Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "A férj teljesítse kötelességé...

"A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt. " 1Kor 7,3 De mi van, ha nem teljesíti?

Figyelt kérdés
Pál apostol szerint tehát a nemi vágy az teljesen normális emberi szükséglet, amelynek kielégítésére a házasságban kell törekedni. Hívőktől kérdezem: mit tanácsolnátok annak a nőnek, akinek a férje nem hajlandó házastársi "kötelezettségeit" teljesíteni (pedig fizikailag képes lenne rá)?! A feleség pedig nem akar bűnben élni, de nagyon erős vágyai vannak. Válás nem jöhet szóba. Hogyan lehet kikecmeregni ebből a csapdából?
2012. jan. 25. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

Ja és még valami... (én írtam a 3 variációt az előbb).

A feleségem konkrétan ugyanezt gondolta rólam, amit te gondolsz a férjedről. Félreértettük egymást éveken keresztül. Ő meg volt győződve arról, hogy nekem nem kell, én meg, hogy én nem kellek neki, emiatt a szex mindkettőnknek vacak volt. Aztán ez oda vezetett, hogy elkezdett ő is ilyen és ehhez hasonló internetes oldalakra írogatni, és talált egy olyan barmot, aki rábeszélte, hogy sokkal jobb lesz neki, ha talál egy olyan férfit, akivel jobb lesz a szex is, hiszen mit veszíthet, a férje már úgysem szereti.

Ne ess ebbe a hibába!!!

Lehet, hogy a férjed egy másik kérdésben épp most írta ki, hogy a feleségével nem jó a szex, mitévő legyen most...

Mindig van megoldás és mindig van jó megoldás is.

És a ti esetetekben szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha tabuk nélkül, őszintén meg tudnátok beszélni egymással, hogy vajon hol van a hiba és mi lehet a megoldás.

Tudomásul kell venni (még akkor is, ha a férjed nem veszi tudomásul), hogy a házasság örökre szól és ti ketten már egymás részei maradtok örökre. Közösen meg tudjátok oldani a problémát. És persze nem árt a hit sem... Imádkozok értetek!!!

2012. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Kedves # 19!

Azért ezzel vitatkoznék, mert Pál apostol álláspontja szerint senki nem köteles rossz házasságban élni, el lehet válni.

(Az más kérdés, hogy a férfiaknak engedi az újbóli házasságot, a nőknek nem.)

Mindenesetre vallásom szerint protestáns vagyok, tehát elvben elválhatnék, fel is merült már, de látom a férjemen, hogy mennyire megviseli még a gondolata is. Tehát nem vallási okokból nem akarok elválni, hanem a lélek parancsa szerint, vagy ha úgy tetszik, a szeretet parancsa szerint.

És hidd el imádkoztam sokat. És Isten arra indított, hogy engedjem el érzelmileg őt. De arra nem, hogy váljak el.

2012. jan. 25. 15:28
 23/63 A kérdező kommentje:

Kedves # 21!

Hidd el, én őszintén elmondtam neki az igényeimet, tabuk nélkül. Hogy mire vágyom pontosan (nem csak szexuálisan, hanem mire lenne szükségem ahhoz, hogy újra párkapcsolatnak tekintsem a kapcsolatunkat). Mit kiderült, neki ezekre egyáltalán nincs igénye. El is mondta, a kedvemért belement, de nem volt benne köszönet - pontosan amiatt, mert ő nem jó szívvel tette.

Ő is elmondta az igényeit (ami a szexualitás szintjén az volt, hogy neki tökéletesen megfelel a szexmentes élet, jobb lenne, ha nem erőltetném), más területen viszont próbáltam megfelelni az ő kéréseinek. Szintén sikertelenül.

Szóval mi ezeket megbeszéljük, nem söpörjük a szőnyeg alá! Én nagyon nyitott vagyok, még akkor is, ha esetleg nem kellemes, amit hallok... mert hát pont az ilyen beszélgetések során derült ki az, amit nagyon nem szerettem volna hallani: hogy benne elmúlt a szerelem (sőt, igazából meg sem volt soha), hogy a mai napig a régi kedvesére gondol, aki nagyon csúnyán bánt vele, és hogy egyáltalán nem vágyik a szexualitásra...


Csak hát tudjátok, az van, hogy Isten nem akarhatja azt, hogy így éljem le az életem, egy életre hozzákötve valakihez, akitől érzelmileg, szexuálisan semmit nem kapok... Mert minden más területen érzem a kegyelmét, és hogy mennyire bölcsen rendezi az életemet. De ebben a dologban egyelőre csak lemondást vár tőlem...

