Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

Ja, most látom, hogy van még kérdés. Hogy miért mentem hozzá, ha nem volt szerelmes? Mert ezt elfelejtette közölni velem. Kb. egy éve mondta el... Egyébként szerintem az elején szerelmes volt - nem lángolóan, de az volt. (Igazából ezt ő is nagyjából elismerte, azzal, hogy ez már olyan régen volt, hogy nem is emlékszik rá...)

Az, hogy pár év után elmúlt a rózsaszín köd mindkét részről, az természetes - nálam is elmúlt, de én szerettem és vágytam rá végig. És szenvedtem attól, hogy ő ilyen hideg és elutasító. Szóval nem hirtelen történt a dolog, egyáltalán, ez egy nagyon hosszú folyamat volt. A szexuális életünk is lassan, évek alatt redukálódott le nullára.

2012. jan. 26. 02:41
 42/63 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt kérdező. Megoldás az nincs, de legalább vigasztaljon a tudat, hogy nem veled van a baj, egyre többen vergődünk a töketlen férjünk mellett:

[link]

2012. jan. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Elolvastam a kérdést a kommentekkel együtt, és nem tudok hozzászólni, mert én még nem vagyok házas, és a láthatáron sincs még senki, akivel házasságot köthetnék.

Csak annyit tudok mondani, hogy nagyon megijedtem, amikor elolvastam az egész sztorit.

Üdv: Napirai

2012. jan. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

egészen véletlenül nem lehetséges, hogy az a gond, hogy már te sem vágysz rá??? én azért hidegültem el az évek során a feleségemtől, mert úgy gondoltam, hogy neki nincs szüksége szexre, nekem lett volna, de ő meg úgy érezte, hogy ő már nem kell nekem...ez oda vezetett, hogy másoknál kereste azt, amit úgy hitte, hogy tőlem nem kaphat meg.

ne ess ugyanebbe a hibába!!! hidd el, hogy a férjed is sokat vívódik azon, hogy vajon te miért nem kívánod már őt...

nem váltunk el, hanem rendbe hoztuk, mégpedig KÖZÖSEN. Ha úgy tetszik, akkor 3-asban, istennel...

2012. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először szeretném leszögezni, hogy nem vagyok házas, tehát nem tudhatom, hogy min mész most keresztül. Volt pár kapcsolatom, de azért az nem ugyanaz.:) Elsősorban erre a kijelentésedre szeretnék reagálni az ige mellett, amit kiírtál:


"Csak hát tudjátok, az van, hogy Isten nem akarhatja azt, hogy így éljem le az életem, egy életre hozzákötve valakihez, akitől érzelmileg, szexuálisan semmit nem kapok... Mert minden más területen érzem a kegyelmét, és hogy mennyire bölcsen rendezi az életemet."


Természetesen igazad van. Egy felemás igában működő házasság, ahol ráadásul a felek mást-mást várnak el egymástól nem sokszor válik be a statisztikák szerint...:)

Abban is igazad van, hogy Isten ilyet nem várhat el...nem ilyen életet szán egyetlen embernek sem: hiszen így megnehezíted saját életedet is, boldogtalanná válsz, de hidd el a férjed élete sem lesz jobb, mert nem mindig a könnyebb út a jobb!


Nem tudhatom, hogy hány éves vagy, de bármikor lehet újat kezdeni. Egy hívő embernek meg pláne.


A házasság egy nagyszerű dolog, de ha nem működik pokollá válik- sokan írták már ezt meg. Isten ilyet nem kér- erről biztosítalak- hogy pokolban élj. Ha nem tudsz segíteni a férjednek, ha nem tudsz változtatni, ha nem vagy boldog mellette, válj el inkább békében, ahogy Pál apostol is írja. És találni fogsz olyat, ki mellett boldog lehetsz, hasonlóképpen a férjed is talál majd valaki mást, aki boldoggá teszi, de ez így nem helyes, ezt Te is érzed, ugye?


Isten boldog életet kínál. Igen, sokszor megpróbál és sok kísértés éri az embert, de végső soron a keresztény hívő boldog ember. A férjednek tudsz segíteni úgy is, ha már nem vagy vele, mint feleség... hiszen most sem úgy vagy már mellette, igaz? Csak papíron... De közben Te már vágynál valaki másra, egy valódi társra. Ez a valóságos CSAPDA! De ez nem Isten csapdája...


