Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

"nem tenne olyat, ami nekem fáj" - ja, én ebben nem hiszek. Simán megtenné. Nem azért gondolom, hogy nem csalt meg, hanem mert tudom, hogy mennyire bizonytalan önmagában, hogy egy kapcsolattól inkább megerősítést vár, nem pedig szexualitást. Ezt az őszinte beszélgetéseinkből gondolom, és abból, amit korábbi kapcsolatairól tudok...

Ettől függetlenül nem mondom biztosra, hogy szexuálisan nem csalt meg. Szinte mindegy is, mert érzelmileg megcsalt, és ez sokkal fájóbb. És simán megtette, lelkiismeret-furdalás nélkül - szóval nem vagyok azért annyira naiv. :)

2012. jan. 25. 16:00
 32/63 anonim ***** válasza:

Ehhez nem szabadna asszisztálnod. Tudtára kellene hoznod mindenképpen, hogy amit tett, az neked nagyon fáj. (hogy megcsalt, mégha testileg nem is.)

És azt is tudtára kellene adnod, hogy te ennek ellenére is mindenféleképpen csak vele tudod elképzelni az életed.

Nem létezik, hogy ő azt mondja, hogy jó ez így, ahogy van és szarik rá, hogy neked rossz..., legalábbis nehéz elhinni.

Mindennap folyamatosan éreztesd vele, hogy mennyire szereted, előbb-utóbb meglesz az eredménye. (hacsak nem teljesen gerinctelen a férjed...)

2012. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

"engem már évek óta nem kíván, és bármit tettem (beleértve az imádkozást is), akkor sem "nem fog téged boldoggá tenni" - amikor azt vártam, hogy boldoggá tegyen, nagyon rossz volt a kapcsolatunk."


Ez csak azt bizonyítja, hogy már régóta megvan a kapcsolata. Az én esetemben 2 év volt, amire ugyanez az állapot kialakult, tehát 2 évig úgy volt kapcsolata, hogy nem is tudtam, mire eljutottunk az elhidegüléshez.


És egyet értek az előző szólóval, hogy ebben nem szabad asszisztálnod, ha valóban jó kimenetelt akarsz, ha ez a célod.

2012. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Tudtára kellene hoznod mindenképpen, hogy amit tett, az neked nagyon fáj. - hónapokig teljes apátiában, depresszióban voltam emiatt. Tudta, látta, cseppnyi megértést sem tanúsított.

Aztán leültünk átbeszélni, hogy kinek mi az a minimum, ami szükséges ahhoz, hogy normális mederbe tereljük a házasságunkat. Mindkettőnknek volt 2-3 ilyen. Elkezdtük tudatosan megadni egymásnak, hátha ez segít. Hónapokig próbálkoztunk. Akkor azt éltem meg, hogy amit ő nyúlt nekem, arról lerí, hogy iszonyúan nyögvenyelős (ezt néha el is mondtam neki, hogy ha közben látszik rajta, hogy semmi kedve az egészhez, akkor nem sok értelme van erőltetni - és itt nem csak a szexre gondolok, hanem közös programokra is). Azt is éreztem, hogy amit meg én nyújtok, az kevés neki, mert folyamatosan kritizálta, hogy még ez sincs meg, meg az sincs meg. Valószínűleg mindketten hasonlóképpen éltük meg: hogy hiába próbáljuk egymásnak nyújtani, amire a másik vágyik, ez kevés, valahogy nem őszinte az egész...

Hónapokig próbálkoztunk. Közben azért voltak veszekedések is bőven.

Aztán jött részemről a lemondás. Ez is hónapok óta tart már, és furcsamód azóta nem veszekszünk, sőt, többet tudok neki segíteni, mint eddig. De neki csak gyakorlati dolgokban van rám szüksége: vezessem a háztartást, neveljem a gyereket, segítsem a munkájában, hallgassam meg a problémáit. Ezek mind megvannak. Nem ér hozzám, nem kezdeményez semmit...

És őszinte legyek?! Ennyi visszautasítás után már nem is vágyom az érintésére...

2012. jan. 25. 16:30
 35/63 A kérdező kommentje:

"ha valóban jó kimenetelt akarsz"

De mi a jó kimenetel... Igazából minél inkább azt írjátok, hogy rendbe kell hozni, egyre inkább tudom, hogy reménytelen... mert mindent, amit leírtatok, már próbáltam! Tényleg! Nem ideig-óráig, hanem hónapokig...


Nagyon nehéz időszakokon vagyok túl, voltam depressziós, még öngyilkosságra is gondoltam... Kifelé is kacsintgattam (mert igen, más férfiak vonzónak tartanak, csak a férjem nem...), de nem csaltam meg...

Aztán jött a megtérésem, és furcsamód nem a házasságom helyrehozatalára indított, hanem elengedésre... Úgy, hogy valódi kegyelmi állapotot élek meg, nap mint nap, mindenben követem az útmutatásait, és ez nagyon jó érzéssel tölt el.

A dilemmám az, hogy ha nem a házasságom helyrehozatala a megoldás, és nem a válás, akkor mi az, amit Isten akarhat egyáltalán tőlem?! Olyat nem akarhat, ami bűn... de azt sem akarja - ez most már számomra teljesen egyértelmű - hogy ebben az egyoldalú kapcsolatban szenvedjek...

(Ha helyre lehetett volna hozni, akkor nyilván arra indítana, hogy tegyek meg mindent a házasságom helyrehozataláért, de nem erre indít... nagyon nem...)

