Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
És azt lehet tudni, hogy a férj mégis miért nem akarja???
2012. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:

Nem kevés zűr-zavar van a kérdésben. A hívőktől vársz választ, de a "vallást" eleve kizárod. Nem hiszed a Bibliát, de ha valami "hasznos" a te szempontodból hivatkozol rá. Ok. Nézzük:


Talán beszélgetned kellene a férjeddel, mi az oka annak, hogy bár képes lenne rá, még sincs kedve hozzá? Meg valószínűleg, nagyon sok minden másról is beszélgetni kellene.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:

Bocs, én nem tudok olvasni! A válás-t valás-nak olvastam. De a tanácsom marad ettől függetlenül, meg kellene tudni beszélni vele.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2012. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
53%

Az előttem válaszolónak írom:

válás, nem vallás...

És nem szép, hogy ilyen ellenséges hangvételben írsz.

2012. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz ebben tanácsolni, mert az ember nem ismeri a másik helyzetét, és csak kívülállóként mondhat egykét általános dolgot. (vagy az ember magából indul ki)

A következőket tanácsolom:


Először is érdemes lenne megbeszélni a dolgot, és tisztázni a helyzetet, vagyis, hogy a férj legyen tudatában a te "igényeidnek". Ha szóban nem megy, akkor van másfajta kommunikáció is, pl. testbeszéddel is kifejezésre juttathatod a dolgot.


Másik ötlet, - mint férfi - javasolom, hogy próbálj meg kicsit tetszeni a férjednek, kedvére tenni, öltözködésben (pl. sok asszonyka ha kimegy az utcára akkor csinosítja ki magát, holott éppen fordítva lenne jó, hogy otthonra, a férje számára csinosítaná magát), vagy finom ételekkel, szóval valami kedveskedéssel, ez szerintem minden férfiél bejön. Szerintem a férfiakat kenyérre lehet kenni azzal, hogy kifejezed a szereteted, testi érintésekkel, cirógatásokkal, stb. Ezzel nem a szexre utaltam, hanem attól függetlenül is jólesik az egymás érintése, napközben, egymás szeretgetése. Persze lehet, hogy magamból indulok ki, ezért mondom, hogy ebben nehéz tanácsot adni. Most így ezek jutottak eszembe, mint ötlet és még az is, hogy szerintem a feleségnek ebben több bevethető "fegyvere" van :-) hogy a párját szerelemre csábítsa.

2012. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
áruld már el, hogy a férjed miért nem akarja????? ez lehet a nyitja az egész problémának szerintem...
2012. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A probléma nem új keletű, évek óta tart.

Amiket írtatok, már mind megpróbáltam...


Nagyon sokszor próbáltam beszélgetni vele erről, de szerinte nincs semmi probléma, ő ilyen, fogadjam el, hogy nincs igénye a szexualitásra és kész. Próbáltam elmondani, hogy nekem viszont van. Néha nyögvenyelősen belement, de mint egy darab fa, olyan volt, semmi élvezet nem volt benne - mert hát én nem "reszelésre" vágyom, hanem intimitásra.

Külső segítséget (szexológus, párterápia) nem akar igénybe venni - majd ő megoldja!

Nem vágyik velem közös programokra, ha néha nagy nehezen el tudunk menni valahova, akkor is kerüli az érintést - ha én hozzáérek, elhúzza a kezét, gyorsan arrébb megy.

Nem szerelmes, ez teljesen egyértelmű, meg is mondta, én csak a biztos hátteret jelentem a számára, nem többet.

Én ezt már elfogadtam - és ezt az elfogadást Istentől kaptam, bármilyen furcsán hangozhat is. El kellett engednem őt érzelmileg. De nem tudom, hogyan tovább...


Szóval az elcsábításán kívül várnék javaslatokat. :)

2012. jan. 25. 14:26
 8/63 anonim ***** válasza:

Félek az 5# válasza nagyon naiv, ha egy férj hosszú ideje nem közeledik a feleségéhez, ott komoly gond van a háttérben. A legfontosabb kérdés, konkrétan veled van baja, vagy külső okai vannak. A második valamivel jobb lenne. A választ csak a férjed tudja.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
# 5: Ja, és még annyit, hogy az összes szexi fehérneműmet, felsőruhámat, amiket az évek során felvásároltam, kidobtam, széttéptem. :( Mert nem láttam hasznukat egyáltalán...
2012. jan. 25. 14:29
 10/63 A kérdező kommentje:
Remélem, már értitek, miért írtam, hogy ez egy csapda számomra... mert hívőként nem szeretnék házasságtörést elkövetni, de a házasságomban a vágyaim kielégítésére nincs esély.
2012. jan. 25. 14:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!