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/219 Wesler ***** válasza:
0%

"Igen, a normális emberek.


Bár... olyan nincs a tudományban, hogy "tényként beállított". Ott bizonyítékok vannak. Ha nincsenek, akkor nem tény.


Az evolúció tény."


Na most akkor pontosítsunk: Tehát, nincs tényként beállítva, tehát az evolúciónisták nem kezelik tényként, de mégis tény. Hm... Zavaros! Ha az a normális ember, aki azt mondja mindenféle bizonyíték nélkül, hogy a semmiből lett valami, akkor én valóban nem vagyok normális. :D

2019. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/219 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy tényleg nem, mert a hozzászóló válasza (amelyikre reflektáltál) teljesen másról szólt, mint amit te elkezdtél fejtegetni. Ő azt írta, hogy a tudomány olyan kifejezést ismer, hogy "tény", de olyat nem, hogy "ténynek beállított".
2019. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/219 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A “semmiből valami” hogy jön ide ?

Az evolúció létezése pedig tény, a mechanizmus jól ismert s nincs benne se “semmiből valami” se az élet keletkezése.

2019. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/219 Wesler ***** válasza:
0%
Hogy-hogy kedves utolsó? Tehát, az ősrobbanás elmélete, miszerint: Az élet keletkezése egy keringő nagy nyomású "valami"-ből, ami szét robbant lettek az univerzumok és ugye a Föld, amin megjelent év milliók alatt az élet is. Tehát, itt nem valami robbant fel, hanem egy megfigyelt halmaz, amit rekonstruálni is tudunk?
2019. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/219 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az ősrobbanásnak semmi köze az eddigi témákhoz de gyanítom ,hogy a biológiai evolúciót “megelőző evolúciókat” (pl: csillagok evolúciója; bolygók evolúciója stb) egy kalap alá veszed. Azt tisztázzuk ,hogy bár az evolúció alatt legtöbbször a biológiaira gondolunk magának a szónak a jelentése változás, fejlődés (biológiailag inkább változás mert a fejlődés meghatározás kérdése). Ez a szó már Darwin előtt is létezett. Tehát bármi ami változik arra használható az evolúció szó.

Ezek az “evolúciók” egymástól függetlenek, értsd: ha az élet alapkövei teremtve lettek volna az semmit nem változtat a biológiai evolúció működésén és létén.

2019. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/219 Wesler ***** válasza:
Jó akkor még egyszerűbben megkérdezem, amit TI vallotok utolsó, azt megtudtuk valaha figyelni és/vagy újra előtudjuk állítani azt a dolgot, ami életünk ki alakulásához vezetett, vagy sem?
2019. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/219 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Az abiogenezisre gondolsz ? Mert annak nem sok köze van az ősrobbanáshoz .... Nos, teljesen ma még nem de közel járunk hozzá. Már egy ideje tudjuk ,hogy lesz szervetlen anyagból szerves, hogy lesz abból aminósav s hogy lesz abból fehérje. Mesterségesen már raktunk össze egysejtűt tudtommal. “Pillanatnyilag” ott tartunk ,hogy hogy lesz a fehérjéből élő valami. Amilyen iramban fejlődik a tudomány talán pár év (esetleg évtized) s már ez is benne lesz a tankönyvekben.
2019. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/219 Wesler ***** válasza:
0%
Nem tudom egyszerűbben megkérdezni kedves utolsó. Érdekes, hogy folyamatosan kitérsz a válasz adás alól, egyszerű kérdést tettem fel, és azzal jössz, hogy talán évtizedek. Nos, ezt az évtizedet nyugodtan helyesbíthetjük is évezredekre, hiszen Darwin, majd Marx és az utánuk következő tudós emberek is, folyamatosan EZT akarták bizonyítani és ők is a tudomány fejlődésére vártak egészen halálukig pár száz évvel ezelőtt. Tehát, leszögezhetjük, hogy sem az ősrobbanás, sem az evolúció maga NEM tény, csupán tényként van kezelve. :) Nem tudjuk rekonstruálni a ma tudományával, tehát csupán csak egy tényként kezelt ismertető, igazán ez nem több jelen világunkban és az is marad míg...ahogyan te is mondtad... nem lesz megfelelő felszereltség.
2019. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!