Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

Közben válaszoltál, és nincs tanácsom, amivel kezdhetnél valamit. Az, hogy nem lett volna szabad össze se házasodnotok, már nem segít, pedig szerintem ez a helyzet. Döbbenten állok a problémád előtt, elképzelni se tudom a helyzeted. Ha valakinek nincs szüksége rád, csak arra, amit nyújtasz, akkor az az ember téged nem szeret. És érzelmek nélkül nagyon nehéz kedvesnek meg figyelmesnek lenni. Azt írtad, a válás nem jöhet szóba. Pedig előbb-utóbb szóba fog jönni. Én sem vagyok a válás híve, de ti nem vagytok házasok, csak papírotok van arról, hogy együtt éltek.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:

Nehéz....

Szerintem nagyon fontos lenne első körben megtudni, hogy konkrétan mi a hiba.

Tehát a férjed rád nem vágyik csak, vagy általában a nőkre?

2012. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 Tyler913 ***** válasza:

Érdekes a kérdés.A legtöbbször fordítva van,ritka,hogy a férfi legyen az,aki tartósan nem kívánja az együttlétet.Férfiként mondom,nekünk a szex könnyebben megy,általában nincs szükség hozzá olyan érzelmi ráhangolódáshoz,mint a legtöbb nőnek.Inkább azt sejteném a háttérben,hogy bizalomproblémái vannak,nem szívesen nyílik meg előtted érzelmileg,így szexuálisan sem.Nagy hiba lenne az idézett igére hivatkozva kötelességet csinálni a szexből,és így elvárni a férjedtől,hiszen ami kötelező,azt az ember általában nem szívesen csinálja...

Én azt javasolnám,menjetek el valahogy párterápiára,ugyanis ha egy javakorabeli,életerős férfiember nem kívánja a szexet,ott pszichés gondok vannak.

Nem lehet,hogy túl fáradt?Esetleg úgy érzi,nem tudna teljesíteni az ágyban?Házastársi viszonyotok többi része rendben van?Mert furcsa lenne,ha mindenütt teljes lenne az összhang,csak az ágyban nem.Végezetül az is lehetséges,hogy a férjed egyszerűen frigid,ami elég ritka,de van rá esély.Volt előtted szexuális kapcsolata?Ha igen,ezek a problémák ott is fennáltak?

2012. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy volt-e valaha jó együtt, és akkor mi volt az? Mitől romolhatott el?


Nem akarlak kiábrándítani, de sajnos, én is voltam hasonló cipőben, csak férfi oldalról. Az asszony nem akarta, teljes elhidegülés, és a végén kiderült, vagy van valakije. Elváltunk. Ez az én példám, nem biztos, hogy nálad is ez a helyzet, de elég nagy a valószínűsége, hogy mással is van, és azért nem kívánja veled. (hacsak nem valami szervi, lelki, szellemi baj van) Ne legyen igazam, de ez egy igen reális opció. :(

2012. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Nos, akkor igyekszem mindent megválaszolni.

Szervi probléma nincs, amikor nagy ritkán oda került a sor, akkor könnyedén harcrakész állapotba került.

Külső szexuális kapcsolata nem volt, érzelmi igen - tehát randizgatott valakivel (ez többször fordult elő kapcsolatunk során, mint utóbb kiderült), de szexre nem került sor. Ebben 99%-ig biztos vagyok.

Nincs rá igénye. Nem csak velem, mással sem. Aszexuális - és azért ez egyáltalán nem olyan ritka, mint hiszitek, ha átnéztek a szerelem, szex kérdéscsoportba, naponta vetnek fel elhanyagolt feleségek ugyanilyen problémát. Sokan járunk ebben a cipőben, csak hát erről ugye az ember lánya nem szívesen beszél, csak anonim módon, vagy olyannal, akivel nagyon bizalmas viszonyban van (itt jegyezném meg: a legjobb barátnőm, az egyetlen, akivel személyesen beszéltem erről, ugyanilyen helyzetben van!).

Én is úgy gondolom, hogy nem jó, ha kötelességből történik - megpróbáltuk, mert mindent megpróbáltunk. Nagyon rossz volt, mint írtam valahol, gépies "reszelés" lett belőle. Megalázó, nem akarom így.

Párterápiáról hallani sem akar, ha erőltetném, nem lenne jó vége. Eleve bizalmatlan a pszichológusokkal, nem hisz benne, hogy segít.

Hogy más téren mi a helyzet? Jól kiegészítjük egymást, rengeteg közös témánk van, jókat tudunk beszélgetni, akár még kulturáltan vitatkozni is; van közös érdeklődési körünk, baráti társaságunk; sokat segítünk egymásnak, munkában, egyebekben... A gyermekünknek együtt jó szülei vagyunk. De intimitás nincs köztünk, a kapcsolatunk teljes mértékben barátinak mondható. Vagy inkább testvérinek.

Válás... tudom, hogy ez lenne a megoldás, de tönkretenném vele. Lelkileg, anyagilag egyaránt. Tudom, ismerem. Nem akarok neki rosszat. A gyermekünknek sem!

Csapda!

2012. jan. 25. 15:09
 16/63 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos én is így jártam, mint az előttem szóló, azzal a különbséggel, hogy mi nem váltunk el.

Sokáig meg voltam győződve arról, hogy a feleségem frigid, mert egyszerűen nem kívánta a szexet. Mint kiderült csak velem nem...Ez azóta megváltozott, de ez egy másik történet...Lényeg, hogy mi meg tudtuk oldani válás nélkül.

