Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak ti tagadjátok az...

Vallásosak ti tagadjátok az evolúciót? Még akkor is, ha kézzel fogható magyarázat áll mellette?

Figyelt kérdés
Ugye az egyház ezt elutasítja és azt tanítja, hogy minden teremtmény olyannak lett teremtve, amilyen. Az ember is. De ott vannak például az ebek. A farkasokból fejlődtek ki, mégis teljesen máshogy néznek ki. A rokonságot mi sem bizonyítja jobban, hogy ez a két faj keresztezhető egymással és utóduk lehet egymástól. Tehát lehet, az emberek is a majomból fejlődtek ki? Én nem provokálni akarok, jó magam nem vagyok vallásos, csak érdekel, hogy a vallásos emberek mit gondolnak erről és mivel magyarázzák, hogy nem így van?

2016. máj. 20. 15:05
 181/188 anonim ***** válasza:
100%

"A tökéletes szerkezet nem vesz fel energiát, nincs kiterjedése"

Nana!

A tökéletes nem azt jelenti, hogy természetfeletti.

Ha egy test felemeléséhez pl. 100 egység energia szükséges, akkor a tökéletes gép pont 100 egységet használ el hozzá. Nem 101-et és nem is 100.0000001-et.

A kiterjedésben pedig egyezzünk meg 1 atom vastagságban.


"de mégis kiszolgálja a cél működését, és bármilyen környezeti faktor változása esetén is alkalmazkodva nyújtja a tökéletesen változatlan szolgáltatását."

Nana!

A tökéletes nem azt jelenti, hogy mindenható.

Egy tökéletes gép azon körülmények között működik, amilyenre tervezték. Csak ott tökéletes.

Persze lehet olyat tervezni, amelyik EGY adott környezetben képes működni, vagy kettőben, vagy több környezetben is. Mind tökéletes - és mind másképp.

2016. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/188 anonim ***** válasza:
100%

"A tökéletesség ismerete egyszerűen nem létezhet a halandók világában, mert ha tudod, hogy valamit tényleg tökéletesre megcsináltál, azt csak úgy tudhatod, ha mindennel tisztában vagy az Univerzumban."

Nem szükséges ekkora tudás.

Pl. a szupravezető ellenállása pontosan nulla. Ez tökéletes - mivel, ha az ellenállás negatív lenne, akkor ez lenne a korlátlan energiát termelő örökmozgó, ami ugye nincs - ha pedig lenne bármilyen kicsi ellenállása, akkor már nem lenne tökéletes.


Mindezt úgy el tudjuk mondani, hogy korlátozott a tudásunk - ebben mégis biztosak lehetünk.

2016. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/188 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#181: „A tökéletes nem azt jelenti, hogy természetfeletti.”

Nana!

Nézd csak mit írtál?(#175)

„A tökéletesnek pont az az egyik jellemzője, hogy MAGÁTÓL nem tud elromlani. Semmiképpen.”

Tudod, nincs definiálva, hogy mit érthetünk tökéletes alatt (és itt te is megfeledkeztél a csoda kizárásáról kissé – ne feledd! - te ezt az egész világ működésére írtad az isteni tökély relációjában). A tökéletes kifejezésünk a szubjektív vágyálmunk kifejeződése, és semmi köze a valós korlátokhoz.


„Ha egy test felemeléséhez pl. 100 egység energia szükséges, akkor a tökéletes gép pont 100 egységet használ el hozzá. Nem 101-et és nem is 100.0000001-et.”

Nem! Nekem az a tökéletes, ha a számba repül a sült galamb, és az a tökéletes gép, ami nem igényel energiabefektetést bármilyen súly felemeléséhez. Egyszerű matematika. Annál jobb egy emelőgép, minél kevesebb energiát kell befektetni a munkavégzéséhez, és az kereken a nulla. Ez az igazi tökéletesség, mert innentől kezdve egyszerűen nincs több a fantáziánkban sem, amivel jobb emelőgépet elképzelhetnénk. Minden plusz képzet már nem az emelőgépről fog szólni. Másrészt az is tökéletes emelőgép számunkra, ami bár energiabefektetéssel működik, de az energiaforrás korlátlan, zöld, és bármikor rendelkezésünkre áll, és nem kell érte fizetni, így az sem érdekel, hogy mennyi energiát zabál, csak emeljen fel mindent. Bár nem matematikailag tökéletes, de a mi szempontunkból igen.


„A tökéletes nem azt jelenti, hogy mindenható.”

De! Azt jelenti. A mindenható csak a tökéletes.


„Egy tökéletes gép azon körülmények között működik, amilyenre tervezték.”

Még egyszer! A tökéletes szavunk értelmezése szubjektív, és roppant rugalmasan kezeljük. Mindennel kapcsolatban ki tudnánk találni olyan vágyálmot, aminek teljesülésével még jobb lenne az a gép, de ez eszünkbe se jut, ha az eredménnyel kellően elégedettek vagyunk, így azt mondjuk, tökéletes. De itt a vallás által értelmezett világ vérkomoly tökéletességét vizslatjuk, ahol ha a változás gondot okoz, akkor az nem lehet tökéletes.