Szóval a cél nem ez, sajnos.

2012. jan. 25. 16:39
 36/63 anonim ***** válasza:
62%

Jó kimenetel alatt értettem, hogy helyreáll a házasságotok, érzelmileg, szexuálisan, minden téren.


Viszont, amiket írsz, abból nekem nagyon úgy tűnik hogy te már feladtad, ... vagy legalábbis nagyon reménytelen vagy. Szerintem mindenképpen azért kellene könyörögni, hogy Isten mutassa meg, mi a helyes gondolkodás, hozzáállás, kapjál erőt, felismerést, iránymutatást Tőle. Én ilyeneket kérnék, ezért zörgetnék, és még azért is, hogy tisztázódjon, hogy mi a helyzet a férjeddel, hogy kiderüljön, hogy egyáltalán férjed-e még (vagy már más asszonyt tart feleségének, de kényelmesebb ha nem mondja meg, és veled is él). Ilyen esetben, ha ez kiderülne, és ha nem akar ezen semmilyen módon változtatni (nem akar megtérni), akkor az asszony elválhat, csak házasság nélkül kell maradnia. (Pál)


Persze azt nem tudom, hogy te újonnan születtél-e, és valóban a Jézus Krisztus hitéből való vagy-e, mert nem elvárásként mondom amire az apostol utasít, hanem szív szerint ha Isten ugyanarra vezet az Ő Szellem által, akkor magadtól is ezt tennéd. Isten fiai ugyanis azok, akiket Isten Szelleme vezérel, akinek meg nem birtoka a Krisztus Szellem, az nem az Övé.

2012. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

"Szerintem mindenképpen azért kellene könyörögni, hogy Isten mutassa meg, mi a helyes gondolkodás, hozzáállás, kapjál erőt, felismerést, iránymutatást Tőle."

Nos, hát éppen ezt tettem. És "meglepő" módon nem arra indított, hogy szeressem a férjem és tegyek meg mindent a házasságom érzelmi/szexuális rendbehozataláért. Mert a megtérésem előtt ez volt a célom. A megtérésem után viszont az, hogy engedjem el őt érzelmileg (és meglepően könnyen ment, 10 év alatt nem sikerült, de most igen).

Imádkozom a férjemért folyamatosan, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy neki, nekünk a legjobb.

Ő mostanában nagyon sokszor kér tőlem segítséget gyakorlati dolgokban (nagyon sokan kérnek tőlem mostanában segítséget nagyon sok mindenben, és Isten segítségével mindenkinek sikerül azt nyújtanom, amit kér, sőt, a különböző kérések kiegészítik egymást). Vagyis megtapasztaltam Isten kegyelmét, szeretetét, még abban is, hogy el tudtam engedni a férjemet.

De a vágyaimmal nem tudok mit kezdeni, mert vágyom szerelemre, szexualitásra. Azt is megtapasztaltam, hogy Isten nem engedi számomra a házasságtörést, vagyis hogy ezek a vágyaim célt érjenek. Nagyon sok mindenben megtisztított - mert azért a sokat hivatkozott Pál is azt mondja, hogy akik újjászülettek, azok nem külső kényszer hatására, hanem belső indíttatásra tudnak Isten szerint élni. Én ezt az életem minden területén tapasztalom, ezért gondolom, hogy ha Istennek az lenne a célja, hogy ne legyenek vágyaim, akkor elnyomná azokat (ahogy más területen is elnyomja azokat az érzéseimet, amik nem tőle valók - az egész megtérésem egyfajta megtisztulással kezdődött). Tudom, hiszem, hogy meg fogja mutatni az utat, de egyre inkább azt hiszem, hogy nem a házasságom helyrehozatala a célja...

2012. jan. 25. 17:25
 38/63 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én ezt nagyon nem értem. Tehát régebben még ment a szex, nem csak kényszerből csináltátok. És most "hirtelen" nincs rá igénye? Nekem ez gyanús. A másik amit még régebben írtál, hogy nem szerelmes beléd, és már te se szerelemmel szereted. De ha ő sose volt beléd szerelmes, akkor miért vett el? Miért mentél hozzá? A házasság előtt, vagy csak utána derült ki, hogy nem tart igényt a szexre?
2012. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:
"régebben még ment a szex" - ez már nagyon régen volt, mondjuk úgy, hogy a kapcsolatunk első két évében, akkor még kifejezetten jó volt. Aztán fokozatosan csökkent, de még elfogadható mértékig - így volt ez akkor is, amikor összeházasodtunk. Utána gyerekvállalás - terhességem alatt egyáltalán nem volt szex, ezt még úgy nagyjából megértettem, bár nekem lett volna igényem. Aztán később sem közeledett... én kezdtem el, egy hosszabb kihagyás után, mikor már nem bírtam, de utána már soha nem állt helyre rendesen. Tehát ha én nem kezdeményeztem, akkor másfél évig nem volt szex. (Több mint 10 éve vagyunk együtt.)
2012. jan. 26. 02:36
 40/63 A kérdező kommentje:
"De ha ő sose volt beléd szerelmes, akkor miért vett el?" - ezt tőle kellene megkérdezni. De gyanítom azért, mert kellőképpen stabil hátteret tudtam neki biztosítani, mert, ahogy leírtam, alapvetően jól funkcionálunk együtt - baráti szinten.
2012. jan. 26. 02:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!