Nem mondom, hogy a férjednek szeretője van, csak azt mondom, hogy ne légy naív, ne dugd a fejed a homokba. Én is meg voltam győződve arról, hogy a feleségem nem tenne ilyet. Egy egészséges férfinak szüksége van a szexre, ugyanúgy, mint egy egészséges nőnek. Ha otthon nem akar szexelni, akkor 3 variáció van:

1. Valaki más jár az esze, esetleg nem csak az esze...

2. Frigid (ennek nagyon kicsi az esélye...)

3. Meleg...(ennek bármilyen hihetetlen, de nem is olyan kicsi az esélye, mint elsőre hinnéd...)

2012. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 munyamunya ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!


Az még nem derült ki, hogy a férjed is hívő-e. Mert nem mindegy.


Egy hívőnél igenis figyelembe kell venni azt, hogy milyen rendet adott az Isten a házasságba, és ez alapján ő bizony elhanyagol téged, megszomorít és akár paráznaságra is kényszerít (még hogyha csak gondolatban is). Ebben meg lehet és kell feddni a testvért, és közös imádsággal, könyörgésekkel kérni az Isten irgalmát ebben a dologban.


Ha nem hívő, akkor nehéz a helyzet. Nem várhatsz el tőle Isten szerinti gondolkodásmódot, így szerintem dűlőre kell vinni a kérdést, hiszen ez így valóban nem házasság, csak egymás mellett lakás, a házasság nem ilyen célra van adva az embernek.

2012. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Ja igen, hogy volt-e valaha jó együtt?! Hát persze, hogy volt! Különben nem mentem volna hozzá! Ne gondoljátok, hogy valami naiv liba vagyok, aki azt hiszi, hogy ami az elején rossz, az majd megjavul.

Az elején normális, teljes, változatos szexuális életünk volt, neki még valamivel nagyobb is volt a szexuális étvágya - nehezményezte is, hogy nem akarom minden nap. Nem vagyok prűd, elég odaadó vagyok az ágyban, szeretek örömet okozni a partneremnek, kérdezgettem, hogy neki mi a jó. De valahogy mégsem tudtunk "egymáshoz csiszolódni" szexuálisan. Ő nagyon sok mindentől elzárkózik, az igényeit nem szívesen mondja ki. Egyértelmű, hogy lelki problémái vannak, más területen is, és általában tudok is neki segíteni, de ebben a dologban azzal segítek, ha lemondok az igényeimről, mert azt veszem észre, hogy különben csak frusztrálom, hogy ő nem elég férfi...

2012. jan. 25. 15:15
 19/63 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Volt olyan válasz mely azt sugallta, hogy te valójában nem is vagy házas.

Ez nem igaz, te házasságban élsz és az, hogy ehhez nem kapcsolódik szeretett vagy szex - szomorú, de ettől még Isten előtt házas vagy.

A Malakiás 2:16-ban Isten határozottan mondja, hogy gyűlöli a válást.

Ezért is dicséretes, hogy ez szóba sem jöhet.

Tanácsként csak annyit tudok mondani,hogy könyörögj az ima meghallgatójához, mert előtte semmi sem lehetetlen.

És ha az ő akaratával összhangban kéred biztosan megadja!

2012. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

Jaj, közben jöttek még válaszok.

Szóval higgyétek el, nagyon sokat beszélgetünk, egy kicsit még a pszichológusa is vagyok, és vagyok annyira elfogadó, hogy őszintén el tudja mondani a gondjait. Tehát neki érzelmileg van szüksége inkább pátyolgatásra (más nőknél is ezt kereste - nem, nem vagyok naiv!). Ezzel meg is válaszoltam azt is, hogy nem meleg, mert kifejezetten női társaságban érzi jól magát, flörtölget is (amit soha nem vetettem a szemére, mert amikor megismertem, akkor is ilyen volt, és én is ilyen vagyok).


Ő se nem hívő, se nem vallásos. Én sem régóta vagyok hívő. Gyakorlatilag a megtérésem óta tudtam elengedni őt érzelmileg, vagyis nem birtokolni akarom, hanem támogatni, segíteni, elfogadni. Most lehet, hogy birkának néztek, de azóta megadtam neki a szabadságot is: nem kérem számon, hogy hol van, kivel, nem kell beszámolnia semmiről. Az sem gond, ha nem alszik itthon. Nem kutakodom utána, de látom, hogy próbálkozik, keresgéli önmagát, és nem nagyon tud mit kezdeni ezzel a szabadsággal. Tudom, hogy szüksége van rám, a támogatásomra, nem akarom cserbenhagyni.


De azt látom, hogy abban ti is egyetértetek, hogy ez így nem házasság... hát szerintem sem az. De akkor mit lehet tenni, ha tudom, hogy a válással tönkretenném (nagyon hosszú lenne, és nem is szeretném nyilvánosan leírni, hogy honnan tudom ezt, de tudom). Ezt nem akarhatom, hiszen szeretem (nem szerelemmel). De a házasságtörés bűn Isten előtt. Vágyaim pedig vannak, nem mondhatom azt, hogy nem, ezt én Isten előtt is felvállalom (most így hirtelen nem tudom, melyik igeszakaszban szerepel, hogy ne takard el orcádat Isten előtt, mert ő úgyis mindent tud) és imádkozom is sokat, hogy mutassa meg a helyes utat.

2012. jan. 25. 15:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!