Dönts helyesen!


egy teológus

2012. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
a helyes döntés semmiképpen sem a válás és semmiképpen sem a félrelépés!!!
2012. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igyekszem sorban megválaszolni:

#42: Sajnos én ezt tudom, írtam is egy korábbi hozzászólásomban, hogy nagyon sok az aszexuális férfi, és az ettől szenvedő feleség.

#43: Sajnálom, hogy így hatott rád... de mi az, ami megijesztett? Ha gondolod, privátban is megírhatod...

#44: Nem tudom, Te vagy-e az, aki már többször írt (nagyjából ugyanerről), de azt érzem, hogy mindenképpen a saját történeteddel szeretnél párhuzamot vonni. "úgy gondoltam, hogy neki nincs szüksége szexre" - nálunk úgy néz ki a dolog, hogy én évek óta többször elmondtam, hogy "nekem szükségem van a szexre" - ennél konkrétabban azt hiszem kevésbé lehet. Illetve dehogynem: írtam, hogy volt egy időszak, amikor mindent bevetettünk a házasságunk megmentése érdekében. Akkor én konkrétan újra beleszerettem, mégpedig lángolva, és iszonyatos szexuális étvággyal közeledtem hozzá. Volt, hogy naponta többször. Közben pedig folyamatosan mondogattam, hogy mennyire fontos ez nekem. Volt, hogy egy kivételesen jól sikerült szeretkezés után küldtem neki sms-t napközben, hogy mennyire feldobott az éjszaka, milyen jól érzem magam tőle. (Ezen egyébként ő teljesen kiakadt, hogy nekem ez ennyire fontos...) Tehát verbálisan és nonverbálisan egyaránt kifejeztem a szexuális igényeimet, de a válasz mindig ugyanaz volt (szintén verbálisan és nonverbálisan egyaránt) neki nincs rá igénye. Ha bele is megy, azt csak kötelességből teszi, és ez sajnos nagyon érződik.

#45: Nagyon köszönöm a megértő választ. Úgy érzem, tényleg átérzed a helyzetem, és nem próbálsz meg "ráhúzni" semmiféle címkét. Én is csapdának érzem a helyzetet, és valóban nem Isten csapdájának, hiszen már a megtérésem előtt belekerültem (mégsem tudom bánni, hiszen ha nem mentem volna hozzá, nem lenne a csodálatos gyermekem!) Írhatnék esetleg privátban, hogy teljesebb képet kapj? Mert vannak olyan, másokat érintő dolgok, amiket nem szívesen osztanék meg nyilvánosan. Viszont nagyon érdekelne a véleményed.

#46: Én is így gondolom, de akkor marad a teljes önmegtartóztatás, vagy a kötelességből végzett, megalázó szexuális élet...

2012. jan. 26. 13:36
 48/63 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! én a 44-es vagyok.

csak annyit fűznék még hozzá, aztán már nem zaklatlak a véleményemmel, hogy nem párhuzamot akarok húzni a saját problémám és a tied közt, csak egész egyszerűen kiszúrja a szemem a hasonlóság(és hidd el nekem, hogy amiket leírtál, azokat írta volna le a feleségem is nemsokkal azelőtt, amit tett, és komolyan gondolta volna.). és mivel én már keresztülmentem ezen és tudom, hogy hova vezet, kötelességemnek éreztem, hogy megosszam veled a tapasztalataimat.sok sikert!

2012. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

#45 vagyok.


Természetesen. Nyugodtan írhatsz privátban, ha tudok segítek! :)

2012. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

# 48! Ne érts félre, nem szemrehányás volt!!! Én tényleg érzem az őszinte segíteni akarást, és ezért hálátlanság volna támadni érte.

Egyszerűen nem értem - de akkor lehet, hogy te vagy a legautentikusabb személy, aki ezt el tudja nekem magyarázni - hogy ha a feleséged kimondta/kimutatta a vágyait, akkor te hogyan gondolhattad, hogy ő nem kíván téged?! Mert nekem ez a része hiányzik!!!

2012. jan. 26. 14:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!