Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, nagyon fura hívők vagyunk. Először is, meg kell védjem a gyülekezetet, amelyik ki zárt. Vannak dolgok, amit nem lehet össze egyeztetni a hívő élettel. És ha valaki tartósan bűnben él, pl. csalja a feleségét, és nem akar felhagyni vele, azt ki kell zárni. Én nem csaltam a feleségem, "csak" vertem. A Gyülekezet "valamiért" ezt is kizáró oknak látta. Ők a Bibliára hivatkoztak, szerintem jogosan. Én egyetlen szóval nem mondtam sehol, a válás nem bűn! De verni az asszonyt is bűn! Bűnt bűnnel jóvá tenni nem lehet. A megoldás az lett volna, ha a feleségemmel megtanulunk Isten Igéje szerint élni. Amikor megértettem, ez soha nem fog megvalósulni, dönthettem. Rendszeresen veszekszünk, ordítozunk, és a végén meg fogom verni a feleségem, (ilyen a temperamentumom)(tudom, Jézus meg tud szabadítani, imádkozni kell, meg böjtölni, karizmatikusok szerint démont űzni, mint ha démoni megszállottság nélkül nem lennék ilyenre képes) vagy elválunk. Én úgy döntöttem, egy bűn (válás) "jobb" mint állandóan verni a feleségem. elváltunk. Újra házasodtam. A "testvérek" sorban ültek és várták, ez a házasságom mikor megy tönkre. Mikor fogom elkezdeni verni a második feleségem, stb. Idén leszünk 10 éve házasok. Még csak fel sem emeltem a kezem. Nem én lettem jobb. De úgy látszik valami apró picike része esetleg az előző feleségemnek is volt abban, hogy állandóan veszekedtünk, és hogy ezek a veszekedések veréssel végződtek. Most csalódtál a hívőkben? Nem baj! A Biblia sehol nem tanítja, az emberek jók. A Biblia Istenről állítja, hogy szent igaz igazságos szerető megbocsájtó és jó. Ne azért legyél keresztyén, mert akkor be kerülsz egy közösségbe, ahol csupa jó ember van.
2012. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 A kérdező kommentje:

Kedves #60!

Nem tudom, melyik felekezethez tartozol, én protestáns vagyok, a válás nálunk megengedett - és a Bibliában is, ld. Pál apostolnál.

Most nem állnék le magyarázkodni, hogy esetemben egy hosszú évek óta fennálló, és rendkívül összetett problémáról van szó, és már sokféle megoldást próbáltam az évek során. Nem adtam fel az első kis problémánál!

Ha figyelmesen végigolvastad a hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy már eljutottunk egy olyan szintig, amikor már valóban csak a látszata áll fenn a házasságnak. Gyakorlatilag nyitott házasságban élünk, ami ténylegesen csak a férjem számára nyitott, mert a hitem engem visszatart attól, hogy éljek ezzel a "szabadsággal".


Kissé érdekes szituáció lenne, ha közölném a férjemmel, hogy meggondoltam magam, megkaptad a szabadságod, de most visszaveszem, és akkor holnaptól minden energiánkat a házasságunk megjavítására fordítjuk - mert sajnos nem tudsz olyan dolgot mondani, amit ne próbáltunk volna már!!!! Illetve de, tudsz, de attól meg a férjem MEREVEN elzárkózik. Úgy tűnt, meggyőztem arról, hogy menjünk párterápiára. Nem mondott igent, de nemet sem igazán, úgyhogy kerestem egy ezzel foglalkozó pszichológust, és kértem időpontot. Lefújatta velem!!! Azóta sem tudtam meggyőzni, hogy menjünk! Vigyem erőszakkal?

Hidd el, amit ÉN megtehetek, már megtettem! Ennél többet csak akkor tudnék tenni, ha partner lenne, de nem az, mereven elzárkózik minden lehetőségtől.

Kértem, menjünk el egy közös hétvégére, csak ketten. Nem akarja. Kértem, hogy legyenek akkor csak közös programjaink. Nem akarja. Egyszer sikerült elmennünk csak úgy, sétálgatni... alig várta, hogy vége legyen, és mehessünk társaságba! Nem igényli a társaságomat! Nem látok megoldást!

Nem, nem adtam még be a válókeresetet, nem is fogom egy ideig... Nem adtam még fel végleg!!! Lehet még olyan megoldás, amire nem gondoltam! Ha Isten úgy akarja, meg fogja mutatni!


És ha nem lehet helyrehozni... a házasság szerinted örökre szól... Nem, ez nem így van. Te, gondolom katolikus lehetsz, ha ennyire mereven elutasítod a válást... a mi házasságunk a katolikus egyház szerint érvénytelen. Mivel a férjemet katolikusnak keresztelték, de protestáns templomban, protestáns lelkész adott össze bennünket. Az én szememben ez házasság. A katolikus egyház szemében nem az. Az én férjem bármikor elválhat tőlem és újraházasodhat, a saját egyháza (nem hite, mert nem hívő!) törvényei szerint. A vallás nem következetes.

Isten az! Isten legfőbb törvénye a szeretet. És ha én azzal szeretem, hogy elengedem, és megadom neki egy új, boldog élet lehetőségét?! Mert ő sem boldog mellettem, nehogy azt hidd! Ragaszkodik hozzám, de nem boldog!

Imádkozom, hogy találjam meg a helyes utat, most ennyit tehetek.

2012. jan. 27. 15:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!