„Mind tökéletes - és mind másképp.”

Ha voltak/vannak egyre hatékonyabb gépek ugyanarra funkcióra, akkor semmiféle tökéletességről nem beszélhetünk. A tökéletes gép az a gép, amit már lehetetlen tovább modernizálni, ahol a fejlődésének már nincs jövője. Még egyszer! A valódi tökéletességről vitatkozunk, nem a hétköznapiról. Minden egyes ilyen tovább fejlődésre képtelen tökéletes gép a maga funkcióinak betöltése terén mindenhatóvá válik, és lehetetlen rajta túltenni. Kis túlzással egyfajta isten lesz a maga körein belül.

2016. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/188 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#181: „A kiterjedésben pedig egyezzünk meg 1 atom vastagságban.”

Miért? Ha lesz ilyen gépem, akkor nem fog felmerülni olyan gondolat, hogy valamit még jobban ki lehetne hozni belőle, ha még kisebb is lenne? De ki tudja mire lesz jó pl. a virtuális részecske, a Casimir effektus… Nem’tom lesz-e határ valaha is. Másrészt, ha az atomot végső határként el is könyveljük, mit változtat ez azon, hogy onnan nincs tovább? Az eredmény most is az lesz, hogy nincs továbblépés, nincs gondolkozás, hanem vegetálás van és dög unalom.


Az unalom nem jó, tehát oda jutunk a tökéletességgel, hogy még akkor sincs, ha van.


#182: „Pl. a szupravezető ellenállása pontosan nulla. Ez tökéletes - mivel, ha az ellenállás negatív lenne, akkor ez lenne a korlátlan energiát termelő örökmozgó, ami ugye nincs - ha pedig lenne bármilyen kicsi ellenállása, akkor már nem lenne tökéletes.”


Nagyon tetszik a példád. :)

El kell ismernem, hogy részben megfogtál. Kereshetnék kiutat, hogy pl. csak akkor nevezném tökéletesnek, ha az információt végtelen sebességgel lehetne rajta továbbítani, de ez csalás lenne, hiszen itt a funkció az ellenállás tökéletes legyőzése, és ez megvalósul. Ugyanakkor ez még nem minden, hiszen nem mindegy, hogy hogyan érem el ezt a szupravezetést, mennyire tudom ezt hatékonyan, egyre szélesebb körben felhasználhatóan előállítani. Mekkorák a nehézségek, költségek, mennyire sérülékeny a speciális fenntartó környezet, és ezeket mind mind bizony tovább lehetne fejleszteni. Ennek az utóbbi résznek kellene teljesítenie analógia gyanánt a kiterjedés nélküli géptestet (amely minden környezetben helytáll), de nem teljesíti, és nagy valszeggel soha nem is fogja.


Nézd! A nulla energiabevitelű és kiterjedésű gépemről gondolom tudható, hogy a tökéletesség szimbóluma, ami az itt vitatott isteni tökély által teremtett világ tökéletességének a jelképe volt, és nem egy darab gép fikciójáról szólt. Továbbra is úgy gondolom, hogy az Univerzum teljes körű ismerete szükségeltetik egy tökéletes gép működtetéséhez, mert ahhoz hogy ez a gép minden körülmények között mindig működni tudjon, kell ismerned az Univerzum teljes jelenét és jövőjét is, hogy arra mind felkészítsd a géped működésének fenntarthatóságát, kivéve, ha nulla kiterjedésű lesz és stb.

2016. jún. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/188 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#178: " Ne haragudj, ha megsértettelek.

Igazából nagyon kimerítően és készségesen válaszoltál. Köszönöm. "


O.K.


Elnézést, de irtó gyorsan gépelek, és mindent leírok, ami az eszembe jut. Volt amikor utólag elkezdtem rövidíteni, de az írtó nagy munka, és nekem arra nincs időm. A topiktárs meg ha nem karja, akkor nem olvassa el, oszt' kész. Ha nem kapok válaszokat, majd csak abba hagyom...:)


Ahogy Mojjo írta, grafomán vagyok.


De hogy stílusos maradjak: ki az aki tökéletes? :D

2016. jún. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/188 anonim ***** válasza:
35%

Az élet értelme, hogy szeressük egymást úgy és annak ellenére, amilyenek vagyunk.


Ha a tökéletest akarjátok kutatni és definiálni, vizsgáljátok meg Krisztust.

2016. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/188 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mi a valóságot kutatjuk, nem az estimeséket.
2016. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/188 Tom Benko ***** válasza:
100%
@182: A szupravezetőség csak meghatározott körülmények között szupravezető. A tökéletes szupravezető minden körülmények között az. Ilyen csak egy van - a vákuum. Illetve az sem, mert vákuum csak anyagmentes térben létezhet, ergo az is csak meghatározott körülmények között működik, így nem lehet tökéletes.
2016. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!