2012. jan. 25. 15:35
 24/63 anonim ***** válasza:

"...mert kifejezetten női társaságban érzi jól magát, flörtölget is", "Az sem gond, ha nem alszik itthon."


Itt van elásva a kutya. Ha régebben is félre kacsingatott (tehát jellemző rá ez a vétek), és még ráadásul el is engeded ebben, hogy szabadon akár ne is aludjon otthon, akkor szinte biztosra veheted, hogy megcsal.

2012. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:
Nem, ez csak mostanában van így, hogy nem alszik itthon, korábban nem volt. Flörtölget, de nem lép túl egy bizonyos határt - ezt tudom, szinte biztosan. Hogy azóta mi van, mióta ezt "megengedem", azt viszont nem tudom. Őszintén szólva már nem is érdekel. Ha őt teszi boldoggá, hát tegye, mert attól, hogy megtiltom neki, hogy mással boldog legyen, attól még nem fog engem boldoggá tenni. Nem birtokolni akarom.
2012. jan. 25. 15:41
 26/63 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy isten nem lemondást vár tőled!!!

Jót akar neked, nem rosszat.

Van megoldás, meg fogod találni.

Itt még egy csomó mindent írtam a saját tapasztalataimról, de töröltem, mert nem szeretnélek elkeseríteni...

Lényeg, hogy bízz istenben, ő majd segít.

2012. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy egyelőre lemondást vár. Nem gondolom, hogy rosszat akarna...

Egyébként örülnék, ha leírnád, amit töröltél, nem keserítesz el vele, hidd el!

2012. jan. 25. 15:47
 28/63 anonim ***** válasza:

(előző is én voltam)


Szerintem ez nagyon rossz hozzáállás.

A házasságtörés nem holmi apróság, hanem tényleg szét tudja törni a házasságot, ami egy szövetség, és ennek egyik következménye, hogy nem téged fog kívánni, hanem azt, akihez jár. Tehát nem fog téged boldoggá tenni, ha mást akar boldoggá tenni, és más teszi ŐT boldoggá. A te célod meg nem az, hanem hogy téged tegyen boldoggá, és te őt. Nem? Ha ez téged "nem érdekel", akkor az alapvető célodnak mondtál ellent, gyakorlatilag elengedted, te magad is hozzájárultál a házasságtöréshez. Érded?


Ez nem a birtoklásról szól, hanem a hűségről. Ha nincs meg az alap, a hűség, akkor az már valóban nem házasság, csak baráti együttélés...

2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

amit töröltem abban csak az volt benne, hogy én is pontosan ilyen naív voltam, mint te hittem abban, hogy a feleségem nem tenne olyat, ami nekem fáj.

Lényeg, hogy nagyon pofára estem, mikor kiderült a valóság.

Még akkor is nehezen hittem el, hogy mit tett, mikor mindent bevallott.

A hit csodákra képes, hidd el. Én tudom!!!!

2012. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

Kedves # 28!

Igen, értem, amit írsz, csak te a következőket próbáld megérteni:

"nem téged fog kívánni" - engem már évek óta nem kíván, és bármit tettem (beleértve az imádkozást is), akkor sem

"nem fog téged boldoggá tenni" - amikor azt vártam, hogy boldoggá tegyen, nagyon rossz volt a kapcsolatunk. Állandó veszekedés (mert folyton frusztrált voltam amiatt, hogy nem tesz boldoggá, sőt, meg sem kísérli, vagy ha mégis, akkor erőltetett). Amióta már nem vágyom rá, hogy boldoggá tegyen, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolatunk. Tehát nem az a célom, hogy engem tegyen boldoggá. Mert ha ez lenne a célom, akkor már feltételesen szeretném, nem pedig feltétel nélkül.

"Ha nincs meg az alap, a hűség" - a hűség eddig sem volt meg, hiszen volt házasságon kívüli kapcsolata. Még ha szexmentes is, de azért ez egy nőnek sokkal fájóbb, mintha félrekefélt volna. Ezt a férfiak nem nagyon értik, de így van sajnos.


Lehet, hogy hozzájárulok a házasságtöréshez, de ha nem tenném, akkor is megtenné most már, ebben biztos vagyok. Ha kézzel-lábbal tiltakoznék ellene, akkor egészen biztos vagyok benne, hogy nagy veszekedések és tányércsapkodások közepette mennénk szét. Így meg... lehet, hogy Isten akarata pont az, hogy ő hagyjon el?! Nem tudom, ez csak most jutott eszembe. Majd Ő tudni fogja, hogy mi a legjobb...

2012. jan. 25. 15:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!